DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Showroom i poslovne ponude > Linkovi
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Linkovi Linkovi do interesantnih sadržaja. NO SPAM! Svaka nova tema zahteva odobravanje pre prikazivanja

Zatvorena tema
 
Alati teme Način prikaza
Staro 23. 04. 2007.   #51
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Off Topic:
Citat:
Originalno napisao Dejan Bizinger
Sad sam procitao Jablane tvoju poruku i za pocetak nisam mogao da verujem da si to napisao . Mislio sam da to nikad necu procitati od tebe za B92 .
Što?! Vidi, jedno je npr. informativna politika B92 i sve to na šta je B92 uticao da se promeni tokom devedesetih i nadalje, Peščanik, Insajder, Poligraf itd (što ću uvek da poštujem), a drugo je (loša) informaciona arhitektura vašeg sajta i komercijalizacija televizije oličena u Velikom Bratu (što ću i dalje da pljujem)...

jablan je offline  
Staro 23. 04. 2007.   #52
dark_mark
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Poruke: 134
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
dark_mark is on a distinguished road
Default

B92 vs Coca Cola ....o čemu je ovde reč. Jedan brend je jači a drugi je manje štetan po zdravlje. Kada je SN u pitanju mislim da bi mi opet Coca Cola više izjedala jetru od B92.
Markova ideja nije loša....prijavljujem se za posmatrača bez dovoljno dobrih argumenata.
dark_mark je offline  
Staro 23. 04. 2007.   #53
kodi
133t
Master
 
Avatar kodi
 
Datum učlanjenja: 08.01.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 714
Hvala: 16
37 "Hvala" u 28 poruka
kodi is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za kodi
Default

Citat:
Aj sad nek se svako sa foruma javi i istakne brend firme u kojoj radi, pa da glasamo kako bi prosao na trzistu drustvenih mreza u odnosu na Coca Colu
Brend moje firme nikako nije veci, al garantujem da bi bio poseceniji.. mislim vidite nam forum

__________________
kodi je offline  
Staro 23. 04. 2007.   #54
Dragan Babić
Designer guy
Wrote a book
 
Avatar Dragan Babić
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.373
Hvala: 55
42 "Hvala" u 22 poruka
Dragan Babić će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za Dragan Babić
Default

Pazite ljudi, nisam hteo da izazivam flame, već sam samo najuzdržanije pitao šta to govori o devedesdvojkinom brendu i imidžu kada ih ljudi popljuju čim nešto urade kako kaže Dejan, mada ja recimo ne delim to mišljenje.

Sorry ako se moj komentar dao protumačiti drugačije. Povlačim se iz diskusije.
Dragan Babić je offline  
Staro 23. 04. 2007.   #55
marinowski
Igor Marinović
Expert
 
Avatar marinowski
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Palić
Poruke: 549
Hvala: 31
39 "Hvala" u 17 poruka
marinowski is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za marinowski
Default

Ja nemam ništa protiv toga da Coca-Cola stoji iza nekog servisa koji je potencijalno zabavan i popularan. E sada, sve zavisi od same izvedbe servisa, a bogami i od reklame da li ce to i biti. Nekako ne vidim da se povećava broj korisnika, niti da se servis ozbiljno koristi. Više se koristio dok je bio u test fazi i dok smo ga testirali

Što se tiče B92, primetio sam i ja da se obično ospe drvlje i kamenje prema svemu što urade. Moguće da su razlozi u sitnicama i bahatosti ... Pogledajte npr. ovo:

