DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Zatvorena tema
 
Alati teme Način prikaza
Staro 25. 12. 2006.   #61
MorenoArdohain
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar MorenoArdohain
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.437
Hvala: 37
131 "Hvala" u 82 poruka
MorenoArdohain će postati "faca" uskoroMorenoArdohain će postati "faca" uskoro
Default

^ Moguce je da su to emailovi clanova sajtova LoveDeLux i Poljubac (kupili su ih u vreme ulaska na nase trziste).
__________________
Năo quero mais seguir um só caminho
MorenoArdohain je offline  
Staro 25. 12. 2006.   #62
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Ivan je lepo rekao, nekima je glavni business prodaja email adresa. A neki se toga sete kasnije. Radio sam neki dating site za neke amere pre par godina, i posle 6 meseci su pokupili i prodali jedno 200 000 email adresa clanova. To mi je bilo toliko gadno da je samo bila kap u casi da prekinem da radim za njih. Osim toga i moja email adresa je bila tu jer sam imao 2-3 profila koja sam koristio za testiranje... od jednom je pocelo da stize po 50-ak spamova dnevno.

Mada, gledam i neke druge "fenomene", registrujem nova domen i otvorim hosting na kojem nema nista i posle 24 sata mi stigne prvi spam. Uvek sam se cudio kako? Nemam drugo objasnjenje osim da imaju uvid u registar i automatski spamuju sve nove domene. Tako da i ona prica o "encriptovanju email adrese na strani", kao da se ne vidi nesto@domen.com vec kuke i kvake, zvuci lepo u teoriji ali sve manje ima smisla posto retko koji self-respectd spamer tako "harvestuje" mail adrese.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline  
Staro 25. 12. 2006.   #63
dejadj
član
Certified
 
Avatar dejadj
 
Datum učlanjenja: 18.08.2005
Lokacija: Kruševac
Poruke: 95
Hvala: 3
2 "Hvala" u 2 poruka
dejadj is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za dejadj
Default

Da li je ovo SPAM?

Citat:

Delivered-To: dejadj@gmail.com
Received: by 10.35.96.18 with SMTP id y18cs355796pyl;
Mon, 25 Dec 2006 07:47:25 -0800 (PST)
Received: by 10.66.250.17 with SMTP id x17mr321998ugh.1167061645134;
Mon, 25 Dec 2006 07:47:25 -0800 (PST)
Return-Path: <obracun.kamata@yahoo.com>
Received: from mail.beonet.net ([195.252.127.37])
by mx.google.com with ESMTP id 29si16946780uga.2006.12.25.07.47.24;
Mon, 25 Dec 2006 07:47:25 -0800 (PST)
Received-SPF: neutral (google.com: 195.252.127.37 is neither permitted nor denied by domain of obracun.kamata@yahoo.com)
Return-path: <obracun.kamata@yahoo.com>
Received: from demon.isp.beonet.net ([10.0.2.2])
by beonet.net (mail [10.0.2.1])
(MDaemon PRO v9.0.7)
with ESMTP id md50001488797.msg
for <office@ekonf.co.yu>; Mon, 25 Dec 2006 16:47:22 +0100
Received: from h11.plesklogin.net ([72.36.160.11]) by senna.beonet.net with
InterScan Message Security Suite; Mon, 25 Dec 2006 16:47:15 +0100
Received: (qmail 23514 invoked by uid 48); 25 Dec 2006 15:47:12 +0000
Date: 25 Dec 2006 15:47:12 +0000
To: office@ekonf.co.yu
Subject: Program za obracun zakonske zatezne kamate
From: obracun.kamata@yahoo.com
Message-ID: <20061225154711obracun.kamata@yahoo.com>
X-Mailer: PHP/4.3.11
X-imss-version: 2.045
X-imss-result: Passed
X-imss-scanInfo: M:P L:E SM:0
X-imss-tmaseResult: TT:0 TS:0.0000 TC:00 TRN:0 TV:3.6.1039(14894.002)
X-imss-scores: Clean:3.56400 C:2 M:3 S:5 R:5
X-imss-settings: Baseline:3 C:3 M:3 S:4 R:4 (0.5000 0.5000)
X-Spam-Processed: mail, Mon, 25 Dec 2006 16:47:22 +0100
(not processed: message from trusted or authenticated source)
X-MDRcpt-To: office@ekonf.co.yu
X-Rcpt-To: office@ekonf.co.yu
X-MDRemoteIP: 10.0.2.2
X-Return-Path: obracun.kamata@yahoo.com
X-Envelope-From: obracun.kamata@yahoo.com
X-MDAV-Processed: mail, Mon, 25 Dec 2006 16:47:23 +0100
Resent-From: office@ekonf.co.yu
X-MDRedirect: 1
X-MDaemon-Deliver-To: dejadj@gmail.com


PROGRAM ZA OBRACUN ZAKONSKE ZATEZNE KAMATE

Kamata ver 2.72

Zasto?

