DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Web dizajn i usability > Web design, Layout, User Interface
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Web design, Layout, User Interface Dizajn tehnike, user interface

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 24. 10. 2009.   #11
xippi
xippster
Master
 
Avatar xippi
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 681
Hvala: 102
138 "Hvala" u 84 poruka
xippi će postati "faca" uskoroxippi će postati "faca" uskoro
Default

sto se mene tice mogu da pokrenem tako nesto na netu u formi bloga, da kroz korake napravim wordpress temu i objasnim usput zasto je to bas tako. ne mora wp, vec generalno princip na kome se pravi templejti. nesto od materijala o osnovama htmla i cssa vec imam, moracu da prekopam backup

ako su ljudi voljni da citaju ja sam voljan da pisem
xippi je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" xippi za poruku:
Staro 24. 10. 2009.   #12
Mixa032
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 23.01.2009
Poruke: 14
Hvala: 0
3 "Hvala" u 3 poruka
Mixa032 is on a distinguished road
Default

Voljni smo da citamo, gotovo da nema textova na nasem jeziku koji se bave tom problematikom


Evo nesto sa neta o tome: (ali ipak mislim da je ovo vise za developere jer se u ovom tutorijalu PHP kod pise od nule, dizajner i PHP? )

http://blog.themeforest.net/wordpres...signers-day-2/


i jos jedan verovatno bolji tutorijal:

http://css-tricks.com/video-screenca...ress-part-one/


mozda i ovo, (mada nisam pogledao ali sad cu)
1. http://css-tricks.com/video-screenca...toshop-mockup/
2. http://css-tricks.com/video-screenca...ss-conversion/
3. http://css-tricks.com/video-screenca...rdpress-theme/
Mixa032 je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 10. 2009.   #13
Leftfield
član
Certified
 
Avatar Leftfield
 
Datum učlanjenja: 11.10.2009
Lokacija: Budva
Poruke: 83
Hvala: 14
19 "Hvala" u 17 poruka
Leftfield is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao cvele Pogledajte poruku
Da mi je znati zasto se ljudi loze na jedan od najprljavijih cms-ova... (ok, verovatno nedostatak konkurencije na tolkom simple nivou).
Ako vec nekoga necemu treba uciti onda ga treba uciti stvarima koje su primer kako treba raditi, a ne primer kako ne treba raditi.
Po čemu je džumla treš? Ako ima bolje (nije da nema), onda naravno to treba promovisati. Ne želim da podcjenjujem tvoje znanje ali si to olako okvalifikovao.

Izmedju ostalog odje nije pitanje o prljavosti nego o popularnosti. Ako danas koristi džumlu x broj ljudi zar nije interesantno dati podršku? Isto tako i za WP.

Citat:
Originalno napisao Dzordz
Dobro ok slazem se da je Joomla trash moze i wordpress...
"Jel znaš da sviraš trubu?". "Nisam probo"... A onda može još gori WP!?

Moj predlog je da se uzme tema web dizajn. Klasika brate, no CMS i ostalih alata. Samo CSS i Html i može js ili još bolje ajax kao ispomoć. Ako znaš ovo i nije problem brzo naučiti kako se prave šabloni za razne CMS-ove.

Za programiranje PHP i recimo odličan Perl.
__________________
Intervjui | SEO
Leftfield je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" Leftfield za poruku:
Staro 24. 10. 2009.   #14
Dzordz
Diskutabilni diskutant
Wrote a book
 
Avatar Dzordz
 
Datum učlanjenja: 09.04.2006
Lokacija: Brno
Poruke: 1.113
Hvala: 36
103 "Hvala" u 74 poruka
Dzordz is on a distinguished roadDzordz is on a distinguished road
Default

OK ogradjujem se, nisam developer ali znam o cemu pricam kada se prica o obuci znam sta pricam.

Nije bitno koji se CMS koristima ali je potrebno da ljudi osete da mogu nesto da naprave. Kada oni izmene CMS i dobiju "sajt" koji su oni "napravili" imace osecaj da su nesto naucili, a i jesu. Tako ce moci da naprave svoj blog/sajt i nesto pisu prave i bave se online biznisom

Dalji napredak ce biti laksi zato sto razumeju kako funkcionise. To sto neko nauci koji tag radi sta i umeju da iskucaju u notepad jednu stranicu sa tri slike i dva linka i ne ume da osmisli kako bi dodao jos neku funkciju nije dobro.

Ali just my 2 cents.
Dzordz je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" Dzordz za poruku:
Staro 24. 10. 2009.   #15
Leftfield
član
Certified
 
Avatar Leftfield
 
Datum učlanjenja: 11.10.2009
Lokacija: Budva
Poruke: 83
Hvala: 14
19 "Hvala" u 17 poruka
Leftfield is on a distinguished road
Default

Dzordz to je super . Ja nemam dara za predavanje (iako sam ih organizovao preko 50 nevezano za web) ali prenijecu utiske sa terena.

Dzumla zajednice organizuju "Joomla day" sirom svijeta. Bilo i u BG 2007. Sad se sprema NS. Mnogo korisnika zanima tema kako se prave sabloni upravo iz razloga koji si ti naveo "imace osecaj da su nesto naucili, a i jesu".

Praksa je pokazala da bez makar osnovnog poznavanja CSS-a, naravno, ne mogu nista da urade a ni da razumiju. Tako da uvijek dobijas dvije grupe: jednu koja zna sto pricas samo ih treba dopuniti/uputiti i objasniti te tagove, i drugu grupu koja nema veze.

