DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Web dizajn i usability > Web design, Layout, User Interface
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Web design, Layout, User Interface Dizajn tehnike, user interface

Zatvorena tema
 
Alati teme Način prikaza
Staro 10. 05. 2008.   #31
Denis_Radenkovic
profesionalac
Professional
 
Avatar Denis_Radenkovic
 
Datum učlanjenja: 31.01.2006
Lokacija: Madtown, the capital of 'America's Dairyland'!
Poruke: 252
Hvala: 2
7 "Hvala" u 6 poruka
Denis_Radenkovic is on a distinguished road
Default

Ja sam misljenja da bi sajtovi za zdravstvene insitucije, humanitarne i ekoloske organizacije itd trebalo da budu "light and airy" sa sto manje tamnih boja a posebno crne – nekoliko konkretnih primera.

Ljubicasta moze da bude smirujuca ali bi ovde mogla da bude malo umerenija. Pokusao sam da nadjem nekoliko primera i za to :
http://edgeofmyseat.com/
http://www.britishdesigninnovation.org/
http://www.breakthrough.org.uk/index.html
http://www.kingsfund.org.uk/health_topics/index.html
http://www.aask-az.org/index.html

Scroll za glavni sadrzaj verovatno nije najbolje resenje – logotipi u footeru nisu toliko bitni da moram uvek da ih imam u vidu, dok i sama stranica uvek ima scroll pa svaki put skrolujem prvo sadrzaj pa stranicu ili obratno.

Mozda ne posecujem domace sajtove dovoljno, ali meni "Lat/Eeng" znaci latinski ili engleski Ako vec nema cirilice, verovatno je Ser bolji label.

Slike u headeru:
* plafon prostorije,
* sto i stolice
* i jedna, koliko sam primetio, koja pokazuje aparat koji mogu da povezem sa bolnicom

... i na svim stranicama su iste, nisu vezane za tematiku stranice ...da li sam propustio nesto?

Sve stranice su iste kao pocetna samo bez novosti – deluje suvoparno. Na neki nacin ste mogli da ih okarakterisete.

Rezultat uvecanja texta (kroz browser) je u prilogu.
Priloženi thumbnailovi
Kliknite na sliku za uvećanu verziju

Naziv:	Picture 207.jpg
Pregleda:	662
Veličina:	98,2 KB
ID:	552  
__________________
38one // del.icio.us // A Proud Member // Logology // DNA // LogoLounge // aFolio
Denis_Radenkovic je offline  
Staro 10. 05. 2008.   #32
nixa
Nikola Denić
Sir Write-a-Lot
 
Avatar nixa
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.694
Hvala: 160
458 "Hvala" u 164 poruka
nixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za nixa
Default

U sledećoj interaciji će verovatno scroll da ide napolje, plus sada je većinu sajta uradjen apsolutno pozicioniran, te će i kodiranje biti drugačije da makar može da se iz browsera poveća na 300 % a da se ne raspadne layout.

Sada trenutno ima mnogo kompromisa, ali u svakom slučaju menadžment ima viziju da je sajt jedno živo biće, te je ovo samo početak ...
__________________
Do not ask yourself what the world needs. Ask yourself what makes you come alive, and then go do that. Because what the world needs is people who have come alive
nixa je offline  
Staro 11. 05. 2008.   #33
Miloje Sekulic
smetalo blebetalo
Master
 
Avatar Miloje Sekulic
 
Datum učlanjenja: 04.09.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 723
Hvala: 48
60 "Hvala" u 39 poruka
Miloje Sekulic će postati "faca" uskoro
Cool

Citat:
Originalno napisao nixa Pogledajte poruku
menadžment ima viziju da je sajt jedno živo biće, te je ovo samo početak ...
To be continued (a vecinu unapredjenja i novih projekata koja treba da se rade su oni predlozili tako da Nixin komentar potpuno stoji).

Iskreno veliko hvala svima na komentarima.
Miloje Sekulic je offline  
Staro 12. 05. 2008.   #34
Pedja
Predrag Supurović
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 24.01.2006
Lokacija: Užice
Poruke: 791
Hvala: 3
200 "Hvala" u 12 poruka
Pedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished road
Default

Meni se FireFox mnogo uspori kada otvorim ovaj sajt, i to ceo, cak i drugi prozori.

