DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 06. 12. 2011.   #21
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Jedno je imati veliki entuzijazam a drugo pokrenuti uspesan projekat. "Imati veliki entuzijazam" je sto se u matematici kaze "potreban, ali ne i dovoljan uslov" da se pokrene uspesan projekat. To ne znaci da te ja odvracam od pokretanja projekta vec naprotiv - samo napred! Siguran sam da ce nauciti iz toga mnogo. Mnogo vise nego da ga nikad ne pokrenes, u svakom slucaju.

Inace, ta nemacka braca su braca Samwer. Ja se par puta nasalio sa Vladom iz Limunda da su on i Nenad srpski ekvivalent njima. Oni (braca Samwer) imaju filozofiju biznisa koji jeste da je od mnogih kritikovan ali se u praksi pokazao uspesnim. Uspesnim najvise zbog uspeha koji su napravili sa njihovim aukcijskim servisom Alando (prodat eBay-u za 50 miliona dolara) i servisa za sadrzaje za mobilni Jamba (prodat Verisign-u za 270 miliona dolara).

Inace, to sto pises koliko "vredi" Pinterest ili bilo koja druga kompanija samo na osnovu investicije koju su dobili ne znaci puno i to je najcesce osnova za pravljenje dot com balona. Kao sto je jednom ekipa iz 37 signals napisala jedan tekst na tu temu.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 12. 2011.   #22
ivanet
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 19.09.2011
Poruke: 241
Hvala: 15
9 "Hvala" u 8 poruka
ivanet je ponekada pravio frku ranije
Default

Bizi, slazem se sa tobom ali ova braca sem ovog sto si pomenuo, su uradila i grupon klon i facebook klon i zinga klon i airbnb klon (ne ispustaju priliku da dobro zarade). Znaci sve sto se pokaze kao dobra kombinacija u USA. Treba od njih uciti, jer ja mislim da je ovo pre svega biznis a zatim sve ostalo. Ja bih bio zadovoljan i da napravim servis koji ce vredeti ''samo'' $1m Nakon jednog uspesnog posle je sve lakse. Treba iskoristiti prilike koje se pruzaju, neznam kako ''nemci'' mogu da budu pametniji. Boli njih uvo sto kopiraju druge, iskreno svakog bi bolelo uvo sa nekoliko miliona u dzepu!

Inace zanimljiv tekst ovih iz 37signals...

Poslednja izmena od ivanet : 06. 12. 2011. u 17:11.
ivanet je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 12. 2011.   #23
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Znam da su sve to napravili i jos dosta pored (inace izasli su iz tog FB klona na vreme i ulozili isto tako na vreme u sam FB).

Ovo je potpuno tacno sto si napisao

Citat:
Nakon jednog uspesnog posle je sve lakse.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 12. 2011.   #24
Ekvador
old school
Professional
 
Datum učlanjenja: 12.02.2009
Poruke: 322
Hvala: 22
57 "Hvala" u 41 poruka
Ekvador is on a distinguished road
Default

Svako ko se "bavi webom" sigurno svaki dan vidi nesto novo i bar u delicu sekunde razmislja kako bi to on izveo. Ali neko ko je iza sebe imao bar jedan ozbiljan projekat zna sta je sve potrebno za razvoj istog. Kada kazem ozbiljan projekat tu ne mislim samo na uspesnost, vec na projekat u kome je ulozio celog sebe, kako fizicki, psihicki i materijalno.
Traziti po forumu partnere koji poseduju odredjene vestine da bi se smanjili troskovi deluje kao da se zeli smanjiti rizik i izbegnuti odgovornost ako se ne uspe, a upravo je to glavna stvar koja razdvaja nekog ko je uspeo- prihvatanje rizika i odgovornosti.
Ekvador je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 12. 2011.   #25
ivanet
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 19.09.2011
Poruke: 241
Hvala: 15
9 "Hvala" u 8 poruka
ivanet je ponekada pravio frku ranije
Default

Ovakav servis nemoze da napravi jedan covek (bar ne u razumnom roku) a i uvek se preporucuje da postoje vise ''co-foundera'' jer 3 mozga su vise od jednog znaci nije to izbegavanje odgovornosti vec sve ide 3x brze, 3x bolje, 3x itd itd... pogledajte vecinu uspesnih sajtova je napravila grupa developera

