DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Akcije
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Akcije Akcije koje organizuju ili podržavaju članovi foruma

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 27. 01. 2011.   #11
Gargoyle
old school
Professional
 
Datum učlanjenja: 19.04.2007
Poruke: 372
Hvala: 139
70 "Hvala" u 43 poruka
Gargoyle će postati "faca" uskoro
Default

U Srbiji im se ne isplati, a isplati im se u Butanu i Demokratskoj državi Kongo ... aha važi. Isplati im se u Bosni ali ne i ovde?? I kakvi zakonski okviri? Pa rade ovde VISA, Western Union, Mastercard, i drugi, ali jao Paypalu niko ne garantuje .. šta? Šta da im garantuje ? ... Istina je da Paypal nije rekao zašto ne dolazi, i TU se završava svaka priča.

Peticije, razlozi ne dolaska, termini dolaska ..... aman. Neka dođu ili neka ne dolaze. Whatever više.
Gargoyle je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 01. 2011.   #12
3banchi
branislav mandic mando
Wrote a book
 
Avatar 3banchi
 
Datum učlanjenja: 30.10.2009
Lokacija: NS
Poruke: 1.241
Hvala: 261
486 "Hvala" u 189 poruka
3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru
Default

^ taman tako i jos ponesto.
Zaista bih voleo da se ova tema malo razradi ovde na forumu.
Verovatno postoje ljudi koji su upuceni. Cini mi se da je Sloba M. letos na open rostilju na Adi govorio o nekim njihovim zvanicnim kontaktima - mtid sa PP, ali nisam bas odslusao pricu do kraja.
Mozda je ovde i bila tema, ali sam je propustio.
U pricama se provlace uglavnom dve teze...nedostatak regulative i nepostojanje interesa zbog tankog i siromasnog trzista. Ovo drugo mi uopste ne pije vodu...kada pogledam da poslednji pacificki atoli na kraju sveta sa par plemena imaju dostupan servis, sta reci?
Oko propisa...da li se radi o nedostatku tacno odredjenih propisa ili je u pitanju opsta klima pravne nesigurnosti, korupcije, hacking, autorska prava, itd?
Dalje, cesto cujem da je opet po sredi neki monopol ovde...koji bi to igraci mogli biti? Banke, Posta, trgovinski lanci...ne znam?
__________________
...
Ej, živote, teško ovo jebote,
mani me se živote, ti ga nabijem!
3banchi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 01. 2011.   #13
shadowplay
novi član
Na probnom radu
 
Avatar shadowplay
 
Datum učlanjenja: 24.10.2009
Lokacija: Srbija
Poruke: 15
Hvala: 1
3 "Hvala" u 2 poruka
shadowplay is on a distinguished road
Default

Paypal je veoma arogantna kompanija, monopolisti su na tržištu tako da im se može da rade šta hoće. Naprosto im nismo prioritet.
shadowplay je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 01. 2011.   #14
webgazda
Zepter Digital Media
Professional
 
Avatar webgazda
 
Datum učlanjenja: 13.01.2009
Poruke: 229
Hvala: 10
6 "Hvala" u 5 poruka
webgazda is on a distinguished road
Default

valjda su trebali da usvoje neke zakone o deviznom poslovanju, ali nisam pratio sta je do kraja bilo s tim...
__________________
Zepter Digital Media -- WebGazda -- ITBOX.RS - IT Magazin -- me@Twitter -- ZepterADS.rs
webgazda je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 01. 2011.   #15
metaphysic
old school
Expert
 
Avatar metaphysic
 
Datum učlanjenja: 09.04.2009
Poruke: 465
Hvala: 80
72 "Hvala" u 46 poruka
metaphysic is on a distinguished road
Default

Neko je već rekao, čini mi se i ovde na forumu
da i dolazak PayPala, neće učiniti ništa posebno,
naročito ne revolucionarno. K`o s` PayPalom k`o bez njega,
jer ovde ljudi imaju druge probleme,

ako hoćete da paćate ili primate novac OnLine
možete i bez PayPala.

