DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > Marketing i SEO
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Marketing i SEO Marketing tehnike i Search Engine Optimization

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 07. 02. 2010.   #11
xippi
xippster
Master
 
Avatar xippi
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 681
Hvala: 102
138 "Hvala" u 84 poruka
xippi će postati "faca" uskoroxippi će postati "faca" uskoro
Default

opet ja balkanac

iako je ova prica o pecanju i konkurenciji tacna, bar u mojem slucaju nije po sredi i zaista prenosim ljudima sve sto znam jer su i mene naucili da pecam . seo mi nije primarna delatnost tako da mi je sve jedno kako god da se ovaj sajt rangira za bilo koji kw. uzasno mi smeta pasivnost ... radi i dovedi stvari u stanje najbolje sto umes. ako ti nesto nije jasno pitaj, ali postavi konkretno pitanje. meni je ovaj "poceo sam da radim, sta mislite kakav cu biti?" pristup malo smesan (kjut smesko, ne zajedljivi :P)

@m2-webs: tim gore ako radis besplatno. to znaci da tvoje vreme ne vredi nista dokazi na sopstvenom primeru da znas da radis to sto kazes da znas i onda tu uslugu naplacuj drugima onoliko koliko mislis da vredis (ili mozes da im uzmes :P)

Citat:
Originalno napisao m2-webs Pogledajte poruku
4. CAPS u <h> tagovima, ima li uticaja... ja sam nekako iz vizuelnih razloga stavio na <h2> sva velika slova, da google to ne smatra ruznim pisanjem ? :P
zadrzaj u html, izgled u css: text-transform: uppercase;

dobrodosao na dpt
xippi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 07. 02. 2010.   #12
Ivalex
profesionalac
Qualified
 
Avatar Ivalex
 
Datum učlanjenja: 01.11.2008
Lokacija: Belgrade, Serbia
Poruke: 124
Hvala: 47
9 "Hvala" u 7 poruka
Ivalex is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Ivalex
Default

Evo mene je Xippi nauco da pecam
Ali ja mu nisam konkurencija, jer je to meni jedan od sekundarnih skillova. Prvom prilikom kad bude bilo rada za outsource u toj delatnosti xippi je medju prvima na listi, "payback time baby", tako da se nadam da cu se posteno oduziti
Treba znati kome pomoci
Ivalex je offline   Odgovorite uz citat
Staro 07. 02. 2010.   #13
m2-webs
SEO Majstor
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 05.02.2010
Lokacija: Beograd
Poruke: 34
Hvala: 1
17 "Hvala" u 9 poruka
m2-webs is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za m2-webs
Default

ma ja sam mogao da krenem i logikom da se nikome ne javljam na forumu, ja sam inace u IT biznisu vec 5-6 godina ali vise sa druge strane, menadzerske: drzavni tenderi i slicno ali meni je muka od toga... jer ovo nije drzava nego haos ali da ne mlatim o politici sad...

uglavnom, SEO je ono sto mi se dopada i iako imam smisla za ono sto sve vreme radim ovo mi je jako zanimljivo... radio bih i za manje para ali sa uzivanjem

e sad, da radim besplatno naravno da ubuduce ne zelim, ali to besplatno je prakticno moja besplatna skola, korisno i meni i vlasniku sajta!

pasivnost: pa mozda deluje tako ali i nije bas... nisam ja napravio sajt pre 3 dana i odmah se javio ovde, ja vec 2 meseca svaki dan citam forume i surfam i mnogo sam toga procitao ali ne moze automehanicar da se postane tako sto ce da procita knjigu kako se popravljaju kola, mora da zasuce rukave!

a i sam sa u svom prvom postu napisao da znam za neke greske i da jednostavno nisam stigao (kao to sa slikama...)... e sad, problem kod seo nije samo citati nego malo vise i mozak koristiti jer niko ne zna tacno kako google radi i google definitivno menja cesto svoje kalkulacije i to je ono sto mi i jeste zanimljivo



E sad! NE znam kako jer samo ovde imam backlink ali google me je vec indeksirao izgleda... 3 dana od registracije domena... medjutim, cudne mi se stvari desavaju... za m2-webs.com sam bio na 4. mestu a sada toga nema ali na 3. mestu je kontakt strana... jel to normalno u pocetku ?
m2-webs je offline   Odgovorite uz citat
Staro 07. 02. 2010.   #14
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Ivalex, ne sporim da ima ponekad i toga kod nekihi ljudi, ali oni koji nešto znaju nemaju problem da pomognu kad god imaju vremena i snage. Iskusniji ljudi su shvatili da nije dovoljno samo da znaš da pecaš, da je tako svi bi već bili milioneri, ima tu još mnogo stvari koje idu uz personality i koje nemaju veze sa racionalnim.

