DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > IT događaji
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

IT događaji Najava IT događaja, mreža Internet zajednice u pripremi događaja, kako organizovati IT događaj?

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 27. 10. 2007.   #131
Veki
novi član
Na probnom radu
 
Avatar Veki
 
Datum učlanjenja: 26.06.2007
Poruke: 27
Hvala: 15
7 "Hvala" u 3 poruka
Veki is on a distinguished road
Default

Zaboravih pitati ljude iz telekoma: Ko je odgovoran za mali broj korisnika interneta u Sribji (iz a nas u kraju su samo Albanija i BiH)?

Da li ce biti, kada i gde da se skinu power point prezentacije predavaca?
Veki je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 10. 2007.   #132
Aleksandar.Ilic
old school
Expert
 
Datum učlanjenja: 30.04.2006
Poruke: 464
Hvala: 39
48 "Hvala" u 28 poruka
Aleksandar.Ilic is on a distinguished road
Default

aj cisto da kazem jednu bitnu stvar za telekom. Vlasnik Telekoma je DRZAVA. Ako drzava ne bi htela da se telekom tako ponasa, on se ne bi ponasao. Vrlo prosto.

Bice prezentacije na netu
__________________
Vesti sa juga --- BizBuzz
--- Vas mali oglas
Aleksandar.Ilic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 10. 2007.   #133
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Jel?

Kakva izjava, Bog te...
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 10. 2007.   #134
Eniac
troll mode
Wrote a book
 
Avatar Eniac
 
Datum učlanjenja: 06.09.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.034
Hvala: 56
69 "Hvala" u 46 poruka
Eniac će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za Eniac Pošaljite poruku preko MSN za Eniac Pošaljite poruku preko Skype™ za Eniac
Default

http://www.eniax.net/2007/10/26/ofisli-bizbazd/

evo izveštaja iz mog ugla, izvinjavam se za spam i korišćenje trenutne situacije u cilju promocije mog bloga... ali tako mora .

Off Topic: e da sad sam se setio, dosta ljudi me pitalo gde mi je kosa, aludirajući na prethodni avatar. Otkriću vam tajnu nemam je, kao što ni nemam ovoliki stomak ali na dobrom sam putu
__________________

eniax.net - malo pišem
@eniac - puno tvitujem

Poslednja izmena od Eniac : 27. 10. 2007. u 02:35.
Eniac je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 10. 2007.   #135
misk0
majstor
Wrote a book
 
Avatar misk0
 
Datum učlanjenja: 30.01.2006
Lokacija: Lugano - Switzerland
Poruke: 1.251
Hvala: 219
106 "Hvala" u 67 poruka
misk0 će postati "faca" uskoromisk0 će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za misk0 Pošaljite poruku preko Skype™ za misk0
Default

Citat:
Originalno napisao Eniac Pogledajte poruku
Off Topic: e da sad sam se setio, dosta ljudi me pitalo gde mi je kosa, aludirajući na prethodni avatar. Otkriću vam tajnu nemam je, kao što ni nemam ovoliki stomak ali na dobrom sam putu
Off Topic: nemas kose, nemas stomaka..... a sta ti je ostalo?
misk0 je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 10. 2007.   #136
Miloje Sekulic
smetalo blebetalo
Master
 
Avatar Miloje Sekulic
 
Datum učlanjenja: 04.09.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 723
Hvala: 48
60 "Hvala" u 39 poruka
Miloje Sekulic će postati "faca" uskoro
Smile

Meni je bas bilo lepo. Cuo sam mnogo stvari iz oblasti kojom se ne bavim a zanima me (kontekstualno oglasavanje) a cuo sam i ponesto novo i zanimljivo iz stvari kojima se bavim koje poznajam. Na kraju krajeva dobro je ponekad obnoviti gradimo i cuti iskustva.

Video sam se sa drugarima sa kojima se nisam video godinama a i veliko je pitanje gde bi se i kada sreli (npr. Jan Jilek iz Zagreba). Upozna sam neke nove ljude, sa nekim beogradjanima se video posle par meseci. Lepo sam se i proveo, steta sto nisam mogao da ostanem i u petak.

Super mi je bilo da vidim punu salu. Bas me raduje sto je bilo mnogo studenata i sto su sa paznjom pratili i ucestvovali u disksijama. Zbog njih je dobro sto je program bio tako pun, dug i raznovrstan. Mi stariji smo se lepo druzili u kaficu a pun pogodak je snimanje predavanja. Meni je jako zao sto nisam slusao Istoka, Stevu Majstorovica i Zvonka Sosevica pa cu se bas obradovati DVD-u. Super je i sto ce se prezentacije okacit na net.

Aca i Vita, i par ljudi sto su im pomagali, su definitivno heroji i zelim im da se jos dugo skupljamo u Nisu.
Miloje Sekulic je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" Miloje Sekulic za poruku:
Staro 27. 10. 2007.   #137
Eniac
troll mode
Wrote a book
 
Avatar Eniac
 
Datum učlanjenja: 06.09.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.034
Hvala: 56
69 "Hvala" u 46 poruka
Eniac će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za Eniac Pošaljite poruku preko MSN za Eniac Pošaljite poruku preko Skype™ za Eniac
Default

Steva nazalost nije mogao da dodje u Nis pa je i predavanje izostalo, ali opet ima tu sta da se vidi
__________________

eniax.net - malo pišem
@eniac - puno tvitujem
Eniac je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 10. 2007.   #138
Jelena Mickic
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 27.10.2007
Poruke: 25
Hvala: 3
8 "Hvala" u 4 poruka
Jelena Mickic is on a distinguished road
Default

Evo i mene da se javim i kazem par reci o seminaru.
Hajde da ne preterujem pa da ne kazem da sam se registrovala samo da bih mogla da “ostavim svoj trag’, do sada sam bila pazljivi silent witness DPT-a.

