DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Showroom i poslovne ponude > Web site, dizajn i multimedia
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Web site, dizajn i multimedia Galerija web sajtova, recenzije i kritike. Svaka nova tema zahteva odobravanje pre prikazivanja

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 15. 11. 2009.   #1
Mladjo
Mladen Milentijevic
Professional
 
Avatar Mladjo
 
Datum učlanjenja: 20.06.2007
Lokacija: Sweden
Poruke: 224
Hvala: 43
21 "Hvala" u 21 poruka
Mladjo is on a distinguished road
Default Wordpress theme za ThemeForest

Pravim premium wordpress temu koju zelim da prodajem na themforest i tako ostvarim izvesnu materijalnu dobit. Uplodovao sam je tri puta i prva dva bio glatko odbijen. Glavni razlozi su bili estetski. Naravno iz toga sam dosta naucio tako da je treci put tema bila ostavljena na dodatno misljenje i ipak odbijena. Onda sam kotaktirao themeforest jer sam vec zeleo da odustanem od tog dizajna i da dodam temu u wp direktorijum. Medjutim oni mi salju sledeceu poruku:
Citat:
This theme definitely has a chance if you can improve a few things:
The color, is quite dull and boring. I understand this is quite personal. However, my experience tell me, this won't sell well.
The use of typography, line height, headings, padding/spacing of content and some details of elements and design also need some adjustments. Especially the menu, content and footer.
Tema je inace puno funkcionalna pa cu ovde navesti njene funkcije:
<strong>Features</strong>
<ul>
<li>Custom theme options page.</li>
<li>6 widget-ready areas.</li>
<li>Tabbed interface widgetized area.</li>
<li>SuperFish for dropdown menu (Both pages and Categories).</li>
<li>3 additional widgets: Recent Comments, Most Popular Posts and Social Networks.</li>
<li>Installation guide</li>
<li>Adsense, banners ready</li>
<li>Gravatars Support (comments section)</li>
<li>Auto thumbnail resizing generator and content limit.</li>
<li>PSD files included.</li>
<li>Developed for Localization.</li>
<li>Built-In wp-pagenavi plugin.</li>
<li>Tested in IE6 , IE7, IE8 , FireFox, Opera and Google Chrome.<li>
<li>Optimized for search engines<li>
<li>Lots of features, you need to download and try it to see everything!</li>
</ul>
<strong>Admin Options Features</strong>
<ul>
<li>2 alternate styles ready.</li>
<li>Add your own logo image in header</li>
<li>Add your own favicon</li>
<li>A customizable footer text</li>
<li>Banner Ad Management System</li>
<li>Add Google Analytics or other tracking code</li>
</ul>
Ulozio sam izvestan trud i vreme na kreiranje pre svega funkcionalnosti ali sam jos vise vremena ostavio na sam dizajn. Inace nisam dizajener pa bi mi pomoc ljudi koji se tim profesionalno bave bila od velike vaznosti.
Svim dobronamernim ljudima koji mi daju konkretne savete u vezi izgleda teme unapred hvala. Nepravedni i nicim izazvani komentari koji bi se ticali svega sto nije vezano za sam izgled mislim da nisu potrebni.
I naravno da ostavim link za live preview:
http://www.hemsida.ws/
__________________
Mladen Milentijevic
Mladjo je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 11. 2009.   #2
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

pa mislim da ti je taj lik vec rekao sustinu: moras da poradis na izgledu detalja, narocito tipografije, i njihovom polozaju i odnosu na strani.

konkretno (bar po mom osecaju za estetiku):
- meni na vrhu: text (odnosno highlight) nije vertikalno centriran (text je blizi donjoj ivici)
- banner je velik i dosadan
- LOGO ti je interesantan, ali necitak
- glavni horiz. meni je previsok, a ima premalo horiz. paddinga
- naslovi su preveliki, ja nemam "Helvetica Neue" (kao ni vecina ljudi na netu) tako da vidim samo dosadni, ogromni Arial
- nadnaslov i galvninaslov nisu poravnati
- About i text ispod nisu poravnati
- ova traka ispod abstracta je dosadna, dodaj neki hover, ikonicu i stavi horiz. paddinga vise
- ja bi ovoj celoj levoj kolumni stavio belu pozadinu, da se malo doda kontrasta, jer je ceo dizajn previse "mrtav"
- probaj da dodas malo gradijenata ili senke na pozadinu (recimo na meni), da malo izdvojis delove strane jedne od drugih
- searchbox spusten dole je IMHO losa ideja
- cemu 2 horizontalna menija?

eto toliko, ovako na brzaka, ali ja iskreno sumnjam u dizajniranje gde ti ljudi govore ispravi ovo, ispravi ono.. ti treba da imas neku sliku u glavi sta zelis da napravis estetski i da ides ka tome... a ulozeni trud ce ti se svakako isplatiti, pre ili kasnije, nek ti ne bude zao da uradis i sve iz pocetka ako treba, bitan je kranji rezultat, a usput ucis nove stvari...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.

