DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > IT događaji
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

IT događaji Najava IT događaja, mreža Internet zajednice u pripremi događaja, kako organizovati IT događaj?

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 12. 10. 2008.   #1
Miloje Sekulic
smetalo blebetalo
Master
 
Avatar Miloje Sekulic
 
Datum učlanjenja: 04.09.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 723
Hvala: 48
60 "Hvala" u 39 poruka
Miloje Sekulic će postati "faca" uskoro
Smile Svetska premijera i testiranje pretraživača www.edgios.com

Na adresi www.edgios.rs je projekat novog pretraživača koji je napravljen kod nas, naravno uz finansiranje iz inostranstva. Ovo je potpuno novi koncept građenja pretraživača. Detaljno objašnjenje ideje i kako je predviđeno da radi imate na sajtu a suština je u građenju mreže korisnika koji dele svoje resurse i informacije o sajtovima koje posećuju.

Sada smo u fazi testiranja u realnim uslovima. Zato nam treba nekoliko stotina korisnika koji će ga instalirati na svoje mašine, koristiti neko vreme i putem forme na sajtu reći razvojnom timu svoje mišljenje. Molim vas da to uradite i da pozovete prijatelje da urade isto. Možda svi zajedno postanemo deo internet istorije.
Miloje Sekulic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 12. 10. 2008.   #2
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

jesam ja to dobro shvatio da ova stvar belezi gde ja surfujem i to onda sharuje sa ostalim korisnicima (u sklopu pretrage ili kako vec)? Ako je to tako, vec mi se ne svidja ideja.. ako nije trebalo bi malo bolje da objasnite privacy related elemente, jer verujem da ce se mnogi zabrinuti..
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 12. 10. 2008.   #3
borstale
A joint a day
Master
 
Avatar borstale
 
Datum učlanjenja: 16.08.2005
Lokacija: Bor
Poruke: 728
Hvala: 170
47 "Hvala" u 30 poruka
borstale će postati "faca" uskoroborstale će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za borstale
Default

I ja sam malko zbunjen.
__________________
RainDog
borstale je offline   Odgovorite uz citat
Staro 12. 10. 2008.   #4
Eniac
troll mode
Wrote a book
 
Avatar Eniac
 
Datum učlanjenja: 06.09.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.034
Hvala: 56
69 "Hvala" u 46 poruka
Eniac će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za Eniac Pošaljite poruku preko MSN za Eniac Pošaljite poruku preko Skype™ za Eniac
Default

ima i Sudoku :P
__________________

eniax.net - malo pišem
@eniac - puno tvitujem
Eniac je offline   Odgovorite uz citat
Staro 12. 10. 2008.   #5
Miloje Sekulic
smetalo blebetalo
Master
 
Avatar Miloje Sekulic
 
Datum učlanjenja: 04.09.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 723
Hvala: 48
60 "Hvala" u 39 poruka
Miloje Sekulic će postati "faca" uskoro
Cool Privatnost

Citat:
Originalno napisao ivanhoe Pogledajte poruku
jesam ja to dobro shvatio da ova stvar belezi gde ja surfujem i to onda sharuje sa ostalim korisnicima .....trebalo bi malo bolje da objasnite privacy related elemente
Privatnost - ovo je naravno objašnjenje "za široke narodne mase".
Što se tiče objašnjenja ovog, i naravno drugih, pitanja vezanih za Edgios najbolje je da to učini njegov autor. Bora Agapijev će se priključiti ovoj diskusiji čim u utorak završi sastančenje sa investitorima a vi do tada spremite pitanja

Par čijenica o njemu: Idejni tvorac pretraživača Edgios i vođa tima koji su ga razvili Borislav Agapijev je inženjer elektrotehnike koji je diplomirao u Beogradu. Sredinom osamdesetih otišao je u Sjedinjene Američke Države, doktorirao 1992 i naredne decenije ostvario zavidnu karijeru u Intel-u. Zainteresovan za pitanja poboljšavanja tehnologije pretraživanja interneta 2000 godine ulazi u vode internet preduzetništva. Njegov prvi projekat bio je Vast pretraživač malih oglasa na vebu na adresi www.vast.com. Pretraživač Vast je baziran u San Francisku i ima najveće pretraživače na svetu u oblastima automobilskih oglasa, vila za izdavanje, kupovinu kuća i drugih. U 2006. godini njegov tvorac počinje razvoj distribuiranog pretraživača Edgios koji sada možete da testirate na adresi www.edgios.rs. U dosadašnji razvoj Edgiosa uloženo je preko milion dolara kapitala investitora iz SAD. Investitori Edgiosa su čuvena Venture Capital firma Draper Fisher Jurvetson (DFJ), poznata po investicijama u Skype, kao i Baidu (najveći kineski pretraživač). Ceo razvojni tim programera koji rade na Edgiosu je u Srbiji. To je tim mladih inženjera, najboljih studenata u svojim generacijama, pobednika na svetskim takmičenjima u matematici, fizici i programiranju.
Miloje Sekulic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 12. 10. 2008.   #6
Peca
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 02.10.2006
Lokacija: Niš
Poruke: 1.618
Hvala: 263
275 "Hvala" u 104 poruka
Peca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoro
Default

jel se zna koji mu je USER_AGENT ?
__________________
Vesti | MyCity | Igrice | Zaštita od virusa
Peca je offline   Odgovorite uz citat
Staro 12. 10. 2008.   #7
kodi
133t
Master
 
