DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 04. 03. 2010.   #31
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 20.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Citat:
Originalno napisao dinke Pogledajte poruku
Moj kolega koji prati ovu temu je danas bio u Poreskoj Upravi gde je dobio informaciju da se samo placa porez od 10% na ostatak preko 1 500 000 dinara!??

Pa sad vi meni recite da sve ovo ovde izneseno nisu pausalne ocene i da nam ne treba ova druga tema
I ja sam čuo da su nekima tako "rekli", ali to kad se "kaže" zavisi od toga ko radi na šalteru i koliko mu se bliži pauza za kafu. Treba jednom da vidimo da je neko napismeno dobio takav info od poreske uprave.

Ona druga tema svakako treba i nadam se da neće sve ostati samo na spisku pitanja.

Edit: A ako je tako, što onda ovog optužuju da je utajio dva poreza? #ludakuca

Poslednja izmena od mileusna : 04. 03. 2010. u 22:04.
mileusna je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 03. 2010.   #32
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

^ meni su rekli isto to, i to bivsi poreski inspektor, ali su mi zato drugom prilikom zaposleni u poreskoj i jedan drugi knjigovodja rekli ono drugo, za porez od 20%... mislim da je jedino 100% legalno resenje odseliti se odavde :P
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
2 članova zahvaljuje ivanhoe za poruku:
Staro 04. 03. 2010.   #33
RadoslavN
novi član
 
Datum učlanjenja: 03.03.2010
Poruke: 8
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
RadoslavN is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao ivanhoe Pogledajte poruku
^ meni su rekli isto to, i to bivsi poreski inspektor, ali su mi zato drugom prilikom zaposleni u poreskoj i jedan drugi knjigovodja rekli ono drugo, za porez od 20%... mislim da je jedino 100% legalno resenje odseliti se odavde :P
Ili platiti im 100% zarade + jos 18% PDV, jes da smo fizicka lica, al kad je bal, nek je bal

Inace, bio sam danas do Poreske i onda do zene koja je ranije radila u Poreskoj, a sada je na nekoj drugoj funkciji, i i jedni i drugi su mi rekli da treba samo ovaj porez od 10% za ekstra dobit, zbog toga sto se u mom konkretnom slucaju(student) ti prilivi tretiraju kao pokloni.

E sad, ne znam kako bi bilo za nekog ko je npr nezaposlen pa treba da placa socialno/penziono/stagod. Takodje, ja novac primam preko Moneybookersa, ali od fizickih lica... Stvarno ne znam kako ide kad neko prima od pravnih lica.

Poslednja izmena od RadoslavN : 04. 03. 2010. u 23:15.
RadoslavN je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 03. 2010.   #34
[nq]
web dude
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 912
Hvala: 46
24 "Hvala" u 21 poruka
[nq] is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao RadoslavN Pogledajte poruku
Takodje, ja novac primam preko Moneybookersa, ali od fizickih lica... Stvarno ne znam kako ide kad neko prima od pravnih lica.
pa dobro, ti onda i zaokruzis da je poklon, posto ta "opcija" ima u ponudi kad primis direktno od fizickog lica - wire.

ali kad primis od MB ti ne mozes da zaokruzis da je poklon nego jedino da je honorar jer je MB pravno lice za nase banke i ., ... da li si mislio i na ove uplata sa MB?
[nq] je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 03. 2010.   #35
RadoslavN
novi član
 
Datum učlanjenja: 03.03.2010
Poruke: 8
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
RadoslavN is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao [nq] Pogledajte poruku
pa dobro, ti onda i zaokruzis da je poklon, posto ta "opcija" ima u ponudi kad primis direktno od fizickog lica - wire.

ali kad primis od MB ti ne mozes da zaokruzis da je poklon nego jedino da je honorar jer je MB pravno lice za nase banke i ., ... da li si mislio i na ove uplata sa MB?
MB je jedini nacin na koji primam novac tako da, da, mislio sam na te uplate.

Pretpostavljam da sve zavisi od toga ko vam zapadne u banci. Kada su me pitali da zaokruzim osnov priliva, rekao sam poklon, covek koji je radio je znao sta je MB i zaveo mi je tako - i to mi se od tada tako racuna.

