DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Showroom i poslovne ponude > Web site, dizajn i multimedia
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Web site, dizajn i multimedia Galerija web sajtova, recenzije i kritike. Svaka nova tema zahteva odobravanje pre prikazivanja

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 04. 10. 2006.   #51
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Ja mislim da je ovo postala već 2-3 tema o sajtu B92 ili uređivačkoj politici te kuće. Plašim se da se ponavljamo...

Ja sam prihvatio pisanje za Tehnopolis iz 2 razloga: pomoć i podrška čoveku čiji trud cenim i bar skroman doprinos razvoju IT scene jer mislim da nije sve jedno ako trtpljamo na svojim blogovima koji imaju posećenost takvu kakvu imaju ili žvalavimo na sajtu koji je najposećeniji u ovom delu Evrope.

Nemojte da mešate blog.b92.net i tehnopolis, to su dve različite stvari.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!

Poslednja izmena od bluesman : 04. 10. 2006. u 20:13.
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 10. 2006.   #52
Goran Aničić
Moderator
Expert
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 538
Hvala: 10
40 "Hvala" u 20 poruka
Goran Aničić će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao dejan bizinger
Jos jednom, nisam poredio B92 sa Googleom. Takodje, pitanje i za tebe koji je po tebi bolji CMS kao multiblog platforma? Mozda Wordpress za vise korisnika ali to tada jos nije bilo na datom nivou ne znam kako je sada. Neki nisu losi, ali nemaju automatsko kreiranje RSS feedova za svaki blog i druge stvari.
Pazi, upravo tražiš određenu vrstu konsaltinga za jedan komercijalni sajt (bar ga tako predstavljate), ali na nekomercijalnoj osnovi - besplatno.

Takođe, cela ova tema, pretenciozno nazvana "Lansiran Tehnopolis na B92.net!" je jedna vrsta besplatnog PR-a, odnosno akt gerila-marketinga. Šta bi bilo kada bi svako od nas ovde najavio dodavanje nove rubrike na sopstvenim sajtovima?

A u suštini se radi o dodavanju još jedne sekcije na sajt, što iziskuje cirka 5 sekundi na bilo kom opensource CMS-u.

Citat:
Originalno napisao dejan bizinger
Autori trenutno nisu placeni kroz tekstove, ali bi to vrlo brzo trebalo da se promeni posto radim na tome. Svi oni su pristali na takav oblik saradnje posto pretpostavljam da znaju da nisu samo pare ono sto donosi korist. Postoji nesto sto se zove i self promotion. Mnogi bi platili kada bi mogli da pisu na B92 Blogu, ali ne mogu.
Pre 5, 6 godina radio sam dve rubrike za magazin Internet Krstarice, i bio sam regularno plaćen za to. Izgovor da B92 "još ne zarađuje od toga" pada u vodu, jer to nije problem autora, već sajta i vašeg biznis koncepta koji ne može da valorizuje čak ni nečiji besplatan rad.
__________________
..................................
Kompjuterski e-zine
Personal magazin
..................................
Blogovi
Svakodnevnica Auto blog

Poslednja izmena od Goran Aničić : 04. 10. 2006. u 20:20.
Goran Aničić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 10. 2006.   #53
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

Kao prvo da vas zamolim da malo spustite loptu. Ova tema se pretvorila u neku vrstu linca Dejana i B92 (ciji je on ovde nezvanican predstavnik) nego u diskusiju o tehnopolisu.

Bluesman je lepo rekao, svi mi koji smo pristali da pisemo za tehnopolis, pristali smo iz jednostavnog razloga da bi se nas glas "cuo" kod veceg broja ljudi, nego sto je to slucaj sa nasim privatnim blogovima. To je ujedno i najveci motiv kod mene, jer self promotion kod nasih ljudi meni ne znaci nista (posto vec 5 godina radim iskljucivo sa ljudima spolja), a isto bi vazilo i za neki skroman autorski honorar (koji je ruku na srce simbolican u odnosu na nasa primanja).

