DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 06. 10. 2010.   #591
vidak
Banned
Expert
 
Datum učlanjenja: 29.09.2007
Poruke: 458
Hvala: 131
71 "Hvala" u 44 poruka
vidak is on a distinguished road
Default

@ivanhoe... hajde onda da se pokrene tema oko affiliate marketinga i daljeg razvoja Interneta (razvoj pravne regulative, razvoj i dominacija Googlopolističke strukture tržišta (ranije poznatog kao monopola))? ... a što se tiče selektivnog hapšenja... pa država nema resurse da sve hapsi i logično je da će ići prvo na najistaknutije. Takvu politiku sprovode sve zemlje u svetu. Da tako nije odavno ne bi bilo mafije, droge, privrednog kriminala...)
vidak je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 10. 2010.   #592
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

ja i ti zivimo izgleda u razlicitim zemljama
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" ivanhoe za poruku:
Staro 06. 10. 2010.   #593
Ekvador
old school
Professional
 
Datum učlanjenja: 12.02.2009
Poruke: 322
Hvala: 22
57 "Hvala" u 41 poruka
Ekvador is on a distinguished road
Default

Vidak, razlika izmedju zapada i nas je u ovome:
Ako neka radi dobro, i radi pravilno , na zapadu ce biti zasticen samo ako se ne mesa u spoljnu politiku, farmaciju , u besplatne nacine energije , besplatne nacine lecenja,bankarski sistem,i slicno.Pricamo o legalnim stvarima. Znaci ne diraj im najvece izvore zarade.
Kod nas je drugacije ima puno pilicara bliskih vlasti koji zaradjuju manje i onda im smeta skoro svako ko dirne u njihovu granu. Na zapadu , i kod nas , se hapse dileri drogom koji ne saradjuju sa agencijama, ne vezano da li rade ozbiljno ili ne.
Uvek ce postojati selektivna pravda, jedino sto zapad deluje organizovanije i bolje jer nema toliko "sitnog" sljama koji moze da ti zagorca zivot.
Ekvador je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 10. 2010.   #594
oksite
Damir Trninic
Expert
 
Datum učlanjenja: 22.04.2006
Poruke: 463
Hvala: 42
63 "Hvala" u 44 poruka
oksite će postati "faca" uskoro
Default

Meni je licno bas utisak dana tema koju je pokrenula jedna od majki, i zao mi je sto je ovo sve poprimilo ovolike razmere i defacto kaznu pre presude, dva mlada coveka su u pritvoru sa kojekakvim sljamom ovog drustva, bez da postoje ikakvi razlozi da oni i dalje budu u pritvoru. Nisam pravnik, ali mi se cini da oni ne mogu nikako da uticu na postupak, ako bi bili na slobodi.

Sa druge strane, smeta mi sto velika vecina povezuje ovaj slucaj sa affiliate marketingom generalno. To je slaba teza i bolje bi bilo da se ne glumi neko ludilo u tom pravcu, radi se o reklamama za igre na srecu, sto je jedan od monopola drzave, ovde i verovatno svuda na kugli zemaljskoj.

Ono sto me plasi je ta medijska hajka, bio sam u slicnoj situaciji (http://www.politika.rs/rubrike/Politika/t17755.sr.html), da bi na kraju "ostecene" zene, koje je tuzilastvo cimalo jer je htelo da procesira nesto sto je bilo u novinama, placale kazne za nedolaske za rocista, da daju izjavu. Nisu htele ili smele da lazu, kao sto je lagao novinar koji je to sve napisao. Sudija je pomagala tuzilastvu, kaznjavajuci zene, koje mene nisu ni tuzile. Sta meni vredi sto sam imao 6 ili 7 rocista koja su trajala 5 minuta. I na kraju nikom nista, puj pike. Odgovorno tvrdim da u mom slucaju tuzilastvo ne bi nikada ni podiglo tuzbu protiv mene, jer kako bi oni i znali da se nesto dogodilo, osim preko novina. Sad je situacija jos gora, sigurno je iz tuzilastva i isla informacija ka medijima, pa sad se treba opravdati kaznom i potvrdjenom optuznicom. Mislim da potpuno oslobadjajuca presuda u ovom slucaju ne postoji kao opcija.
__________________
dooConsult
oksite je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 10. 2010.   #595
3banchi
branislav mandic mando
Wrote a book
 
Avatar 3banchi
 
Datum učlanjenja: 30.10.2009
Lokacija: NS
Poruke: 1.241
Hvala: 261
486 "Hvala" u 189 poruka
3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru
Default

Citat:
Originalno napisao oksite Pogledajte poruku

Sa druge strane, smeta mi sto velika vecina povezuje ovaj slucaj sa affiliate marketingom generalno. To je slaba teza i bolje bi bilo da se ne glumi neko ludilo u tom pravcu, radi se o reklamama za igre na srecu, sto je jedan od monopola drzave, ovde i verovatno svuda na kugli zemaljskoj.
Slobodan sam da ti kazem da gresis...ovo je sustina i toliko puta je to naglasavano u mnogim postovima.
Ako sud prihvati da je njihova delatnost bila u sferi oglasavanja a ne organizovanje, onda nema krivicnog slucaja, oni su slobodni. Platice kaznu za prekrsaj po Zakonu o igrama na srecu koji zabranjuje oglasavanje stranih kladonica.
Oni su optuzeni za organizovanje...pa ja sad pitam sve - ko je odgovoran po zakonu za isplatu dobitaka u svakoj nagradnoj igri ili igri na srecu???
Organizator i niko drugi!
Da li bilo koj oglasavac, pa cak i affiliate linkovima od kojih ima naknadu, odgovara za isplatu bilo kakvog dobitka???
Ne odgovora, ne moze da odgovara, nemoguce je...zato sto nije organizator.
__________________
...
Ej, živote, teško ovo jebote,
mani me se živote, ti ga nabijem!

