DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Showroom i poslovne ponude > Linkovi
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Linkovi Linkovi do interesantnih sadržaja. NO SPAM! Svaka nova tema zahteva odobravanje pre prikazivanja

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 25. 10. 2006.   #11
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

A sad, malo realnije. Recimo pogledajte listu predavača na @media 2006, koja je de facto napoznatiji event ovakvog tipa u Evropi:
http://www.vivabit.com/atmedia2006/speakers/

U sustini koliko je faca (prva liga), po mom misljenju (konkretno po rezultatima): Coderholm, Tantek, Hicks, Moll, Mayer, Veerle i moguce Veen. 7/25 ljudi.


Nema Bowmana, nema Zeldmana. Jako je tesko u jednom momentu dovesti 4 face odjenom svjetskog kalibra. Sad, mislim da je trebalo napraviti podjelu po oblastima koje se bave, jer je zaista lista izmjesana. S druge strane, trebalo bi se fokusirati koji je prvenstveno cilj konferencije i na osnovu nje se rukovoditi predavačima. Npr. za Craiga Newmarka (osnivača Craiglist) se priča da je poprilično smorio na ovogodišnjem SXSW i da je bio totalno nezainteresovan. Opet, pitanje koliko ljudi u Srbiji zna koje Jeffrey Zeldman i kakva je korist da ga vide, a kamoli nekog koje gotovo nepoznat širim masama tipa Veen?
mungos je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 10. 2006.   #12
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Dragan Varagić
A zašto bas kraj marta? To je blizu E-trgovine koja se sledeće godine odigrava 18.,19. i 20. aprila.

Znači, biće gusto
Vodio sam racuna da se ne poklopi sa E trgovinom. Da nema E trgovine verovatno bi bilo krajem aprila ali ovako ce biti skoro tacno mesec dana pre a to je dovoljan razmak.

Nije bas kraj marta, nego pocetak proleca. Voleo bih da tradicionalno bude pocetkom proleca zbog same asocijacije koju prolece nosi sa sobom.

Januar ne odgovara zbog praznika, u februaru je jos dosta hladno.

Hvala Nixa kao i svima. Sto se tice domacih predavace, barem pola domacih ce biti sa DPT-a. Planiram da pozovem i neka poznata regionalna imena. Pored Marka Bijelica, planiram da pozovem neka od sledecih imena: Martina Biraca (MojBlog), Borju, Matiju Babica (Index.hr), predstavnike madjarskog Iwiw.hu i Index.hu, Neogen, Dir.bg...

Sada mozete da zakljucite zasto sam krenuo vec sada sa organizacijom .

Bilo bi fino kada bi napravio dogovor sa firmo u kojoj radim, to bi puno znacilo.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 10. 2006.   #13
Dragan Babić
Designer guy
Wrote a book
 
Avatar Dragan Babić
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.373
Hvala: 55
42 "Hvala" u 22 poruka
Dragan Babić će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za Dragan Babić
Default

Off Topic: Kad već maštamo - evo koga bih ja voleo da vidim/čujem bilo kada, bilo gde:

- Keith Robinson
- John Hicks
- Cameron Moll
- Russ Weakley
- Tantek Çelik
- Roger Johansson
- Mark Boulton
- Jeff Croft
- Dave Shea
Dragan Babić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 10. 2006.   #14
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao mungos
Opet, pitanje koliko ljudi u Srbiji zna koje Jeffrey Zeldman i kakva je korist da ga vide, a kamoli nekog koje gotovo nepoznat širim masama tipa Veen?
Slazem se. Ne garantujem da cu dovesti nekog poput Marisse Mayer ili Zeldmana ali cu se potruditi da dodje Jonathan Hill, Anne Holland i Esther Dyson ili Cory Doctorow. Ko god dodje iz te liste - odlicno!
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe

Poslednja izmena od Dejan Bizinger : 26. 10. 2006. u 00:05.
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 10. 2006.   #15
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Moje skromno mišljenje je da za prvu konferenciju ne bi trebalo pucati visoko sa zvučnim imenima. Okupi ekipu sa Balkana koja ima šta da kaže i podeli (ali da se ne ponavljaju ni priče iz Niša, ni priče koje će biti na Paliću), eventualno dovedu jednog poznatog predavača... Opipaj puls, vidi da li postoji dovoljno interesovanje, izgradi "ime" samom događaju pa tek onda razmišljaj o velikim imenima.
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 10. 2006.   #16
caboom
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 10.02.2006
Poruke: 181
Hvala: 2
20 "Hvala" u 11 poruka
caboom is on a distinguished road
Default