B92.net mozda nije "najbolji" sajt (molim da mi neko definise kategoriju "najbolji") ali je svakako najposeceniji sajt u Srbiji svidjalo se to nama ili ne. B92.net ima losu navigaciju, i to je vise puta receno ovde, ali kakve sad veze ima CMS sajta B92.net sa Tehnopolisom ?

@Goran Anicic
Tehnopolis nije samo jedna sekcija na nekom tamo sajtu, vec je znacajan za DPT po tome sto njegovi istaknuti clanovi tamo imaju svoje tekstove. Ako cemo tako, na slican nacin smo pricali o PC Magazinu (sa pravom) kada si ti preuzeo ulogu urednika tamo.

@Dejan Bizinger
Nije tacno da niko nije primetio tvoj projekat (humanost.org). Naprotiv, ja sam jedno vreme drzao flash banner u headeru svog bloga, sve dok mi Dragan Babic nije skrenuo paznju da isti pravi problem sa layoutom kod ljudi koji imaju ukljucen neki flash blocker.

Sto se B92 tice, ja sam ga ispljuvao samo tako glede velikog brata, a o VIP Blogu bolje i da ne pricam. Verujem da vecina nas ovde ima negativno misljenje o njihovoj uredjivackoj koncepciji. Ali sa druge strane, i dalje stoji da su oni (b92.net) na neki nacin pioniri Interneta na ovim prostorima, jer su prvi ponudili najazurnije vesti na svom Internet sajtu. Mozda su postali na neki nacin zrtva svog uspeha (mali dev tim koji je slamovan zahtevima), no to je sad druga prica.
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!
dinke je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 10. 2006.   #54
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Citat:
Originalno napisao dinke
B92.net ima losu navigaciju, i to je vise puta receno ovde, ali kakve sad veze ima CMS sajta B92.net sa Tehnopolisom ?
Osećam se delimično odgovornim za skretanje teme u offtopic i u tom smislu se izvinjavam.

Ovom prilikom samo moj komentar Tehnopolisa... Tekstovi su kvalitetni, ali mislim da sama ideja nije dovoljno iskristalisana pre puštanja sekcije u rad. Ko je tačno publika? Koji je nivo informatičkog obrazovanja prosečnog posetioca i šta njemu znači dumpovana utroba nekog JavaScripta rame uz rame sa predstavljanjem novog PDA?

Mislim da autorima treba dati okvir koga treba da se drže pri pisanju članaka, odnosno naznake za koju publiku pišu. Uz sve poštovanje prema njima, bojim se da Dinketov i Bluesmanov tekst ne leže baš prosečnom posetiocu B92. Zamislite da naletite na tekst nekog građevinca koji u detalje opisuje statiku neke krovne konstrukcije ili, ne znam, stručan tekst lingviste, botaničara itd. Pao bi "back" u istoj sekundi. Da bi njihova tematika bila interesantna prosečnom čitaocu, treba to spustiti na neki popularistički nivo...

Mislim, meni su ti tekstovi zanimljivi, posebno Goranov, ali B92 svakako nije sajt na koji ću doći tražeći ih.

Takođe, mislim da je intervju sa Dimkovićem mogao biti mnogo interesantniji nego što jeste, prava šteta.

PS. Što se tiče honorara za tekstove, ne znam zašto bi to što ih nema ikome smetalo: ko neće da piše za dž, neka ne piše, ko hoće - hoće, molim lepo...

Poslednja izmena od jablan : 04. 10. 2006. u 23:51.
jablan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 10. 2006.   #55
nixa
Nikola Denić
Sir Write-a-Lot
 
Avatar nixa
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.694
Hvala: 160
458 "Hvala" u 164 poruka
nixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za nixa
Default

Slazem se za profil tekstova ...generalno malo je cudno citati o perl reg exp na b92 portalu

a apropo tog intervjua sa Dimkovicem ... ko ga je intervjuisao dobro je i ispao
__________________
Do not ask yourself what the world needs. Ask yourself what makes you come alive, and then go do that. Because what the world needs is people who have come alive
nixa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 10. 2006.   #56
Ivan
Psychedelictrance freak
Wrote a book
 