Tako da mislim da većina ljudi nema problem sa tim da nekome nešto objasni, naročito zbog toga što je to znanje uz malo pretraživanja dostupno svima. Ako je neko postavio pitanje a da prethodno nije sam tražio odgovore, onda njegov to govori da će takva osoba teško da postane konkurencija, ne zbog znanja nego zbog tih drugih osobina.

A ako ponekad vidiš neki "neprijatan" odgovor, seti se šta većina ljudi mora da preturi preko glave tokom dana. Nemaju svi vremena, snage, živaca i takta da pišu "kako treba", a sama činjenica da su odgovorili je vredna poštovanja.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 07. 02. 2010.   #15
dacha
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 23.06.2005
Poruke: 196
Hvala: 35
35 "Hvala" u 30 poruka
dacha is on a distinguished road
Default

m2-webs, na ovakvom forumu možeš dobiti prave odgovore, ali moraš da postaviš mnogo konkretnije pitanje na koje može da se da relativno kratak odgovor, konkretan, a ne da se pišu tutorijali. Takođe, ako odgovor na pitanje koje postaviš može da se nađe na netu na svakom ćošku, ljudi neće biti motivisani da odgovaraju na takvo pitanje.
dacha je offline   Odgovorite uz citat
Staro 07. 02. 2010.   #16
m2-webs
SEO Majstor
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 05.02.2010
Lokacija: Beograd
Poruke: 34
Hvala: 1
17 "Hvala" u 9 poruka
m2-webs is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za m2-webs
Default

ovo je seo a na netu ima mnogo kontradiktornih odgovora... jednostavno, zeleo sam da malo razradim temu a forum i sluzi za takve stvari...
upravo vecina mojih pitanja zahteva vrlo kratak odgovor, da citiram sebe:

1. da li je logo kao background <h1>, kao u mom primeru, dobro seo resenje?
- odgovor moze biti i samo "da" ili "ne"

2. imena slika, koji je savet za duzinu?
-odgovor moze biti kratak i biti tipa: "ne duze od 50 karaktera"

3. ako je ciljano "optimizacija sajta" da li je isti efekat anchor teksta "optimizacija sajta - detaljnije" ili samo "optimizacija sajta"
- odgovor moze isto biti vrlo kratak...


ono sto ja ovde vidim kao moj problem je mozda da sam upao u previse strucan forum i razvodnjavam kvalitet istog... iskreno, mislite li da su odgovori na 3 (gore navedena) pitanja tako prosti i da postoji univerzalni odgovor koji daje 100% tacno resenje?

nije potrebno ni pisati tutorijale kako kaze, ako je odgovor na svakom cosku, neko moze da mi pomogne time sto ce da samo linkuje na cosak koji po njemu ima najbolje resenje

a sad malo back to topic:

Google mi je indeksirao sajt, samo 3 dana od registracije domena
Indeksirane su sve stranice sem jedne... Neke od kljucnih reci za koje me pronalazi su sledece:

1. najjeftinija izrada web sajta (u svim varijantama, i koristeci rec "jeftina" i kada je razlika sajta/sajtova) - druga strana google world

2. besplatna optimizacija sajta - pozicija oko 60...

medjutim, za rec "m2-webs.com" mi pronalazi kontakt stranu a ne homepage...

toliko za sada, a ja cu polako da sredjujem malo po malo on page faktore za pocetak

ajd uzdravlje
m2-webs je offline   Odgovorite uz citat
Staro 07. 02. 2010.   #17
xippi
xippster
Master
 
Avatar xippi
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 681
Hvala: 102
138 "Hvala" u 84 poruka
xippi će postati "faca" uskoroxippi će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao m2-webs Pogledajte poruku
1. da li je logo kao background <h1>, kao u mom primeru, dobro seo resenje?
- odgovor moze biti i samo "da" ili "ne"
generalno jeste, ali u principu mozes dobiti boljitak samo ako ti je ime sajta neka kljucna rec na koju se fokusiras. u tvom slucaju mislim da je sve jedno kako stavis

