DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 10. 08. 2007.   #1
filtod
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 27.07.2007
Poruke: 22
Hvala: 0
2 "Hvala" u 2 poruka
filtod is on a distinguished road
Default IT u farmaceutskoj industriji

Citat:
Originalno napisao Dragan Babić Pogledajte poruku
Ja sam poceo da radim na jednom projektu koji se zvao "Berza Lekova" koji je gotovo apsolutno isti kao "Moj Lek", ali je malo nakon početka razvoja priča propala i projekat nikada nije zaživeo. Filtod jel znaš možda da li je ista ekipa koja je bila tada iza Berza Lekova sada iza Moj Lek?
Dragane, šta se ustvari desilo sa Vašim projektom? Dokle ste stigli i gde je stalo?

Našoj ekipi trebalo je godinu dana rada da dođemo do beta verzije. Sada smo tri nedelje online u beti i nailazimo na raznorazne probleme, od kojih najmanje imamo tehničkih.
__________________
Filip Todorović
filtod je offline   Odgovorite uz citat
Staro 10. 08. 2007.   #2
Dragan Babić
Designer guy
Wrote a book
 
Avatar Dragan Babić
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.373
Hvala: 55
42 "Hvala" u 22 poruka
Dragan Babić će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za Dragan Babić
Default

Wow, kad sam pročitao naziv teme bio sam u fazonu ko me brate proziva, a ono samo legitimno pitanje, navatrirao sam se za džabe.

Šalu na stranu, da odgovorim. Koliko ja znam projekat je stao malo posle starta, ja sam razvio svega nekoliko inicijalnih HTML mockupa za nekoliko stranica, nismo ni logo još napravili (na screenovima je samo placeholder).

http://draganbabic.com/fun/screensho...a_screen_1.png
http://draganbabic.com/fun/screensho...a_screen_2.png
http://draganbabic.com/fun/screensho...a_screen_3.png

Znam da je Slavko Dervišević (programer) radio na admin delu i da smo tamo nešto cimali, ali se ne sećam oko čega, niti imam neke od tih stranica.
Dragan Babić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 10. 08. 2007.   #3
filtod
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 27.07.2007
Poruke: 22
Hvala: 0
2 "Hvala" u 2 poruka
filtod is on a distinguished road
Default

Mislio sam da ste uspeli da dođete do tehničke realizacije.

Imam nekoliko problema koje nisam u potpunosti predvideo u toku planiranja:
  • obaveštavanje preko različitih foruma se pokazalo mnogo teže od očekivanog
Na većini foruma (osim nekoliko uskostručnih iz oblasti IT-a ili farmacije), pa i na forumima opšteg tipa gde postoje teme kao što su "zanimljivi linkovi" post se briše ili zaključava kao reklama.
Imam utisak da bi mnogo lakše bilo da predstavim i objavim obaveštenje o nekom servisu koji nudi NASA ili FDA (Food and drug administration), pa čak i kada bi se radilo o komercijalnim servisima.
  • rad na terenu
Iznenađujuće je kako veće, privatne firme, koje su u farmaceutskom bizinisu pokazuju otpor prema ovaj vrsti servisa. Za mene je ovo bilo potpuno neočekivano.
Još od 1995 smo radili na razvoju i primeni IT rešenja za poslovanje u farmaciji i sva iskustva su pokazivala da će male, samostalne apoteke imati "paraniočni" stav prema ovakvom projektu. Sada se pokazalo potpuno drugačije.
Ali ima i vrlo pozitivnih iznenađenja.

Odziv specijalista iz farmaceutske zdravtvene zaštite, kao i diplomiranih farmaceuta je dobar. To je nešto čemu sam se nadao, ali nisam očekivao.
__________________
Filip Todorović
filtod je offline   Odgovorite uz citat
Staro 10. 08. 2007.   #4
conica
Pilece krilce(reš)
Master
 
Avatar conica
 
Datum učlanjenja: 12.01.2006
Lokacija: Little boy's playground
Poruke: 604
Hvala: 47
61 "Hvala" u 27 poruka
conica će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za conica Pošaljite poruku preko MSN za conica Pošaljite poruku preko Skype™ za conica
Default

