DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Showroom i poslovne ponude > Web site, dizajn i multimedia
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Web site, dizajn i multimedia Galerija web sajtova, recenzije i kritike. Svaka nova tema zahteva odobravanje pre prikazivanja

Zatvorena tema
 
Alati teme Način prikaza
Staro 18. 07. 2007.   #41
oksite
Damir Trninic
Expert
 
Datum učlanjenja: 23.04.2006
Poruke: 463
Hvala: 42
63 "Hvala" u 44 poruka
oksite će postati "faca" uskoro
Default

Za Marka znam da je vrlo mlad, za ostale ne znam. Ako je vec ideja bila predstaviti firmu kao neki skup ljudi koji vrlo studiozno prilaze problemima, cak imaju i svoju naucnu metodologiju rada, koji vole te invent-reinvent-repeat fore, mozda je sam sajt mogao da ode u drugom pravcu i posalje i neku drugu poruku.

Lep primer - http://www.kurtnoble.com/about/. Klasicni "been there, done that" prc za sve signale i adaptivne puteve i ostale sektase.

Da sam ja neko ko u nekoj firmi odlucuje da li ce vasoj firmi poveriti to "stratresko" u definisanju prisustva i koriscenja Interneta za potrebe biznisa, a pritom na sajtu pokazujete respekt samo za trenutno aktuelne ideje (sa izuzetkom Lovemarks), ne bih se zakleo da bi vi bili pravi odgovor za to "stratesko" u projektu.
__________________
dooConsult
oksite je offline  
Staro 18. 07. 2007.   #42
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Ni meni se to ne svidja. Manje-vise svi "kradu" ili "dobijaju inspiraciju" ali to se ne govori bas tako. Bar ne kada planiras ozbiljno da se time bavis.

I kod onog dizajna, ne znam zasto ste digli frku, sve je prilicno stragihtforward, niko tu nije izmislio toplu vodu... pa ni ovi od kojih su dobili inspiraciju
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline  
Staro 18. 07. 2007.   #43
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Citat:
Dejan Bizinger:
Da, slazem se, gotovo isto. Ali kao i da je bitno sto je isto. Zune je slican dizajnu iPod-u pa ni to nema veze. Neko ako napravi isti interfejs kao Google samo promeni ime ne znaci nista za Google, samo moze da im laska.

Bitno je kako se posao vodi a da li dizajn lici na neciji drugi to po meni nema veze. Imam utisak da svaki dizajn lici na neki drugi dizajn u danasnjem svetu.
Prvi pasus si napisao tako kao da sam uzeo grčko-tursku melodiju i napravio srpski hit. Napiši fino plagijator, ne moraš da uvijaš. Kad smo već kod iPoda, usudiću se reći da sam sad u istoj situaciji kao onomad Apple:

http://news.bbc.co.uk/2/hi/uk_news/magazine/4265374.stm

Citat:
MrSteel:
nije bas neki remix, medjutim i ja se slazem da nije frka, osim ako vam ne zamere oni koji si kopirao
Ja ponovo kažem da ih nisam kopirao. Što se tiče Davida Skokne, osnivača HUGE-a on koliko znam ima stav da neko sa Balkana ko nikad nije preletio Atlanatik ne može da proizvede nešto dovoljno dobro kao oni u Njujorku, i čemu se zamarati

Citat:
Mi ovde možemo da iznajmimo ljude koji bi bili odlično plaćeni za ovu sredinu, ali oko pet puta manje nego što plaćamo u Njujorku. Najveći problem je organizacija i menadžment tih ljudi. Mi ovde ne bismo radili dizajn jer je to naša glavna stvar i ne bi bilo fer prema klijentu. Ako bismo ovde otvarali nešto, bavili bismo se samo programiranjem, mislim da u tome potencijalno možemo da budemo jaki. Nisam siguran koliko se ljudi ovde uspešno bave dizajnom, a mi smo stvarno na veoma visokom nivou."

http://www.vreme.com/cms/view.php?id=297939
Citat:
oksite:
Za Marka znam da je vrlo mlad, za ostale ne znam. Ako je vec ideja bila predstaviti firmu kao neki skup ljudi koji vrlo studiozno prilaze problemima, cak imaju i svoju naucnu metodologiju rada, koji vole te invent-reinvent-repeat fore, mozda je sam sajt mogao da ode u drugom pravcu i posalje i neku drugu poruku.

Lep primer - http://www.kurtnoble.com/about/. Klasicni "been there, done that" prc za sve signale i adaptivne puteve i ostale sektase.