Avatar Ivan
 
Datum učlanjenja: 04.06.2006
Lokacija: Srbija, Beograd
Poruke: 1.008
Hvala: 325
933 "Hvala" u 34 poruka
Ivan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za Ivan
Default

Citat:
Mislim da autorima treba dati okvir koga treba da se drže pri pisanju članaka, odnosno naznake za koju publiku pišu.
Da, u razgovoru sa Dejanom ja sam shvatio kakvi od prilike treba da budu textovi i tim stilom pisem. Za ovakav sajt textovi treba da budu na malo nizem tehnickom nivou i da budu zanimljivi citaocima (prosecnim korisnicima interneta jer ovi drugi nece da traze informacije na b92) ...
Mislim da svi koje zele da pisu za Tehnopolis i koji pisu, su shvatili ovo i pokusavaju da se pridrzavaju toga. Shodno time mislim da je cela ova prica malo vise skrenula ...
Ivan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 10. 2006.   #57
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

U pravu si jablane, zato sam ja sa Dejanom razmenio puno poruka upravo vezanih za ciljnu publiku. Na kraju je informacija da je namenjeno svima, pri cemu se uz svaki tekst naznacava i nivo: pocetnicki, srednji, napredni (ili kako god oni to nazovu).

Kada razmisljas o tome ko ce to da cita, sta ti se namece? Da li ce to da cita prosecan "b92-forumdzija"? Cisto sumnjam. Da li ce da cita neko "slucajno". Jos teze. Znaci citace neko koga to interesuje. Stoga ne vidim potrebu za prilagodjavanje jezika i teme prosecnom korisniku racunara. Pisemo o "development" temama, ne pisemo "Naucite Notepad za 24 casa".

Zato postoje drugi delovi Tehnopolisa koji pisu o opstijim stvarima, koje su primerenije vecem broju ljudi. Ja sam iskreno iznenadjen sto sam uopste imao i jedan komentar.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 10. 2006.   #58
Dzordz
Diskutabilni diskutant
Wrote a book
 
Avatar Dzordz
 
Datum učlanjenja: 09.04.2006
Lokacija: Brno
Poruke: 1.113
Hvala: 36
103 "Hvala" u 74 poruka
Dzordz is on a distinguished roadDzordz is on a distinguished road
Default

Kad je Jablan vec spomenuo.

Kako se vama strucnima svidja onaj o PDA? Mojih ruku delo
Dzordz je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 10. 2006.   #59
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Kao sto Bluesman, kaze ovo je jedna od 2-3 slicnih tema i ne znam zasto svaka tema o B92 bude duza nego sto treba i obicno ode u off topic.

Sto se tice ove teme samo cu da napisem jos ovo.

Zira, ne mislim da ni ti a nadam se da barem i vecina odavde nema nista licno protiv mene. I ja cenim tvoj rad sa tvojim sajtovima kao i trud ostalih clanova sa foruma. Svako ima pravo da mu se nesto ne svidja ali barem bi trebalo da postuje nesto sto vrlo cesto postavlja neke standarde. Obicno mnogi za Madonu kazu: "Ne slusam je ali postujem je". Pretpostavljam da se shvata poenta.

Drago mi je sto vidim takve poruke Bluesmana i Dinketa. Mislim da su ti razlozi pisanja na Tehnopolisu i najlogicniji za osobe koje se profesionalno bave Internetom. Drago mi je da je pisanju doprinelo i sto se ceni moj trud.

Ako je trenutna posecenost Tehnopolisa 1800 jedinstvenih poseta dnevno to je svakako mnogo vise od poseta koji bilo koji blog ovde dobije. Barem tako pretpostavljam.