U velikoj ponudi kredita, dozvoljenih minusa te raznih drugih kreditnih aranzmana, dali ste se zapitali, koliko ja to kamatu treba da platim?

Da li ste se ikada zapitali da li Vam kamatu na struju, telefon, mobilni ili komunalije dobro racunaju?

Da li ste se ikada zapitali, kako to sud racuna kamatu?

Da li ste ikada pozeleli da sami izracunate dozvoljenu Zakonsku zateznu kamatu i dokazete da

NISU U PRAVU !!!

Naravno da jeste, zar ne?

PROGRAM ZA OBRACUN
ZAKONSKE ZATEZNE KAMATE
ver. 2.72
za sve verzije WINDOWS-a i Linuxa

Opcije program:

1. Unos mesecne kamatne stope:
2. Ispis svih mesecnih Kamatnih stopa
3. Obracun zakonske zatezne kamate za period OD - DO Datuma
4. Stampa obracuna zakonske zatezne kamate za period OD - DO Datuma

Dodatne opcije:

Ostali obracuni kamate

5. Kreditni Kamatni Kalkulator (Komforna metoda)
6. Obracun kamate sa Vasim Kamatnim stopama (Pogodno Za obracune pozajmnice, obracune kamatau raznim valutama i slicno)
7. Kamata na Kamatu (Komforna metoda)

Minimalna Konfiguracija: Pentium 1 sa 16 MB RAM-a, 2 GB HDD,
Sve verzije Windows-a ili Linux-a

Zakonske zatezne kamatne stope unete od 01.05.1994 do 31.12.2006.

Cena

Narucite odmah pouzecem po PROMOTIVNOJ CENI OD

2999 DINARA

sa uracunatim ptt troskovima.

Za Vise informacija i narudzbu posetite:

http://kamataobracun.blogspot.com/

Pozivom na Mobilni telefon 062-543-818 mozete nas u svako doba dana pozvati i
dobiti vise informacija o programskom paketu.

I budite uvereni, svaki dinar
ulozen u ovaj program ce Vam se 100 puta vratiti.
dejadj je offline  
Staro 25. 12. 2006.   #64
oliver
expert
Expert
 
Avatar oliver
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 580
Hvala: 1
0 "Hvala" u 0 poruka
oliver is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za oliver Pošaljite poruku preko Skype™ za oliver
Default

pa, ako se nisi dobrovoljno prijavio na njihovu mailing listu ili nisi njihova musterija od ranije (pa ti salju update newsletter), naravno da je spam
__________________

oliver je offline  
Staro 26. 12. 2006.   #65
Dušan Dželebdžić
Nekad bio ddz
Expert
 
Avatar Dušan Dželebdžić
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 590
Hvala: 88
402 "Hvala" u 51 poruka
Dušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko MSN za Dušan Dželebdžić Pošaljite poruku preko Skype™ za Dušan Dželebdžić
Default

I iskreno bih ti savetovao da cenzurišeš svoju e-mail adresu kad citiraš neki spam. Nije dobro zbog harvestera, a i neki spameri (kao biznis@teleport.co.yu) mogu to da shvate kao poziv za slanje još spama:

Citat:
Originalno napisao biznis@teleport.co.yu
veoma grešite ako mislite da sam Vašu adresu dobio na nekakvom CD-u.
Ne, Vaša adresa je Vašom voljom javno istaknuta na lokaciji http://www.elitesecurity.org/tema/********,
gde ste ostavili mogućnost da Vam se svako privatno obrati (naravno, tu se
vidi da ste "borac" protiv spama).
__________________
Converting dead links into hyperlinks since 1996.
Dušan Dželebdžić je offline  
Staro 26. 12. 2006.   #66
Blood
Boban Karišik
Expert
 
Avatar Blood
 
Datum učlanjenja: 05.11.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 556
Hvala: 36
186 "Hvala" u 21 poruka
Blood is on a distinguished roadBlood is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Blood
Default