Prvo, pohvale organizatorima. Sa Vitom sam licno i razgovarala i saznala za neke probleme koje su imali u poslednjem trenutku, narocito otkazivanje kao i zamena termina predavanja, sto je bilo do predavaca, kao i povlacenje kafe sponzora u poslednjem momentu, pa otud tople vode u “fontanicama”, a kesica kafe niotkud.

Saznala sam od dovitljivih studenata da su svoje kesice poneli sa sobom od kuce. Dobra ideja generalno za ubuduce.

Sto se predavanja tice, bila sam samo u cetvrtak, bila su korisna i informativna. E sad, neki predavaci su imali zaista dosta toga da kazu, i rekli su, a neki su imali sta da kazu, ali su podbacili u prezentaciji, ali dobro.

Meni licno najkvalitetnija prezentacija Jan Jilek, veoma samopouzdano i informativno.
Korisna za IT zajednicu je bila prezentacija Istoka Pavlovica, koji je pomerio malo ugao gledanja sa tehnickog na korisnicki nivo.

Generalno mislim da je neophodno da se uvede korisnicki (klijentski) pogled na celu IT pricu i elektronsko poslovanje, jer ako se ne prica jazikom koji klijent razume, (Miloje Sekulic je plasticno objasnio to u svom japanskom primeru), nece se nista prodati. (ja konkretno ne dolazim iz IT background-a, vec iz humanistikih nauka i marketinga.

Takodje, nase trziste je ne samo malo, vec je i nerazvijeno, i klijenti nisu prepoznali da imaju potrebu za izlaskom na internet ili elektronskim poslovanjem ,tako da je u ovim pionirskim godinama razvoja naseg trzista, pored stpljenja, pojednostavljenja price da je svako razume, potrebno i edukovati klijente.
Za sada ce ta edukacije morati da bude besplatna.

I za kraj, da li ima neko da mi posalje link na neki dobar source za web statistics? Nesto na relativno pocetnickom nivou, a opet ne suvise tehnicki pisano.

Hvala.
Jelena Mickic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 10. 2007.   #139
Tane
trabL
Certified
 
Avatar Tane
 
Datum učlanjenja: 01.03.2007
Lokacija: BG
Poruke: 64
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
Tane is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za Tane
Default

Evo, red je da se javim.

Krivo mi je da napomenem da nisam bas bas sve ljude upoznao koje sam zeleo, ali dobro, uvek ima sledeca godina. Veoma mi je drago sto sam uspeo da dodjem ove godine, jer je ovo pravi pogodak

Aci i Vitu respect stvarno. Seminar je bio na nivou. Znam da je neko prokomentarisao da su se skupile sve web ajkule na jednom mestu

Vrlo bitna stvar, za nas manje afirmisane freelancere, jeste da na ovakvim seminarima mozemo upoznati/ popricati sa ljudima iz vrha web scene bez da se pomucimo. Jer iskreno do nekih ljudi je stvarno tesko doci

Rezime:
Za svaku pohvalu je da ima jos ovakvih ljudi, pocev od organizatora koji su nas sve spojili, pa preko predavaca, a i freelancera. Respect flajku i hvala na pozivu!
Tane je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 10. 2007.   #140
Miloje Sekulic
smetalo blebetalo
Master
 
Avatar Miloje Sekulic
 
Datum učlanjenja: 04.09.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 723
Hvala: 48
60 "Hvala" u 39 poruka
Miloje Sekulic će postati "faca" uskoro
Default ideja

Citat:
Originalno napisao Tane Pogledajte poruku
Za svaku pohvalu je da ima jos ovakvih ljudi, pocev od organizatora koji su nas sve spojili
Ako se vec posetioci registruju mogao bi da se napravi neki micro Linkeld (ili kako se vec zove taj business SN). Da se dodaju i predavaci i ostali koji ucestvuju na IT seminaru (i koji zele tu da se nadju). Jedna od koristi bi bila npr. da se unapred iskaze zelja za upoznavanjem i bukiraju termini. Na primer da na svom "IT seminar SN nalogu" mogu da pravim raspored predavanja koja slusam ili necu i sastanaka sa ljudima za koje vidim da ce biti prisutni i da im saljem pozive. Mislim, super je spontanost, a o extra druzenju u kafani "Kod čiče" da ne pricamo, ali ima nesto i u oganizaciji.

Ne zezam se uopste, koliko je god bitan edukativni toliko je isto ili jos bitniji networking deo ovakvih dogadjaja. Kad smo vec kod toga obavezno bi naredne godine morala da se napravi varijanta 2x45 min predavanja i diskusije pa onda da ide 30 min pis+pus+meeting pauze.
Miloje Sekulic je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Najveci Hosting Osensej Sva početnička pitanja 16 16. 10. 2008. 14:56
IT dogadjaj vs. Internet dogadjaj maksim IT događaji 29 06. 11. 2007. 22:33
SMF save problem pcigre PHP 4 03. 11. 2007. 22:01
Po prvi put na Balkanu, a mozda i sire: NiiT SWEB - dodji i pokazi sta znas Aleksandar.Ilic Linkovi 6 27. 04. 2007. 14:34
Ko su najveci neprijatelji Interneta ? glaspodrinja.com Linkovi 4 13. 11. 2006. 10:06


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 10:20.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.