DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Web development i web aplikacije > Web Hosting, web serveri i operativni sistemi
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Web Hosting, web serveri i operativni sistemi Komercijalni hosting, web serveri, bezbednost, operativni sistemi na serverima

Zatvorena tema
 
Alati teme Način prikaza
Staro 11. 04. 2008.   #21
Vace
član
Na probnom radu
 
Avatar Vace
 
Datum učlanjenja: 06.11.2007
Poruke: 38
Hvala: 1
0 "Hvala" u 0 poruka
Vace is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao cvele Pogledajte poruku
... mislim, sad ga stvaaaarno pretera.... daj bre da nadjemo jedan nacionalni tld koji je na tom cenovnom nivou.
.us mene kosta $8.95 godišnje. (eNom, reseller account)
Vace je offline  
Staro 11. 04. 2008.   #22
nixa
Nikola Denić
Sir Write-a-Lot
 
Avatar nixa
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.694
Hvala: 160
458 "Hvala" u 164 poruka
nixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za nixa
Default

koji postao toliko jeftin kako ?
__________________
Do not ask yourself what the world needs. Ask yourself what makes you come alive, and then go do that. Because what the world needs is people who have come alive
nixa je offline  
Staro 11. 04. 2008.   #23
cvele
Banned
Knowledge base
 
Avatar cvele
 
Datum učlanjenja: 01.07.2005
Poruke: 1.598
Hvala: 206
140 "Hvala" u 89 poruka
cvele ima spektakularnu aurucvele ima spektakularnu auru
Default

rs domen mene kosta 1501din reseller account.... kilo mandarina mene kosta 20din... na kvantasu.
cvele je offline  
Staro 11. 04. 2008.   #24
artur_dent
I think I'm a sofa...
Professional
 
Avatar artur_dent
 
Datum učlanjenja: 16.11.2005
Poruke: 438
Hvala: 9
28 "Hvala" u 25 poruka
artur_dent is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Vace Pogledajte poruku
BTW ja vec 6-7 godina radim za razne datacentre i hosting firme u USA i jako dobro znam koliko i kakve opreme može da se kupi za te pare.
Jako je glupo porediti cene ozbiljnije mrezne opreme, cene housinga, i cene kvalitetnih internet linkova u USA i SRB.
Sigruran sam da je RNIDS, otvorio svoju kancelariju u Dalasu i tamo zakupio prostoru u nekom od datacentara da to sve ne bi kostalo toliko koliko kosta ovde.
Generalno sve ove cene su mnogo vece u Evropi a jos vece u Srbiji.

Rece ti covek da napravis svoju kalkulaciju sa koliko novca bi ti uspeo da otvoris i odrzis Registar jednog nacionalnog domena.... sa napomenom da uzmes u obzir cene opreme, housinga, linkova u srbiji a ne na nekom tamo trulom zapadu
__________________
fotomanijak.com stvarno manijak
WebManijak.com
artur_dent je offline  
Staro 11. 04. 2008.   #25
Vace
član
Na probnom radu
 
Avatar Vace
 
Datum učlanjenja: 06.11.2007
Poruke: 38
Hvala: 1
0 "Hvala" u 0 poruka
Vace is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao artur_dent Pogledajte poruku
Rece ti covek da napravis svoju kalkulaciju sa koliko novca bi ti uspeo da otvoris i odrzis Registar jednog nacionalnog domena.... sa napomenom da uzmes u obzir cene opreme, housinga, linkova u srbiji a ne na nekom tamo trulom zapadu
A izvini, zašto bi ja to trebao da uradim ? Jesam li ja ikada ponudio da to uradim - nisam. Jesam li ja ikada rekao da bi ja taj posao uradio bolje i jeftinije - nisam.

Vidim da i ti iz sve snage pokušavaš da skreneš temu i zameniš teze ... Što ne pitaš RNIDS isto to pitanje ? Koja je njihova kalkulacija ? Šta su oni ukalkulisali i po kojoj ceni ? Pogotovo što su - kao što Sloba sam kaže - deo opreme već kupili a deo opreme dobili na korišćenje ? Pogotovu što je Sloba za primer dao Sloveniju koja je za prvu godinu potrošila upola manje para a obezbedila infrastrukturu za duplo više domena ?