Avatar kodi
 
Datum učlanjenja: 08.01.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 714
Hvala: 16
37 "Hvala" u 28 poruka
kodi is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za kodi
Default

no such thing,valjda,...
ovo ti je u principu p2p google sa distribuiranim indexom. (opet, valjda)

znaci ti browsujes stranice, i one se automatski (verovatno preko plugina nekog) upisuju kod tebe i jos u n nodova..

bas me zanima buducnost ovog projekta, i kolicina novca ulozenog u marketing da bi se doslo do recimo 1M korisnika.
__________________
kodi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 12. 10. 2008.   #8
kodi
133t
Master
 
Avatar kodi
 
Datum učlanjenja: 08.01.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 714
Hvala: 16
37 "Hvala" u 28 poruka
kodi is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za kodi
Default

nisam mogao da uzivam u software-u jer sam iza adsl i wifi rutera...

elem vredi ga instalirati - takav ripoff google dizajna odavno nije vidjen.
cak i settings deo sa onom naranzastom bojom...
__________________
kodi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 12. 10. 2008.   #9
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 21.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Citat:
Originalno napisao kodi Pogledajte poruku
no such thing,valjda,...
ovo ti je u principu p2p google sa distribuiranim indexom. (opet, valjda)

znaci ti browsujes stranice, i one se automatski (verovatno preko plugina nekog) upisuju kod tebe i jos u n nodova..

bas me zanima buducnost ovog projekta, i kolicina novca ulozenog u marketing da bi se doslo do recimo 1M korisnika.
Ja mislim da je pak tehnički aspekt tu problematičan. Ako nešto radi kako valja, lako će se naći i korisnici, u krajnjem slučaju preko affiliate programa, plati pa se klati.

Ali kojom brzinom P2P može da izbaci rezultate pretrage? Naročito kad broj korisnika naraste, kako će ići skaliranje? Kad tražiš film na P2P ili slično brzina ti nije bitna, ali za web search jeste.

Ja sam se ovim malo bavio pre 3-4 godine i po onome što sam pročitao niko nije bio optimista po tom pitanju. Kad sam se ja u Srbiji time zanimao, možeš misliti koliko njih je u Silikonskoj dolini razmišljalo o P2P Google killeru, ali je ceo P2P koncept izgleda problematičan kada je web search u pitanju.

No eto, vidim nove startape na temu P2P pretrage, ovaj "naš" i http://www.faroo.com/ koji je koliko vidim bio i neki TechCrunch finalista 2007. Videćemo šta će biti, ali baš nisam optimističan...

Prednost P2P pretrage postoji po meni samo za kompaniju, jer ti ne treba 'iljadu servera i ogroman bandwidth. Sa druge strane оpet moraš više para da spucaš na promociju da bi naterao korisnike da instaliraju klijenta. Mislim su sve prednosti za korisnike na strani serverskih pretraživača. I da je skidanje piratskih filmova i MP3 pesama sa weba legalno, verovatno niko ne bi koristio eMule i slične servise. Ovako mu oni dođu kao nužno zlo...

P.S. Nisam isprobao.

Poslednja izmena od mileusna : 12. 10. 2008. u 15:12.
mileusna je offline   Odgovorite uz citat
Staro 12. 10. 2008.   #10
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Uvek je zanimljivo raditi nesto novo ili iste stvari na drugacije nacin. Slazem se sa iznetim da ce glavna prepreka za nove korisnike biti ta sto moraju instalirati softver koji ce pratiti njihovu aktivnost. Takodje, ja ne volim nesto P2P stvari, i jedini P2P servis koji koristim je Skype.

Ne treba takodje zaboraviti da je lojalnost korisnika na Web-u najvise izrazena za servise pretrazivanja. Najveci broj korisnika koristi samo Google pretragu (ukljucujuci i mene) iako verovatno i drugi pretrazivaci npr. lokalni pretrazivaci date zemlje bi verovatno dali isto toliko kvalitetne rezultate. Navika je to.

Ali ne treba se fokusirati na preprekama nego raditi na razvoju projekta. Ono sto je zanimljivo je to da (dobre) VC kompanije retko kada investiraju u nesto u sta ne vide perspektivu. Takodje, svaki projekat koji ima ukljucene osobe i iz Srbije, pogotovo ako je projekat deo neke globalne price treba pozdraviti i podrzati.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Digitalna svetska elita u Minhenu - DLD 07 Dejan Bizinger Opušteno 3 28. 01. 2007. 23:12


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 09:14.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.