DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Web development i web aplikacije > Web Hosting, web serveri i operativni sistemi
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Web Hosting, web serveri i operativni sistemi Komercijalni hosting, web serveri, bezbednost, operativni sistemi na serverima

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 23. 10. 2010.   #1
miljant
član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 23.09.2007
Poruke: 48
Hvala: 0
510 "Hvala" u 7 poruka
miljant is on a distinguished roadmiljant is on a distinguished roadmiljant is on a distinguished roadmiljant is on a distinguished roadmiljant is on a distinguished roadmiljant is on a distinguished road
Default Server ili VPS, ali...

Potreban mi je server ili VPS. S obzirom da nikad nisam koristio ni jedno, a imam posebne prohteve nadam se da će mi neko ovde moći pomoći.

Pre svega potrebno mi je da mogu koristiti nešto kao remote desktop. Hoću da na serveru mogu pokrenuti browser i koristit ga na isti način kako to radim na svom računaru. Isto tako da mogu da se povezujem na druge servere preko FTP. Hoću da akd pristupim drugim sajtovima moja poseta izgleda kao da je iz zemlje u kojoj je server/IP. Na taj server ću skidati neke fajlove preko servisa za razmenu fajlova (rapidshare, megashare, hotfile...), tako da mi je potrebno da vidim ono odbrojavanje pre preuzimanja fajla ili upišem captcha kod.

Ja trenutno koristim na svom računaru Ubuntu, ali imam instaliranu i Win 7. Prioritet su Linux serveri (ili VPS). Poželjno bi bilo da neophodni dodatni (ako postoji) software bude dostupan za Ubuntu.

Naravno, na tom serveru ću imati i par sajtova, ali oni svi zajedno, trenutno, generišu svega par stotina poseta dnevno.

Poslednja izmena od miljant : 23. 10. 2010. u 12:26.
miljant je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 10. 2010.   #2
HexTex
profesionalac
Qualified
 
Avatar HexTex
 
Datum učlanjenja: 15.02.2010
Lokacija: Čačak, Čačak šumadijski rokenrol
Poruke: 130
Hvala: 5
7 "Hvala" u 7 poruka
HexTex is on a distinguished road
Default

Citat:
Pre svega potrebno mi je da mogu koristiti nešto kao remote desktop. Hoću da na serveru mogu pokrenuti browser i koristit ga na isti način kako to radim na svom računaru.
VPS i skripta za proxy imas ih po netu kolko hoces i bice ti IP prilikom surfovanja onaj isti koji je od servera....

ili na primer dedicated sa KVM, gde bi imao potpunu kontrolu nad serverom kao da ti je kucni komp... al to je skuplja varijanta i nisam nikad probao..
HexTex je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 10. 2010.   #3
ajankovic
Aleksandar Janković
Qualified
 
Avatar ajankovic
 
Datum učlanjenja: 16.10.2010
Lokacija: Bg-Sd
Poruke: 165
Hvala: 70
54 "Hvala" u 36 poruka
ajankovic is on a distinguished road
Default

Prva prepreka u tvojoj zamisli je da se bilo kakvo korišćenje servera na način koji si opisao strogo sankcioniše od strane hosting provajdera ( normalnog hosting provajdera tj. ). Ako neko zna nekog nenormalnog da ti preporuči tu je druga caka.

Ta druga caka je da to što ti želiš zahteva dosta podešavanja i ne znam da li se trud isplati. Da bi na linux server mogao da pokreneš browser preko remota, prvo imaš zavrzlame oko pokretanja xservera, to ti je grafičko okruženje koje mora da se izvršava na serveru, onda da nađeš neki pristojan remoting software, pa dok još to podesiš. Dalje ulaziš u vode koje ja lično ne poznajem ali mi se čini da je velika muka oko toga jer je standardna linux administracija urađena preko konsolnih komandi i sve ostalo stoji kao piletu sise.

A ti sajtovi će biti dostupni dok te ne otkriju u tvojim aktivnostima.

Ali sam uočio da ti ustvari hoćeš samo običan proxi server. Napravi novu temu ako te to interesuje.

To je moje viđenje situacije ako neko zna bolje nek me ispravi.
ajankovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 10. 2010.   #4
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

@ajankovic: ne moras browser da pokreces na serveru, digne se samo proxy ili socket server, ili se napravi samo ssh tunel (samo onda ne znam koji IP se vidi?). A ako bi iz nekog razloga zeleo da imas gui okruzenje na serveru, ni to nije tako veliki problem, xserver uospte nije toliko tezak za podesavanje, a klijenata ima dovoljno (a uvek moze da uzme i windows server)... ali za ovo sto hoce, to mu nije potrebno...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.

