DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > IT događaji
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

IT događaji Najava IT događaja, mreža Internet zajednice u pripremi događaja, kako organizovati IT događaj?

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 16. 10. 2007.   #81
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Citat:
Torbice, napravi sam svoj seminar pa nek bude free
with blackjacks and hookers...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 10. 2007.   #82
nixa
Nikola Denić
Sir Write-a-Lot
 
Avatar nixa
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.694
Hvala: 160
458 "Hvala" u 164 poruka
nixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za nixa
Default

and white horse lines ...
__________________
Do not ask yourself what the world needs. Ask yourself what makes you come alive, and then go do that. Because what the world needs is people who have come alive
nixa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 10. 2007.   #83
torbica
Moderator
Expert
 
Datum učlanjenja: 01.09.2007
Lokacija: Beograd
Poruke: 484
Hvala: 189
107 "Hvala" u 51 poruka
torbica će postati "faca" uskorotorbica će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za torbica
Default

Citat:
Originalno napisao MorenoArdohain Pogledajte poruku
Torbice, napravi sam svoj seminar pa nek bude free - videcemo koliko ce to trajati.
Lave, ja vec pravio ponesto... recimo ES leto 2002 i jos ponesto...
torbica je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 10. 2007.   #84
MorenoArdohain
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar MorenoArdohain
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.437
Hvala: 37
131 "Hvala" u 82 poruka
MorenoArdohain će postati "faca" uskoroMorenoArdohain će postati "faca" uskoro
Default

^ I jel trajalo?
__________________
Năo quero mais seguir um só caminho
MorenoArdohain je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 10. 2007.   #85
torbica
Moderator
Expert
 
Datum učlanjenja: 01.09.2007
Lokacija: Beograd
Poruke: 484
Hvala: 189
107 "Hvala" u 51 poruka
torbica će postati "faca" uskorotorbica će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za torbica
Default

Citat:
Originalno napisao Eniac Pogledajte poruku
cena seminara je smesna obzirom na to ko sve dolazi. Nazalost zivimo u drzavi gde je dobru volju jako tesko podrzati i gde desavanja ovog tipa ili moras da placas sam iz dzepa ili d ih ne organizujes. Stoga maksimalno podrzavam Aleksandra, 2000 dinara vecina nas zaradi za jedno popodne a kontakti, znanja i provod koji se tamo sticu se mere sa mnogo vecim ciframa. Na kraju krajeva, ko nece ne mora...
Eniac,
Prvi put se greske oprastaju. Ponudjena mu je pomoc za organizaciju ove godine od mene i jos nekih ljudi. Aleksandar nas nije iskontaktirao, te nije zatvorio ni sponzore, ni zvanicnike a i sto se tice predavaca, poprilicno je reciklirao.
2000 dinara za Nislije je VELIKO kao kuca cak i 500 dinara za grupnu registraciju.
Ja sam samo pitao sta je to podela znanja ili seminar za privredu. Ja zaista zelim da ima uspeha ali koncept ponesto o ponecemu za ponekog nije napredak u odnosu na proslu godinu.
torbica je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 10. 2007.   #86
torbica
Moderator
Expert
 
Datum učlanjenja: 01.09.2007
Lokacija: Beograd
Poruke: 484
Hvala: 189
107 "Hvala" u 51 poruka
torbica će postati "faca" uskorotorbica će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za torbica
Default

Citat:
Originalno napisao MorenoArdohain Pogledajte poruku
^ I jel trajalo?
vuces me za jezik...

ja licno organizovao nekoliko es okupljanja posle, recimo kad su dolazili cesi i
pricali o community wifi mrezi.

a sa Slobom ucestvovao u organizaciji

1. jun 2007.
Seminar o dostupnosti telekomunikacionih usluga
Centar za razvoj Interneta je u saradnji sa Republičkom agencijom za telekomunikacije, 1. juna 2007. godine organizovao predavanje i diskusiju na temu široke dostupnosti telekomunikacionih usluga.
25. maj 2007.
Seminar o rešavanju sporova između korisnika i operatora
Centar za razvoj Interneta je u saradnji sa Republičkom agencijom za telekomunikacije, 25. maja 2007. godine organizovao predavanje i diskusiju na temu rešavanja sporova između korisnika i telekomunikacionih operatora, te mogućnostima za donošenje regulative iz ove oblasti, koja se nalazi u nadležnosti RATEL.

7. decembar 2006.
14-dec: Seminar o javnosti rada RATEL
Centar za razvoj Interneta je u saradnji sa Republičkom agencijom za telekomunikacije (RATEL) 14. decembra 2006. organizovao predavanje i diskusiju o javnosti rada RATEL i mogućnostima za unapređivanje procesa javnih konsultacija o regulativi čije je donošenje u nadležnosti RATEL.