Da sam ja neko ko u nekoj firmi odlucuje da li ce vasoj firmi poveriti to "stratresko" u definisanju prisustva i koriscenja Interneta za potrebe biznisa, a pritom na sajtu pokazujete respekt samo za trenutno aktuelne ideje (sa izuzetkom Lovemarks), ne bih se zakleo da bi vi bili pravi odgovor za to "stratesko" u projektu.
Stvar ukusa. Uključujući i namjerno korištenje pink boje u tom kontekstu na Rainfall Daffinson, da bi sajt bio dopadljiviji ženama koje ucestvuju o donesenju svih ključnih odluka.

Taj "Star Trek" Kurtnoble nisam mogo da gledam duže od 30 sekundi, tako da se nisam mogao natjerati da razgledam detaljnije. Na prvu loptu, nisam vidio ništa zanimljivo. Lovermaks datira iz 2004, znači takođe trenutno aktuelna ideja. Ja bih zaista volio da čujem i neke druge ideje koje izlaze van poznate "sekte".

Citat:
bluesman:
Ni meni se to ne svidja. Manje-vise svi "kradu" ili "dobijaju inspiraciju" ali to se ne govori bas tako. Bar ne kada planiras ozbiljno da se time bavis.
Cijena eksponiranosti

Citat:
bluesman:
I kod onog dizajna, ne znam zasto ste digli frku, sve je prilicno stragihtforward, niko tu nije izmislio toplu vodu... pa ni ovi od kojih su dobili inspiraciju
Upravo to. Još sam i naveo izvor inspiracije i veoma slične koncepte. S druge strane sama industrija je takva da se malo šta zaista na godišnjem nivou produkuje inovativno, pogotovo u domenu minimalnog pristupa. Na tu temu tekst poznatog interfejs dizajnera Cameron Molla:
http://www.sitepoint.com/article/cop...esigners-steal

Takođe, poznato je u dizajnu, ali u nauci, sportu, da različiti ljudi dolazi nezavisnno do istih rješenja. Ja sam imao situaciju da je Time.com lansirao sajt sa vrlo sličnim interfejsom Momentu, 6 mjeseci nakon što smo mi uradili interfejs za Momenat. Nije bilo šanse da ga vide negdje, nego su došli nezavisno do sličnog rješenja.
mungos je offline  
Staro 18. 07. 2007.   #44
Ivan
Psychedelictrance freak
Wrote a book
 
Avatar Ivan
 
Datum učlanjenja: 04.06.2006
Lokacija: Srbija, Beograd
Poruke: 1.008
Hvala: 325
933 "Hvala" u 34 poruka
Ivan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za Ivan
Default

Off Topic:
Citat:
Originalno napisao mungos
... Uključujući i namjerno korištenje pink boje u tom kontekstu na Rainfall Daffinson, da bi sajt bio dopadljiviji ženama koje ucestvuju o donesenju svih ključnih odluka. ...
Zanimljivo ... ali mislim da nisi u potpuno u pravu Mozda to nastavimo na nekoh drugoj temi ...
Ivan je offline  
Staro 19. 07. 2007.   #45
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Off Topic: Načni novu temu, ima još zainteresovanih diskutanata, a ja imam neke cifre u šteku...
mungos je offline  
Staro 19. 07. 2007.   #46
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Ja ne mogu da gledam više tu pink boju... koji god sajt okrenem - svi furaju nešto roze. I to je ono što mene najviše nervira u web dizajnu, neko proglasi nešto za cool i odmah čitava armija počne da se klonira. Nemam ništa protiv roze boje, ali aman... zar moramo da plivamo u moru pink sajtova? Jedva sam dočekao da ode out-of-fashion onaj pixel design pa da napokon mogu nešto da pročitam na nekom sajtu, a svi se ufuraju u onaj XXXL design, gde moram da scrolujem stranu da pročitam naslov. Zar to vas ne nervira? I ko su ti jebeni trendsetteri?

Mungos, 5 strana ti je dovoljno za SEO? Nisi se ovoliko potrudio još od onomad kada si pokrenuo BB Ali dobro, primilo se...
Sorry što sam tako neprijatan (a da li ja umem drugačije? ), nemam nešto živaca za diplomatiju na +36 u 23:30
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!

