DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Opušteno
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Opušteno Trenutak za pauzu - Ćaskanje. Sponzor: blogodak

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 13. 06. 2007.   #11
Dzordz
Diskutabilni diskutant
Wrote a book
 
Avatar Dzordz
 
Datum učlanjenja: 09.04.2006
Lokacija: Brno
Poruke: 1.113
Hvala: 36
103 "Hvala" u 74 poruka
Dzordz is on a distinguished roadDzordz is on a distinguished road
Default

Ivane evo ja te podrzavam sa malom zadrskom.

Ne znam kakav si im mail poslao ali jedan sa "Objavljujem ovo za 30 dana, popravite ili snosite posledice! Sve najbolje..." (tj da shvate da to moraju da poprave) mislim da bi bio ok.

Kao i to da si im mozda dao malo vremena, ne znam bas kakva je priroda propusta ali da si im dao 30ak dana mislim da bi to bilo ok.

Opet misljenja su ko guzice, svako ih ima.
Dzordz je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 06. 2007.   #12
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Citat:
Originalno napisao Ivan Pogledajte poruku
Ok, ne svidja vam se ovo sto radim
Ne to što radiš nego način na koji to radiš, velika je razlika između ta dva.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 06. 2007.   #13
pcigre
Miloš Vučić
Grand Master
 
Avatar pcigre
 
Datum učlanjenja: 11.08.2006
Lokacija: Niš, Serbia
Poruke: 786
Hvala: 106
33 "Hvala" u 20 poruka
pcigre is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za pcigre Pošaljite poruku preko AIM za pcigre Pošaljite poruku preko MSN za pcigre Pošaljite poruku preko Yahoo za pcigre Pošaljite poruku preko Skype™ za pcigre
Default

Trebao si da pre kacenja na svoj sajt budes siguran da su mail zaista procitali... Sta ako je osoba kojoj je upucen na odmoru? Koliko znam u Srbiji imaju jako jako malo zaposljenih...

Takodje smatram da je kontakt telefonom nakon slanja maila najbolje resenje.

Citat:
Tel: 011 263 92 66
GSM: 064 263 5471
__________________
Kotler je bio u pravu. Ko radi srcem nema konkurenciju.
pcigre je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 06. 2007.   #14
caboom
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 10.02.2006
Poruke: 181
Hvala: 2
20 "Hvala" u 11 poruka
caboom is on a distinguished road
Default

hm... ni meni se ne dopada pristup, nekako ima oblik blage ucene (da ne bude zabune, ne kazem da je "the ucena"), takodje sam posasvim siguran da je ceo web jedna velika rupa puna propusta, though i dalje postoji i generalna filosofija, sa dobrim razlogom, nije pravljenje mega-super-secure-ultra-udobnih servisa nego prosti risk-management.
licno, ono sto mislim da si ovde pogresno uradio ivane, jeste da si poslao poruku "show me the money (unajmite me da radim XYZ analizu), inace ce vas prljav propust izaci na videlo", a ne "zelim da pomognem da imate bolji servis (i eventualno to zapravo i naplatim)" - u pitanju su nijanse, ali mislim da je ovo pogresan nacin. takodje, imaj u vidu pravne konsekvence prilikom ovakvih poteza, ne znam kako je ovde, ali u USA imas konstantno neke parnice koje se vrte oko toga. cak i da ti ne mogu nista troskovi advokata nisu zanemarivi i daleko ih bolje podnose velike firme.

Poslednja izmena od caboom : 13. 06. 2007. u 12:30.
caboom je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 06. 2007.   #15
Ivan
Psychedelictrance freak
Wrote a book
 
Avatar Ivan
 
Datum učlanjenja: 04.06.2006
Lokacija: Srbija, Beograd
Poruke: 1.008
Hvala: 325
933 "Hvala" u 34 poruka
Ivan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za Ivan
Default

@bluesman

Razumem ja sta ti govoris, ali odlucio sam se za ovakav korak zato sto smatram da neka organizacija kao sto je pogodak, sa uslugama koje pruza, mora vise paznje obratiti na sigurnost svojih korisnika.

@pcigre

Kontaktirane su dve osobe i prilicno sam siguran da su procitali email.

@caboom

Nije ucena, ponudio sam da iznesem detalje oko propusta, takodje ponudio sam i svoje usluge, na njima je bilo da izaberu ... proslo je vise od 15 dana.