9. novembar 2006.
7-8 nov: Seminar o politici radio-frekvencijskog spektra u Srbiji
Centar za razvoj Interneta je u saradnji sa Republičkom agencijom za telekomunikacije 7. i 8. novembra 2006. oranizovao seminar i diskusiju o politici radio-frekvencijskog spektra u Srbiji.

itd...
dakle znam sta pricam
ps ES leto nismo ponovili zato sto nismo zeleli da uradimo gore (bilo je extra) a Mica, ja i ostali organizatori smo usli u svoje obaveze.
Dakle procenis svoje snage!
torbica je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 10. 2007.   #87
Eniac
troll mode
Wrote a book
 
Avatar Eniac
 
Datum učlanjenja: 06.09.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.034
Hvala: 56
69 "Hvala" u 46 poruka
Eniac će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za Eniac Pošaljite poruku preko MSN za Eniac Pošaljite poruku preko Skype™ za Eniac
Default

pa nije bas da nema napretka. Prvo prostor i briga oko predavaca je na mnogo visem nivou nego prosle godine, hotel je solidan, obezbedjen je wireless sto je jako bitno za IT ljude i slicno. Sa druge strane dosta se gledalo na propuste u prosloj godini, agenda seminara je prilagodjena kracim i dinamicnijim predavanjima a uvesce se i neki noviteti u odnosu na proslu godinu.

Sto te Aleksandar nije zvao stvarno ne znam, verovatno zato sto nije imao sta da ti ponudi od cele price. I on ovo sve radi volonterski i pitanje je koliko bi ljudi pored njega htelo da radi tako nesto. Sa druge strane javna je tajna da ko dovede sponzore ima koji dinar od toga mozda si eventualno na taj nacin mogao da pomognes...

Vezano za 500-2000 dinara, stvarno nije problem, seminar je usmeren ka malim i srednjim preduzecima i mislim da preduzece koje ne moze da priusti 2000 din ne treba ni da postoji. Sa druge strane za studente se Aleksandar pobrinuo da dobiju popust, 500 dinara za 3 dana mu dodje oko piva i po po danu, sto priznaces nije puno ni za studente.

Naravno verujem da i ti imas svoje argumente, ipak sam ja mlad da bih ti protivurecio.

Sve najbolje,

Eniac
glavom i stomakom
__________________

eniax.net - malo pišem
@eniac - puno tvitujem
Eniac je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 10. 2007.   #88
Miloje Sekulic
smetalo blebetalo
Master
 
Avatar Miloje Sekulic
 
Datum učlanjenja: 04.09.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 723
Hvala: 48
60 "Hvala" u 39 poruka
Miloje Sekulic će postati "faca" uskoro
Cool neka cveta 1.000 cvetova

Imali smo tokom vikenda trening da bi poboljsali svoj rad. Agencija to redovno organizuje na razlicite teme i za razne profile zaposlenih. Ovaj je bio posvecen kreativnosti i tehnikama uz ciju pomoc se povecava kreativnost u radu. Koleginica je bila na regionalnom treningu svetskog lanca ciji smo deo i sjajno nam je prenela iskustva.

Jedna od tehnika koju smo vezbali je koliko prosta toliko lepa. Ukoliko imate neki problem treba da pokusate da ga predstavite na neuobicajn nacin. Kao crtez, simbolima. Ili kao tekst ali ne poslovnim jezikom nego kao bajku, pesmu, basnu, putopis, itd. Ovakav nacin rada omogucava da se razblokiraju stege koje nas sprecavaju da vidimo resenje problema.

Svi smo delegirali probleme koje imamo u radu a kolege koje inace ne rade sa nama (ad bi dobili bolji pogled na problem) su taj problem predstavljale na ovaj nacin i trazile resenja. Ja sam kao problem predstavio nerazumevanje za znacaj online PR-a, na koje na zalost jos nailazim, konkretno za potrebu da kompanija ima kvalitetan veb sajt. Znate li kako su kolege predstavile moj problem? Nacrtali su jednog velikog japanca (sve sa tradicionalnim sesirom kakve oni nose) koji mnogo i snazno prica (to su predstavili linijama). Nacrtali su me crvenim flomasterom da bi podstakli napor koji ulazem. Slusa ga nekoliko japanaca koji potpuno razumeju o cemu govori - jer znaju japanski. Tu je nekoliko drugih koji uopste ne zele da ga slusaju pa su stavili slusalice na usi. I njih je malo. Najveci broj cuje ali nista ne razume - jer ne znaju japanski. Na crtezu je predstavljeno i resenje problema - kuca koja je simbolizovala skolu jezika.

Sta sam ovim podugackim postom zelo da kazem? Svaka prilika da se o internetu govori, da se istakne njegov znacaj i da se mozda neke stvari pokrenu, je dobra i vredna truda. Veoma me raduje sto je dobar prostor u Nisu ove godine dat problemu korporativnog predstavljanja na internetu. To je ipak bazicno pitanje razvoja interneta, bar sto se tice veb prezentacija. Dok kompanije ne shvate da je doslo vreme da MORAJU da se i na internetu predstave kvalitetno bar koliko u realnom svetu i ne budu spremne da uloze novac u to nema mnogi ni napretka a ni posla za ljude koji se internetom bave.