Poslednja izmena od bluesman : 19. 07. 2007. u 00:27.
bluesman je offline  
Staro 19. 07. 2007.   #47
Aleksandar.Ilic
old school
Expert
 
Datum učlanjenja: 30.04.2006
Poruke: 464
Hvala: 39
48 "Hvala" u 28 poruka
Aleksandar.Ilic is on a distinguished road
Default

Iskreno i mene mnogo nervira i sve vise i vise ime ide na zivce pojava mode i u web dizajnu. Znaci svake godine ubace nesto novo i to se svidja samo dizajnerima i samo oni kontaju .
I sad se svi furaju sa nekim glupavim web20 dizajnom za koji apsolutno nigde ne postoji definicija niti neka specifikacija kako treba da izgleda, i svako fura neku svoju pricu .
Al ne bitno. Morao sam ovo da kazem. Nece skodi

Jedna od mojih omiljenih izreka: Moda je kad nosis nesto sto nekom drugom lepo stoji
__________________
Vesti sa juga --- BizBuzz
--- Vas mali oglas
Aleksandar.Ilic je offline  
Staro 19. 07. 2007.   #48
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Kao pjeva Boban Zdravković "Neko može da prati i modu, a ja nemam para ni za vodu..."

Nisam turio rozu što je u trendu, nisam ni imo pojma do sada da je u trendu uopšte, niti je sajt trendsetterski...

Bluesman: Ma pusti diplomotiju, a što se tiče teme, dodaj par redova u code foruma da se moje teme automatski lockuju čim dostignu 5 strana

Alaksandar: super izreka!
mungos je offline  
Staro 19. 07. 2007.   #49
istok
profesionalac
Qualified
 
Avatar istok
 
Datum učlanjenja: 09.04.2006
Poruke: 124
Hvala: 5
61 "Hvala" u 18 poruka
istok će postati "faca" uskoro
Default

Bravo Marko i ekipa.

Pravi 2.0 pristup. Clever copywriting, tipografski web dizajn, izbor fotografija na Process strani je mogu da kažem GENIJALAN (ovu reč upotrebim dva puta godišnje a stvarno mnogo toga viđam), oseća se iza svega ovoga neka jaka, jaka energija, kao moćan automobil koji je stajao u garaži godinama i sad odjednom izleteo na autoput i vozi 300 na sat.

Što se tiče rečenice "Methodology we steal" potpuno je simpatična i pre svega je odraz samopouzdanja i duha. Savršeno se uklapa u radikalno direktni pristup copywritingu koji je osnovno obeležje Web 2.0. Mislim da samo onaj ko je zaista uveren u svoje znanje i kvalitete može i sme da napiše tako nešto. Nasuprot tome, kad vidim danas da neko piše o nekom svom originalnom pristupu i pravi novu teoriju svemira od toga, odmah znam da je to katastrofa u najavi.

Što se tiče komentara da podseća na Huge Inc, ne vidim ništa loše u tome... kad bi svako razmišljao tako, bilo bi mnogo više rezultata na domaćoj sceni. "Kapiraj, kopiraj" je odličan i profesionalan pristup! Bitni su rezultati, i sve što dovodi do rezultata je dobar pristup.
istok je offline  
Staro 19. 07. 2007.   #50
MrSteel
Moderator
Professional
 
Avatar MrSteel
 
Datum učlanjenja: 26.04.2007
Poruke: 350
Hvala: 0
4 "Hvala" u 4 poruka
MrSteel is on a distinguished road
Default

^^ jos jedna od stvari u kojoj se ti i ja bitno izgleda ne slazemo

nije ni cudo sto onda lik koji je uspeo u americi, i jedan je od onih na koje se ugledate u samopouzdanoj metodi kopiranja () kaze da se ovde ocekuje samo programiranje i pritom na kraju lepo pojasnjava
budite originalni jer se to svuda prepoznaje,
jedini problem je biti originalan i kvalitetan u isto vreme

ja u potpunosti podrzavam projekat i znam da ce rezultati doci, ali ne mogu da verujem u to da je Kopiraj Kopiraj ili Kradi Kradi metoda bolja ili pak jaca, isplativija, mocnija od Budi originalan, to se ceni (znajuci Dalibora cak mislim da nije naglasak uopste na tome toliko koliko se sad ovde provlaci)

ovo je sad vec tema koju bi bilo najbolje preneti u neku drugu novu ako ima potrebe
posto je cela prica sad vec van domasaja sajta RainDuff

Poslednja izmena od MrSteel : 19. 07. 2007. u 03:43.
MrSteel je offline  
Zatvorena tema


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Nek si se ti nama Mungos, vratio torbica Opušteno 87 25. 04. 2010. 01:37
Rainfall Daffinson zapošljava vrhunske Web interfejs dizajnere mungos Poslovne ponude i zapošljavanje 20 22. 08. 2007. 11:35
Rainfall redesign modeus Web site, dizajn i multimedia 13 17. 04. 2007. 12:59
Offshore company... Ilija Studen e-Business 15 06. 02. 2007. 11:09
Anti WEB 2 Company blogowski Linkovi 3 28. 08. 2006. 01:26


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 11:59.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.