Ali znam i za slucaj osobe kojoj nisu dozvolili da stavi poklon, ne znajuci sta je Moneybookers.
RadoslavN je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 03. 2010.   #36
f14Tr0n
NosceTeIpsum
Qualified
 
Avatar f14Tr0n
 
Datum učlanjenja: 13.06.2006
Poruke: 153
Hvala: 123
43 "Hvala" u 26 poruka
f14Tr0n is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za f14Tr0n Pošaljite poruku preko MSN za f14Tr0n Pošaljite poruku preko Yahoo za f14Tr0n Pošaljite poruku preko Skype™ za f14Tr0n
Default

A jel moguce da svi idete u banku kada Vam legne uplata od Moneybookers-a da potpisete izjavu ili shta vec? Ja vec par godina ne dizem na svoj devizni rachun kad radim withdraw sa MB, vec dizem na svoju VISA karticu i ne potpisujem nishta oko toga, lova mi legne na devizni rachun za koga je vezana Visa Virtuon i ja onda samo ebankingom uradim transfer na drugi devizni rachun i tu mu se "izgubi trag" kad odem u banku da dignem lovu jer dam drugu karticu (karticu tok drugog deviznog rachuna), a platio sam samo 1.80 EUR fixno josh od Moneybookers iznosa koga sam imao, tako da me ne kosta nishta kad mi legne lova ovde...

Ne znam kako rade ostali, ali sam shvatio da svima lova leze na devizni rachun koji nije vezan za VISA card i da moraju stalno u banku na potpisivanjem priliva iz inostranstva...
f14Tr0n je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 03. 2010.   #37
RadoslavN
novi član
 
Datum učlanjenja: 03.03.2010
Poruke: 8
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
RadoslavN is on a distinguished road
Default

Ja sam to popunio samo jednom i to mi stoji kao osnov priliva svaki put kad mi stigne novac od Moneybookersa.

Inace, pitanje koje si postavio na drugoj temi me navodi na misljenje da si potpuno pogresno shvatio moj post: studenti ne da nisu oslobodjeni placanja ikakvih dazbina, nego moraju da placaju i porez na stipendije, ako su one ispod 8000 dinara mesecno, sto je granica do koje su oslobodjeni.

Ono sto sam ja rekao je da se moji prilivi mogu tretirati kao pokloni, posto sam student, kljucna rec: mogu. Ali ne moraju.

To vam je isto kao i sa sudijama: sve zavisi kakva ce vam osoba obracunavati porez u Poreskoj, posebno posto je priroda priliva iz inostranstva toliko podlozna slobodnoj interpretaciji. Generalno, ova zena koja je meni obracunavala porez je bila spremna da zavede kao poklon bez ikakvih dodatnih dokaza, posto sam student. Mogla je da mi trazi dokaz sa MB-a da je posiljalac fizicko lice, sto bih opet bio u stanju da dostavim. Ali sa druge strane, neko ko zaradjuje preko Ad Sense-a, npr, ne moze dokazati da mu je posiljalac fizicko lice i onda cela ideja sa prijavljivanjem kao poklona moze biti rizicna. Zavisi od slucaja do slucaja.

Dakle, studenti, sami po sebi, definitivno nisu oslobodjeni nikakvih poreza.

Poslednja izmena od RadoslavN : 05. 03. 2010. u 02:19.
RadoslavN je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 03. 2010.   #38
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Citat:
Originalno napisao f14Tr0n Pogledajte poruku
i tu mu se "izgubi trag"
ne izgubi se nista, banka belezi da je tebi na racun legao novac, jedino te niko ne cima da potpises papire... kad bi tako primao vece kolicine verovatno bi te zvali da potpises, kao sto su svojevremeno zvali ljude kad prime veci wire..
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 03. 2010.   #39
f14Tr0n
NosceTeIpsum
Qualified
 
Avatar f14Tr0n
 
Datum učlanjenja: 13.06.2006
Poruke: 153
Hvala: 123
43 "Hvala" u 26 poruka
f14Tr0n is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za f14Tr0n Pošaljite poruku preko MSN za f14Tr0n Pošaljite poruku preko Yahoo za f14Tr0n Pošaljite poruku preko Skype™ za f14Tr0n
Default

da, jasno mi je to, kada sam rekao "izgubi se trag" mislio sam na to da ne moram da platim nishta jer shta mi se jednom desilo, citiram sluzbenika u banci i sebe:

Dakle, legla mi je lova sa Moneybookers-a cca 80 EUR, znachi nishta preterano.

