DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 03. 10. 2010.   #541
Markok
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 14.11.2008
Lokacija: Srbija
Poruke: 539
Hvala: 142
129 "Hvala" u 67 poruka
Markok će postati "faca" uskoroMarkok će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
Pranje novca je samo po sebi krivično delo, ako ti ne možeš da dokažeš poreklo novca i ako pored toga nisi plaćao poreze, ne treba ti drugo krivično delo da bi bio optužen za krivično delo pranja novca. Čak i da je novac "pao s' neba", to i dalje ostaje krivično delo.
Nije bluesman,
za pranje novca mora da postoji prethodno krivično delo, znam to.

Zato je u ovoj optužnici bitno organizovanje igara na sreću kao prethodno krivično delo, ako to padne pala je cela optužnica.
Markok je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" Markok za poruku:
Staro 03. 10. 2010.   #542
Goran Rakić
wannabe hacker
Na probnom radu
 
Avatar Goran Rakić
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 10
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
Goran Rakić is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Yahoo za Goran Rakić
Default

Ispravite me ako grešim, ali pranje novca je prebacivanje novca stečenog krivičnim delom u legalne tokove.

Na primer sadiš maline i zarađuješ od toga. Plaćaš porez i uredno vodiš poslovanje. Isplaćuješ sebi platu, od te plate kupuješ hleb, mleko, ili Internet domene u inostranstvu. Ako država kaže da je sadnja maline krivično delo, i za to te osude, samim tim ti si i prao novac stečen kriminalom i država te tereti što si novac stečen kriminalom trošio za kupovinu hleba, mleka, ili Internet domena u inostranstvu. Sama kupovina hleba, mleka i Internet domena se ne sankcioniše, ali to ne smeš da radiš novcem stečenim kriminalom. Za utaju poreza postoji druga kvalifikacija. Bilo bi lepo da ovo neko potvrdi, pa da to skinemo sa dnevnog reda.
Goran Rakić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 10. 2010.   #543
Markok
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 14.11.2008
Lokacija: Srbija
Poruke: 539
Hvala: 142
129 "Hvala" u 67 poruka
Markok će postati "faca" uskoroMarkok će postati "faca" uskoro
Default

U pricipu si u pravu samo hleb i mleko zameni sa nekretnine, akcije i slično, hleb i mleko nisu imovina pa ne mogu biti primer.

Poslednja izmena od Markok : 03. 10. 2010. u 19:24.
Markok je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 10. 2010.   #544
torbica
Moderator
Expert
 
Datum učlanjenja: 01.09.2007
Lokacija: Beograd
Poruke: 484
Hvala: 189
107 "Hvala" u 51 poruka
torbica će postati "faca" uskorotorbica će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za torbica
Unhappy Moguce posledice po Internet u Srbiji

Ukoliko momci budu osudjeni po ovoj skrnavoj optuznici da su affiliate linkovima organizovali igre na srecu, svako moze da ocekuje da ce sutra on da zavrsi sa slicnom optuznicom samo ako je imao hypelink ka necemu. U tom slucaju, i ovo malo para sto se zaradjuje od Interneta ce da se smanji. I onda, bolje da odemo iz Srbije...

Poslednja izmena od torbica : 03. 10. 2010. u 20:12.
torbica je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" torbica za poruku:
Staro 03. 10. 2010.   #545
dacha
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 23.06.2005
Poruke: 196
Hvala: 35
35 "Hvala" u 30 poruka
dacha is on a distinguished road
Default

Hmm, a ako tako bude, ako optužnica prođe (u šta ne mogu da verujem), biće više posledica nego što izgleda. Privući ćemo strane investicije za nove zatvorske kapacitete...

Na primer, šta je sa Krstaricom (samo dajem primer). Evo, ja sam na tom domaćem sajtu na srpskom jeziku pronašao protivzakonite hiperlinkove ka stranim kladionicama, koji su mi omogućili da odem do jedne takve kladionice i potrošim 10€ na klađenje.

dacha je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 10. 2010.   #546
Dragan Varagić
Moderator
Master
 
Datum učlanjenja: 07.08.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 631
Hvala: 25
76 "Hvala" u 50 poruka
Dragan Varagić će postati "faca" uskoro
Default

Možete pratiti diskusiju i na twitteru sa tagom #kojesledeci.
Dragan Varagić je offline   Odgovorite uz citat
2 članova zahvaljuje Dragan Varagić za poruku:
Staro 04. 10. 2010.   #547
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

Prema dogovoru koji smo napravili na twitteru, registrovao sam domen kojesledeci.com i postavio WP Blog.