MoneyBookers, Kreditne kartice, i sila još alternativnih payment
procesora, gatewaya

Iako bih lično voleo da imamo i paypal

evo na ovom linku ima i srbije
https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_pp-promo
PayPal promo

Poslednja izmena od metaphysic : 28. 01. 2011. u 11:29. Razlog: srbija promo
metaphysic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 01. 2011.   #16
smarkovic
Slobodan Marković
Qualified
 
Datum učlanjenja: 21.03.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 153
Hvala: 67
86 "Hvala" u 30 poruka
smarkovic će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za smarkovic
Default

Mislim da sam ovo već napisao u nekoj temi, ali 'ajde da pošaljem još jednom:

Na osnovu podataka iz direktne komunikacije sa eBay: ne postoji nijedna zakonska prepreka da PayPal ponudi isto ono što građanima Srbije odavno nudi recimo Google Checkout ili MoneyBookers ili ono što PayPal nudi u Hrvatskoj ili BiH ("Send Money" usluga tj. mogućnost kupovine posredstvom PayPal). Takođe, PayPal nije zainteresovan da na našem tržištu za početak ponudi "Receive Money" uslugu, bez obzira na našu trenutnu zakonsku regulativu. Ono što njih primarno zanima u narednih par godina, i ono na osnovu čega će primarno odlučivati, jesu efekti i rizici poslovanja. To je njihova korporativna politika, koju su primenjivali na svim tržištima koja su uključivali u svoj sistem. Srbija se od kraja 2009/početka 2010 nalazi u biznis planu PayPal, što nije bio slučaj pre tog perioda. Prvo su rekli da će početak realizacije biti tokom 2010, a onda su to sami pomerili na 2011. Ne kažem da je sadašnja situacija nešto idealno ili spektakularno, ali sada barem znamo na čemu smo, čemu možemo da se nadamo i u kojim rokovima. Ako vi imate neke drugačije podatke od eBay, voleo bih da čujem za njih. Valjda nam je u zajedničkom interesu da se što pre pojavimo na spisku PayPal...

Pozdrav,
Sloba
smarkovic je offline   Odgovorite uz citat
2 članova zahvaljuje smarkovic za poruku:
Staro 28. 01. 2011.   #17
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

nemam zvanicne podatke, ali zivim i radim ovde i znam iz prve ruke koliko je tesko izaci na kraj sa ovdasnjim sudovima, monopolima i "bravo care, zajebao si amere" mentalitetom... tako da mogu da pretpostavim zasto smo jos uvek zemlja (pre)visokog rizika za taj vid poslovanja...

Ne mogu da poverujem da je to slucajnost sto ne ulaze ovde, ili da je neko "zaboravio" na nas, ne bi oni bili tu gde su da tako vode posao. Svaka firma gleda rizik vs. profit i na osnovu toga povlaci poteze. Mi smo malo trziste i profit nije veliki. Jedino sto bi eventualno mi ovde mogli da uradimo je da probamo da smanjimo rizik, ali za to ne postoji politicka volja (na dovoljno visokom i sirokom nivou, cast izuzecima)
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.

Poslednja izmena od ivanhoe : 28. 01. 2011. u 14:45.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 01. 2011.   #18
smarkovic
Slobodan Marković
Qualified
 
Datum učlanjenja: 21.03.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 153
Hvala: 67
86 "Hvala" u 30 poruka
smarkovic će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za smarkovic
Default

Off Topic: Istina. Jedno što politička volja retko pada s neba i mora da se stvara...
smarkovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 01. 2011.   #19
logoholik
Say no mo'
Certified
 
Avatar logoholik
 
Datum učlanjenja: 29.09.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 85
Hvala: 40
4 "Hvala" u 4 poruka
logoholik is on a distinguished road
Default

Na osnovu mog iskustva, pošto na milion i jednom mestu nema Srbije u listi podržanih zemalja (gomila merchant-a na netu, konkretno razne font foundries etc... - znam jer sam lično kod par urgirao da se doda moja zemlja na listu jer nemam nameru da štikliram Sloveniju ili Hrvatsku da bih kupio proizvod bez koga ne mogu) izgleda da smo stvarno zaboravljeni jednom davno u slobino vreme, pa sad svi samo slepo prepisuju... stvarno je bedak videti sve te silne "nikad čuo" države a nigde moćne Srbije... Nešto kontam, bile nekad neke sankcije, pa možda ljudi još nisu čuli da su ukinute... Uglavnom, totalni bedak...
__________________
www.logoholik.com
logoholik je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 01. 2011.   #20
Gargoyle
old school
Professional
 
Datum učlanjenja: 19.04.2007
Poruke: 372
Hvala: 139
70 "Hvala" u 43 poruka
Gargoyle će postati "faca" uskoro
Default

^ Ja sam svojevremeno pri registraciji Google Adwords poslao mail podršci kao nema moje zemlje i pitanje jel mogu da stavim neku sličnu (odnosno Hrvatsku kao najbližu). I najsmešnija stvar odgovorili su mi sa "Može u redu je" ... ja stavio Hrvatsku, plaćao VISA karticom iz Srbije, nalog radio normalno.
Gargoyle je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 13:45.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.