DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > IT događaji
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

IT događaji Najava IT događaja, mreža Internet zajednice u pripremi događaja, kako organizovati IT događaj?

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 12. 10. 2008.   #31
DejanVesic
old school
Professional
 
Avatar DejanVesic
 
Datum učlanjenja: 15.06.2005
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 448
Hvala: 21
70 "Hvala" u 46 poruka
DejanVesic će postati "faca" uskoro
Default

Da iskopiram komentar koji sam već ostavio kod RainDog-a:

Ne sviđa mi se - ni kao ideja, a bogami ni sa strane privatnosti.

Prvo, indeks će sadržati strane koje su korisnici obišli; šta sa ostalim sajtovima za koje korisnici ne znaju? Kako doći do njihovog sadržaja? Kako proceniti kvalitet pretraživanja ako možda najbolji sajt iz date oblasti nije ni ušao u indeks jer ga niko nije posetio.

Takođe, kako će se puniti indeks? Tako što odem na Google, nađem šta mi treba, kliknem, a proces u pozadini to zapamti i pošalje na p2p Edgios mrežu.

U stvari, ovo nije novi pretraživač, ovo je ogromna web istorija učesnika u projektu.

Možda nešto debelo propuštam (ipak informacija nema dovoljno) ali za sada, ne sviđa mi se.
__________________
http://www.vesic.org | Blog: http://www.vesic.org/blog/ | Fina kolekcija programa: http://www.vesic.org/programi/
DejanVesic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 12. 10. 2008.   #32
Gruja
Dejan Grujic
Professional
 
Datum učlanjenja: 29.09.2005
Poruke: 380
Hvala: 9
64 "Hvala" u 40 poruka
Gruja is on a distinguished road
Default

Jedina stvar koja mi pada na pamet je da svaki upit koji se pošalje standardno, vi pošaljete još jednom, ali bez cookija. Ako je to, neki network sniffer će odmah da otkrije, tako da mi je čudno da se to krija iza NDA. Svaka druga varijanta je neki algoritam koji odlučuje šta je privatno a šta ne. Nadam se da se ne pouzdajete u tako nešto
Gruja je offline   Odgovorite uz citat
Staro 12. 10. 2008.   #33
Ben
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 12.10.2008
Poruke: 13
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
Ben is on a distinguished road
Default

Za sada samo mali hint: racunar koji je posetio stranicu uopste nije taj koji azurira index. To je uvek neki drugi racunar u Edgios mrezi.
Ben je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 10. 2008.   #34
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

a jel postoji centralni server koji odrzava spisak svih korsnika, ili postoji neka druga fora kako se masine na P2P mrezi medjusobno pronalaze?

Ono sto ja vidim kao glavni problem je sto je potrebna ogromna baza korisnika da bi ovo zaista bilo korisno, jer postoji ono 6-steps pravilo, mi se svi manje vise krecemo u zatvorenim krugovima i uglavnom znamo za iste sajtove. Jako zanimljiva ideja, ali mislim da ce potrajati dok zameni uobicajene crawlere.
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 10. 2008.   #35
Gruja
Dejan Grujic
Professional
 
Datum učlanjenja: 29.09.2005
Poruke: 380
Hvala: 9
64 "Hvala" u 40 poruka
Gruja is on a distinguished road
Default

Ok, ne moraš da odgovaraš dalje na ovu temu, da ne bi dospeo u probleme zbog NDA. Ja ću još malo da proanaliziram. Ne vidim kako bi drugi računar mogao da pomogne. Šta ako je taj drugi računar već ulogovan na isti taj sajt? Onda njegovi privatni podaci mogu da budu otkriveni. E sad, možda je ideja da više računara dohvati isti sadržaj, pa da se gleda da li dobijaju isti sadržaj ili imaju nešto personalizovano. I tu bi mogla da se nađe po neka rupa.

A šta je ako se uopšte ne koristi cookie autentikacija, već se session id dodaju u url? Ako takav url ode na drugu mašinu, ode i sesija tamo.

Sve u svemu, ne da ovo ne bi smelo da bude NDA, već bi trebalo da imate stranu na sajtu gde detaljno objašnjavate šta i kako radite. Bar bi ja tako radio da sam siguran u svoj pristup.

Ako vam se desi private leak, mislim da je tu priča gotova.
Gruja je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 10. 2008.   #36
Ben
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 12.10.2008
Poruke: 13
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
Ben is on a distinguished road
Default

Ne postoji centralni server, ali postoji bootstrap backbone koji nam je bio neophodan da inicijalno pokrenemo mrezu. U normalnim uslovima on nece biti neophodan.
Ben je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 10. 2008.   #37
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 21.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Citat:
Originalno napisao Ben Pogledajte poruku
Za sada samo mali hint: racunar koji je posetio stranicu uopste nije taj koji azurira index. To je uvek neki drugi racunar u Edgios mrezi.
Sad je i pitanje zašto bi neko svoj računar u slobodno vreme opterećivao indeksiranjem nekih tamo sajtova? Ok je SETI, pa kao tražimo vanzemaljce i ako ih nađemo super! Ali ovako ne vidim zašto bih svoj bandwidth trošio na tako nešto? Softver mora da bude ultra koristan, dakle bar duplo bolji od Googla, da bih ja žrtvovao deo svog bandwidtha za pomoć celom projektu.

Mislim samo razmišljam na glas...
mileusna je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 10. 2008.   #38
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

skype isto trosi korisnicki bandwidth, pa ga ljudi masovno koriste... trik je da ne kazes korisnicima :P
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" ivanhoe za poruku:
Staro 13. 10. 2008.   #39
Lalaland
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 11.01.2008
Poruke: 272
Hvala: 14
29 "Hvala" u 21 poruka
Lalaland is on a distinguished road
Default

Jel' ovo ima neke veze sa Edgio.com? Da ne bude opet da se nudi resenje za nepostojeci problem (gledano sa korisnicke strane).
Lalaland je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 10. 2008.   #40
Ben
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 12.10.2008
Poruke: 13
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
Ben is on a distinguished road
Default

Nema.
Koliko se secam Edgio.com je bio vertical search start-up koji je ugasen pre otprilike godinu dana.
Sa nama nema nikakve veze.
Ben je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Digitalna svetska elita u Minhenu - DLD 07 Dejan Bizinger Opušteno 3 28. 01. 2007. 23:12


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 07:49.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.