DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Showroom i poslovne ponude > Web site, dizajn i multimedia
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Web site, dizajn i multimedia Galerija web sajtova, recenzije i kritike. Svaka nova tema zahteva odobravanje pre prikazivanja

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 23. 03. 2007.   #31
Azazela
novi član
Na probnom radu
 
Avatar Azazela
 
Datum učlanjenja: 21.03.2007
Poruke: 13
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
Azazela is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman
Iskreno, neiskreno... za sve postoji lep način da se kaže.
Off Topic: Doduše i Azazela šeta sa katanom, nije zezanje


Jos uvek se pridrzavam tvog prioncipa 'tupa strana noza (nemam nista protiv ni katana)'

Azazela je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 03. 2007.   #32
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Citat:
Originalno napisao Isigonis
Predlažem da se postavi i HTML verzija
to je deo problema sa ovakvim exluzivnim idejama... kako da napravis html verziju 3D animirane zgrade ? Jer kad sklonis zgradu i male coveculjke sta ostane, obican web directory...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 03. 2007.   #33
jasmanac
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar jasmanac
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Poruke: 1.109
Hvala: 76
390 "Hvala" u 53 poruka
jasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za jasmanac Pošaljite poruku preko MSN za jasmanac Pošaljite poruku preko Skype™ za jasmanac
Default

Ja se ne mogu sloziti sa vasim komentarima da je ideja "skroz promasena" i da Flash nije dobro resenje za ovakav tip projekta. Cak naprotiv! Hajde da napravimo ovu diskusiju konstruktivnijom pa obrazlozite zasto Flash nije pogodna tehnologija za ovaj projekat? Pritom imajte na umu da tu ne zalazimo u oblast upotrebljivosti same aplikacije u smislu krajnjeg korisnika vec same tehnologije izrade.

Sa druge strane, potpuno se slazem da sama upotrebljivost aplikacije prilicno skripi i da se je potrebno preispitati sve aspekte navigacije.
__________________


Poslednja izmena od jasmanac : 23. 03. 2007. u 13:41.
jasmanac je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 03. 2007.   #34
Azazela
novi član
Na probnom radu
 
Avatar Azazela
 
Datum učlanjenja: 21.03.2007
Poruke: 13
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
Azazela is on a distinguished road
Default

Jasmanac, potpuno se slazem,
btw, trudicemo se da navigaciju u potpunosti izmenimo.
Thx
Azazela je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 03. 2007.   #35
enslaver
novi član
 
Datum učlanjenja: 23.03.2007
Poruke: 1
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
enslaver is on a distinguished road
Default

ovako:
1. ideja je odlicna
2. dizajn jos bolji
3. sto se tice navigacije, ja nisam imao nekih vecih problema, mada bi bilo bolje kada bi se napravio malo veci kontrast izmedju pozadine i texta ("Prelaskom preko zastavica izaberite sajam" sam primetio tek iz drugog puta)
kada se otvore "informativne strane" sve je tu: spisak virtuelnih sajmova, lista izlagaca... opet je jedini problem kotrast
4. devojaka koja na pocetku prica nesto... ako bi trebalo da se cuje... ne cuje se, verovatno zbog muzike
5. ljudi se ovde zale oko sporog ucitavanja... meni je trebalo da ucitam sajt oko 2-3 min (nista manje i nista vise nego bilo koji drugi kvalitetan flash sajt). 6. neko je spomenuo da 80% i vise ljudi u Srbiju koristi dial-up... ja poznajem 4 osobe kopje nemaju kompjuter, 1 osobu koja nema pristup internetu, 1 osobu koja koristi dial-up konekciju, svi ostali ljudi koje poznajem (a ima ih prilicno mnogo) koriste najmanje 256kbps aDSL ili kablovski internet

da sumiram: pojacajte kontrast izmedju teksta i pozadine, pojacajte devojku na pocetku (ako ako uopste treba da se cuje)

sve u svemu odlican sajt
enslaver je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 03. 2007.   #36
Veljko
...
Qualified
 
Datum učlanjenja: 21.09.2006
Lokacija: NBGD
Poruke: 180
Hvala: 28
2 "Hvala" u 2 poruka
Veljko is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za Veljko Pošaljite poruku preko MSN za Veljko
Unhappy