Citat:
Originalno napisao filtod Pogledajte poruku
...
Iznenađujuće je kako veće, privatne firme, koje su u farmaceutskom bizinisu pokazuju otpor prema ovaj vrsti servisa. Za mene je ovo bilo potpuno neočekivano.
Još od 1995 smo radili na razvoju i primeni IT rešenja za poslovanje u farmaciji i sva iskustva su pokazivala da će male, samostalne apoteke imati "paraniočni" stav prema ovakvom projektu. Sada se pokazalo potpuno drugačije.
...
U sustini ovo i nije toliko iznenadjujuce.
Velike firme vec imaju izgradjenu poziciju na trzistu, sto marketinsku (ne mislim na TV reklame, vec na hear/say) sto prodajnu, dok male traze sve nacine da se afirmisu. Kako jedna apotekica uglavnom nema sredstava da se oglasava, ovo je za njih idealan nacin da kupci obrate paznju na njih.

Na zalost slucaj kod nas je da
1. ili neke lekove mozemo naci samo u takvim malim privatnim apotekicama - koje opet ne mozemo naci jer nemaju sredstva za oglasavanje,
2. ili su te male apotekice primorane da zbog konkurencije sa velikima i rasirenima spuste cene (sto opet nama kao kupcima koristi)

Sve u svemu, dokazalo se pravilo da velikima konkurencija (pogotovo na istoj strani na sajtu ) uopste ne odgovara.

Moj savet vam je da se skoncentrisete bash na te male, posto cete na taj nacin stvoriti atmosferu velikog konkurenta velikim firmama.
__________________
HomeOfWeb | BLOG: (hrk)pljuc.com
conica je offline   Odgovorite uz citat
Staro 12. 08. 2007.   #5
ppavlovic
expert
Expert
 
Avatar ppavlovic
 
Datum učlanjenja: 27.11.2005
Poruke: 543
Hvala: 47
57 "Hvala" u 31 poruka
ppavlovic će postati "faca" uskoro
Default

Pozdravljam pojavu ovakvog sajta na nasem trzistu.
Elem, kao krajnjeg korisnika ('fala Bogu, ne tako cestog) zanima me opis odredjenog leka, cemu sluzi, sta leci, kontraindikacije, doziranje i primena. Mislim, malo sam skeptican da li je neki foreign key ili tag lose povezan prilikom related pretrage i ode sve u propas'.
Sajtu (moje misljenje samo) nedostaje i neka vrsta komentara posetilaca za date lekove, iskustva i sl.

Posto mu fale te neke opcije bitne krajnjem korisniku, a ne apotekama / apotekarima, sajt ce biti skidan sa raznih foruma.
__________________
MojNoviAuto.com - Tvoj prvi sajt za kupovinu novog automobila
ppavlovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 12. 08. 2007.   #6
filtod
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 27.07.2007
Poruke: 22
Hvala: 0
2 "Hvala" u 2 poruka
filtod is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao ppavlovic Pogledajte poruku
Pozdravljam pojavu ovakvog sajta na nasem trzistu.
Elem, kao krajnjeg korisnika ('fala Bogu, ne tako cestog) zanima me opis odredjenog leka, cemu sluzi, sta leci, kontraindikacije, doziranje i primena. Mislim, malo sam skeptican da li je neki foreign key ili tag lose povezan prilikom related pretrage i ode sve u propas'.
Sajt jeste namenjen krajnjim korisnicima i za sve ono što su pitanja i nedoumice pacijenata, zadužen je forum i stručnjaci koji na njemu učestvuju.

Objavljivanje podataka o leku je regulisano posebnim Pravilnikom, i dok je ovaj pravilnik na snazi, poštovaćemo njegove odredbe.

Nadam se da će preko ovog sajta stručna javnost moći da utiče na zakonodavce tako da se olakša dobijanje kompletne informacije o leku. Do tada savetovalište (forum) može da pruži sve relevantne informacije o načinu i toku terapije, neželjenim efektima ili interakcijama.
__________________
Filip Todorović
filtod je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 11. 2007.   #7
filtod
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 27.07.2007
Poruke: 22
Hvala: 0
2 "Hvala" u 2 poruka
filtod is on a distinguished road
Default

mojlek.com je ušao u uži izbor za Diskobolos 2007.

http://www.jisa.org.yu/

Morao sam ovo da podelim sa vama.
__________________
Filip Todorović
filtod je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Potreban developer za rad u industriji zabave/igara sinisa.rudan Poslovne ponude i zapošljavanje 0 01. 04. 2008. 01:23


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 19:18.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.