http://www.b92.net/marketing/web/spec_ponuda.php

Citat:
Pored reklamiranja po prikazu, oglašivač dobija i statistiku koliko posetilaca je kliknulo na baner. Ovo je nešto što ne nudi nijedan drugi medij.
Ovo npr. nije istina. Ovo me podseća na reklamu Voda Vode, kada je stajalo da je to jedina voda koja je ispravna, itd itd ...
__________________
marinowski.com
marinowski je offline  
Staro 23. 04. 2007.   #56
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao marinowski
Nekako ne vidim da se povećava broj korisnika, niti da se servis ozbiljno koristi. Više se koristio dok je bio u test fazi i dok smo ga testirali
Ima jedan zakon za komjuniti sajtove koje se prepisuje Zuckerbergu iz Facebooka, mada ne polazi mi za rukom da iskopam originalni citat. Uglavnom, zakon glasi: "Ako sajt raste 2% dnevno sam od sebe, on je ziv". I upravo sam beta fazu Coca Cole tempirao tako da sajt ima dnevni vjestacki rast od 2% i to je izvsno funkcionisalo, do prvog momenta kad je nenajavljeno prerano mjenjan server i sajt bio down 2-3 dana, izgubila se ta nit od dnevnih 2% i to su bukvalno svi primjetili jel je komjuniti jako malen. Da ne spominjem ovo nepredvidjeno pomjeranje lansiranja, kad se ta nit potpuno izbrisala. Ali ne brinite, sve ce doci na svoje kad krene kampanja

Poslednja izmena od mungos : 23. 04. 2007. u 16:08.
mungos je offline  
Staro 23. 04. 2007.   #57
Eniac
troll mode
Wrote a book
 
Avatar Eniac
 
Datum učlanjenja: 06.09.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.034
Hvala: 56
69 "Hvala" u 46 poruka
Eniac će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za Eniac Pošaljite poruku preko MSN za Eniac Pošaljite poruku preko Skype™ za Eniac
Default

u srbiji se najvise cene oni brendovi koji se jedu i piju... zato ce moj SN biti usko vezan za sarmu.
No, mungose imas primer myExita EXIT je jako cenjen brend u Srbiji, i mislim da ce sajt explodirati za vreme festivala, trenutno ima negde oko 1500 posetilaca sto nije bog zna sta, ali treba imati u vidu da i nije imao neku ozbiljnu kampanju, niti profi online-pr-ove iza sebe. Videcemo vreme osnivanja sajta je otprilike slicno... (inter)face2face ME i CC :P
__________________

eniax.net - malo pišem
@eniac - puno tvitujem
Eniac je offline  
Staro 24. 04. 2007.   #58
Miloje Sekulic
smetalo blebetalo
Master
 
Avatar Miloje Sekulic
 
Datum učlanjenja: 04.09.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 723
Hvala: 48
60 "Hvala" u 39 poruka
Miloje Sekulic će postati "faca" uskoro
Default značaj ove priče

Citat:
Originalno napisao Dejan Bizinger
ali takva ushicenost oko lansiranja ovog sajta mi uopste nije jasna
Znaš li veću kompaniju na domaćem tržištu koja je odlučila da joj težište marketinških i PR aktivnosti u ovoj godini bude usmereno ka veb-u?

Ne govorim sada o realizaciji, govorim o strateškoj odluci. Posredna poruka koju ova odluka, i aktivnosti koje su njena posledica, emituje je "Za nas je srpski veb postao važan".

Ako je nešto postalo važno za CC, sa njenim pristupom tržištu, mora da bude važno i za ostale kompanije. Setite se ovoga i iskoristite taj podatak u pregovoriam oko ponude kada sledeći put budete objašnjavali klijentima zašto im je bitno da se korektno predstave na srpskom vebu.

Miloje

P.S. Da CC je klijent McCann-Erickson PR-a, gde radim. Ne, koncept i realizacija portala nisu bili naš posao.

P.P.S. Da godinama sam u raznim novinama u kojima sam promovisao primenu veb-a u poslovanju priželjkivao da ga najveće kompanije prepoznaju kao bitan kanal za komunikaciju sa njihovim ciljnim javnostima.
Ta godina je došla, CC portal (koji se zvanično predstavlja javnosti ove nedelje) je vrh ledenog brega.
Miloje Sekulic je offline  
Staro 24. 04. 2007.   #59
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Miloje, niko ne spori znacaj sto je Coca Cola odlucila da krene sa ovim sajtom kao novi model komunikacije sa ciljnom grupom preko Interneta. Dobro bi bilo da svi naprave neki slican model komunikacije.