Citat:
Originalno napisao m2-webs Pogledajte poruku
2. imena slika, koji je savet za duzinu?
-odgovor moze biti kratak i biti tipa: "ne duze od 50 karaktera"
gneneralno gledano sama duzina je manje bitna od konkretnog imena

Citat:
Originalno napisao m2-webs Pogledajte poruku
3. ako je ciljano "optimizacija sajta" da li je isti efekat anchor teksta "optimizacija sajta - detaljnije" ili samo "optimizacija sajta"
- odgovor moze isto biti vrlo kratak...
optimizacija sajta je bolje. detaljnije je rec viska koja ti obara kw density

Citat:
Originalno napisao m2-webs Pogledajte poruku
medjutim, za rec "m2-webs.com" mi pronalazi kontakt stranu a ne homepage...
proveri kw density kontakt i home strane
xippi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 07. 02. 2010.   #18
Leftfield
član
Certified
 
Avatar Leftfield
 
Datum učlanjenja: 11.10.2009
Lokacija: Budva
Poruke: 83
Hvala: 14
19 "Hvala" u 17 poruka
Leftfield is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao m2-webs
medjutim, za rec "m2-webs.com" mi pronalazi kontakt stranu a ne homepage...
Da dodam da treba da linkujes sa tih stranica glavnu stranicu. Pomoce da pretrazivaci shvate koja je glavna.
__________________
Intervjui | SEO
Leftfield je offline   Odgovorite uz citat
Staro 07. 02. 2010.   #19
m2-webs
SEO Majstor
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 05.02.2010
Lokacija: Beograd
Poruke: 34
Hvala: 1
17 "Hvala" u 9 poruka
m2-webs is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za m2-webs
Default

hvala puno na odgovorima

e sad, jasno mi je koliko keyword u nazivu domena ima moc kad se doda i anchor text na backlinkove ali moje licno misljenje je da ce to vremenom da oslabi... tj. da ce google vec nekako to da regulise a i samo opismenjavanje korisnika interneta... jaka pozicija znaci i vecu posecenost ali dzaba velika posecenost ako je iskorscenost iste na niskom nivou!

sto se kontakt strane tice, jeste problem keyword density... to cu nekako vec da smanjim, tamo gde pise m2-webs.com cu mozda da dodam neku sliku umesto teksta ili slicno a i stavicu nofollow na kontakt... sto se homepage tice, svaka strana ima po 3 linka ka njoj... na vrhu, u meniju, i u footeru...

uglavnom, hvala na komentarima, u narednih 5-6 dana cu da sredjujem kod i detalje i eventualno dodam jos neku stranicu da polako budzim kontent i sredim linkovanje a i slike... pa cemo da vidimo kako ce ici napredak...

kad to sredim ide dodavanje bloga, u obliku poddirektorijuma

za pocetak, backlinkove necu sistematski da obradjujem, osim ako me neko slucajno ne doda i to ostavljam za vreme kada sajt bude "ustaljen".
m2-webs je offline   Odgovorite uz citat
Staro 12. 02. 2010.   #20
m2-webs
SEO Majstor
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 05.02.2010
Lokacija: Beograd
Poruke: 34
Hvala: 1
17 "Hvala" u 9 poruka
m2-webs is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za m2-webs
Default

evo i prvih rezultata... google je po drugi put svratio na sajt...

za reci: jeftina ili najjeftinija izrada web sajta (moze i sajtova)... izbacuje me na prvoj strani

bez tog "jeftina" je negde oko 70 mesta...

za reci: besplatna optimizacija sajta me izbacuje oko 7-8 mesta

samo za "optimizacija sajta" tamo oko 60-70 mesta...


Obzirom da je domen star 10 dana, da nemam vise od 10 stranica na sajtu i da nemam nijedan backlink mislim da su ovo odlicni rezultati...
m2-webs je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Projekat BoljaSrbija SSpin e-Business 1 18. 01. 2010. 10:27
Pro bono projekat Dejan Bizinger e-Business 46 05. 10. 2008. 19:37
FLVTool2 RoR projekat nixa Flash 0 09. 04. 2006. 00:24
Vobanov korak nazad Goran Aničić e-Business 27 15. 03. 2006. 20:18


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 07:31.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.