DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Showroom i poslovne ponude > Web site, dizajn i multimedia
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Web site, dizajn i multimedia Galerija web sajtova, recenzije i kritike. Svaka nova tema zahteva odobravanje pre prikazivanja

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 06. 08. 2008.   #11
jopa
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 12.11.2006
Lokacija: Zagreb
Poruke: 22
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
jopa is on a distinguished road
Default

vrlo solidno odrađen site.

ono što bih ja ovako odokativno promijenio/poboljšao je sljedeće:
1. svakako logo izmjeniti, (u headeru desno)... shadow, font, srediti nazubljenost itd. jer ovako ne ostavljaju profesionalan dojam
2. povećati transparency na ovim korintskim stupovima, dakle pozadina desnog izbornika, jer ovako tekst ne dolazi do izražaja, nije sasvim čitljiv.
3. "index stranica" se u FF-u preklapa s podatkom o trenutnoj stranici.
jopa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 08. 2008.   #12
Jelena Mickic
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 27.10.2007
Poruke: 25
Hvala: 3
8 "Hvala" u 4 poruka
Jelena Mickic is on a distinguished road
Default

Htela sam da postujem ovaj komentar ranije, ali tek sam sada sam nasla malo vremena :-)

Znaci svrha sajta jeste da
1. bude servis gradjana, ponudi im relevantne i azurirane informacije i da bude mesto kontakta, odnosno komunikacije sa zaposlenima u sudu.
2. da zaposlenima u sudu olaksa posao, (smanjuje se broj tel. poziva gradjana, i svih ostalih zainteresovanih strana) i omoguci unapredjivanje kvaliteta poslovanja kroz dvosmernu komunikaciju sa gradjanima i ostalim javnostima kroz feedback (blog u ovom slucaju).

Vizuelni sadrzaj sajta je ovde definitivno u funkciji tekstualnog, pa ga necu ni komentarisati, a i dobrim delom je stvar ukusa. Mozda ne bi bilo lose da se na naslovnu stranu stavi foto suda, jer se tako uspostavlja i vizuelna identifikacija sa institucijom ciji sajt posetilac cita

Tekstualni sadrzaj:
Naslovna:
• Mozda ne bi bilo lose da uvodni paragraf, da li ce to biti uvodna ili pozdravna rec, svejedno je, ponudi vise jasnijih informacija cime se konkretno bavi treci opstinski sud, sta je sve u njegovoj nadleznosti, sta na stranicama sajta mogu da ocekuju njegovi posetioci, i koja je njegova svrha.

• Na naslovnoj takodje na vidno mesto staviti adresu, kontakt tel, faks i email (uopste ne znam gde se to na sajtu nalazi, niti u kojoj kategoriji to mogu da nadjem) :-( Takodje staviti mapu sajta na naslovnu, narocito za ovako slojevit sajt, posto sam na primer deo “saopstenja za medije” sasvim slucajno nasla kao podsekciju neke od sekcija.

• Blog bi trebalo da bude bitno i interesantno mesto, i obostrano korisno samo ako se dobro upotrebljava. Ona objasnjenja za upotrebu su suvise dugacka i komplikovana, i iskreno meni je bilo malo dosadno da ih citam, jos su i sitno napisana :-( Obavezno ih svesti na dve, tri recenice, ili ako je vec neophodno detaljnije uputstvo za upotrebu bloga, onda neka to bude u formi kratkog infa, kao podsekcija u sekciji blog. Tu moze da se doda i manji paragraf o svrsi bloga kao sredstvu komunikacije i razmene misljenja. Ne zaboravimo da nisu svi upuceni sta je blog.

Takodje, objasnjenje za upotrebu bloga ne bi trebalo da bude prvi post bloga.
Prvi post bloga kojim se i zapocinje komunikacija bi mozda mogao da bude post o materiji kojoj je blog posvecen, ali nikako nasiroko i nadugacko. Svaki post inace treba da imenom i prezimenom potpise osoba koja ce biti zaduzena da ga vodi. Ne samo sto je ovo standardna blog forma, vec i daje legitimitet, autoritet i ozbiljnost (tezinu) komunikaciji.


I za kraj: dodati cirilicu posto se radi o drzavnoj insistuciji, preregistorvati domen na treci opstinski sud. Prevesti reci koje jos stoje na engleskom, kao sto su download, moze kao ”preuzmite dokumenta”, categories , read more, itd.

