DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Showroom i poslovne ponude > Linkovi
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Linkovi Linkovi do interesantnih sadržaja. NO SPAM! Svaka nova tema zahteva odobravanje pre prikazivanja

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 23. 10. 2006.   #11
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Ja sam imao zenu, i to svoju zenu u startup-u, ali je odustala posle 6 meseci.

Njen komentar: Ne mogu vise da gubim vreme i zivce sa ovoliko budala.

Slazem se sa onim sto je mungos rekao, ako je citat - slazem se sa onim koga citira.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 10. 2006.   #12
Dragan Babić
Designer guy
Wrote a book
 
Avatar Dragan Babić
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.373
Hvala: 55
42 "Hvala" u 22 poruka
Dragan Babić će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za Dragan Babić
Default

Citat:
Originalno napisao Ivan
...moj licni stav je da cu ja kao glava buduce porodice morati da snosim sve finansiske troskove a zena ce trebati samo da uziva ...
Ovo je tipični balkanski stereotip. Ja sam više iz fazona da svako ima svoj "thing" u braku/porodici - ne zbog keša, već više zbog mentalnog zdravlja. Mnogo bi mi draže bilo da mi je žena uspešna u nečemu što radi nego da je neka brutalna maca "blejačica" koja kafeniše po ceo dan. Kapiram da kada svako radi to svoje "nešto" da se razvija i osećanje zadovoljstva samim sobom, samostalnosti (u smislu da nisi na ulici bukvalno ako nešto krene po zlu u vezi), itd.

Off Topic: Ma kasno mi je za ovakva razmišljanja sada - tri dana sam bančio, gazi me neka prehlada, imam upalu mišića grla od previše gutanja kombinacije pivo/vodka/medovača (jedna tura), i šta sam se ja našao tu da njamke o svemu ovome.
Dragan Babić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 10. 2006.   #13
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Citat:
Originalno napisao Ivan
Nemam nista protiv toga da zena zapocne svoj biznis ali takodje moj licni stav je da cu ja kao glava buduce porodice morati da snosim sve finansiske troskove a zena ce trebati samo da uziva ...
hmmm, 100 ljudi, 100 cudi ( i dvesta grudi..)
ja zaista nikad ne bih pristao da budem sa zenom koja bi pristala na takav zivot... u kome ce samo da "uziva" u mrvicama koje ces ti da joj zaradis, pa "poklonis". Prvo to mi nekako ide samo uz glupacicu koja sedi i gleda spanske serije po ceo dan, drugo to da zena treba "samo da uziva" se obicno svede na to da zena treba da rinta po kuci i drnda se sa decom, i da ne sme mnogo da se buni jer nema nikakav posao, pa potpuno zavisi od muza. Ne dopadaju mi se zene koje dobrovoljno pristaju na bilo koju od tih situacija.

Sto bi rekla Pink: I'm so glad that I'll never fit in, that will never be me
Outcasts and girls with ambition, that's what I wanna see
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 10. 2006.   #14
Dragi Tata
dinosaurus
Master
 
Avatar Dragi Tata
 
Datum učlanjenja: 29.12.2005
Lokacija: Nova Engleska
Poruke: 636
Hvala: 79
263 "Hvala" u 66 poruka
Dragi Tata će postati "faca" uskoroDragi Tata će postati "faca" uskoroDragi Tata će postati "faca" uskoro
Default

Znam recimo jednu damu koja vodi prilično uspešan startup, a osim toga je redovni profesor informatike i majka tri sina, a povrh svega toga do nedavno je bila i predsednik crkvene opštine.

Having said that, žene se zaista ređe odlučuju za startupove nego muškarci, a to je po mom mišljenju pre dokaz njhove inteligencije i zrelosti nego ma šta drugo. Startupovi generalno donose 70-satne radne nedelje za malo love i nikakve beneficije; samo pravi workoholici uživaju u tome.
Dragi Tata je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 10. 2006.   #15
borstale
A joint a day
Master
 
Avatar borstale
 
Datum učlanjenja: 16.08.2005
Lokacija: Bor
Poruke: 728
Hvala: 170
47 "Hvala" u 30 poruka
borstale će postati "faca" uskoroborstale će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za borstale
Default

Citat:
Nemam nista protiv toga da zena zapocne svoj biznis ali takodje moj licni stav je da cu ja kao glava buduce porodice morati da snosim sve finansiske troskove a zena ce trebati samo da uziva ...
Ti nemaš razloga da se ikada ženiš. Kod tebe to dođe čist trošak.
__________________
RainDog
borstale je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 10. 2006.   #16
Ivan
Psychedelictrance freak
Wrote a book
 
Avatar Ivan
 
Datum učlanjenja: 04.06.2006
Lokacija: Srbija, Beograd
Poruke: 1.008
Hvala: 325
933 "Hvala" u 34 poruka
Ivan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za Ivan
Default

Omg, pogresno ste me shvatili ...