slazem se sa ilijom, salio sam se za kawasaki-a, u sustini bi bilo bolje da uradis to postepeno nego da bude mnogo lozenja oko svega i na kraju ispadne mlako gde ce se svi medjusobno tapsati po ramenu kako je ispalo bas strava. sa druge strane mislim da ovu "zemlju" ceka jos bar 1-2 godine veoma ozbiljnog rada na konkretnim proizvodima da bi ostavili bilo kakav utisak na takav kalibar predavaca osim da "imamo super klopu i strava ribe" posto je to secanje koje veoma brzo bledi kod njih, a mislim da je to ipak veoma znacajno. anyway, just my $0.02.
caboom je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 10. 2006.   #17
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Ilija Studen
Moje skromno mišljenje je da za prvu konferenciju ne bi trebalo pucati visoko sa zvučnim imenima. Okupi ekipu sa Balkana koja ima šta da kaže i podeli (ali da se ne ponavljaju ni priče iz Niša, ni priče koje će biti na Paliću), eventualno dovedu jednog poznatog predavača... Opipaj puls, vidi da li postoji dovoljno interesovanje, izgradi "ime" samom događaju pa tek onda razmišljaj o velikim imenima.
Slazem se sa tim. Mislim da je najrealnije da dodju dva keynotea. Takodje, trenutno je najrealnije da dodju neki sa kojim sam vec od pre u kontaktu zbog raznih stvari, koji su u Evropi ili koji planiraju da dodju u to vreme u Evropu. Slazem se i sa Markom da je pitanje koliko ce mnogi da znaju za ta imena. Verovatno nekome iz privrede ova imena ne znace nista posebno, jedino npr. ako cuju da dolazi tamo neki potpredsednik Googlea (za Google su valjda svi culi koji koriste kompjuter).
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 10. 2006.   #18
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

I niko da glasa za manekenku koja uz to i bloguje ? Koji ste vi freakkovi

Elem, moj glas definitivno ide Zeldmanu, mada ako mozes da dovedes bilo koga od pomenutih imena bilo bi super.

Inace, ja bi licno jako voleo da cujem nekoga iz PHP Core tima (cuo sam da su predavanja Rasmus Lerdorf-a veoma interesantna
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!
dinke je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 10. 2006.   #19
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao caboom
slazem se sa ilijom, salio sam se za kawasaki-a, u sustini bi bilo bolje da uradis to postepeno nego da bude mnogo lozenja oko svega i na kraju ispadne mlako gde ce se svi medjusobno tapsati po ramenu kako je ispalo bas strava. sa druge strane mislim da ovu "zemlju" ceka jos bar 1-2 godine veoma ozbiljnog rada na konkretnim proizvodima da bi ostavili bilo kakav utisak na takav kalibar predavaca osim da "imamo super klopu i strava ribe" posto je to secanje koje veoma brzo bledi kod njih, a mislim da je to ipak veoma znacajno. anyway, just my $0.02.
Drago mi je sto vidim vrlo zanimljive odgovore i savete, zaista. Mislim da je ovo topic kada se prakticno sa svima slazem . Ali zato je ovo i izazov a ja volim izazove . Ovo je jedan od onih prakticnih nacina da se brendira Srbija i u drugim sferama a ne samo u "imamo super klopu i strava ribe" domenu .

Ovo ce pre svega biti regionalna konferencija sa nekoliko zvucnijih imena koji bi trebalo da doprinesu da dodju i oni koji nisu iz regije.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 10. 2006.   #20
caboom
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 10.02.2006
Poruke: 181
Hvala: 2
20 "Hvala" u 11 poruka
caboom is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Dejan Bizinger
Drago mi je sto vidim vrlo zanimljive odgovore i savete, zaista. Mislim da je ovo topic kada se prakticno sa svima slazem . Ali zato je ovo i izazov a ja volim izazove . Ovo je jedan od onih prakticnih nacina da se brendira Srbija i u drugim sferama a ne samo u "imamo super klopu i strava ribe" domenu .
da, ali za tako nesto trebaju i lokalni kvaliteti koji su, po mom skromnom misljenju, tek u fazi nastajanja. budimo realni, jos smo veoma sitni i samo napuhavanje nas nece uciniti vecim vec grotesknim - zato mislim da treba da rastemo u koracima sa mnogo mukotrpnog rada.

Citat:
Originalno napisao Dejan Bizinger
Ovo ce pre svega biti regionalna konferencija sa nekoliko zvucnijih imena koji bi trebalo da doprinesu da dodju i oni koji nisu iz regije.
to bi bilo sjajno, svaki vid aktivacije je pozitivan korak unapred, ali bi bilo jos daleko bolje da ostavimo trajan utisak na predavace posto, realno gledano, oni ce doci, ispricati duhovito sve ono sto je vec moguce procitati u njihovim esejima/blogovima i vratiti se nazad. mislim da bi bilo dobro da se vrate sa nekim trajnim utiskom koji, za promenu, nije vezan za losu infrastrukturu i lokalni kissing-up.
caboom je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Software za video conference misk0 Web aplikacije, web servisi i software 5 01. 05. 2009. 16:57
Razvoj online sadržaja i finansijska podrška online projektima Dragan Varagić e-Business 1 28. 10. 2007. 20:21
BOOX EXPO - Zanimljive frizure :) Dejan Bizinger Opušteno 3 26. 11. 2006. 04:15
SEE Broadband 2006 – Conference and Expo blogowski e-Business 0 28. 02. 2006. 22:35


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 23:25.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.