DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Opušteno
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Opušteno Trenutak za pauzu - Ćaskanje. Sponzor: blogodak

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 09. 12. 2005.   #1
shoba
profesionalac
Qualified
 
Avatar shoba
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 165
Hvala: 0
3 "Hvala" u 3 poruka
shoba is on a distinguished road
Default Pivo i programeri

Kako ne pripadam prici o kafi, a ne zeleci da zapostavimo pivo kao bitan faktor u zivotu jednog programera prosto sam morao pokrenuti ovu temu.

Dakle
- koje pivo pijete i zasto?
- u kojim prilikama?
- koliko?
- ...

Uzdravlje!!!
__________________
Natalna karta
shoba je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 12. 2005.   #2
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Bravo shoba, možda i bude nešto do tebe )))

Aj prvo ostali, moja priča je malo duža pa da ne pokvarim temu u startu.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 12. 2005.   #3
Dragan Babić
Designer guy
Wrote a book
 
Avatar Dragan Babić
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.373
Hvala: 55
42 "Hvala" u 22 poruka
Dragan Babić će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za Dragan Babić
Default

pivo sam poceo da pijem kao mali, tada pio jelena, pio, pio, pio, pio, pio, pio... izasao novi lav, kada je kupljen od "kajnikena" (*dize dva prsta nalakcen na sank a oko zanoktica crno od masti i oranja*), i tada presao malo na lav. sada mi se cini jelen popravio pa se vratio na njega, mada sam ga se mozda samo uzeleo. svakako mi se svidja "mali" jelen od 0.3.

strana piva nikad nisam pio, mada ako bih morao da biram onda je to sigurno kraljica piva--warsteiner. volim naravno sabiti i koju limenku laskog, to mi je strava. ali totalno sam van forme, popijem 3 i vec sam dovidjenja--grlim prvu macu do mene i pocinjem da je davim o web standardima :lol: :P hahaha

secam se kada sam bio klinja pa smo cirkali ispred prodavnice jedne stalno, u kraju, pa onda u grad da se tucemo i povracamo. napolju -10, imamo 2 para rukavica, nas 5 i onda svako svako po jednu i nema zime--jedan doji jebiga, tough luck.

pivo mi je ok jbga, ali nema bolje zene od rakije.
Dragan Babić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 12. 2005.   #4
Petar Marić
Python Ambassador
Master
 
Avatar Petar Marić
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 602
Hvala: 28
27 "Hvala" u 17 poruka
Petar Marić će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za Petar Marić
Talking

Naročito Čačanke.
Vidiš ne bi bilo loše da navatam dedu da pošalje koju flašu od pretprošle godine (bila jako dobra godina) pa da se geekovi sa DPT okupe u nekoj sobi - pocuclaju flašicu - i nakon toga krenemo da pričamo Macama po NS o suštinskoj bitnosti web standarda i njegovom značaju na naše živote

PS: Kad smo poveli pričicu o alkoholu - jeste li videli ovu kućicu?
__________________
Python Ambassador of Serbia
Petar Marić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 12. 2005.   #5
shoba
profesionalac
Qualified
 
Avatar shoba
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 165
Hvala: 0
3 "Hvala" u 3 poruka
shoba is on a distinguished road
Wink Niksicko u svim varijantama

Ja se drzim Niksickog piva kao pijan plota
I svetlo i tamno i NikGold dolaze u obzir. Niksicko je najpitkije i najhumanije. Napustam ga samo kad moram (citaj - u kaficu imaju samo neko fensi pivo).

Iz mog iskustva:
- Jelen - jako, ostrg ukusa, sutradan se ti nije do zivota
- Zoffmann - sve je lepo dok pijes ali kad ustanes primecujes da na objektu nije dobro odradjena statika i da zidovi nisu bas stabilni
- MB - koncentrat + voda (ali malo vise vode)
- Amstel - jedino strano pivo koje sam probao i koje mi se svidelo
__________________
Natalna karta
shoba je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 12. 2005.   #6
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

Ja pijem pivo skoro kao Shoba kafu ali ajde i ja malo da dam svoje mišljenje.

Prvo o najgorem. Imho MB pivo bez premca. Ja goru bljuzgu u životu nisam probao. I još kad mi neko negde na slavi i sl. posluži iz plastične flaše, ... užas.

Od dobrih piva mislim da Jelen ima najbolji odnos kvalitet / perfomanse. Po ukusu od svetlih najviše mi leži Becks. Od tamnih crni Amstel mi je vrh, ali nikako ga ne viđam po prodavnicama u poslednje vreme, a slabo se nešto vučem po kafanama.
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!
dinke je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 12. 2005.   #7
Zero-Cool
profesionalac
Qualified
 
Avatar Zero-Cool
 
Datum učlanjenja: 13.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 185
Hvala: 9
16 "Hvala" u 12 poruka
Zero-Cool is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Zero-Cool
Default

uh, di bas ovu temu nadje

Elem pivo je kao melem za moju dusu, davno sam ga poceo piti, verovatno se i ne secam koliko godina sam imao (citaj cale i stric su me kljukali kad sam bio mali :-)) ,tada je bio jelen aktuelan i bio je najbolji od svih domacih brlja.