Citat:
Ovo je tipični balkanski stereotip. Ja sam više iz fazona da svako ima svoj "thing" u braku/porodici - ne zbog keša, već više zbog mentalnog zdravlja. Mnogo bi mi draže bilo da mi je žena uspešna u nečemu što radi nego da je neka brutalna maca "blejačica" koja kafeniše po ceo dan. Kapiram da kada svako radi to svoje "nešto" da se razvija i osećanje zadovoljstva samim sobom, samostalnosti (u smislu da nisi na ulici bukvalno ako nešto krene po zlu u vezi), itd.
Da, balkanac sam, sta tu ima lose ?
Nisam rekao da cu da joj uskratim mentalne potrebe vec da nece morati da razmilja o novcu ... naprotiv ja sam za to da joj omogucim sve da bi mogla da se bavi onim sto zeli!

Citat:
ja zaista nikad ne bih pristao da budem sa zenom koja bi pristala na takav zivot... u kome ce samo da "uziva" u mrvicama koje ces ti da joj zaradis, pa "poklonis". Prvo to mi nekako ide samo uz glupacicu koja sedi i gleda spanske serije po ceo dan, drugo to da zena treba "samo da uziva" se obicno svede na to da zena treba da rinta po kuci i drnda se sa decom, i da ne sme mnogo da se buni jer nema nikakav posao, pa potpuno zavisi od muza. Ne dopadaju mi se zene koje dobrovoljno pristaju na bilo koju od tih situacija.
Prvo, odakle ti to da ce to biti mrvice ? I tvoja je greska ako nadjes neku glupu ribu koja ce da gleda spanske serije. Takodje, ovo sto sam izjavio prvo ne znaci da ce samo ona da radi po kuci ...
Pogresno si me shvatio ... ja sam za to da budemo jednaki tj da ona ima sva prava kao i ja + da ona ima olaksicu da ne mora da brine o novcu!

Citat:
Ti nemaš razloga da se ikada ženiš. Kod tebe to dođe čist trošak.
Pa vidis, imao sam dovoljno prilika da gledam kako se raspadaju porodice, prijateljstva i ljubavi zbog novca ... tako da nisam od onih kojima je "trosak" mnogo bitna stvar, prvo zdravlje pa ljubav ... a tek onda novac.


Da sumiram, imam devojku vec 2ipo godine, koju volim i trudim se da joj olaksam zivot sto vise mogu. I ona takodje ima velike ambicije u zivotu, kao i ja, i veoma je uspesna za svoje godine.
Znam da je mnogo tesko u danasnje vreme zaraditi novac, ali ako ste pravi lik, uvek cete imati prijatelje koji su tu da vam pomognu, i uvek cete ulagati u sebe sto ce vam se uvek na kraju isplatiti.

... kao sto rece ivanhoe: 100 ljudi, 100 cudi ...

Poslednja izmena od Ivan : 23. 10. 2006. u 09:42.
Ivan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 10. 2006.   #17
Dragan Babić
Designer guy
Wrote a book
 
Avatar Dragan Babić
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.373
Hvala: 55
42 "Hvala" u 22 poruka
Dragan Babić će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za Dragan Babić
Default

@ ivan:
Nemoj pogrešno da me shvatiš, nisam osudio tvoj stav (a sada kad pročitam kako sam sročio komentar vidim zašto si ga tako protumačio). Nema ništa loše u tome što si blakanac, i ja sam, ali ne u svim sferama života.
Izvini što sam se izrazio na pogrešan način.

Dakle shvatam i odakle tvoj stav dolazi, ali bojim se da to nije moguće (iz razloga koje sam naveo u prvoj poruci).

Poslednja izmena od Dragan Babić : 23. 10. 2006. u 11:00.
Dragan Babić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 10. 2006.   #18
Dragana Vukajlovic
poseban član
Certified
 
Avatar Dragana Vukajlovic
 
Datum učlanjenja: 04.10.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 73
Hvala: 23
8 "Hvala" u 7 poruka
Dragana Vukajlovic is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Dragana Vukajlovic
Default

Zanimljivo je kako se siri diskusija.