Mozda tako treba napraviti i radionicu: za pocetnike i za napredne korisnike?
__________________
Intervjui | SEO
Leftfield je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 10. 2009.   #16
xippi
xippster
Master
 
Avatar xippi
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 681
Hvala: 102
138 "Hvala" u 84 poruka
xippi će postati "faca" uskoroxippi će postati "faca" uskoro
Default

ok, deal. skupicu sad za vikend ono sto vec imam na jedno mesto pa da krenemo
xippi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 10. 2009.   #17
CyberCat
Maja Vasić
Na probnom radu
 
Avatar CyberCat
 
Datum učlanjenja: 21.11.2008
Poruke: 28
Hvala: 9
3 "Hvala" u 3 poruka
CyberCat is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za CyberCat Pošaljite poruku preko Skype™ za CyberCat
Default

Citat:
Originalno napisao Leftfield Pogledajte poruku
Mozda tako treba napraviti i radionicu: za pocetnike i za napredne korisnike?
Ovo jeste jedna od ključnih stvari za bilo koju radionicu.
Moja prvobitna ideja je bila kako osmisliti teme i šta one treba da obuhvataju. I za početni nivo i za naprednije korisnike. Ovde ste se bazirali samo na CMS (nebitno koji).
__________________
Dnevnik jedne Cyber mačke
CyberCat je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 10. 2009.   #18
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Citat:
Originalno napisao Leftfield Pogledajte poruku
Moj predlog je da se uzme tema web dizajn. Klasika brate, no CMS i ostalih alata. Samo CSS i Html i može js ili još bolje ajax kao ispomoć. Ako znaš ovo i nije problem brzo naučiti kako se prave šabloni za razne CMS-ove.

Za programiranje PHP i recimo odličan Perl.
a usuput i kratak kurs padobranstva, kuvanja i pravljenja ikebana...

Ne treba preterivati, apsolutno je nemoguce da pocetniku odrzis kurs perla, phpa, css, html, js i ajaxa, i da se on 2 nedelje nakon kursa seti icega od toga.. zato sam spomenuo WP, jer je mnogo prostiji, naucis ljude kako da prave templejte, objasnis im kako da se snadju sa malo php-a, tek koliko treba za templejte, kao zavrsi rad oni sebi dignu blog, pa onda posle malo cackaju po tome, nauce nove stvari... pa posle jedno 2-3 meseca, ako ih to i dalje zanima, idu dalje sa ucenjem...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 10. 2009.   #19
Leftfield
član
Certified
 
Avatar Leftfield
 
Datum učlanjenja: 11.10.2009
Lokacija: Budva
Poruke: 83
Hvala: 14
19 "Hvala" u 17 poruka
Leftfield is on a distinguished road
Default

I za padobranstvo postoje kursevi za početnike i napredne.

Ma slažem se sa tobom, nisam ni mislio drugačije . Namjerno sam odvojio onaj dio za CSS a posebno sekciju za programiranje pa ko voli nek izvoli.
__________________
Intervjui | SEO

Poslednja izmena od Leftfield : 24. 10. 2009. u 23:19. Razlog: typo
Leftfield je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 10. 2009.   #20
Mixa032
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 23.01.2009
Poruke: 14
Hvala: 0
3 "Hvala" u 3 poruka
Mixa032 is on a distinguished road
Default

@ivanhoe

To mi vise deluje kao: "napravi kurs da bi nekog zaintresovao a posle neka radi sam."
Ili tipa: "daj da napravim kurs da bude moderan, znaci za 3-4 nedelje onaj ko nema pojma bice mu super kada vidi da po zavrsetku kursa zna da napravi sajt!"

Mozda je za skolu koja drzi kurs to ok, jer ce privuci siru populaciju i imati vise polaznika, samim tim i veci profit, ali mislim da to nije cilj kursa, bar sa strane polaznika Upravo treba suprotno, ukoliko je neko zainteresovan treba mu pokazati kako da radi.

To da naucis ljude da malo barataju sa php-om i prepravljaju wp template a npr nemaju pojma osnove html/css, proizvodi to da na kraju kursa vecina polaznika nece znati da uradi nijedan primer sem tog, koji se na kursu obradjivao. Po meni takav kurs nije koristan ni malo.

Imam dosta primera kada kazem sta radim, a ljudi mi objasnjavaju da imaju sertifikate Photoshop, Illustrator, InDesign. Kad ih pitam sta znaju da urade, naravno nista sem onih primera koje su radili na kursu, znaci "znanje = 0"

I dalje stojim iza toga da je za nekoga ko nema pojma najbolja solucija redovno skolovanje (ukoliko bi takvo moglo uopste i da se napravi? naravno mislim za djake i studente a ne stariju populaciju) a da specijalizovani kursevi budu za tzv. "amatere" koji su na svoju inicijativu donekle usli u osnove i treba im produbiti znanje, napraviti od njih "profi"

Sorry ako sam bio preopsiran u svom izlaganju
Mixa032 je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Pitanje za dizajnere: Što "Horizontal tracking: 200 ems" znaći ? misko_ Web design, Layout, User Interface 5 01. 04. 2009. 16:53
Rainfall Daffinson zapošljava vrhunske Web interfejs dizajnere mungos Poslovne ponude i zapošljavanje 20 22. 08. 2007. 10:35
Designers toolbox - Za grafičke dizajnere Mr.Paja Linkovi 0 26. 07. 2007. 12:24


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 22:22.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.