Par godina kasnije, pojavio se i pils i lav, i cini mi se da sam tada vise pio Lav bio je nekako pitkiji i lakse ga je bilo podneti sutradan ujutro. Od tada pa do danas probao sam brdo razlicitih vrsta, sto domacih sto stranih, bio sam u Pragu pa sam naravno isprobao sve vrste koje su imali (samo svetlog posto crna ne volim) i mogu vam reci da nista bolje nisam pio, stvarno imaju super tehnologiju.

Onda sam pre dve i po godine, naleteo na jednog covu koji je trebao da pocne sa mesec dana distribuciju MB piva, i posto smo drug i ja radili nesto za njega, on nas je posle svega pocastio sa flashom MB pivao, kao mi smo medju prvima koji smo probali. Iskreno ta prva flasha koju sam popio bila je super, kvalitet je mogao da konkurise Ceskim pivama. Malo posle toga kada sam ponovo pio MB, jako sam se razocarao. Inace MB je licenca Nemakog piva 6-te klase nije ni cudo sto je tako lose.

Sada pijem samo LAVA i ono je verovatno pored Niksickog tocenog nase najbolje pivo, a posto sam postao teska pivopija, imam i jedan trik kako da ulepsam ukus piva da bude jos pitkije, samo u casu ili flasu stavite parcence limuna i dobicete skroz drugi ukus, to sam prvi put probao sa pivom smile, koje je uzasno i da nema limuna smucio bi mi se zivot.

A takodje jos jedna dobra varijanta je i pivo i tekila ili poznatije kao Banditos (Desperados) jako neobicno i na neki nacin lepo pivo.

Eto malo smorih, ali mogao bih ja jos puno toga o pivu da kazem, ali me mrzi da Vas smaram ))
__________________
Mess with the best die like rest!!!

Poslednja izmena od Zero-Cool : 09. 12. 2005. u 13:47.
Zero-Cool je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 12. 2005.   #8
Dragan Babić
Designer guy
Wrote a book
 
Avatar Dragan Babić
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.373
Hvala: 55
42 "Hvala" u 22 poruka
Dragan Babić će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za Dragan Babić
Default

samo da se nadovezem apropo crnog piva--najzalije mi je sto nema vise crnog tocenog becejskog...uffff, kako je to dobro, sad mi je zao sto ga nisam dovoljno popio dok se moglo naci...

citajuci dinketovu poruku skontao sam da iammo isti ukus po pitanju izbora piva.

PS

ali e, kada je dosla plastika u novi sad prvi put...pa to je bilo neverovatno kako sam bio odusevljen, kako klinci smo se lozili na fortije (forty ounce, ona amerska klosarska piva sto cirkaju crnci u spotovima), i onda kada su dosle plastike (MB) to je bilo satiranje na ulici.

sada kad mi neko pomene plastiku samo ga pogledam...whaaaa'???
Dragan Babić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 12. 2005.   #9
zextra
Boris
Grand Master
 
Avatar zextra
 
Datum učlanjenja: 01.12.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 775
Hvala: 5
156 "Hvala" u 2 poruka
zextra is on a distinguished roadzextra is on a distinguished road
Default

pivo? wtf..
(crno) vino? moze.
__________________
"It’s important to have goals when you pet. Otherwise you’re just rubbing another mammal for no reason." - Scott Adams
zextra je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 12. 2005.   #10
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

Jao da, zaboravio sam Bečejsko crno. Vrh pivo zaista. Nažalost, odavno ga više nema u mom kraju.

Jedno vreme Bečejsko je moglo u KG-u samo da se kupi u kafiću "Kaledonija" (radio pre jedno 10-tak godina koji je rekao bih baš zbog toga bio kultno mesto.

@Dragan
OT, imamo isti ukus i što se tiče laptopova.
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!
dinke je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Potrebni programeri linnch Poslovne ponude i zapošljavanje 0 17. 12. 2009. 00:35
Potrebni PHP programeri XORStudio Poslovne ponude i zapošljavanje 0 06. 08. 2009. 18:54
DPT druzenje - rafting + janjci + pivo? torbica IT događaji 31 14. 05. 2009. 15:16
Plati pivo Vladimir Rodic Obaveštenja, predlozi i pitanja 13 16. 04. 2009. 14:34
Potrebni testeri - svaki bug pivo! flash_back PHP 34 28. 12. 2006. 05:03


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 08:01.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.