Poslednja izmena od ivanhoe : 23. 10. 2010. u 13:52.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 10. 2010.   #5
razno
Miljenko Rebernišak
Qualified
 
Avatar razno
 
Datum učlanjenja: 05.03.2009
Lokacija: Jagodina-Beograd
Poruke: 191
Hvala: 4
25 "Hvala" u 22 poruka
razno is on a distinguished road
Default

^Moze se uz pomoc putty napraviti ssh tunel. U browser se upise localhost sa portom otvorenim preko putty. Sve funkcionise kao sock proxy tako da se vidi ip adresa servera.
__________________
Me on twitter
razno je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 10. 2010.   #6
misk0
majstor
Wrote a book
 
Avatar misk0
 
Datum učlanjenja: 30.01.2006
Lokacija: Lugano - Switzerland
Poruke: 1.251
Hvala: 219
106 "Hvala" u 67 poruka
misk0 će postati "faca" uskoromisk0 će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za misk0 Pošaljite poruku preko Skype™ za misk0
Default

Ako zeli skidati fajlove na taj server onda mu proxy varijanta nije rjesenje.
misk0 je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 10. 2010.   #7
miljant
član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 23.09.2007
Poruke: 48
Hvala: 0
510 "Hvala" u 7 poruka
miljant is on a distinguished roadmiljant is on a distinguished roadmiljant is on a distinguished roadmiljant is on a distinguished roadmiljant is on a distinguished roadmiljant is on a distinguished road
Default

Sve to izgleda isuviše komplikovano za mene, pa je najbolje da odustanem.

Vidio sam da Ubuntu ima Remote Desktop ali znam da je na serverima obično verzija za servere, ipak bolje je pitati nego nagađati.

Ostajem pri sadašnjem sistemu
shared hosting za sajtove
rapid leech za download
i moj IP.
Jeste da je malo komplikovanije od onoga što sam zamislio, ali je zato jeftinije.
miljant je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 10. 2010.   #8
fanagoria
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 21.09.2007
Lokacija: Beograd
Poruke: 26
Hvala: 0
1 "Hvala" u 1 poruci
fanagoria is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Yahoo za fanagoria
Default

Da ne trazis nesto ovakvo Remote Desktop VPS http://vpsville.ca/remote-desktop

Ili ti samo treba sripta za download/upload fajlova sa/na fileshared sajtova, koja ce raditi na vecinu jeftinih shared hostinga?
Za takve stvari ja koristim http://rapidgetpro.ru/ sa download/upload pluginima za vecinu fileshared sajtova. Naprimer, downloadujes fajl sa rapidshare, onda direktno ga uploadujes/prebacis na bilo koji ftp, poslajes na email, iseces na delove ako je velik i td. i sve to maximalnom brzinom koju ti server dozvoljava.
fanagoria je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 10. 2010.   #9
miljant
član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 23.09.2007
Poruke: 48
Hvala: 0
510 "Hvala" u 7 poruka
miljant is on a distinguished roadmiljant is on a distinguished roadmiljant is on a distinguished roadmiljant is on a distinguished roadmiljant is on a distinguished roadmiljant is on a distinguished road
Default

Taj remote desktop VPS je izgleda upravo ono što tražim.

Tu skriptu nemam jer mi se više isplati da zakupim nalog na leech serveru koji služi upravo za to, a košta par dolara mesečno.
miljant je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 10. 2010.   #10
Noe
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 27.09.2005
Poruke: 23
Hvala: 2
0 "Hvala" u 0 poruka
Noe is on a distinguished road
Default

windows VPS ti je pravo resenje - a ne tako skupo. Imas okruzenje preko remote desktop kao da si na sopstvenom kompu
Noe je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
MySQL server has gone away bluesman SQL baze podataka - Sponzor: Baze-Podataka.net 7 13. 07. 2010. 12:59
CVS Server Djuki Web aplikacije, web servisi i software 21 10. 11. 2008. 12:24
Server za striming!? DJ_IGGY Web Hosting, web serveri i operativni sistemi 0 14. 04. 2007. 19:54
SMS server chux Komunikacije 11 19. 08. 2006. 23:10
Server vs. UTF-8 Milos Vukotic Web Hosting, web serveri i operativni sistemi 18 02. 02. 2006. 00:22


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 18:13.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.