Poslednja izmena od 3banchi : 06. 10. 2010. u 15:19.
3banchi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 10. 2010.   #596
oksite
Damir Trninic
Expert
 
Datum učlanjenja: 22.04.2006
Poruke: 463
Hvala: 42
63 "Hvala" u 44 poruka
oksite će postati "faca" uskoro
Default

^ Pa sve to i ja mislim, zato ne vidim kakve veze affiliate marketing generalno ima veze sa zvanicnom optuznicom, ispada kao da je neko protiv affiliate marketinga generalno. I vec sam i sam pisao ovde da ovde nije rec o organizovanju igre na srecu. Ali, smeta mi sto se dize neka frka, drzava je protiv affiliate marketinga i slicno.
__________________
dooConsult
oksite je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 10. 2010.   #597
Markok
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 14.11.2008
Lokacija: Srbija
Poruke: 539
Hvala: 142
129 "Hvala" u 67 poruka
Markok će postati "faca" uskoroMarkok će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao oksite Pogledajte poruku
^ Pa sve to i ja mislim, zato ne vidim kakve veze affiliate marketing generalno ima veze sa zvanicnom optuznicom, ispada kao da je neko protiv affiliate marketinga generalno. I vec sam i sam pisao ovde da ovde nije rec o organizovanju igre na srecu. Ali, smeta mi sto se dize neka frka, drzava je protiv affiliate marketinga i slicno.
Oni su optuženi da je affiliate marketing, odnosno reklamiranje isto što i organizovanje i to piše u optužnici i tu je ta veza sa optužnicom i to može biti problem za affiliate marketing, odnosno reklamiranje, generalno.
Markok je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 10. 2010.   #598
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 20.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Citat:
Originalno napisao oksite Pogledajte poruku
^ Pa sve to i ja mislim, zato ne vidim kakve veze affiliate marketing generalno ima veze sa zvanicnom optuznicom, ispada kao da je neko protiv affiliate marketinga generalno. I vec sam i sam pisao ovde da ovde nije rec o organizovanju igre na srecu. Ali, smeta mi sto se dize neka frka, drzava je protiv affiliate marketinga i slicno.
Suština je u razlici između organizovanja i oglašavanja. Ako naše tužilaštvo i sudstvo ne može da odredi razliku između ova dva onda i jeste svaki affiliate biznis u opasnosti.

Zamisli, ti staviš baner Telenora na sajt i onda te uhapse jer se nelegalno baviš mobilnom telefonijom za koju nemaš odgovarajuću licencu?

Staviš baner na sajt od neke klanice i dođe inspekcija da ti proveri hladnjaču i higijenske uslove.

Staviš Amazon affiliate na sajt pa dođe inspekcija da ti proverava carinske deklaracije.

Staviš neki hotel booking affiliate na sajt i optuže te da si turistička agencija a nemaš odgovarajuću licencu.

Neki primeri banalni, neki ne. E sad, klađenje samo po sebi je još delikatnije od svega nabrojanog što ovaj slučaj čini daleko težim, ali se opet mora praviti razlika između oglašavanja i organizovanja.

Poslednja izmena od mileusna : 06. 10. 2010. u 16:01.
mileusna je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 10. 2010.   #599
oksite
Damir Trninic
Expert
 
Datum učlanjenja: 22.04.2006
Poruke: 463
Hvala: 42
63 "Hvala" u 44 poruka
oksite će postati "faca" uskoro
Default

@Markok
Ma jasno je to meni sve, i sta pise, nego to je tako daleko od ispravne postavke, da mislim da uopste niko ne bi trebao ni da pomisli da postoji neka mogucnost da ovaj postupak i presuda mogu na neki nacin da uticu na dalji razvoj online affiliate marketinga u Srbiji.
__________________
dooConsult
oksite je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 10. 2010.   #600
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Možda ne bi bilo loše otvoriti jednu temu "Šta je internet affiliate marketing" pa tu lepo objasniti o čemu se tu tačno radi i kakvi su odnosi između onoga ko pruža usluge i onih koji su njihovi affiliates.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" bluesman za poruku:
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Uhapseni zbog Internet kazina mileusna e-Business 129 16. 03. 2011. 20:26
Tužba zbog klevete na forumu borstale Opušteno 44 31. 01. 2008. 13:47
Java Script bug u FF zbog doctype-a! flash_back (X)HTML, JavaScript, DHTML, XML, CSS 10 07. 12. 2006. 23:42
Priča dana : Glavom u banderu zbog igrice Mr.Paja Opušteno 17 25. 11. 2006. 20:52
Tužba protiv Exit-a zbog domena www.exitfest.org Aleksandar Marković Opušteno 18 10. 11. 2006. 21:15


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 22:17.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.