Sto se tice pravnih posledica, mislim da ovde nema nikakvih problema jer ja nisam radio nista ilegalno. Sve propuste sam otkrio "rucno", koriscenjem funkcija samog sajta.
Ivan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 06. 2007.   #16
caboom
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 10.02.2006
Poruke: 181
Hvala: 2
20 "Hvala" u 11 poruka
caboom is on a distinguished road
Default

ivane,

procitaj ponovo recenicu:
"Nije ucena, ponudio sam da iznesem detalje oko propusta, takodje ponudio sam i svoje usluge, na njima je bilo da izaberu ... proslo je vise od 15 dana."

bad karma covek.
caboom je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 06. 2007.   #17
Ivan
Psychedelictrance freak
Wrote a book
 
Avatar Ivan
 
Datum učlanjenja: 04.06.2006
Lokacija: Srbija, Beograd
Poruke: 1.008
Hvala: 325
933 "Hvala" u 34 poruka
Ivan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za Ivan
Default

@caboom

Iskreno, nije mi bitno sta mislis o meni niti o mom postupku, cak sta vise, zanima me da vidim kako ce se ovaj postupak odraziti globalno.

Ali, da ne bude zabune (kod ostalih), nijednog trenutka ja nikoga nisam ucenjivao, nisam napisao da cu da objavim propuste ili ne. Odlucio sam se na ovaj korak (posle 18 dana preciznije) jer smatram da je tako najbolje za sve.
Ivan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 06. 2007.   #18
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

Mislim da je uobicajena praksa u ovakvim slucajevima obavestiti vlasnike sajta o propustu, u dogovoru sa njima dati im neko vreme da propust isprave (nedelju, dve) a tek onda objaviti propust javno. Nacin na koji ti to radis nije nimalo eticki, a mislim da je cak i protivzakonito! Ok, kapiram ja tvoju zelju da se sto pre na svom Blogu pohvalis kako si pronasao propust kod "veliiikog pogotka", ali moras malo da vodis racuna i o posledicama objavljivanja tih podataka. To sto si ti na Blogu stavio da ti ne snosis nikakve posledice, mozes narodski receno da "obesis macku o rep".
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!

Poslednja izmena od dinke : 13. 06. 2007. u 12:53.
dinke je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 06. 2007.   #19
Ivan
Psychedelictrance freak
Wrote a book
 
Avatar Ivan
 
Datum učlanjenja: 04.06.2006
Lokacija: Srbija, Beograd
Poruke: 1.008
Hvala: 325
933 "Hvala" u 34 poruka
Ivan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za Ivan
Default

@dinke

A kako da se sa nekime dogovoris ako ti on ne odgovori ?

Drugo nemoj da provociras jer da hocu da se hvalim, svakog dana bi objavljivao po jedan propust na nasim sajtovima. Mislim da niste ni svesni koliko su "nasi - vasi" sajtovi busni, cak i kod velikih kompanija je takav slucaj.

Ah da, gde to pise da je nezakonito ? Pogodak koristim svakodnevno, dosao sam da potrazim neku frazu koja pocinje sa "-- nesto" i video sam propust ... bla bla.

Svakodnevno pratim velike security blogove i forume, cim se objavi neki propust za npr Google, ubrzo bude ispravljen jer Google prati sve to isto. Ukratko to je profy, priznaju gresku, isprave je, ... cak se desavalo da i sami ucestvuju u diskusijama.
Ivan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 06. 2007.   #20
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

Citat:
Originalno napisao Ivan Pogledajte poruku
A kako da se sa nekime dogovoris ako ti on ne odgovori ?
Samo na ovom forumu imas bar jednog coveka (damu tacnije) iz pogotka. Ako si poslao email na neki tamo office@pogodak.co.yu, vrlo je verovatno da je tvoj email otisao u junk, ili je jednostavno ostao neprimecen.

Citat:
Originalno napisao Ivan Pogledajte poruku
Drugo nemoj da provociras ...
chill out, moj prethodni post je bio krajnje prijateljski, sto se mene tice, mozes svakodnevno da objavljujes propuste na svim sajtovima (ukljucujuci i moje . Samo pokusavam da ti skrenem paznju na to da nece bas svako blagonaklono gledati na to sto ti radis.

A sto se zakona tice, ne sumnjam da bi se i tu mogao iskopati neki clan x.y koji kaze tipa "objavljivanje osetljivih poslovnih informacija koje nanose stetu ... bla bla" i da te neko tuzi zbog toga.
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!
dinke je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Fake CLID kao rupa u sigurnosti dkurel Komunikacije 0 17. 10. 2005. 03:17
Keyword analiza ( primer ? ) [nq] Marketing i SEO 5 09. 07. 2005. 16:15


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 09:29.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.