DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 05. 09. 2010.   #21
rex
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 30.12.2005
Poruke: 54
Hvala: 5
2 "Hvala" u 2 poruka
rex is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao srdjan Pogledajte poruku
^ Ako je tako kako kaže @rex, kako bi onda uopšte mogli da ti pošalju rešenje o oslobadjanju, tj. na koju adresu?
Na adresu na kojoj je prijavljeno sediste firme. Ako sanduce nije obelezeno, onda je sve prepusteno dobroj volji postara koji ce iako firma nije oznacena na sanduzetu ipak ubaciti pismo.

Iz same gore navedene odluke je jasno da se i natpis na sanducetu ili vratima stana smatra isticanjem firme (sto je i potvrdio gospodin iz uprave prihoda na jednom drugom forumu). Isti se po njegovim recima bavi terenskom kontrolom i tvrdi da ce Uprava javnih prihoda podneti prijavu ukoliko ste oslobodjeni placanja takse a oznacili ste sanduce ili vrata stana nazivom firme.
rex je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 09. 2010.   #22
srdjan
xyz
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Poruke: 893
Hvala: 87
346 "Hvala" u 163 poruka
srdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu auru
Default

Jasno mi je šta pričaš, samo pokušavam da se otmem utisku da se u tim upravama neko namerno zeza jer nema druga posla.

Neko će stvarno da otvori Ritopek Offshore
srdjan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 09. 2010.   #23
stOrm
lelemud
Na probnom radu
 
Avatar stOrm
 
Datum učlanjenja: 11.09.2010
Poruke: 49
Hvala: 0
1 "Hvala" u 1 poruci
stOrm is on a distinguished road
Default

Problem u celoj prici je sto je nekada cim otvoris firmu zapocinjalo placanje isticanja firme pored svih poreza, a nakon toga kada su uvideli da je velika zarada na tom porezu poceli su polako da odvajaju taj sektor sto su na kraju i uspeli. Sada je potrebno da se mi kao firme prijavimo da placamo porez i to ne male pare makar po nekim moji preracunima.

http://www.blic.rs/Vesti/Srbija/9314...-milion-dinara
stOrm je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 11. 2010.   #24
tamarab
član
Na probnom radu
 
Avatar tamarab
 
Datum učlanjenja: 17.11.2010
Lokacija: Beograd - Zvezdara
Poruke: 33
Hvala: 3
1 "Hvala" u 1 poruci
tamarab is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao rex Pogledajte poruku
Na adresu na kojoj je prijavljeno sediste firme. Ako sanduce nije obelezeno, onda je sve prepusteno dobroj volji postara koji ce iako firma nije oznacena na sanduzetu ipak ubaciti pismo.

Iz same gore navedene odluke je jasno da se i natpis na sanducetu ili vratima stana smatra isticanjem firme (sto je i potvrdio gospodin iz uprave prihoda na jednom drugom forumu). Isti se po njegovim recima bavi terenskom kontrolom i tvrdi da ce Uprava javnih prihoda podneti prijavu ukoliko ste oslobodjeni placanja takse a oznacili ste sanduce ili vrata stana nazivom firme.
Ja već četiri godine nemam nigde istaknutu firmu jer nemam potrebu za poslovnim prostorom i smatrama da ne treba da plaćam nikakvu taksu za isticanje firme jer nisam ničime zauzela javni prostor. Iako na sandučetu piše samo porodično prezime uglavnom mi uredno stižu sva rešenja i obaveštenja i eventualne opomene koje se odnose na radnju. (naravno to sve jer treba da mi uzmu pare), i tada im ne smeta što nemam istaknutu firmu. Za 4 godine niko me za to nije opominjao.
Ali ima još jedan problem: ako na koverti u koju pakuju ona rešenja za "firmarinu" jasno piše da je obavezno lično uručenje čija je onda krivica što mi takvu pošiljku samo ubace u sanduče? Dakle kao sa vojnim pozivom - mogla bih da se pravim da takvo rešenje ili poziv nisam ni primila jer ja nisam potpisala i ne znam da li mi je pošiljka uopšte i stigla (jer je neko mogao da je izvuče iz sandučeta i uništi bez moga znanja).

Nisam isiticala firmu na svom sandučetu jer sam upravo birala takvu delatnost da ničime ne remeti privatni život moje porodice a da ne plaćam nikakve nepotrebne dažbine; dakle ne treba mi lokal, niti bilbordi za reklamu i sl. - sve svoje poslove obavljam isključivo putem preporuka i to mi je najbolja reklama -a zašto bih onda morala da plaćam tu besmislenu taksu. Zato sam i podnela žalbu i upravo za koji dan treba da odem u Odeljenje Uprave javnih prihoda "radi učešća u postupku po žalbi i izjašnjavanje o pravno relevantnim činjenicama i okolnostima koje su navedene u žalbi", kako su naveli u pozivu. Nadam se rešenju u moju korist.
Interesuje me da li su i oni koji ovde navode da su im žalbe uvažene isto tako pozvani na izjašnjavanje o žalbi pre nego što su im odobrili ukidanje takse.
tamarab je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" tamarab za poruku:
Staro 02. 12. 2010.   #25
3banchi
branislav mandic mando
Wrote a book
 
Avatar 3banchi
 
Datum učlanjenja: 30.10.2009
Lokacija: NS
Poruke: 1.241
Hvala: 261
486 "Hvala" u 189 poruka
3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru
Default

Sto se tice Novog Sada stiglo resenje, usvojena moja zalba, oslobodjen placanja takse za o.g.
Bio i covek da proveri pre mesec dana.
Ali, cini mi se da cemo ovu proceduru morati prolaziti svaku godinu...oni resenje, mi zalbu, pa opet oni resenje.
Za ove koji se pitaju kako ce postari da dostavljaju postu...pa dovoljna je adresa i kucni broj. Na sanduce nisi obavezan da istices ni licno ime ni ime firme...dovoljan je broj stana i to je to.

