DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > IT događaji
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

IT događaji Najava IT događaja, mreža Internet zajednice u pripremi događaja, kako organizovati IT događaj?

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 28. 08. 2008.   #41
STELLANOVA
expert
Master
 
Avatar STELLANOVA
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Lokacija: EU
Poruke: 609
Hvala: 47
51 "Hvala" u 37 poruka
STELLANOVA će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za STELLANOVA Pošaljite poruku preko AIM za STELLANOVA Pošaljite poruku preko MSN za STELLANOVA
Default

I da tako zauvek zaostajemo za normalnim svetom....dok krene full elektronska uprava u Srbiji to ce vec biti zastarela i napustena tehnologija..

Argument ti je kao kada bi za PDV rekao da ne treba da se uvodi nego lepo prvo da podignemo naplatu postojeceg poreza pa kad do dovedemo do odredjene granice da predjemo na PDV.

Ja sam davno shvatio da u Srbiji nista ne moze da se uradi lepim i postupnim nacinom vec samo treba preseci sabljom ili slicnom spravom i NATERATI ljude da promene nacin na koji su navikli da rade stvari...
STELLANOVA je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 08. 2008.   #42
kickloop
Mister
Master
 
Avatar kickloop
 
Datum učlanjenja: 25.11.2007
Poruke: 626
Hvala: 114
641 "Hvala" u 96 poruka
kickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za kickloop
Default

Nije problem čak ni u tome da su ljudi nepismeni već je i vlast nepismena. Na odgovorna mesta se postavlja, ne po znanju i zaslugama, već po "ujkama i stričevima". Njih prvo treba opismeniti.
__________________
When you assume, you make an ass out of u and me
kickloop je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" kickloop za poruku:
Staro 28. 08. 2008.   #43
xippi
xippster
Master
 
Avatar xippi
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 681
Hvala: 102
138 "Hvala" u 84 poruka
xippi će postati "faca" uskoroxippi će postati "faca" uskoro
Default

ne znam da li ste svesni koliki procenat ljudi zaradjuje <200e mesecno ?

nemam ja nista protiv euprave... go go go. samo uvek treba uzeti u obzir da zivimo u siromasnoj zemlji neukih seljaka na brdovitom balkanu

Poslednja izmena od xippi : 28. 08. 2008. u 17:36.
xippi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 08. 2008.   #44
Milija Veljovic
član
Certified
 
Avatar Milija Veljovic
 
Datum učlanjenja: 01.09.2007
Poruke: 96
Hvala: 76
4 "Hvala" u 4 poruka
Milija Veljovic is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao xippi Pogledajte poruku
ne znam da li ste svesni koliki procenat ljudi zaradjuje <200e mesecno ?
Svestan sam koliko ljudi ne preduzima nista povodom toga. A opravdanja....
Milija Veljovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 08. 2008.   #45
xippi
xippster
Master
 
Avatar xippi
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 681
Hvala: 102
138 "Hvala" u 84 poruka
xippi će postati "faca" uskoroxippi će postati "faca" uskoro
Default

postoje izgovori, ali postoje i razlozi. stavi se u poziciju nekog ko je par godina pred penzijom koje se plasi jer moz samo da crkne od gladi na ovu skupocu

pomerena nam je percepcija. gledamo svet iz pozicije zapolenih u it-u gde su plate znatno vece od proseka, koji je btw nedovoljan za normalan zivot. pogotovu je to vidno ako se makne malo dalje iz beograda, po unutrasnjosti ljudi zive ko kerovi
xippi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 08. 2008.   #46
Milija Veljovic
član
Certified
 
Avatar Milija Veljovic
 
Datum učlanjenja: 01.09.2007
Poruke: 96
Hvala: 76
4 "Hvala" u 4 poruka
Milija Veljovic is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao xippi Pogledajte poruku
postoje izgovori, ali postoje i razlozi. stavi se u poziciju nekog ko je par godina pred penzijom koje se plasi jer moz samo da crkne od gladi na ovu skupocu