Voditi racuna da se dijakriticki znaci redovno upotrebljavaju: Č, Đ, Ž, Š…

Iskreno se nadam se da ce biti od pomoci. :-)
Jelena Mickic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 08. 2008.   #13
Nenad Vasić
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 28.06.2007
Lokacija: Beograd
Poruke: 238
Hvala: 80
38 "Hvala" u 24 poruka
Nenad Vasić is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Nenad Vasić
Default

Off Topic:
Citat:
Originalno napisao Jelena Mickic Pogledajte poruku
Voditi racuna da se dijakriticki znaci redovno upotrebljavaju: Č, Đ, Ž, Š…
Ne bi bilo loše da ih i vi upotrebljavate kad već tako insistirate.
__________________

Nenad Vasić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 08. 2008.   #14
filmil
хардвераш
Qualified
 
Datum učlanjenja: 04.01.2007
Lokacija: Маунтин Вју, САД
Poruke: 117
Hvala: 4
25 "Hvala" u 10 poruka
filmil is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao 1r0nM4n Pogledajte poruku
Off Topic: Ne bi bilo loše da ih i vi upotrebljavate kad već tako insistirate.
Сваки ме ад-хоминем увек одушеви.

Whee!!!

Државна установа, додати ћирилицу и наместити да буде прво писмо. Тако стоји у Уставу.

ф
__________________
Рад је створио човека. Рад ће га и уништити.
filmil je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" filmil za poruku:
Staro 10. 08. 2008.   #15
pele
član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 06.06.2007
Poruke: 42
Hvala: 2
0 "Hvala" u 0 poruka
pele is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Jelena Mickic Pogledajte poruku

Iskreno se nadam se da ce biti od pomoci. :-)
Njlepse se zahvalujem na vremenu koje ste odvojili za strucnu analizu koja ce sigurno biti od pomoci. Bio bih Vam zahvalan za buduce sugestije i komentare.

S postovanjem.
__________________
gojjak
pele je offline   Odgovorite uz citat
Staro 10. 08. 2008.   #16
Jelena Mickic
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 27.10.2007
Poruke: 25
Hvala: 3
8 "Hvala" u 4 poruka
Jelena Mickic is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao pele Pogledajte poruku
Njlepse se zahvalujem na vremenu koje ste odvojili za strucnu analizu koja ce sigurno biti od pomoci. Bio bih Vam zahvalan za buduce sugestije i komentare.

S postovanjem.
Drago mi je sto su sugestije pozitivno prihvacene, jer mi je to bila i namera.

Sto se daljih komentarisanja tice stojim na raspolaganju
Jelena Mickic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 10. 08. 2008.   #17
STELLANOVA
expert
Master
 
Avatar STELLANOVA
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Lokacija: EU
Poruke: 609
Hvala: 47
51 "Hvala" u 37 poruka
STELLANOVA će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za STELLANOVA Pošaljite poruku preko AIM za STELLANOVA Pošaljite poruku preko MSN za STELLANOVA
Default

Header na valja. Grb je neodgovarajuci. Evo kako bih ja uradio...

STELLANOVA je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" STELLANOVA za poruku:
Staro 11. 08. 2008.   #18
pele
član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 06.06.2007
Poruke: 42
Hvala: 2
0 "Hvala" u 0 poruka
pele is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao STELLANOVA Pogledajte poruku
... Evo kako bih ja uradio...
SAVRŠENO, TAKOĐE I PO MOM UKUSU.
POŠTUJEM IDEJU !

power in simplicity.
thanks!
__________________
gojjak
pele je offline   Odgovorite uz citat
Staro 11. 08. 2008.   #19
misk0
majstor
Wrote a book
 
Avatar misk0
 
Datum učlanjenja: 30.01.2006
Lokacija: Lugano - Switzerland
Poruke: 1.251
Hvala: 219
106 "Hvala" u 67 poruka
misk0 će postati "faca" uskoromisk0 će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za misk0 Pošaljite poruku preko Skype™ za misk0
Default

Ajd kad vec smo vec picajzle:
- na headeru ti ne treba trecisud.rs - nema potrebe, vidi se na tonu drugih mjesta tacna adresa pocevsi od url bar-a.
- Ovu zensku na sredini (sa machem i vagom - ne znam kako se zove) pomjeri ili na sredinu ili desno. Ovako, na 1280px sirine nije ni vamo ni tamo
misk0 je offline   Odgovorite uz citat
Staro 15. 08. 2008.   #20
pele
član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 06.06.2007
Poruke: 42
Hvala: 2
0 "Hvala" u 0 poruka
pele is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao misk0 Pogledajte poruku
...Ovu zensku na sredini (sa machem i vagom - ne znam kako se zove) pomjeri ili na sredinu ili desno. Ovako, na 1280px sirine nije ni vamo ni tamo
Izvini, nisam stigao ranije da odgovorim.

-justicija je u sklopu .png, dimenzije kompletnog imidža su 430x85, transparent.
-proširivanje istog bi ga "otežale", a samim tim i učitavanje strane.
-ubacivanje novog div taga za drugi imidž bi možda napregle css.
-zato sam odlučio da za sada ostavim ovako.

U svakom slučaju hvala ti na postu.
__________________
gojjak
pele je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Smjestaj u Beogradu ? ZeroStyle Opušteno 6 04. 12. 2007. 02:20
Camac u beogradu? cvele Opušteno 1 25. 05. 2007. 16:21


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 15:28.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.