Sto se primedbi tice:

- najvise mi je zasmetao sam domen, bkosa.*

- skrol glavnog prozora u okviru strane ostavlja los utisak, prirodnije je da ga nema

- ima utisak da je dosta materijala na silu podeljeno na vise strana

- tamo gde i ima vise sadrzaja, vidi se da je neko to samo copy/paste i nije ni pipnuo posle toga. Nedostaje jasna vizuelna granica izmedju pasusa - nema odstojanja izmedju pasusa, nema uvlacenja prvog reda, i sve je poravnato po ove ivice, takoda iole duzi tekst, izgleda kao monolitna gomila slova koju je vrlo tesko citati. Na nekim stranama je ocigledno da uredjivac nije cak ni naknadno podelio tekst na pasuse, nego je samo pukao paste, posto se u tekstovima vidi da su kucani sa pasusima.

- sto se boja tice, ne smeta mi ljubicasta ali sam uveren da bi sajt "prodisao" kada bi podoga bila bela, a elementi na njoj ljubicasti. Valjalo bi samo podesiti boju pozadine takvu da se tekst moze procitati dok se ne ucitaju svi graficki element. Tekst na stranama je tamen boje a svetla pozadina u poljima se ucitava kao slika i to poslednja, tako da dok se pozadina ne ucita, tekst ne moze da se procita. S obzirom da je sajt graficki tezak o ovome treba voditi racuna i u HTML-u staviti da boja pozadine poljau kojima se nalazi tekst bude svetlija, a ne da bude ova tamna boja pozadine cele strane.

- ne postoje breadcrubms ili nesto drugo sto bi za otvorenu stranu pokazivalo koja je, a nekim stranam se moze prici iskljucivo kroz iskacuce podmenije. Takodje, ne postojeni veze izmedju strana koje su u hijerarhijskoj vezi, osim kroz sam iskacuce podmenije.

Konkretno:

- na naslovnoj strani glavni prozor mora da se skroluje da bi se videla poslednja dva reda - to bas iritira

- "Sluzbe i specijalnosti", vidi MAKSILOFACIJALNA HIRURGIJA, apod Radiologija je ocigledno da u originalu postoji nekoliko pasusa u kojima se navode brojevi pregledanih pacijenata, ali je to sve zalepleno u jedan pasus. I dalje niz tekst ima slicnih propusta.

- International patients, iste greske kao i na prethodnoj strani, plus, nije mi jasno sto je ovde naslov na engleskom.

- Informacije o zakazivanju, opet isto, sav tekst je zalepljen ujedan pasus iako to ocigleno nije tako pripremljeno.

- Donacije, umesto da se na strani prvo vidi ono BUDITE DONATOR!, vidi se slika koja nema nikakvu drugu finkiju nego da bude sporedna ilustracija. Takodje, u tekstu pise da ce na tojs trani biti objavljivana imena svih domantora, ali nijednog imenanema, iako se u samom tekstu pominje da takva lista vec postoji.

- Na vise mesta, otvorite stranu a ono pise "Za to i to klinite ovde" pa se otvara PDF. To je bas ruzno i iritirajuce. Ako je vec taj sadrzaj u PDF formatu, treba ga odmah otvoriti direktno klikom na opciju menija. Cini mi se ipak, da neki PDF dokumenti mogu da se izbegnu i da se sadrzaj stavi direktno na sajt.

- Monografija, i inace, nije bas uvek dobro stampane monografije prebacivati na sajt, jer je to obicno neprakticno, s obzirom da su monografiej radjene za stapu tako da jedini nacin da se to ponudi jeste PDF i to golem PDF. Cesto je bolje, ako vec korisnik insistira da na sajt stavi monografiju, prilagoditi sadrzaj web-u i prikazati to kao klasican HTML, tako da to bude koliko toliko prakticno. Meni uvek uspeva da objasnim klijnetu da mu ne treba kopija monografija na sajtu, jer je sam sajt u stvari pandan monografiji - to isto samo u drugom obliku. Ako se ne varam, to je i ovde slucaj, jer sam pregled poglavlja u monografiji pokazuje da su te informacije sve vec prikazane na sajtu.

- Kontakt, opet isti problem, tekst je napijen bez ikakve podele pasusa koa je ocigleno u originalu predvidjena. Takodje ovde se pojavljuje podopcija Adresa koja ima isti samo skracen sadrzaj kao i strana Kontakt.