Možda ti imaš neki od odgovora na ova pitanja ?
Vace je offline  
Staro 11. 04. 2008.   #26
cvele
Banned
Knowledge base
 
Avatar cvele
 
Datum učlanjenja: 01.07.2005
Poruke: 1.598
Hvala: 206
140 "Hvala" u 89 poruka
cvele ima spektakularnu aurucvele ima spektakularnu auru
Default

Pazi promeni iglu, mnogo preskace i okreni plocu.
cvele je offline  
Staro 11. 04. 2008.   #27
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

@cvele
Gledano sa strane i tvoja ploca preskace isto kao i Vace-ova.

Mislim da je glupo uopste raspravljati na ovu temu kada nemamo nikakve podatke sa strane nic-a koliko je ulozeno u opremu, softversku platfomu, prostorije i sl. pa se doslo do kalkulacije o 200k eura i cene domena koja treba da povrati tu cifru.

Slazem se da je mozda neprilicno porediti cene tld domena sa cenama .rs ali ako pogledamo malo u komsiluk utisak nije mnogo drugaciji. Recimo rumunski domeni su cirka 50USD lifetime, .hu 1750 forinti/y (~7Eura) itd. Sve u svemu, meni cena .rs domena zvuci preskupo, no kada (i ako) neko iz rnids-a ispostuje transparentnost i objavi taksativno troskove, imacemo punu sliku o tome. Mozda na kraju ispadne i da su jeftini
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!
dinke je offline  
3 članova zahvaljuje dinke za poruku:
Staro 11. 04. 2008.   #28
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

upravo ovo sto su Dinke, i Jablan ranije, rekli... podaci o zaradi i troskovima, projekciji cena, nacinu nabavke, ceni i planiranom periodu amortizacije opreme i sl. treba da budu transparentni, i onda nece biti mesta nikakvoj sumnji.. nema to veze sa Slobom licno ili cak konkretno RNIDS, nego to mora da bude jedan generalni princip, kad se firmi da monopolski polozaj na trzistu, da mora javno da bude poznato kako se formiraju cene..

do tad, svako ima puno pravo da postavlja pitanja, jer u pitanju je raspolaganje"opstim dobrom", a kao drugo svi znamo sta se sve desava u ovoj zemlji, i normalno je da su ljudi automatski sumnjicavi i nadrndani...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.

Poslednja izmena od ivanhoe : 11. 04. 2008. u 16:32.
ivanhoe je offline  
Staro 11. 04. 2008.   #29
robi-bobi
expert
Grand Master
 
Avatar robi-bobi
 
Datum učlanjenja: 05.10.2005
Lokacija: Sofia, Bulgaria
Poruke: 805
Hvala: 222
958 "Hvala" u 68 poruka
robi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za robi-bobi
Default

tek za info (ne ulazim u raspravu):

.bg je 30E godisnje
ranije je bio vise (~60E)

P.S. *.f.bg (ili g.bg ili a.bg ili 4.bg ..) je 10E godisnje
robi-bobi je offline  
Staro 11. 04. 2008.   #30
Lalaland
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 11.01.2008
Poruke: 272
Hvala: 14
29 "Hvala" u 21 poruka
Lalaland is on a distinguished road
Default

Izvin'te ako postavljam glupa pitanja ali nisam bas u toku oko cele stvari.
Suma od 200.000 evra za pokretanje ozbiljnog biznisa danas nije velika ni na Novoj Gvineji gde jos razmenjuju kamencice. Ono sto mi nije jasno je ko je dao te pare, jel' to sad javno preduzece ili privatno? Ako su privatne investicije a ne od poreznika, onda sta koga briga koliko je potroseno na sta. E, sad, da li oni imaju monopol na .rs domene? Mogu li se domeni kupovati i kod nekog drugog jeftinije? Ako mogu, onda isto tako nikoga ne treba da brine kako se cene formiraju. U slucaju da se radi o monopolu i/ili drzavnim parama, hej, udri po diskusiji!
Lalaland je offline  
"Hvala" Lalaland za poruku:
Zatvorena tema


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Pravdanje troškova za Google Ad words marijano Marketing i SEO 19 13. 07. 2010. 18:55
Haknut server RNIDS-a torbica Domain Name Service (DNS) 12 02. 03. 2009. 20:50


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 16:46.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.