Molim Jaginog brata da mi se javi da mu dam access podatke za blog. Hvala svima koji su se ukljucili u ovu pricu (posebno Torbici i Draganu), ja iskreno nemam vremena da analiziram zakonske akte (niti se preterano razumem u to), ali znam da su Djoca i Jaga dobri decaci i da se ovo sto se njima desilo sutra moze desiti bilo kome od nas.
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!
dinke je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 10. 2010.   #548
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

pohvala za trud, samo nazalost ta prica o dobrim decacima u nasem cinicnom drustvu nema vajde, cim se u novinama pojavi cifra o tome koliko su zaradjivali svi ce da ih mrze, bili oni krivi ili ne...

Moj predlog je da se prica sa njih licno skloniti u pravne vode i raspravu vezanu za celu nasu struku, jer affiliate marketing je buducnost oglasavanja. Da im ne napravimo medvedju uslugu pogresnom vrstom publiciteta pred sudjenje, narod je trenutno vrlo nezadovoljan i samim tim zeljan bilo cije krvi, pogotovo onih koji imaju pare, a ne moraju da ih se plase kao pravih kriminalaca...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 10. 2010.   #549
mangia
Pukovnik u penziji
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 11.10.2006
Lokacija: Banjaluka, BiH
Poruke: 941
Hvala: 209
585 "Hvala" u 137 poruka
mangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko MSN za mangia Pošaljite poruku preko Skype™ za mangia
Default

Bojim se da nije tako lako ovu priču prenijeti u pravne vode... Vjerujem da velika većina pravnika nema pojma šta je hiperlink, affiliate, ....
__________________
mangiaphoto | BLOGERAJBLOG | ServerAdminBlog
mangia je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 10. 2010.   #550
oksite
Damir Trninic
Expert
 
Datum učlanjenja: 22.04.2006
Poruke: 463
Hvala: 42
63 "Hvala" u 44 poruka
oksite će postati "faca" uskoro
Default

Vrlo pametan potez da se Varagic ukljuci u pravni tim ili da bude vestak.

Najvaznija optuzba, za koju je i kazna najveca, je organizovanje igara na srecu. Da sam ja na sudu, pitao bih tuzioca ako sam ja bio organizator ovih igara na srecu, sta bi se dogodilo ako bih ja odlucio da zatvorim ova dva sajta, da li bi ucesnici u tim igrama na srecu mogli nesmetano da nastave da ucestvuju u istim. Naravno da bi. Samim tim, ja bih bio prvi i verovatno jedan jedini organizator igre na kugli zemaljskoj, koja bi se igrala cak i kada bih ja zeleo da se ona vise ne igra. Ili onda i nisam bio organizator igre, vec sam samo stavljao kontekstne reklame na sajt o kladjenju. Da li su one dozvoljene, po trenutnim zakonima, to je drugo pitanje, i onda se mora postaviti pitanje selektivnog procesuiranja, jer je ovo, jos uvek, jedini slucaj koji je dopao suda, za druge nismo culi.
__________________
dooConsult
oksite je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Uhapseni zbog Internet kazina mileusna e-Business 129 16. 03. 2011. 20:26
Tužba zbog klevete na forumu borstale Opušteno 44 31. 01. 2008. 13:47
Java Script bug u FF zbog doctype-a! flash_back (X)HTML, JavaScript, DHTML, XML, CSS 10 07. 12. 2006. 23:42
Priča dana : Glavom u banderu zbog igrice Mr.Paja Opušteno 17 25. 11. 2006. 20:52
Tužba protiv Exit-a zbog domena www.exitfest.org Aleksandar Marković Opušteno 18 10. 11. 2006. 21:15


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 11:48.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.