Citat:
Ja sam više iz fazona da svako ima svoj "thing" u braku/porodici - ne zbog keša, već više zbog mentalnog zdravlja.
Veoma dobra "definicija", slazem se!

Evo, npr. Gorana je veoma dobar primer kako zena moze veoma dobro da sledi svoje ideje i da napravi nesto od toga. Da udje u tematiku koja je zanima i da pretekne veliki broj muskaraca.
Nadam se da cemo uskoro imati jos neko znacajno zensko misljenje, npr. Goranino!
__________________
draganavukajlovic.com, Tracara.com
Dragana Vukajlovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 10. 2006.   #19
conica
Pilece krilce(reš)
Master
 
Avatar conica
 
Datum učlanjenja: 12.01.2006
Lokacija: Little boy's playground
Poruke: 604
Hvala: 47
61 "Hvala" u 27 poruka
conica će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za conica Pošaljite poruku preko MSN za conica Pošaljite poruku preko Skype™ za conica
Default

Citat:
Originalno napisao Dragi Tata
...Having said that, žene se zaista ređe odlučuju za startupove nego muškarci, a to je po mom mišljenju pre dokaz njhove inteligencije i zrelosti nego ma šta drugo. Startupovi generalno donose 70-satne radne nedelje za malo love i nikakve beneficije; samo pravi workoholici uživaju u tome.
Ima istine u ovome..dosta istine.
Cinjenica je da prilikom sturtup-a zene mnogo vise analiziraju situaciju i moguce tokove poslovanja, PRE no sto iskrsnu razne situacije, kao i da mnogo detaljnije organizuju celu pricu - to bi recimo bila direktna posledica strukture zenskog mozga koji se razlikuje od muskog upravo u tome da se kod zena mnogo vise faktora ukljucuje u donosenje odluka (nazovimo to mrezastom strukturom ) te je samim tim i analiza detaljnija i podrobnija.

To da sturtupovi generalno donose 70 ... itd (da ne citiram opet celu recenicu) hm...ako je kolicina faktor generalizacije, opet se slazem. Od silnih poslova koji pokrenu muskarci bez mnogo razmisljanja i sa parolom "Ma bice to super - ne znam kako ali bice" nije ni cudo

Salu na stranu - definitivno su se zene uljuljkale u svoju poziciju izdrzavanih lica i to mi se ne dopada ni malo. Da li je genetski ili ne, necu da ulazim u to, ali je konacno vreme da se i one malo pokrenu i pokazu da (nadam se) zaista nesto umeju da urade.

Nedavno sam imala sastanak u jednoj domacoj IT firmi vezano za ispomoc koja im je potrebna oko zavrsetka jednog projekta - na razgovor sam otisla posto su me preporucili, tako da naglasavam da se od pocetka znalo da moj nivo znanja nikako ne dolazi u pitanje. Direktor mi je predstavljao projekat kao nesto do sada nevidjeno na ovim prostorima i zahtevao potpuno angazovanje (sto je ok). Rekla sam mu da mogu da ispomognem onoliko i samo toliko koliko mi to vreme dozvoljava s obzirom na druge vec preuzete obaveze, ali i s obzirom na posao koji planiram, pripremam i pokrecem uskoro, te da je najbolje da nadju nekoga ko bi imao mnogo vise vremena.
Na takvu moju reakciju, pogledao me je sa mogu slobodno da kazem odredjenom kolicinom nipodastavanja i skepticizma, uz komentar kako ja ne bih trebala da se zaludjujem takvim stvarima....da li je to bio komentar vezan za pol ili ne, ne znam, ali sam sigurna da ga ne bi uputio da je ispred sebe imao muskarca mojih godina koji se bavi ovim poslom.
__________________
HomeOfWeb | BLOG: (hrk)pljuc.com
conica je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 10. 2006.   #20
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Citat:
Originalno napisao conica
konacno vreme da se i one malo pokrenu i pokazu da (nadam se) zaista nesto umeju da urade.
Konačno vreme? Pa do devedesetih godina žene su (barem u urbanim sredinama) bile potpuno ravnopravne. Tek dizelaška kultura devedesetih uvodi ženu kao lutku sa velikim materijalnim apetitima čija je životna misija da bude lepa i negovana.
jablan je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Zene, kola i laptop Ekvador Opušteno 25 25. 08. 2010. 16:38


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 09:48.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.