Citat:
Originalno napisao enslaver
ja poznajem 4 osobe kopje nemaju kompjuter, 1 osobu koja nema pristup internetu, 1 osobu koja koristi dial-up konekciju, svi ostali ljudi koje poznajem (a ima ih prilicno mnogo) koriste najmanje 256kbps aDSL ili kablovski internet
Pa vidi,ja poznajem 50 ljudi koji nemaju kompijuter,i jedno 30 koji izlaze na net preko dial up-a,a poznajem svega 6-7 koji imaju broadband konekciju,tako da to nista ne znaci.
Realnost je da je vise od 70% na dial up-u
Veljko je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 03. 2007.   #37
Milos Vukotic
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar Milos Vukotic
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Lokacija: Neđe ođe...
Poruke: 1.197
Hvala: 339
688 "Hvala" u 178 poruka
Milos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamen
Default

Ja poznajem samo dvoje ljudi koji slušaju narodnjake...
__________________
Чак Норис може да си ги врзе врвките на чевлите со стапалата.
Milos Vukotic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 03. 2007.   #38
cvele
Banned
Knowledge base
 
Avatar cvele
 
Datum učlanjenja: 01.07.2005
Poruke: 1.598
Hvala: 206
140 "Hvala" u 89 poruka
cvele ima spektakularnu aurucvele ima spektakularnu auru
Default

Citat:
Originalno napisao enslaver
6. neko je spomenuo da 80% i vise ljudi u Srbiju koristi dial-up... ja poznajem 4 osobe kopje nemaju kompjuter, 1 osobu koja nema pristup internetu, 1 osobu koja koristi dial-up konekciju, svi ostali ljudi koje poznajem (a ima ih prilicno mnogo) koriste najmanje 256kbps aDSL ili kablovski internet
Off Topic:
Poznajem 1 osobu koja nikada nije videla crnca, 2 osobe koje nisu videle japance, i mnogo osoba koje su ih mnogo puta videle i nimalo im ne smetaju. Dakle rasizam nepostoji...

Decko znas li sta je to statisticki validan uzorak ?
cvele je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 03. 2007.   #39
jasmanac
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar jasmanac
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Poruke: 1.109
Hvala: 76
390 "Hvala" u 53 poruka
jasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za jasmanac Pošaljite poruku preko MSN za jasmanac Pošaljite poruku preko Skype™ za jasmanac
Default

Mislim da ova prezentacija uopste nije related obicnim vec poslovnim korisnicima a slozicemo se da u danasnje vreme svaka ozbiljnije firma ima broadband internet konekciju.
__________________

jasmanac je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 03. 2007.   #40
xippi
xippster
Master
 
Avatar xippi
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 681
Hvala: 102
138 "Hvala" u 84 poruka
xippi će postati "faca" uskoroxippi će postati "faca" uskoro
Default

jako lepo. svidja mi se

voleo bih da ovo mogu samo ovaj gornji deo gde je sam sajam da vidim u fullscreenu ili preko celog browsera. ovako je sve previse sitno. informativne strane mogu da se prebace na zasebnu stranu, na ovaj nacin samo ubijaju koristan prostor. takodje login za izlagace bih pomerio iz coska, nema potrebe da se provlaci kroz celu prezentaciju. na primer moze da se spoji sa "sta je potrebno za zakup prostora", pola strane info o zakupu koji vodi na formular, sa druge login za postojece klijente. mislim da je jednostavno potrebno izdvojiti administracioni deo od prezentacije usluga

malo oko samog interfejsa i juzabilitija. fora sa klikom na zastavicu je super ali se samo ime sajma ispisuje previse sporo. neka se pojavi odmah na hover preko zastavice dok sajam moze da morphuje u pozadini. izbor standova nije najsretnije odradjen. ovi heksagoni nemaju smisla. mozda da probajte nesto ovako (link je cisto inspiracije radi). na samom standu umesto "Klikni..." opis toga na sta treba da se klikne. ima jos toga, treba obratiti paznju na detalje

sve u svemu moze da bude jako dobro ako se izgura do kraja. sretno

a da... prava stvar bi bila mogucnost da se na ovom sajmu nesto zaista i kupi
Priloženi thumbnailovi
Kliknite na sliku za uvećanu verziju

Naziv:	sve.jpg
Pregleda:	524
Veličina:	71,7 KB
ID:	357  
xippi je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Job Fair Nis 08 Milos Micic IT događaji 0 20. 10. 2008. 20:01
SSL i virtual hostovi ? ivanhoe Web Hosting, web serveri i operativni sistemi 2 08. 06. 2006. 14:52


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 13:03.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.