Ali...

1) Ja sam rekao da to sto su napravili ovaj sajt ne treba pisati o tome kao neku skoro pa glavnu vest ove godine Ovde je znacajna sama odluka da se i Internetu posveti paznja a sam sajt nije nista posebno

2) Takodje, mora svima biti jasno da bi u kontekstu "Eksluzivno: Velika svetska korporacija ce otvoriti social networking sajt u Srbiji" bilo izuzetno znacajno da je pre nas postojalo 5-6 zemalja gde je to isto uradjeno pa eto izabrali bas Srbiju da i tu naprave isto. Ja kada sam procitao taj naslov u prvom momentu sam pomislio da Yahoo, Fox Interactive Media ili IAC otvaraju svoje lokalne sajtove u Srbiji.

Recimo, princip sa Microsoft razvojnim centrom. Odluka Microsofta da napravi razvojni centar u Srbiji je znacajna jer pre Srbije je to bilo na 3 mesta u svetu. Ovakav isti, slican ili bolji sajt Coca Cola ima i u drugim zemljama, Coca Cola je jos pre krenula sa SN strategijom. Pa nije u Srbiju dosao Myspace ili da ne govorim Yahoo pa otvorili svoje portale na srpskom. Kada pricamo o znacaju Interneta u Srbiji dolazak velikih Internet igraca bi bio znatno znacajniji nego sto je Coca Cola otvorila svoj korporativni SN sajt. Ovo je obican korporativni, samo sto nije brochure-ware sajt nego su uradili malo da bude interaktivan.

BTW. Kada smo vec kod Coca Cola, neko bi mogao da im javi (sto je Blogowski) dobro primetio da Srbije i nema na njihovoj listi lokalnih sajtova. Takodje, preporucujem da procitate njegov tekst o ovom servisu koje je prakticno isto ono sto sam ja napisao.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe

Poslednja izmena od Dejan Bizinger : 24. 04. 2007. u 12:19.
Dejan Bizinger je offline  
Staro 24. 04. 2007.   #60
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Citat:
Originalno napisao Miloje Sekulic
Znaš li veću kompaniju na domaćem tržištu koja je odlučila da joj težište marketinških i PR aktivnosti u ovoj godini bude usmereno ka veb-u?
Voleo bih da znam na osnovu čega si zaključio da je "težište markentinških aktivnosti CC ove godine na vebu"? Imaš li uvid u raspodelu CC budžeta? Koliki njegov deo će biti plasiran na vebu (dakle, za banere, SN sajt itd), a koliki na drugim medijima (TV, bilbordi itd)? Ne tvrdim da nisi u pravu, ali ja jednostavno ne mogu da verujem da su više para dali za pravljenje SN sajta nego za besomučno reklamiranje posred filmova i serija, "mehuriči šapuču" itd...

SN sajt, buzz u blogosferi... Ne zavaravajmo se, sve je to sića lova od koje će eventualno neki Mungos da pazari polovnog Golfa i to je to...

BTW, sećate se fame oko nadlanu.com? ;D

Poslednja izmena od jablan : 24. 04. 2007. u 12:32.
jablan je offline  
Zatvorena tema


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Nagradna igra - Hosting na godinu dana miljant Web Hosting, web serveri i operativni sistemi 14 02. 03. 2010. 22:14
SEO nagradna igra na blogu Miloje Sekulic Opušteno 0 08. 08. 2009. 13:30
Nagradna igra :-) gajba piva za identifikaciju avatara noviKorisnik Opušteno 54 13. 04. 2006. 00:06


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 14:02.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.