DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Showroom i poslovne ponude > Web site, dizajn i multimedia
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Web site, dizajn i multimedia Galerija web sajtova, recenzije i kritike. Svaka nova tema zahteva odobravanje pre prikazivanja

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 14. 03. 2006.   #41
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Ne mogu da prepoznam kuda je otisla ova tema. Da li pričamo o B92 kao informativnoj kući, da li pričamo o njihovom web sajtu, da li pričamo i medijima u Srbiji ili pričamo o politici generalno. Meni ne smeta ništa od toga, nego hajde da onda promenimo naslov teme ili nešto.

Ja sam 4 puta komentarisao do sada i 3 puta su mi objavljeni komentari, sva 4 puta sam ih kritikovao (u principu retko ostavim "poruku podrške širom srbije" već komentarišem kada kritikujem). Međutim, stvarno ono kada se vidi, zvuči kao dnevnik RTS-a kada je pok. Milošević dobijao "telegrame podrške iz svih krajeva Srbije".

Malo mi smeta i ta kvazi-sub-urban kultura koje se toliko grčevito drže, i dok ne "odrastu" nikada neće biti velika info-kuća. Iskreno, liče mi na nekog 15-ogodišnjaka koji, kao i svi u njegovom dobu, misli da je totalnu drugačiji od drugih, da je rođen da promeni svet i da se ceo svet vrti oko njega. A onda odlazi u ekstreme i postaje ekscentrik pokušavajući da pokaže drugima da je poseban. Svi smo bili u toj fazi, samo neki nikada ne izađu iz nje. B92 još nije izašao i njima nikako ne odgovara da nema Miloševića - jednostavno se ne snalaze najbolje.

A što se tiče b92.net slažem se da je totalno konfuzan i prosečnom čoveku je teško da nađe bilo šta što nema link na naslovnoj strani.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 15. 03. 2006.   #42
Goran Aničić
Moderator
Expert
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 538
Hvala: 10
40 "Hvala" u 20 poruka
Goran Aničić će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman
B92 još nije izašao i njima nikako ne odgovara da nema Miloševića - jednostavno se ne snalaze najbolje.
Odlično zapažanje.
__________________
..................................
Kompjuterski e-zine
Personal magazin
..................................
Blogovi
Svakodnevnica Auto blog
Goran Aničić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 15. 03. 2006.   #43
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Citat:
Dejan Bizinger:
Predlozio sam vec to za RSS, a uskoro bi trebalo biti izvesnih promena i za IA. Posto na ovom forumu ima dosta ljudi koji prate trendove u IA i interfejs dizajnu, ne bi bilo lose da mi svi koji zele posalju svoje predloge na Private. Uvek smo otvoreni za konstruktivne predloge kako bi ugodjaj na sajtu nasih korisnika bio bolji. Ne zelim da neko pomisli da se ignorise ono sto se pise ovde ili na drugim relevantnim mestima.
Problem u IA b92.net nije par sitnica koje se mogu pisano pretočiti u nekoliko tačaka za pola sata-sat vremena u obliku konstruktivnog predloga kojim bi se unapredio doživljaj korisnika. B92.net je neophodno potpuno restruktuiranje informacione arhitekture, znači izgraditi kompletan IA iz temelja sve sa pratećim Usability testiranjima. Ozbiljan posao za koji minimalno treba 2 mjeseca rada i koji podrazumijeva ozbiljnu lovu.
mungos je offline   Odgovorite uz citat
Staro 15. 03. 2006.   #44
nixa
Nikola Denić
Sir Write-a-Lot
 
Avatar nixa
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.694
Hvala: 160
458 "Hvala" u 164 poruka
nixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za nixa
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman
A što se tiče b92.net slažem se da je totalno konfuzan i prosečnom čoveku je teško da nađe bilo šta što nema link na naslovnoj strani.

Sve je rečeno viza vi ove teme ...
__________________
Do not ask yourself what the world needs. Ask yourself what makes you come alive, and then go do that. Because what the world needs is people who have come alive
nixa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 15. 03. 2006.   #45
conica
Pilece krilce(reš)
Master
 
Avatar conica
 
Datum učlanjenja: 12.01.2006
Lokacija: Little boy's playground
Poruke: 604
Hvala: 47
61 "Hvala" u 27 poruka
conica će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za conica Pošaljite poruku preko MSN za conica Pošaljite poruku preko Skype™ za conica
Default