Citat:
Originalno napisao dejadj
Da li je ovo SPAM?
Jeste, i ja sam dobio taj mail pre par nedelja...
__________________
Ako već nisi Anđeo, bar budi čovek...
Blood je offline  
Staro 26. 12. 2006.   #67
zextra
Boris
Grand Master
 
Avatar zextra
 
Datum učlanjenja: 01.12.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 775
Hvala: 5
156 "Hvala" u 2 poruka
zextra is on a distinguished roadzextra is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao biznis@teleport.co.yu
Ne, Vaša adresa je Vašom voljom javno istaknuta na lokaciji http://www.elitesecurity.org/tema/********,
gde ste ostavili mogućnost da Vam se svako privatno obrati (naravno, tu se
vidi da ste "borac" protiv spama).
Sto ce reci da, ako sam ostavio svoj mail izlozen na nekom sajtu (recimo licni portfolio), slozio sam se da zelim da primam spam, a bez mogucnosti da to sprecim?

Ma da.

Ne bi bilo nikakvih problema da mi stigne mail prvi put, pogledam ga, odjavim se sa liste, i kraj price - a totalno nebitno kako sam dospeo na listu.
__________________
"It’s important to have goals when you pet. Otherwise you’re just rubbing another mammal for no reason." - Scott Adams
zextra je offline  
Staro 26. 12. 2006.   #68
Dušan Dželebdžić
Nekad bio ddz
Expert
 
Avatar Dušan Dželebdžić
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 590
Hvala: 88
402 "Hvala" u 51 poruka
Dušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko MSN za Dušan Dželebdžić Pošaljite poruku preko Skype™ za Dušan Dželebdžić
Default

Opt-out sistem koji pominješ (ja te spamujem dok ti ne kažeš da ti je dosta, posle svako svojim putem) je predviđen američkim CAN-SPAM aktom. Iako je lepo zamišljen, oslanja se na poštenje spamera. Sa druge strane, spameru je dovoljno da pri dnu svake poruke ostavi unsubscribe link (koji ne mora zaista da te odjavi), i niko ne može da ga goni zbog spamovanja.

Naš zakon predviđa opt-in sistem - kad ja izrazim želju da primam tvoje reklame, tek onda možeš da mi šalješ mail. Sve ostalo podleže onim kaznama koje smo 'iljadu puta videli u citatima Zakona o oglašavanju. Problem je što su i domaći spameri neupućeni, tako da misle da su sigurni ako stave link za odjavu. Nešto sam pun primera ovih dana:

Citat:
Originalno napisao OKBerza
naravno da smo upoznati sa clanovima zakona, mail koji ste primili nije poslala OKberza, vec agencija koja se bavi e-mail marketingom. Odakle oni poseduju Vas mail ja na zalost ne znam niti zelim da znam, mi njima placamo uslugu e-mail marketinga. Takodje po zakonu koji vazi u Svetu a tice se SPAM-a, tacno je da ukoliko poruka koja poslata u footer-u sadrzi odjavni link, ona se NE tretira kao spam...
Ne znam šta mu znači ono zakon koji važi u Svetu, a studiram prava godinama, čak i više nego što bi trebalo . CAN-SPAM je američki zakon, i odnosi se na američke spamere. Može on da stavi koliko god hoće linkova za odjavu, ali čim pošalje prvi spam - već krši zakon.
__________________
Converting dead links into hyperlinks since 1996.
Dušan Dželebdžić je offline  
Staro 26. 12. 2006.   #69
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

da li je kod nas ikad pokrenut ijedan postupak zasnovan na tom Zakonu o oglasavanju?
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline  
Staro 26. 12. 2006.   #70
Pedja
Predrag Supurović
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 24.01.2006
Lokacija: Užice
Poruke: 791
Hvala: 3
200 "Hvala" u 12 poruka
Pedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao zextra
Sto ce reci da, ako sam ostavio svoj mail izlozen na nekom sajtu (recimo licni portfolio), slozio sam se da zelim da primam spam, a bez mogucnosti da to sprecim?
Apsolutno netacno. Ne smeju da ti salju nikakve oglase ukoliko im ti, direktno to nisi odobrio.
Pedja je offline  
Zatvorena tema



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Najavljena borba protiv internet kriminala... gaganed e-Business 48 25. 06. 2010. 19:51
.BIZ domen - za i protiv ? glaspodrinja.com e-Business 0 24. 11. 2007. 19:50
Domaći spam preko Skype-a mungos Opušteno 4 11. 11. 2006. 19:24
Borba protiv RTS harača dinke Opušteno 7 23. 11. 2005. 04:17


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 07:25.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.