Zaista se nadam da ce neka kompanija da prepozna znacaj Tehnopolisa i da ce podrzati projekat. Ja cu prvi biti najsrecniji da mogu da platim moje saradnike. Hteo bih da kazem da nije uvreda pisati besplatno vec je veca uvreda pisati tako sto mislis da pises za pare pa da zezaju za te iste smesne pare. Mislim na pisanje za stampane casopise, cast izuzecima. I pored toga, ja i dalje pisem za neke casopise (sada samo jedan) ali ne zbog para nego zbog toga sto mislim da je korisno i zbog gl. i odgovornog urednika istog. Sa korektnim ljudima se uvek moze napraviti dobra saradnja.

@Goran: Naravno da nije problem autora sto rubrika trenutno ne zaradjuje pare ali su svi sa time upoznati od starta. Imam coveka koji radi u Credit Suisse, uskoro u Microsoft Switzerland i koji ce da pise na Tehnopolisu. Sta mislis da li bi njemu nesto posebno znacio honorar od tekstova. Sigurno mu vise znaci promocija.

Sto se tice konsaltinga, to se uvek moze tako postaviti. Neko kaze to, to i to ne valja ili zasto smo izabrali ovo a ne ono, a kada se pita koje je bolje resenje onda se kaze da trazim konsalting besplatno. Ne nego samo objasnjenje. Sve ono sto radi neko na forumu i pomogne drugom moze da se nazove konsalting.

Sto se tice gerila marketinga, da li ovo nije gerila marketing? Ima jos mnogo takvih primera na forumu ali verovatno se nekima tako nesto nikad ne bi moglo prigovoriti. Ja nisam napisao info na forumu da bih dobio npr. 35 klikova ili da upoznam nekoga sa Tehnopolisom posto bi svakako svi ubrzo culi za Tehnopolis.

Ono da pokretanje jedne sekcije u CMS-u traje 5 sekundi i da se to poistovecuje sa Tehnopolisom je stvarno neozbiljno. Tehnicki se to sigurno brzo zavrsi ali za organizovanje i tako neceg malog kao sto je Tehnopolis treba mnogo, mnogo duze.

Kada kazes valorizovanje besplatnog rada, da te pitam nesto. Kada odes na neku domacu konferenciju jer trazis da ti bude placen honorar posto ces da predajes ili predajes zbog drugih razloga? Na nekim konferencijama autori placaju sami i put, smestaj i kotizaciju pa to nikom ne smeta. Ali naravno kada je rec o B92 to je nesto drugo.

Mislim da je dosta receno vise na ovu temu, barem sto se mene tice. Na teme vezane za B92 se vise necu upustati posto vidim da u Srbiji vrlo mali broj ljudi ceni trud domacih ljudi nego se ide po principu "Neka komsiji crkne krava".

Svi koji mislite da moze bolje, a slazem se da moze bolje jer uvek moze bolje, sedite pa napravite bolje. Nemojte samo da pricate kako treba i da se mlati prazna slama. Ovde ljudi misle da o svemu znaju najvise a teorija je jedno a praksa je sasvim drugo.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 10. 2006.   #60
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Citat:
Originalno napisao Dejan Bizinger
Svi koji mislite da moze bolje, a slazem se da moze bolje jer uvek moze bolje, sedite pa napravite bolje. Nemojte samo da pricate kako treba i da se mlati prazna slama. Ovde ljudi misle da o svemu znaju najvise a teorija je jedno a praksa je sasvim drugo.
Čekaj bre, ti si, ako se ne varam, pokrenuo ovu temu kako bi prikupio sugestije. Nisi valjda očekivao da te svi tapšu po ramenu?

Kakav je to način da se, čim naletiš na par odgovora koje percipiraš kao zlonamerne, povučeš kao uvređena mlada? Dobio si u temi nekoliko kvalitetnih (i svakako dobronamernih) primedbi i predloga i sad kažeš da nećeš više da učestvuješ?! Kako treba da se osećaju ljudi koji su se javili sa željom da pomognu i da Tehnopolis i sajt B92 budu bolji? Svašta...
jablan je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Lansiran sajt Humanost.org Dejan Bizinger Web site, dizajn i multimedia 172 15. 10. 2008. 02:19


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 06:42.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.