Aca, Vita i ekipa su uradili najbolje sto mogu i znaju. Mnogi su na razne nacine pomagali i ubedjen sam da ce u Nisu biti jako dobro. Radujeme sto medju novinarima cujem da su neki spremni da idu u Nis i izvestavaju o seminaru, prvenstveno jer ih je zainteresovao program. Naravno da uvek ima prostora da se stvar unapredi i da se i drugi skupovi sirom zemlje organizuju ali je situacija mnogo bolja sa IT seminarom nego bez njega.
Miloje Sekulic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 10. 2007.   #89
Aleksandar.Ilic
old school
Expert
 
Datum učlanjenja: 30.04.2006
Poruke: 464
Hvala: 39
48 "Hvala" u 28 poruka
Aleksandar.Ilic is on a distinguished road
Default

Manje vise si za sve u pravu. Ali ima par nejasnoca za mene

Citat:
Originalno napisao torbica Pogledajte poruku
sto se tice predavaca, poprilicno je reciklirao
Ovo mi nije jasno. Sta je tacno reciklirano? Originalno je trebalo da ima 22 predavaca, ima ih cini mi se 28 (mrzi me da brojim). Trojica su odustala, a dvojica su odmah rekli da ne mogu da dodju.

Sto se tice zvanicnika, oni idu samo tamo gde smatraju da je njima korisno da idu. I iskreno, ako njima nije bitna moja konferencija i ako je smatraju za nesto sto nije vredno truda, onda jednostavno ne zelim ni da dodju. Prosto, zelim da sami, kad ih ja licno pozovem, odluce da dodju a ne da neko lobira.
Pravo da ti kazem, sve vise i vise mi je muka od toga da o ovoj drzavi moram da imam veze da bih nesto uradio. Bez obzira sto imam obicaj da potezem i sam veze u nekim situacijama, kad bolje razmislim, zeleo bih da se ITSeminar sam pozicionira na trzistu, bez lobiranja, intervencija, molbi i sl. Znaci ja pozovem ministra, i ako ona hoce da dodje, ce dodje, ako nece, nece dodje. Ne treba mi u tom slucaju. Na kraju krajeva, vise mi znaci da dodjes ti, nego neki ministar ili bilo koji drugi zvanicnik.


Citat:
Originalno napisao torbica Pogledajte poruku
Eniac,
koncept ponesto o ponecemu za ponekog nije napredak u odnosu na proslu godinu.
I ovo mi nije bas najjasnije, i voleo bih da mi objasnis, ili da te pitam licno kad se vidimo. Svejedno... Teme su birane, i predavaci su birani na osnovu tema o kojima mogu da pricaju, nisu teme birane na osnovu predavaca. Prosle godine je biranje bilo haoticno, sada je bilo mnogo bolje planirano, za iducu godinu cu jos vise da "usavrsim" proces izbora predavanja i samim tim predavaca.
__________________
Vesti sa juga --- BizBuzz
--- Vas mali oglas
Aleksandar.Ilic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 10. 2007.   #90
oksite
Damir Trninic
Expert
 
Datum učlanjenja: 23.04.2006
Poruke: 463
Hvala: 42
63 "Hvala" u 44 poruka
oksite će postati "faca" uskoro
Default

I letimicnim pregledom programa lako je zakljuciti da je ovo jedan od najjacih skupova u zemlji. Ako drugi skupovi imaju i 2 i vise puta skuplju kotizaciju, onda mislim da je 2000 dindzi opravdano. Ne znam kako je organizacija i "zatvaranje finansijske kostrukcije" islo, ali mozda se studentima moglo omoguciti da prisustvuju za dz. Imam utisak kao da su ljudi ovde malo "otupeli" na cinjenice da je skolovanje u ovoj zemlji neprimereno visoko i, valjda, naviknuti da vidimo da studenti nemaju skoro nikakve beneficije u statusu studenta, a sto je u totalnoj suprotnosti sa stanjem u EU, "siroko" dajemo popuste koji bi, ustvari, trebali biti i veci. Ako se pogleda struktura predavaca na ovom skupu vidi se da su to, doslovno, svi mladji ljudi. Ako su ovi ljudi autoriteti u svojim oblastima, a licno verujem da jesu, gde su onda stariji. Ako zbog svega sto se dogadjalo ne mozemo bas da pogledamo na starije, hajde da barem "pozelimo dobrodoslicu" onima koji tek pocinju. Zbog toga mislim da je studentima pristup mogao biti besplatan.
__________________
dooConsult
oksite je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Najveci Hosting Osensej Sva početnička pitanja 16 16. 10. 2008. 14:56
IT dogadjaj vs. Internet dogadjaj maksim IT događaji 29 06. 11. 2007. 22:33
SMF save problem pcigre PHP 4 03. 11. 2007. 22:01
Po prvi put na Balkanu, a mozda i sire: NiiT SWEB - dodji i pokazi sta znas Aleksandar.Ilic Linkovi 6 27. 04. 2007. 14:34
Ko su najveci neprijatelji Interneta ? glaspodrinja.com Linkovi 4 13. 11. 2006. 10:06


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 07:40.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.