- ne mogu navoditi sve strnn akojima se pojavljuju jedni te isti propusti, ocigledno je da je to bas preskoceno da se sredi


- Moj lekar, odlicna stvar, jedina zamerka je nacin izbora klinickih sluzbi, ako se vec uzeo ovajizbor po pocetnom slovu naziva sluzbe (sto je mislim, pogresno s obzirom kome je ovaj deo sajta namenjen), trebalo je bar priakzati samo ona slova koja zaista imaju sta da prikazu. Ipak, mislim daje trebalo prosto ponuditi spisak klinickih sluzbi (i to prosiren srpskimnazivima, da bi se snasli oni koje ne znaju strucne izraze). Mislim da bi i jedan obican combo-box bio mnogo prakticniji od ovog sistema sa slovima. Takodje, ceo nacin prikaza pitanaj i odgovra je nekako zbudzen i nepraktican. Ovde bas dolazi do izrazaja to sto je glavni prozor fiksnih dimenzija.

Primetio sam da ima i neobicnih odgovora tipa:
P: Cuo sam da se sada zahvat radi ovako, da li je to tacno?
O: Obratite se u tu i tu bolnicu.
Takav odgovor ne bi trebalo ni dati.

- Zakazite pregled - NIKAKO ne bi trebalo daostane ovako da se otvara mail klijent kod korsinika. Stavite maka klasican webmail obrazac.
Ipak, ovde se ocekuje da korisnik moze da iz niza opcije, preciznije odredi kakav pregled treba da zakaze, recimo, o kakvom pregledu se radi, da da neke svoje opste poatke, odakle ima uput ili sta vec...



E da, stvarno ovaj sajt usporava Firefox i to sto je duze sajt otvoren, Firefox postaje sve sporiji.
Pedja je offline  
Staro 12. 05. 2008.   #35
borstale
A joint a day
Master
 
Avatar borstale
 
Datum učlanjenja: 16.08.2005
Lokacija: Bor
Poruke: 728
Hvala: 170
47 "Hvala" u 30 poruka
borstale će postati "faca" uskoroborstale će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za borstale
Default

Citat:
E da, stvarno ovaj sajt usporava Firefox i to sto je duze sajt otvoren, Firefox postaje sve sporiji.
I kod mene.
__________________
RainDog
borstale je offline  
Staro 12. 05. 2008.   #36
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

To je zbog firebug, posto ima gomila js gresaka... negde ima neka frka pa se onda gomila... i to uspori firefox. To sam rekao nixi na pp odmah cim sam video jer je meni prvi put ubio browser - morao sam na close.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline  
Staro 11. 12. 2009.   #37
kameleon
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 16.07.2008
Poruke: 24
Hvala: 2
0 "Hvala" u 0 poruka
kameleon is on a distinguished road
Default

Pa onako, nije lose.
kameleon je offline  
Staro 11. 12. 2009.   #38
twix
Web designer
Professional
 
Avatar twix
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: New York
Poruke: 358
Hvala: 52
724 "Hvala" u 64 poruka
twix će postati "faca" uskorotwix će postati "faca" uskorotwix će postati "faca" uskorotwix će postati "faca" uskorotwix će postati "faca" uskorotwix će postati "faca" uskorotwix će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za twix
Default

Citat:
Originalno napisao kameleon Pogledajte poruku
Pa onako, nije lose.
Pa sajt koji je radio Haragei je bio super, ovo sad je uzas!

btw podigao si temu od maja prosle godine
twix je offline  
Staro 11. 12. 2009.   #39
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Hehe, sad imaju i nasmejanu crnkinju medicinsku sestru...
jablan je offline  
Staro 11. 12. 2009.   #40
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

O, Bože... ja sam mislio da ne postoje više ovakvi sajtovi a ne da je ovo "redizajn".
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline  
Zatvorena tema


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Redizajn sajta pcigre.com - potrebne kritike, predlozi pcigre Web site, dizajn i multimedia 32 05. 12. 2007. 04:07
Redizajn sajta i pozicija na googlu Misko Marketing i SEO 9 26. 09. 2007. 19:42
Redizajn zastava Dušan Dželebdžić Opušteno 6 11. 11. 2006. 01:49
Redizajn i (Google) PR headcutter Marketing i SEO 6 16. 07. 2005. 14:39


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 01:44.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.