pomerena nam je percepcija. gledamo svet iz pozicije zapolenih u it-u gde su plate znatno vece od proseka, koji je btw nedovoljan za normalan zivot. pogotovu je to vidno ako se makne malo dalje iz beograda, po unutrasnjosti ljudi zive ko kerovi
Nemam ja opravdanja za državu ali je nemam ni za sve medju nama. Većina tih 5godinapredpenziju su potrošili i naših 15 godina (znamo svi kojih, ali sada). I sad, kažes, da se stavim u njihovu poziciju? I to će im pomoći? Ali ni oni neće (nisu!) svi dobiti dobiti po almoust 400 evra/mesecu-a-do-tih-5-godina. Pre bi trebalo da se prekrste, odnesu cveće Brozu, popiju raso', posete Džajića, štagod što će da ih otrezni i vrati u realnost( a ne da ih se tretira kao da su tinejdžeri u problemima). Svako snosi odgovornost za sebe. U afričkom plemenu i na Menhetnu i na Istoku i na Zapadu. Tako je bilo uvek, tako će biti i nadalje.
Imam razumevanja za mnoge druge diskriminisane grupe u ovoj zajednici( da ih ne nabrajam, sigurnom ste u nekoj hteli ili ne?), ali nekako mi mnogo široka to n godina do penzije.
Milija Veljovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 08. 2008.   #47
STELLANOVA
expert
Master
 
Avatar STELLANOVA
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Lokacija: EU
Poruke: 609
Hvala: 47
51 "Hvala" u 37 poruka
STELLANOVA će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za STELLANOVA Pošaljite poruku preko AIM za STELLANOVA Pošaljite poruku preko MSN za STELLANOVA
Default

Aman zaman kakve veze ima prosecna plata sa e upravom??? Jednostavno ako nekome nesto treba u internet caffe pa lepo sve zavrsi, instaliraju se pristupne tacke za popunjavane e formulara u opstini i drugim institucijama za ljude koji nemaju kompjutere i gotovo...
STELLANOVA je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" STELLANOVA za poruku:
Staro 28. 08. 2008.   #48
Eniac
troll mode
Wrote a book
 
Avatar Eniac
 
Datum učlanjenja: 06.09.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.034
Hvala: 56
69 "Hvala" u 46 poruka
Eniac će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za Eniac Pošaljite poruku preko MSN za Eniac Pošaljite poruku preko Skype™ za Eniac
Default

Off Topic:
Citat:
Originalno napisao STELLANOVA Pogledajte poruku
...
Uopste nije velik posao koliko se cini ako postoji izrazena volja drzave da taj posao zavrsi. Drzavni aparat je ogroman i izuzetno masivan i svaki posao je moguce zavrsiti od auto puta, gradnje mostova do uvodjenje ISKLJUCIVO elektronske uprave... Mislim da mnogi ljudi ovde nisu svesni drzavnog kapaciteta koji Srbija poseduje...drugo je sto niko nece da ga pokrene i upotrebi u punoj snazi...
hahahahahaha, sve sve al jebeno gde iskopa izraz drzavni aparat ... frakin priceless

__________________

eniax.net - malo pišem
@eniac - puno tvitujem
Eniac je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 08. 2008.   #49
japan
novi klan
Professional
 
Avatar japan
 
Datum učlanjenja: 03.02.2007
Poruke: 326
Hvala: 43
427 "Hvala" u 50 poruka
japan će postati "faca" uskorojapan će postati "faca" uskorojapan će postati "faca" uskorojapan će postati "faca" uskorojapan će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao xippi Pogledajte poruku
ne znam da li ste svesni koliki procenat ljudi zaradjuje <200e mesecno ?

nemam ja nista protiv euprave... go go go. samo uvek treba uzeti u obzir da zivimo u siromasnoj zemlji neukih seljaka na brdovitom balkanu
kakve veze ima tih <200e sa uvodjenjem elektronske uprave? pa neces ukinuti saltere i naterati ljude da kupuju racunare i uce da rade na njima samo radi izvoda iz maticne knjige rodjenih, nego ces omoguciti da se sve radi online, dati malo smisla ovom potpuno besmislenom mastodontu od aministracije, imajuci pri tome u vidu i dedu od 70+ iz mrcajevaca, i one kojima bi ovako nesto bio "bulls eye" u smislu upotrebljivosti.
__________________
We professional we dealin' with business
japan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 08. 2008.   #50
conica
Pilece krilce(reš)
Master
 
Avatar conica
 
Datum učlanjenja: 12.01.2006
Lokacija: Little boy's playground
Poruke: 604
Hvala: 47
61 "Hvala" u 27 poruka
conica će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za conica Pošaljite poruku preko MSN za conica Pošaljite poruku preko Skype™ za conica
Default

Citat:
Originalno napisao dinke Pogledajte poruku
Cestitke Slobi, sada ce morati da pocne kao Nixa da fura iskljucivo Versace
bre dinke nista ne znas...armani - cudim se jos te nije ispravio

cestitam Slobi i videcemo
__________________
HomeOfWeb | BLOG: (hrk)pljuc.com
conica je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Slobodan speaking Ilija Studen Opušteno 8 20. 05. 2006. 00:35


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 10:37.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.