DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Web development i web aplikacije > Web Hosting, web serveri i operativni sistemi
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Web Hosting, web serveri i operativni sistemi Komercijalni hosting, web serveri, bezbednost, operativni sistemi na serverima

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 27. 08. 2008.   #1
misko_
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 22.09.2007
Lokacija: Split
Poruke: 111
Hvala: 8
39 "Hvala" u 10 poruka
misko_ is on a distinguished road
Default Koji bi mi hosting preporučili ?

Cao,

Na temi
http://www.devprotalk.com/showthread...9027#post59027 sam našao http://www.webfaction.com/services/hosting koji mi se čini da bi mi najviše odgovarao, ali bih ipak želio ovdje napisati što mi je sve bitno kod hostinga pa možda netko ima neku bolju ideju.

Bitne stavri su mi:
  1. da ima shell pristup, ne mora biti root, jednsotavno mi je jednostavije sa mv i cp nego preko FTP ili cPanela
  2. da mogu imati više domena na jednom hostigu(da to mogu sam raditi) a ne da za svaku domeu moram zakupiti novi prostor na hostingu i da postoji neka statitika da mogu vidjeti koliko koja domena prostora i prometa troši
  3. bilo bi dobro kada bi Ruby i Djago radili

Ako ima tko kavu ideju neka je iznese...
misko_ je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" misko_ za poruku:
Staro 16. 09. 2008.   #2
misko_
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 22.09.2007
Lokacija: Split
Poruke: 111
Hvala: 8
39 "Hvala" u 10 poruka
misko_ is on a distinguished road
Default

Jucer sam uzeo http://www.webfaction.com/services/hosting Shared 1 na jednu godinu za 102 dolara, čto mi se čini dobar deal.

Za kojih 8 sati oni su obavili svoju administraciju i mogu ih koristit.

Za sada mi se čine OK...
misko_ je offline   Odgovorite uz citat
Staro 12. 11. 2008.   #3
chegevara
Vladimir Popović
Na probnom radu
 
Avatar chegevara
 
Datum učlanjenja: 16.09.2006
Lokacija: Sarajevo
Poruke: 37
Hvala: 10
2 "Hvala" u 2 poruka
chegevara is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za chegevara
Default

Obrizom da sam na kraju živaca sa DreamHostom, i obzirom da su kao i prošle godine, opet ušli u fazu, vaš sajt je offline garantovanih 99.9999% i obzirom da mi plan ko zna zbog čega nazvan My Happy Hosting ističe, i obzirom da sam stvarno pri kraju sa živcima (znam, znam rekao sam to i na početku) mislio sam da promjenim hosting firmu.

E sad, i meni treba otprilike ovo što i Mišku. Hostovanje nekoliko domena (10 je sasvim ok), hosting prostora i mjesečnog protoka recimo 5 do 10G, uglavnom bi to bili wordpress sajtovi i galerije, shell pristup i to je to. Mislim da bih kao jedini uslov postavio mjesečno plaćanje, bar u početku, dok se malo bolje ne upoznamo



Ubija me onaj početni lag na Dreamhostu, gdje se za bilo koji upit čeka po par sekundi, pa se i fotke od par KB učitavju kao i one od par stotina KB, tj čitavu vječnost. Volio bih da se ne osjećam tako jeftino dok gledma kako sajtovi uglavnom ne rade, a i kad rade spori su kao puž. Ove godine specijalitet kuće im je SQL baza tj serveri. Probao sam sve osim da počnem da se drogiram, pa sam zaključio da je najlakše da ih promjenim.


Pitanje za Miška ako nije problem da napiše u par rečenica kakvi su ovi što ih je odabrao (bar u ovih mjesec dana kako si kod njih), a za ostale da predlože nešto kršteno, ma može i nekršteno samo da radi normalno.

Poslednja izmena od chegevara : 12. 11. 2008. u 13:29.
chegevara je offline   Odgovorite uz citat
Staro 12. 11. 2008.   #4
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

Jos jedan glas protiv dreamhost-a. Ladno su mi bez ikakvog upozorenja suspendovali bazu na blogotku (sa obrazlozenjem da pravim preveliki load), i evo vec treci dan ne mogu da ih nahvatam da mi daju makar backup da mogu da prebacim na neki drugi server.

Sve u svemu, Dreamhost zaobidji.
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!
dinke je offline   Odgovorite uz citat
Staro 12. 11. 2008.   #5
misko_
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 22.09.2007
Lokacija: Split
Poruke: 111
Hvala: 8
39 "Hvala" u 10 poruka
misko_ is on a distinguished road
Default

za sada sam na webfraction-u registrirao samo domenu http://www.jayjagannath.com/ na kojoj još ništa konkretno nije napravljeno(zbog raznih drugih obaveza), za sada je to osnovni wordpress bez pravih podataka(unosa), nadam se da ce ti to biti korisno da vidiš koliki im je ping i neki nekakav load...
misko_ je offline   Odgovorite uz citat
Staro 12. 11. 2008.   #6
chegevara
Vladimir Popović
Na probnom radu
 
Avatar chegevara
 
Datum učlanjenja: 16.09.2006
Lokacija: Sarajevo
Poruke: 37
Hvala: 10
2 "Hvala" u 2 poruka
chegevara is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za chegevara
Default

Hvala na brzim odgovorima
Ovaj ću sajt da pratim, i jedva čekam da postaviš i malo sličica, pa ćemo onda da ga propustim kroz onaj pingomjerač.