Dodjem ja da podignem lovu u banku, dam svoju karticu za koju m ije vezana virtuonka i on gleda balance i kaze "vi imate uplatu iz inostranstva, na to morate da platite (zaboravih iznos tachan) ali cca 500 din na sume do ne znam tachno koliko novaca a preko toga josh + neki odredjen % na primljenu sumu.

Ja mu kazem da sam do tada takodje primao samo shto sam prebacio na drugi rachun i nisam nikad anishta platio i da ne zelim ni sada da platim i pitam ga lepo da sma prebacio novac na drugi devizni rachun i dao vam tu drugu karticu da li biste registrovali tu uplatu tj da li bih morao da uplatim tih 500 din za uplatu iz inostranstva? I covek mi odgovori, "u principu ne bi skontali i ne bi platio" i ja g alepo zamolim da mi isplati tih 80 EUR da ne idem bzvz kuci do kompa i prebacim ebankingom na drugi rachun samo cu se cimati i progleda mi kroz prste i da mi lovu...

Inache znam da se sve to belezi ali kazem nijednom nisam potpisao nishta kada je stizalo od MB, a bilo ga je...
f14Tr0n je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 03. 2010.   #40
buksula
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 03.05.2007
Poruke: 568
Hvala: 40
51 "Hvala" u 30 poruka
buksula is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao RadoslavN Pogledajte poruku
Ja sam to popunio samo jednom i to mi stoji kao osnov priliva svaki put kad mi stigne novac od Moneybookersa.

Inace, pitanje koje si postavio na drugoj temi me navodi na misljenje da si potpuno pogresno shvatio moj post: studenti ne da nisu oslobodjeni placanja ikakvih dazbina, nego moraju da placaju i porez na stipendije, ako su one ispod 8000 dinara mesecno, sto je granica do koje su oslobodjeni.

Ono sto sam ja rekao je da se moji prilivi mogu tretirati kao pokloni, posto sam student, kljucna rec: mogu. Ali ne moraju.

To vam je isto kao i sa sudijama: sve zavisi kakva ce vam osoba obracunavati porez u Poreskoj, posebno posto je priroda priliva iz inostranstva toliko podlozna slobodnoj interpretaciji. Generalno, ova zena koja je meni obracunavala porez je bila spremna da zavede kao poklon bez ikakvih dodatnih dokaza, posto sam student. Mogla je da mi trazi dokaz sa MB-a da je posiljalac fizicko lice, sto bih opet bio u stanju da dostavim. Ali sa druge strane, neko ko zaradjuje preko Ad Sense-a, npr, ne moze dokazati da mu je posiljalac fizicko lice i onda cela ideja sa prijavljivanjem kao poklona moze biti rizicna. Zavisi od slucaja do slucaja.

Dakle, studenti, sami po sebi, definitivno nisu oslobodjeni nikakvih poreza.
Pa ti si ga vise pogresno napisao - http://www.devprotalk.com/showpost.p...5&postcount=33
buksula je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
pitanje u vezi marketinga bocko Marketing i SEO 14 11. 04. 2010. 10:32
jedno pitanje u vezi preg_match... dejan86 Regular expression i htaccess 3 03. 07. 2009. 23:29
Pitanje u vezi apache log-a twix Web Hosting, web serveri i operativni sistemi 5 10. 09. 2007. 02:47
Pitanje u vezi licence RATEL-a srlexic Web Hosting, web serveri i operativni sistemi 6 12. 12. 2006. 14:39
Pitanje u vezi ASP.NET celawi Programiranje 2 11. 10. 2006. 19:48


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 01:19.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.