DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 15. 11. 2008.   #151
podgoričanin
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 13.11.2008
Poruke: 22
Hvala: 4
0 "Hvala" u 0 poruka
podgoričanin is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao aljosa Pogledajte poruku

Što se tvojih nagađanja o tome koliko je koji sajt posjećen tiče, ovo će ti pomoći:

http://trends.google.com/websites?q=...nersguide.com/

http://trends.google.com/websites?q=....betshoot.com/
Ne mogu da razumijem, pored ove krivulje su kockice, jedna kockica je 1000 posjeta??? Što će reći da je prema ovom dijagramu, goonersguide.com imao negdje u junu 2000 posjeta dnevno? Jel tako?
podgoričanin je offline   Odgovorite uz citat
Staro 15. 11. 2008.   #152
Petar Marić
Python Ambassador
Master
 
Avatar Petar Marić
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 602
Hvala: 28
27 "Hvala" u 17 poruka
Petar Marić će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za Petar Marić
Question

Mislim da Google Trends nije dobar pokazatelj posećenosti sajta jer daje veoma sumnjive rezultate za sajt mojih prijatelja iz kombinata:

__________________
Python Ambassador of Serbia
Petar Marić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 11. 2008.   #153
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

kockice ne predstavljaju hiljade... poredeci posetu sa nekim drugim sajtom kome znas posetu mozes da procenis koliko je to u hiljadama, npr. ovaj tvoj goonersguide sajt ima oko 7-8 hiljada dnevno
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 11. 2008.   #154
djoca
kockar
Qualified
 
Avatar djoca
 
Datum učlanjenja: 28.09.2005
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 146
Hvala: 51
83 "Hvala" u 20 poruka
djoca is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za djoca
Default

ima na gooneru dva linka ka otvorenoj statistici posete...ne treba mnogo truda naci te linkove i konkretne podatke...pri cemu poseta i zarada ne moraju biti direktno povezani...ali cemu sve to
djoca je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 11. 2008.   #155
podgoričanin
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 13.11.2008
Poruke: 22
Hvala: 4
0 "Hvala" u 0 poruka
podgoričanin is on a distinguished road
Default

Inače revenue share je vrlo "pošten" način raspodjele novca. Neki strai a mrtvi sajtovi na koje više niko ne dolazi, upecali su svojeveremeno neke igrače i zarađuju velike pare.
A neki relativno novi sajtovi koji imaju velike posjete ne zarađuju praktično ništa, jer su im posjetioci sve igrači koji su se davno registrovali.

Takođe, ako neko ima 10 000 ili 20 000 eura sa kojima je spreman da kocka, postoji naravno mogućnost da ih sve izgubi. Zato mu je najbolje da prvo napravi sajt i plati domen - sve za 500 eura, rergistruje se preko svog sajta na kockarske firme, i ako izgubi sve pare kockarske kompanije mu vrate 30%.
revenue share i njegove čari!

Poslednja izmena od podgoričanin : 16. 11. 2008. u 14:56.
podgoričanin je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 11. 2008.   #156
McKracken
Siva eminencija
Grand Master
 
Avatar McKracken
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Lokacija: Belgrade
Poruke: 930
Hvala: 192
259 "Hvala" u 129 poruka
McKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za McKracken
Default

Izvini, o kakvoj "raspodeli" pricas???

Vise nije ni smesno citati sta pises

Off Topic:
Da se slucajno ne prezivas Supurovic? Samo on moze da pise ovakve gluposti.
McKracken je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 11. 2008.   #157
Miloje Sekulic
smetalo blebetalo
Master
 
Avatar Miloje Sekulic
 
Datum učlanjenja: 04.09.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 723
Hvala: 48
60 "Hvala" u 39 poruka
Miloje Sekulic će postati "faca" uskoro
Unhappy

Citat:
Originalno napisao Markok Pogledajte poruku
Naravno kao i svaki heroj na početku kampanje imam neke artifakte (dobre ideje)
Vrlo je loša ideja da na istom sajtu imaš materijale posvećene SPC i Druni.
"Don't mix grandmothers and frogs" - Vuk Drašković
Mislim da je vreme "Ponešto o ponečemu portala" prošlo sa velikim krahom prvobitnih dot com kompanija krajem devedesetih.

Ako nisi sposoban da u jednoj prostoproširenoj rečenici iskažeš kome se i sa čime tvoj sajt obraća u problemu si. Ako ta rečenica glasi "Moj sajte obraćaš svima koji znaju srpski i korist internet" - u teškom si problemu.

Što se tiče tvojih skills, ne sumljam da ih imaš ali uvek je lepo pročitati još po nešto, makar da čovek pogleda stvar iz drugog ugla. Pokojni Biznisblog -"Kralj niše"

Pošto sam veliki zagovornik "No Bull****" filozofije objasniću ti na primeru. Od sredine 2003. do februara 2007. uređivao sam e magazin koji je po istraživanjima Strategic marketinga u 2005. i 2006. bi najčitaniji poslovnim magazin u Srbiji. Ona rečenica koju sam ti pomenuo je glasila "Pravimo magazin namenjen preduzetnicima i onima koji bi to želeli da postanu čiji će glavni sadržaji biti iskustva ljudi koji su uspeli u poslu i koji stvari o kojima pišu svakodnevno rade". Kad se od toga odstupilo, godinu dana posle mog odlaska, magazin je propao i ugašen.