Poslednja izmena od ivanet : 06. 12. 2011. u 18:52.
ivanet je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 12. 2011.   #26
McKracken
Siva eminencija
Grand Master
 
Avatar McKracken
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Lokacija: Belgrade
Poruke: 930
Hvala: 192
259 "Hvala" u 129 poruka
McKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za McKracken
Default

Citat:
Pa tim se stvara od jednog ko ima ideje, jednog ko ume sve to da organizuje i jednog ko zeli da to primeni u praksi.
Kako ovo lepo zvuci u teoriji Prosto mi je zao sto sam #MD
__________________
HuxleyDev
McKracken je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 12. 2011.   #27
Ekvador
old school
Professional
 
Datum učlanjenja: 12.02.2009
Poruke: 322
Hvala: 22
57 "Hvala" u 41 poruka
Ekvador is on a distinguished road
Default

Ovakav servis nemoze da napravi jedan covek (bar ne u razumnom roku)

Niko nije rekao da treba da pravi jedan covek.

uvek se preporucuje da postoje vise ''co-foundera'' jer 3 mozga su vise od jednog

i tri razlicita misljenja, jedan ima kockarske dugove, drugom ljubavnica trazi novi stan, treci bi da kupi odmah kucu na moru... Kada sada nemas nista, deluje ti super da delis u svojoj glavi milion dolara na 3, ali u stvarnosti dolazi do velikih problema.

a licno ja sam drusten tip - nisam tip coveka od koji vole samocu i da se zabije u neku sobu i sam radi na svemu...

Ovo sto ti sanjas, nije druzenje vec tezak i ozbiljan rad, i bas to je pozeljno, da sto vise provodis vremena, koliko mozes sam, da bi mogao bolje da radis.

Poslednja izmena od Ekvador : 06. 12. 2011. u 18:52.
Ekvador je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 12. 2011.   #28
ivanet
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 19.09.2011
Poruke: 241
Hvala: 15
9 "Hvala" u 8 poruka
ivanet je ponekada pravio frku ranije
Default

Hvala na savetima , verovatno ste manje-vise u pravu, ali gotovo da nepostoji sajt sa samo jednim osnivacem, cak ne mogu ni jednog mega popularnog da se setim. To svakako nije ni google, ni facebook, ni twitter, pa ni ovaj sto sam spomenuo da se uradi klon...
ivanet je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 12. 2011.   #29
webarto
expert
Grand Master
 
Avatar webarto
 
Datum učlanjenja: 11.04.2010
Poruke: 998
Hvala: 141
959 "Hvala" u 153 poruka
webarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished road
Default

Pa je li ti misliš da niko od nas nije već pokušao ubosti?

http://prati.ba/ (http://twitter.com/)

Jedno vrijeme 2009e bio popularan dok su plaćane reklame i email kampanje, posle toga, ništa. Ljudi nisu znali šta je uopšte. Nije dovoljno samo napraviti, šta više, to je lakše dio.
Ja ne bih nikada više ušao u posao (preko oglasa, foruma) sa tim obećanjima, moje je da radim, tvoje da menadžuješ, ako sve to propadne, ja hoću svoje pare za rad, ako za propast nije krivo ono što sam napravio.

P.S. neki su i uboli
__________________
Github // LinkedIn // PHP // ZCE // Stackoverflow PHP // Site5 Web Hosting
webarto je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 12. 2011.   #30
ivanet
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 19.09.2011
Poruke: 241
Hvala: 15
9 "Hvala" u 8 poruka
ivanet je ponekada pravio frku ranije
Default

Da, neki su omastili brk ali retki pogotovo sa ovih prostora gde do 2005 kao da nismo ni imali net. Ja cu pokusati da ovo odradim na nekoj vec postojecoj platformi pa ako ima interesovanja bice ozbiljnije. U svakom slucaju da si ovaj tvoj projekat prati.ba zavrsio kada je twitter imao 3 miliona korisnika, da si krenuo pola godine nakon osnovanja twittera (2007-pocetak 2008) da je projekat bio globalan( kako si ocekivao da pobedis twitter sa .ba domenom i na trzistu sa nekoliko miliona stanovnika i malo korisnika neta ) i naravno da je bio bolji proizvod od twittera verovatno bi imao vise uspeha

Poslednja izmena od ivanet : 06. 12. 2011. u 19:33.
ivanet je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 23:01.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.