DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Showroom i poslovne ponude > Linkovi
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Linkovi Linkovi do interesantnih sadržaja. NO SPAM! Svaka nova tema zahteva odobravanje pre prikazivanja

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 03. 05. 2006.   #21
bojan_bozovic
expert
Master
 
Avatar bojan_bozovic
 
Datum učlanjenja: 20.12.2005
Poruke: 730
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
bojan_bozovic is on a distinguished road
Default

@nk

super je ako ti koristi. problem nije u tehnologiji niti u tim servisima, vec u marketingu koji zatucuje.
bojan_bozovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 05. 2006.   #22
Denis_Radenkovic
profesionalac
Professional
 
Avatar Denis_Radenkovic
 
Datum učlanjenja: 31.01.2006
Lokacija: Madtown, the capital of 'America's Dairyland'!
Poruke: 252
Hvala: 2
7 "Hvala" u 6 poruka
Denis_Radenkovic is on a distinguished road
Default

Citat:
Primer je flickr, ako zaista imam kvalitetne fotografije, ne zelim da budu pokradene...
Ne vidim kako ce tvoj sajt tu da ti pomogne?! ...sem sto ce mnogo manje posetilaca da vidi tvoje slike.

Citat:
E da jos sledece, ima li 50 cent svoj myspace profil? Ili je malo pametniji od vecine koja je tamo na myspace i gubi vreme. To kazem zato sto su ti argumenti mozda na mestu, ali za sasvim druge sagovornike.
50 Cent mozda ne, ne znam, ali Arctic Monkeys su se proslavili i proveli ne znam koliko nedelja na prvom mestu bilo koje top liste zahvaljujuci MySpace
Denis_Radenkovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 05. 2006.   #23
bojan_bozovic
expert
Master
 
Avatar bojan_bozovic
 
Datum učlanjenja: 20.12.2005
Poruke: 730
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
bojan_bozovic is on a distinguished road
Default

Pa u tome je i stos, zasto bih ja zeleo da neko vidi moje slike? Ako ih kupi za webdesign, koriscenje na nekoj kutiji i sl. to je drugo. Ja trebam od mojih slika da imam istu moralnu satisfakciju koju ima i onaj koji dzabe pise za wikipediu? Mozda svoje slike treba da stavim, e ja nisam cam whore.

Ajde sad da mi se samo odgovori sto je Guy Kawasaki stavio svoj blog na svoj domen i vrti svoje reklame?

Poslednja izmena od bojan_bozovic : 03. 05. 2006. u 12:47.
bojan_bozovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 05. 2006.   #24
noviKorisnik
Dejan Katašić
Wrote a book
 
Avatar noviKorisnik
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.017
Hvala: 129
86 "Hvala" u 43 poruka
noviKorisnik će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao bojan_bozovic
Primer je flickr, ako zaista imam kvalitetne fotografije, ne zelim da budu pokradene...
dalje i logicno je da ih postavim na sopsveni sajt ako zelim, da povecam posecenost mog sajta a ne da radim dzabe za Yahoo.
Nastavi.
Evo da nastavim, o Božoviću bože :-) ... šta ti znači "ne želim da budu pokradene" ... onda ih verovatno nećeš objaviti nigde, pošto ti očigledno nisu dovoljne odrednice privatnosti, autorskih prava i ugovora koje možeš da podešavaš za slike na flickru, i pojedinačno po potrebi.

Nema potrebe da budeš isključiv, skroz je u redu da postaviš svoje fotke i na svoj sajt ... ali nemoj da te ja ubeđujem da postavljanjem fotki na flickr samo radiš besplatno za Yahoo - ako razmisliš o tome da fotke koje tamo ostavljaš mogu da budu reklama za tvoj sajt ... je li, ima li možda tamo nekoga koga interesuje ono što je na tvom sajtu?
noviKorisnik je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 05. 2006.   #25
bojan_bozovic
expert
Master
 
Avatar bojan_bozovic
 
Datum učlanjenja: 20.12.2005
Poruke: 730
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
bojan_bozovic is on a distinguished road
Default

Dobro, ja sam to naveo kao primer, sam flickr nisam koristio. Imao sam vise na umu servis poput myspace. Ali idemo u offtopic. Sto se "Web 2.0" tice smeta mi samo nacin na koji se prezentuje, maglovit i nejasan pojam jer sve moze da se nazove "Web 2.0" da se poj... investitori. Dobro, nekad bude i dobrog posla, ali onda je i termin "Web 2.0" suvisan.
bojan_bozovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 05. 2006.   #26
Denis_Radenkovic
profesionalac
Professional
 
Avatar Denis_Radenkovic
 
Datum učlanjenja: 31.01.2006
Lokacija: Madtown, the capital of 'America's Dairyland'!
Poruke: 252
Hvala: 2
7 "Hvala" u 6 poruka
Denis_Radenkovic is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao bojan_bozovic
Dobro, ja sam to naveo kao primer, sam flickr nisam koristio.
Mislim da vo postaje sve jasnije , jer da jesi, znao bi da tamo imas mogucnost da aplikujes licencu koja ti odgovara ili da ogranicis ko moze i ko ne da vidi tvoje slike

Citat:
Imao sam vise na umu servis poput myspace.
Da citiram sebe...