Respect za hrabrost i želju za ulazaku online biznis ali pamet u glavu!
Miloje Sekulic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 11. 2008.   #158
Trifun
novi član
 
Datum učlanjenja: 16.11.2008
Poruke: 2
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
Trifun is on a distinguished road
Default

Učlanio sam se na forum zbog ove zanimljive teme i zato što sam se donekle pronašao u ovoj Istokovoj tezi. Dakle, ja nisam programer i o internetu znam prilično malo, ali znam po nešto o tehnologiji prerade hrane, pa sam odlučio da nešto piskaram o tome. Osnovna ideja mi je da kolege iz branše imaju mjesto gdje mogu pronaći neke aktuelne informacije o tehnologiji, podjsetiti se na neke činjenice i naći pomoć.

Za 10-ak mjeseci koliko postoji sajt došao sam do ovih cifara: prosječna posjeta u posljednjem mjesecu je bila 230 (ne unikatnih) posjeta i 1024 otvorenih stranica, 175 članova na forumu (od čega 54 inženjera tehnologije, na šta sam veoma ponosan).

Naravno, niti imam vremena, niti sam se bavio nekom promocijom sajta. Zarada me interesuje u smislu da sajt nakon druge godine isplaćuje svoje održavanje. Negdje sam pročitao da je za stručni sajt dobar uspjeh 500 posjeta dnevno i da se tada može nadati nekoj zaradi. Neka ovo bude pitanje i za vas.

Sajt je http://www.tehnologijahrane.com

Inače ne plašim se i da ne zaradim ništa. Ja ovo i onako radim iz nekog svog entuzijazma i zadovoljstva da činim dobro djelo. Svaki put kad pogledam na sajt ili uspijem da pomognem nekom kolegi tehnologu preko foruma pomislim VIDI ŠTA SAM JA URADIO ZA SVOJ ESNAF, to zadovoljstvo mi je sasvim dovoljno da nastavim da radim.

Ovo kažem jer se u temi govorilo kako pokrenuti ljude da pokažu svoje znanje i tako obogate naš web. Osnovni problem nije nepostojanje volje, čak ni novac, već ni minimalno poznavanje interneta. Ljudima bi trebalo sam pokazati da je sve što je potrebno da urade je da plate programeru da im instalira word press, zakupi hosting, i za 5 minuta pokaže kako da postavljaju tekstove, ostalo je automatika.

Svako dobro
Trifun je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 11. 2008.   #159
podgoričanin
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 13.11.2008
Poruke: 22
Hvala: 4
0 "Hvala" u 0 poruka
podgoričanin is on a distinguished road
Default McKrackenče, koliko imaš godina? 14?

Citat:
Originalno napisao McKracken Pogledajte poruku
Izvini, o kakvoj "raspodeli" pricas???
Čitaš samo svoje postove, diviš se sebi kako si naučio da kuckaš? Temu ne pratiš, recimo na ovo dolje nijesi se ni osvrnuo?

Citat:
Originalno napisao Eniac Pogledajte poruku
revenue share je podela dobiti sa firmom koju oglasavas, tipa ako igrac potrosi 20 dolara i ti imas 20% revenue share, tebi ide 4 dolara*.

Off Topic: *Ne znam da li ovo igde funkcionise ovako ali sam cisto hteo da ti objasnim kako izgleda
Ovo dolje si ti napisao, zar ne? Koliko imaš godina? 13? 15?

Citat:
Originalno napisao McKracken Pogledajte poruku
Jok, nego se ti davati deo profita od starih igraca koej je neko drugi registrovao.
Mozak ti nije sazrio, ne možeš da pohvataš konce. Ništa strašno mlad si, glavno je da si naučio da kuckaš.
podgoričanin je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 11. 2008.   #160
McKracken
Siva eminencija
Grand Master
 
Avatar McKracken
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Lokacija: Belgrade
Poruke: 930
Hvala: 192
259 "Hvala" u 129 poruka
McKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za McKracken
Default

Decko, malo sam stariji i uradio sam mnogo vise nego sto mislis, i nemam vremena da ti crtam jer si prepotentan u pm i mrzi te da citas.

Spusti malo loptu kad pricas sa ljudima koji su vec uradili ono sto ne mozes za sledecih 10 godina sa takvim stavom.

Procitaj i sitna slova. Revenue share je prost i svaka baba moze da ga razume. Dobijas procenat od akcije registrovanih igraca koji su se registrovali kao tvoj referal. NIsta tu neposteno i nakaradno nema.

Poslednja izmena od McKracken : 16. 11. 2008. u 19:39.
McKracken je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Krađa sadržaja - Ima li pomoći Mr.Paja Planiranje i usability 18 12. 01. 2011. 19:50
Sadržaji na internetu će se naplaćivati by Rupert Mardok glaspodrinja.com e-Business 57 28. 03. 2010. 14:15
Može pomoč oko CSS menija Ministar (X)HTML, JavaScript, DHTML, XML, CSS 9 08. 09. 2006. 22:35


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 22:14.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.