Evo još da dopunim malo u vezi Dream Hosta. SQL je izgleda totalno krepao. Zbog toga je sajtu nemoguće moguće pristupiti (www.svjetlopisi.com), dok se npr bilo koji direktni link koji nema veze sa bazom normalno otvara (recimo php strana sekundica koju koristim za održavanje sajta).

Još juče ujutro sam pisao njihovoj podršci, i do sada nisam dobio odgovor od njih. FTP mi radi normalno i mogu da napravim backup svih datoteka, ali sa SQL-om to nije slučaj. Totalni raspad, mislio sam da će nakon one afere kada su klijentima uzeli još jednu godišnju pretplatu povesti malo računa i o kvalitetu, ali ne, sve su gori i gori. Definitivno ih više nikom ne bih preporučio, jednostavno ne vrijedi truda, a više nisu ni tako povoljni. Ja sam se nekako vodio činjenicom da bi 10 godina web tradicije trebalo da znači nešto, međutim očito to ne znači apsolutno ništa.


Od Robija sam dobio preporuku i za HostingZoom kod kojih je on hostovao svoj blog dok nije prešao na dedicated mašinu (blago njemu, kakav srećković ).

Poslednja izmena od chegevara : 12. 11. 2008. u 13:56.
chegevara je offline   Odgovorite uz citat
Staro 12. 11. 2008.   #7
chegevara
Vladimir Popović
Na probnom radu
 
Avatar chegevara
 
Datum učlanjenja: 16.09.2006
Lokacija: Sarajevo
Poruke: 37
Hvala: 10
2 "Hvala" u 2 poruka
chegevara is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za chegevara
Default

Citat:
Originalno napisao dinke Pogledajte poruku
JLadno su mi bez ikakvog upozorenja suspendovali bazu na blogotku (sa obrazlozenjem da pravim preveliki load)
Vidiš kako je to zanimljivo i koliko su nedosledni.

Bez obzir akakav ti je load, oni su za SQL uveli one MCn-ove. Iako nigdje ne piše, par njih koji drže velike forume su rekli da je magična brojka 10MCn, nakon čega bi trebao da dokupiš još slobode. Ja sam daleko od toga, rijeko se desi da pređem 1.5MCn, u prosjeku je to 0.65-1.00MCn.

Pretpostavljam da su ti suspendovali bazu jer samo zbog nemogućnosti da srede trenutnu situaciju pa su se okomili na "jače" potrošače. Kako ja da znam da i meni nisu suspendovali SQL, nisu mi poslali nikakvo objašnjenje (ni opomenu), realno ako im moj sajt pravi load, onda su propali, jer što se tiče resursa, mogli bi ga sigurno hostovati i na nokiji 6600
chegevara je offline   Odgovorite uz citat
Staro 12. 11. 2008.   #8
srdjan
xyz
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Poruke: 893
Hvala: 87
346 "Hvala" u 163 poruka
srdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu auru
Default

Ja hostujem kod http://www.hostgator.com, bez zamerke do sad.

Kazu da im dobro ide
srdjan je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" srdjan za poruku:
Staro 12. 11. 2008.   #9
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

ja prebacio nedavno getbrushes na webfaction.com, so far so good.. a imam 60K pageviews dnevno, na hackovanom wordpressu, znaci DB load je sigurno znacajan..

plus dobijes i shell access, perl, python, ruby i druge opskurne stvari
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.

Poslednja izmena od ivanhoe : 12. 11. 2008. u 14:46.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" ivanhoe za poruku:
Staro 12. 11. 2008.   #10
artur_dent
I think I'm a sofa...
Professional
 
Avatar artur_dent
 
Datum učlanjenja: 16.11.2005
Poruke: 438
Hvala: 9
28 "Hvala" u 25 poruka
artur_dent is on a distinguished road
Default

Za opterecenije WP sajtove je preporucljivo koristiti WP-Cache, u mnogome smanjuje mySQL load.
__________________
fotomanijak.com stvarno manijak
WebManijak.com

Poslednja izmena od artur_dent : 12. 11. 2008. u 14:57.
artur_dent je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Šta sve preporučujete za učenje PHP-a chandler Sva početnička pitanja 14 15. 09. 2009. 15:55
Maximalan i preporučeni broj fajlova u direktoriju mb_sa PHP 17 27. 01. 2009. 23:01
google.co.yu preporučuje francuske feedove? pcigre Opušteno 0 09. 04. 2008. 02:00
Hosting od 100MB koji je velicine 88MB !!! shoba Web Hosting, web serveri i operativni sistemi 8 27. 09. 2005. 01:22


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 06:22.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.