Citat:
50 Cent mozda ne, ne znam, ali Arctic Monkeys su se proslavili i proveli ne znam koliko nedelja na prvom mestu bilo koje top liste zahvaljujuci MySpace
Danas 10:36
Ali idemo u offtopic. Sto se "Web 2.0" tice smeta mi samo nacin na koji se prezentuje, maglovit i nejasan pojam jer sve moze da se nazove "Web 2.0" da se poj... investitori. Dobro, nekad bude i dobrog posla, ali onda je i termin "Web 2.0" suvisan.

...and again

Citat:
The concept of "Web 2.0" began with a conference brainstorming session between O'Reilly and MediaLive International. Dale Dougherty, web pioneer and O'Reilly VP, noted that far from having "crashed", the web was more important than ever, with exciting new applications and sites popping up with surprising regularity. What's more, the companies that had survived the collapse seemed to have some things in common. Could it be that the dot-com collapse marked some kind of turning point for the web, such that a call to action such as "Web 2.0" might make sense? We agreed that it did, and so the Web 2.0 Conference was born...
Denis_Radenkovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 05. 2006.   #27
bojan_bozovic
expert
Master
 
Avatar bojan_bozovic
 
Datum učlanjenja: 20.12.2005
Poruke: 730
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
bojan_bozovic is on a distinguished road
Default

Dobro, a zbog cega to ne zovu bre Ajax kako ja to zovem, vec "Web 2.0" i jos su bittorrent ubacili tu (koji veze blage sa web sajtovima nema)? Taj je termin skovan da se proda novi sajt. Taj je termin skovan da se investitori upecaju. Inace, zasto hype? Jane koja koristi Myspace, koristila bi myspace i da nije "Web 2.0" ako uposte zna sta je "Web 2.0", u sta sumnjam.
bojan_bozovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 05. 2006.   #28
Denis_Radenkovic
profesionalac
Professional
 
Avatar Denis_Radenkovic
 
Datum učlanjenja: 31.01.2006
Lokacija: Madtown, the capital of 'America's Dairyland'!
Poruke: 252
Hvala: 2
7 "Hvala" u 6 poruka
Denis_Radenkovic is on a distinguished road
Default

Verovatno zato sto je AJAX tehnologija koja se koristi za aplikacije koje su zasnovane na Web 2.0 konceptu.
Denis_Radenkovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 05. 2006.   #29
bojan_bozovic
expert
Master
 
Avatar bojan_bozovic
 
Datum učlanjenja: 20.12.2005
Poruke: 730
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
bojan_bozovic is on a distinguished road
Default

Aha to je nesto sto ima veze sa Bittorrentom, jel da? ;-) Ili ima veze sa parcijalnim osvezavanjem stranica (AJAX)? ;-)

Dakle, pre nego sto mi pricate o konceptu web 2.0 definisite ga ;-) Ovako je malo nejasno ;-)

Definicija podrazumeva da je web 2.0 web aplikacija koja poseduje odredjen skup osobina, kako bih ja to mogao razlikovati od... ali i Bittorrent je tu ;-) Sta je taj web 2.0? ;-)

Poslednja izmena od bojan_bozovic : 03. 05. 2006. u 13:22.
bojan_bozovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 05. 2006.   #30
noviKorisnik
Dejan Katašić
Wrote a book
 
Avatar noviKorisnik
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.017
Hvala: 129
86 "Hvala" u 43 poruka
noviKorisnik će postati "faca" uskoro
Default

Bojane, pročitaj napomenu o Ajaxu u mojoj pretprethodnoj poruci.

Vidim da je diskusija okrenuta sad na sam buzz ... ali zašto se tu čudite, to je samo marketing i treba da ga iskulirate ili da uskočite i ogrebete se pomalo ... a ne fali ni što je okrenuto i investitorima - ko je gramziv pa stoga investira u nešto što nema teorije da radi, ko mu je posle kriv, ali to nije ništa novo ...

Glavni target je ustvari običan narod, koji je već usvojio to čudo računar u svojoj kući, a ima već i internet ... u stvari je to uglavnom čitanje maila dvaput mesečno. Broj takvih korisnika je i dalje vrlo visok u svetu i cela ova buka je u smeru njihove konverzije u istinske korisnike.

...

I da se vratim na pominjanje myspace (ajde, ne koristim i to, ne znači da neću, ali pogledao sam sad pa imam štogod da dodam) - nema tu razlike јеr princip je isti zato što snaga leži u zajednici ljudi koje taj sistem okuplja - zato i lako možeš pronaći interes da učestvuješ i promovišeš svoj posao, lako se dolazi do ciljane i aktivne publike.
noviKorisnik je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
SiteMap stOrm Sva početnička pitanja 6 14. 09. 2010. 16:45
google products security risk ili bezobrazluk? bluesman Web aplikacije, web servisi i software 20 19. 11. 2008. 02:52
Warning za sitemap.xml Deki80 Sva početnička pitanja 1 18. 03. 2008. 14:52
Amazon Web Services bluesman Web Hosting, web serveri i operativni sistemi 10 18. 12. 2007. 05:18


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 00:38.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.