Citat:
Originalno napisao mungos
B92.net je neophodno potpuno restruktuiranje informacione arhitekture, znači izgraditi kompletan IA iz temelja sve sa pratećim Usability testiranjima. Ozbiljan posao za koji minimalno treba 2 mjeseca rada i koji podrazumijeva ozbiljnu lovu.
Kao potporu ovog komentara, navela bih u kratkim crtama sta se sve podrazumeva kada se govori o IA i ID proucavanima (mozda ne bas ovim redosledom ali...):
- detaljno razmatranje i dokumentovanje svrhe sajta, osnovnih elemenata i postojecih funkcionalnosti sa aspekta "vlasnika"
- analiza ciljnih korisnika
- detaljna analiza i po mogucnosti sematski prikaz trenutnog "stanja" iz ugla korisnika - pronalazenje "slabih tacaka"
- izrada novog projekta primenom IA i ID principa dobijenih dosadasnjim relevantnim istrazivanjima na polju analiza ponasanja posetilaca na news sajtovima (da li i gde se postavljaju elementi, kakve treba da budu recimo fotografije u zavisnosti od pratecih informacija (sadrzaj i prikaz), uniformnost elemenata, typografija, boje (psihologija boja opet u zavisnosti od cilja koji se zeli postici), znacaj informacija koje se postavljaju i odredjivanje nacina njihovog prikaza u zavisnosti od znacaja i jos mnogo toga).

Konkretno, upravo sam otvorila pocetnu stranu. Uzimajuci u obzir raspored elemenata, boje i sta ja uopste trazim na tom sajtu, postavila sam sledeca pitanja:
- zanima me nesto konkretno..how the heck da to nadjem?
- slucajno sam posetila sajt, ali me zanima odredjena tema..gde se nalazi ta rubrika? Gde su uopste navedene rubrike?

Web je ogroman i kao prosecan posetilac ja ne zelim da se zamaram piljeci u monitor u cilju pronalazenja neke informacije. Ako ne mogu da je nadjem na sajtu gde sam brzo i lako, naci cu na drugom mestu.

Sto se tice velikog broja poseta, veoma me zanima jedan konkretan podatak:
koliko je procentualno ucesce posetilaca koji su do vesti dosli klikom sa nekog drugog sajta (znaci preko linka na konkretnu vest), a koliko njih je vest pronaslo krenuvsi sa pocetne strane?
conica je offline   Odgovorite uz citat
Staro 15. 03. 2006.   #46
crews_adder
old school
Professional
 
Avatar crews_adder
 
Datum učlanjenja: 29.06.2005
Poruke: 368
Hvala: 9
24 "Hvala" u 15 poruka
crews_adder is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za crews_adder
Default

Bez obzira na sve, je l' ima neki bolji (a naš) od BE92?
__________________
RetroJunk.com
crews_adder je offline   Odgovorite uz citat
Staro 15. 03. 2006.   #47
Petar Marić
Python Ambassador
Master
 
Avatar Petar Marić
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 602
Hvala: 28
27 "Hvala" u 17 poruka
Petar Marić će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za Petar Marić
Default

Nije naš ali je "naš" news.google.com
__________________
Python Ambassador of Serbia
Petar Marić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 15. 03. 2006.   #48
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Citat:
Originalno napisao conica
Konkretno, upravo sam otvorila pocetnu stranu. Uzimajuci u obzir raspored elemenata, boje i sta ja uopste trazim na tom sajtu, postavila sam sledeca pitanja:
- zanima me nesto konkretno..how the heck da to nadjem?
- slucajno sam posetila sajt, ali me zanima odredjena tema..gde se nalazi ta rubrika? Gde su uopste navedene rubrike?
odlicno opisana upotreba role-playinga, i skroz se slazem da su to dve najverovatnije (i samim tim najvaznije) persone (uloge, scenarija, kako vec volite to da zovete)...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 15. 03. 2006.   #49
fuzzylogic
član
Na probnom radu
 
Avatar fuzzylogic
 
Datum učlanjenja: 12.03.2006
Lokacija: NY/Bg
Poruke: 32
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
fuzzylogic is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za fuzzylogic Pošaljite poruku preko AIM za fuzzylogic Pošaljite poruku preko MSN za fuzzylogic Pošaljite poruku preko Yahoo za fuzzylogic
Default

Citat:
Originalno napisao Petar Marić
Nije naš ali je "naš" news.google.com
Ja nesto rovario danas, naleteo na ovo http://www.naslovi.net/
Slican fazon kao Google News, samo domaci izvori. Kul.
fuzzylogic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 03. 2006.   #50
Goran Aničić
Moderator
Expert
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 538
Hvala: 10
40 "Hvala" u 20 poruka
Goran Aničić će postati "faca" uskoro
Default

Jedan od komenatara na blogu po ovoj temi:
Citat:
COya
CMS sajta je kostao 4000 evra sa kontraktom
od godinu dana.Posle su dechka sutnuli i dosao je ovaj,direktor.
80 000 poseta na dan kao i zarada koja je mnoogo veca od 250 000 evra godisnje je rezultat sto iza svega stoji SOROS i sto je to jedini mediji koji je pruzao informaciju u doba preminulog nam presednika.Imali su srece.Prichate o sitnicama...Ajde posaljite svi ponude Blicu da vidimo sta ce da vam kazu!
__________________
..................................
Kompjuterski e-zine
Personal magazin
..................................
Blogovi
Svakodnevnica Auto blog
Goran Aničić je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 15:14.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.