Hvala Bluesmanu sto je probio led
__________________
...
Ej, živote, teško ovo jebote,
mani me se živote, ti ga nabijem!
3banchi je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" 3banchi za poruku:
Staro 02. 12. 2010.   #26
ljtruba
old school
Expert
 
Datum učlanjenja: 14.10.2006
Poruke: 460
Hvala: 39
17 "Hvala" u 14 poruka
ljtruba is on a distinguished road
Default

Da li imate neki poseban tekst zalbe? Da li se pozivate na neke cl. zakona i slicno
Pomagajte
ljtruba je offline   Odgovorite uz citat
Staro 02. 12. 2010.   #27
3banchi
branislav mandic mando
Wrote a book
 
Avatar 3banchi
 
Datum učlanjenja: 30.10.2009
Lokacija: NS
Poruke: 1.241
Hvala: 261
486 "Hvala" u 189 poruka
3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru
Default

Ma nista posebno...

Citat:
Agencija, firma XXXXXXX
Adresa
Mesto

PORESKA UPRAVA gradxxxx


ZALBA

Na resenje: komunalna taksa za isticanje firme

Br. xyz-xxx (broj njihovog resenja)

Postovani,

Ovim izjavljujem zalbu na resenje kojim mi je utvrdjena taksa na isticanje firme za xxx godinu u iznosu od xxxx dinara.

Agencija, firma se bavi poslovima i komunicira sa klijentima i partnerima iskljucivo putem Interneta i nema potrebu za isticanjem firme koja se nalazi u stanu/kuci/prostoru na navedenoj adresi.

Stoga smatram da nisam u obavezi da placam taksu na isticanje firme jer ista nigde nije niti postavljena ili istaknuta, pa predlazem da se osporeno resenje i obaveza placanja takse ukine.

Mesto, datum potpis
S tim sto zalbu moras uloziti u predvidjenom roku.
Ako si propusto rok probaj da ispod naslova dodas i podnaslov "predlog za povrat u predjasnje stanje".

potom na kraju teksta zalbe dodaj nesto ovako:

Citat:
Posto sam propustio zakonski rok za izjavljivanje zalbe na resenje jer (pa smisli razlog...put, bolest, postu primilo dete, baka, deka, komsija pa zaboravili da vam daju ) predlazem da se dozvoli izjavljivanje i razmatranje zalbe i posle roka.
Pokusaj, ne kosta nista.
__________________
...
Ej, živote, teško ovo jebote,
mani me se živote, ti ga nabijem!
3banchi je offline   Odgovorite uz citat
4 članova zahvaljuje 3banchi za poruku:
Staro 19. 12. 2010.   #28
Consultant
IT Preduzetnik
 
Datum učlanjenja: 19.12.2010
Lokacija: Beograd
Poruke: 4
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
Consultant is on a distinguished road
Default

Svaka čast na dovitljivosti. Ja se ne bih usudio da probam, niti sam se toga setio jer mi se čini da sam negde u zakonu pročitao da firma mora da ima istaknut naziv na poslovnom prostoru.

Ja inače nemam istaknut naziv na lokaciji gde je firma registrovana. Jednom sam zaradio kaznu od poreske uprave, zato što im se vratio dopis koji su mi poslali (poštar nije znao kome da ostavi pismo). Inspektor mi je rekao da o tome moram da vodim računa.

Sem toga, ne znam da li su pravila ista za preduzeća i preduzetnike?
Consultant je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 12. 2010.   #29
3banchi
branislav mandic mando
Wrote a book
 
Avatar 3banchi
 
Datum učlanjenja: 30.10.2009
Lokacija: NS
Poruke: 1.241
Hvala: 261
486 "Hvala" u 189 poruka
3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru
Default

U vazecem Zakonu o privrednim drustvima nema odredbe koja bi propisivala obavezu isticanja firme ni za preduzeca ni za preduzetnike.
__________________
...
Ej, živote, teško ovo jebote,
mani me se živote, ti ga nabijem!
3banchi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 12. 2010.   #30
nn.nn
nobody
Expert
 
Avatar nn.nn
 
Datum učlanjenja: 19.04.2007
Poruke: 537
Hvala: 14
705 "Hvala" u 106 poruka
nn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Consultant Pogledajte poruku
Ja inače nemam istaknut naziv na lokaciji gde je firma registrovana. Jednom sam zaradio kaznu od poreske uprave, zato što im se vratio dopis koji su mi poslali (poštar nije znao kome da ostavi pismo).
Ako ti je ovo problem, možda bi pomoglo kad bi zakupio P.O. box/poštanski pregradak?
nn.nn je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Otvaranje firme GaVrA Sva početnička pitanja 70 29. 03. 2011. 01:16
Osnivanje Offshore firme teknoledge e-Business 38 01. 03. 2010. 19:18
Predlog za ime firme Ilija Studen Opušteno 36 18. 01. 2007. 08:50
Hosting od kuće (firme) BluesRocker Web Hosting, web serveri i operativni sistemi 10 07. 08. 2006. 01:55
Naziv firme jasmanac e-Business 23 14. 06. 2006. 11:07


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 07:11.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.