Poslednja izmena od ivanhoe : 16. 11. 2009. u 01:59.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" ivanhoe za poruku:
Staro 16. 11. 2009.   #3
Mladjo
Mladen Milentijevic
Professional
 
Avatar Mladjo
 
Datum učlanjenja: 20.06.2007
Lokacija: Sweden
Poruke: 224
Hvala: 43
21 "Hvala" u 21 poruka
Mladjo is on a distinguished road
Default

Hvala ivanhoe ovo ce meni bas da znaci. Hvala i na ulozenom vremenu.
Citat:
eto toliko, ovako na brzaka, ali ja iskreno sumnjam u dizajniranje gde ti ljudi govore ispravi ovo, ispravi ono.. ti treba da imas neku sliku u glavi sta zelis da napravis estetski i da ides ka tome... a ulozeni trud ce ti se svakako isplatiti, pre ili kasnije, nek ti ne bude zao da uradis i sve iz pocetka ako treba, bitan je kranji rezultat, a usput ucis nove stvari...
Glavni razlog zbog kojeg sam zatrazio pomoc u vezi theme je taj sto je ovo treci potpuno drugaciji izgled koji radim a i izvesne koncepcijske promene sam radio. Tako da sam bio nekako zasicen od svega, cak sam hteo potpuno i da odustanem od ove theme. I vec radim drugu temu manje dizajnerski zahtevnu. Ovaj tvoj post je vrlo konkretan i vec i ja vidm neke stvari malo bolje.
__________________
Mladen Milentijevic
Mladjo je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 11. 2009.   #4
Krsto
novi član
Na probnom radu
 
Avatar Krsto
 
Datum učlanjenja: 10.04.2008
Lokacija: Beograd
Poruke: 13
Hvala: 1
4 "Hvala" u 3 poruka
Krsto is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za Krsto Pošaljite poruku preko Yahoo za Krsto Pošaljite poruku preko Skype™ za Krsto
Default

Po meni, pogrešna boja pozadine i prilično mrtav sidebar, makar u ovom live preview... možda u sidebar da dodaš tag cloud (onaj što se vrti, što ga svi imaju), ili neki featured video section ... i svakako druga tipografija... inače header sekcija mi deluje savršeno, ali deo gde počinje sadržaj mora malo življe
Krsto je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" Krsto za poruku:
Staro 21. 11. 2009.   #5
Mladjo
Mladen Milentijevic
Professional
 
Avatar Mladjo
 
Datum učlanjenja: 20.06.2007
Lokacija: Sweden
Poruke: 224
Hvala: 43
21 "Hvala" u 21 poruka
Mladjo is on a distinguished road
Default

Drugi meni i bottom su ocajni. Typografija i padding na puno mesta mora da se menja skroz i boje da se umije malo sajt. Samo ja definitvno to ne mogu sam da zavrsim. Verovatno cu da platim nekom da mi tu pomogne.
__________________
Mladen Milentijevic
Mladjo je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 11. 2009.   #6
Mladjo
Mladen Milentijevic
Professional
 
Avatar Mladjo
 
Datum učlanjenja: 20.06.2007
Lokacija: Sweden
Poruke: 224
Hvala: 43
21 "Hvala" u 21 poruka
Mladjo is on a distinguished road
Default

E da i koliko je realno da platim za to. Znaci da se na ovom postojecem sajtu popravi dizajn da zadovolji kriterijume za themeforest.
__________________
Mladen Milentijevic
Mladjo je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
WordPress admin CSS kickloop Sva početnička pitanja 2 05. 05. 2010. 21:02
Premium wordpress theme design for themeforest Mladjo Poslovne ponude i zapošljavanje 0 22. 11. 2009. 09:15
wordpress chux Opušteno 1 27. 01. 2007. 18:41
WordPress - SubMenu ? blogowski Web aplikacije, web servisi i software 5 29. 08. 2006. 16:11


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 19:45.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.