DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Opušteno
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Opušteno Trenutak za pauzu - Ćaskanje. Sponzor: blogodak

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 03. 12. 2006.   #11
sirNemanjapro
Banned
Expert
 
Datum učlanjenja: 31.03.2006
Lokacija: Trnava, Čačak
Poruke: 464
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
sirNemanjapro je ponekada pravio frku ranije
Default

Ja sam na LGa zaboravio kada sam video kako je Sony uradio zadnji deo monitora.
Mnogo proizvodjaca ne polaze na estetiku, ali meni, je eto ko za inat, bitna.

Zasto da ne uzmem Sony-a SDM-E76D 19"?
sirNemanjapro je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 12. 2006.   #12
Eniac
troll mode
Wrote a book
 
Avatar Eniac
 
Datum učlanjenja: 06.09.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.034
Hvala: 56
69 "Hvala" u 46 poruka
Eniac će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za Eniac Pošaljite poruku preko MSN za Eniac Pošaljite poruku preko Skype™ za Eniac
Default

pa sony vazi za jako kvalitetne monitore ali je u vreme kad sam ja kupovao bio dosta skuplji od LGja i ako je ovaj bio viseg cenovnog ranga
Eniac je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 12. 2006.   #13
gastonr
Poslovni softver BLOG
Certified
 
Avatar gastonr
 
Datum učlanjenja: 20.06.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 67
Hvala: 10
5 "Hvala" u 3 poruka
gastonr is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za gastonr Pošaljite poruku preko Skype™ za gastonr
Default

Citat:
Originalno napisao Eniac
pa sony vazi za jako kvalitetne monitore ali je u vreme kad sam ja kupovao bio dosta skuplji od LGja i ako je ovaj bio viseg cenovnog ranga
Skoro sam pročitao vest da je Sony prekinuo proizvodnju TFT monitora. Navodno, ne mogu da održe svoj kvalitet po ovim cenama.
A cene su hit. Npr. Samsung 20 inča Wide košta 339 eura. Ja sam nešto u fazonu da uzmem neki wide ekran po što nižoj ceni. Ionako je to postala potrošna roba. Kad se samo setim da sam LG 17-icu (http://www.lge.com/products/model/detail/l1780q.jhtml) platio 350 eura pre nepunih godinu dana, muka me uvati
__________________
poslovni softver (dot) net BLOG
gastonr je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 12. 2006.   #14
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Ja sam samsung 913N pre godinu dana platio 430 eur, sada je takav oko 200 eur. Kupio sam pre mesec dana samsung 204B - 270 eur + pdv

Ne vredi nista ispod 19 incha, ja cak planiram da kupim jos jedan 20" pa da ga stavim jedan do drugog.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 12. 2006.   #15
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

kad uzimate wide ekrane vodite racuna o tome da li vasa graficka podrzava tu rezoluciju. Ja sam zbog monitora morao da menjam graficku (radeona 9000Pro), a cini mi se da je i blues imao slicnih problema...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 12. 2006.   #16
zark0vac
Rade Joksimović
Professional
 
Datum učlanjenja: 27.10.2006
Poruke: 220
Hvala: 0
1 "Hvala" u 1 poruci
zark0vac is on a distinguished road
Default

Ja sam pre 2 godine uzeo Samsung SyncMaster 172v, tada ga platio oko 600e a sada kosta vise od 3x manje i pritom, nemoze se porediti po odzivnom vremenu, uglu vidljivosti, etc sa sadasnjim modelima..
zark0vac je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 12. 2006.   #17
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

@ivanhoe: da, ja i dalje imam isti problem, jedino što ja mogu ipak da poteram 1600 x 1200 ali u analognom režimo , to mi je dovoljno da ne moram da trošim pare na fensi karticu (yet).
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 12. 2006.   #18
dejadj
član
Certified
 
Avatar dejadj
 
Datum učlanjenja: 18.08.2005
Lokacija: Kruševac
Poruke: 95
Hvala: 3
2 "Hvala" u 2 poruka
dejadj is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za dejadj
Default

Radio sam sa dva CRT monitora 19'' pa pazario LCD LG 204 WT (20'') za 280+PDV i sada radim samo sa njim mada sam navikao na drugi...

Pozdrav
dejadj je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 12. 2006.   #19
milano
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 31.01.2006
Poruke: 50
Hvala: 0
3 "Hvala" u 2 poruka
milano is on a distinguished road
Default

Moje tft iskustvo vezano je iskljucivo za samsung i veoma je pozitivno.
Samo ako su vam bitne boje za dizajn, nemojte da se zalecete na jeftine wide modele. Ja sam imao prilike da koristim modele 920N (200+ eur) i 970p (400+ eur). Reazolucija i velicina je ista (1280x1024, 19) kod oba. Prikaz boja je drugaciji, subjektivno 920n preterano 'sljasti'. Zbog boja ja sam calovao dosta vise para, mada mislim da se za klasican surf + kodiranje ne isplati dati 200 eur vise, jer razlika u kvalitetu nije toliko velika kao u ceni.

SirNemanja, toplo preporucujem da skoknes i do dz, tamo ima bar 4 teme vezane za tft monitore, kad sam ja kupovao mislim da je ilija bio vatreni zagovornik za samsung 970p, koji sam na kraju i kupio i veoma sam zadovoljan, iako sam u startu o samsungu imao veoma lose misljenje zbog secanja na kraljicu radijacije 753s.

Sto se tice velicine ekrana, to je kod mene islo po principu: dok sam imao 17 mislio sam da je 19 vrh, sad imam 19 i ne bi mi skodilo 21-2, ili cak da preskocim jednu lestvicu i odem odma na 24 Mada to je vec u srbiji planinarenje od preko 1k eur...
milano je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 12. 2006.   #20
sirNemanjapro
Banned
Expert
 
Datum učlanjenja: 31.03.2006
Lokacija: Trnava, Čačak
Poruke: 464
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
sirNemanjapro je ponekada pravio frku ranije
Default

Hehe...
Znam ljude koji i dalje imaju cuveni 753s, i obicno eskiviram da im "pogledam komp".

Sta ga znam, ajd pogledacu to na dz, mada ovaj LG i Sony su mi jaaako primamljivi. Sony vise od LGa. I naravno u startu planiram da uzmem 19" ("Da se ne zajebavamo celu noc." - Rambo Amadeus - Sega Mega).

Mada bi i ja voleo neki Apple Cinema Display HD, ali jednostavno za takve monitore, ja trenutno nemam para, a ni volje da se upustam u takvo sto. Inace koliko me secanje dobro sluzi LG je radio ekrane za iMac G5, sada ne znam ko je radio za ACD HD ekrane, ali opet i to moze biti jaka referenca.

SAMSUNG 970p, i prema izgledu i prema tehnickim specifikacijama, superb monitor, ali ja nemam macku niti igram stoni tenis.

Ja se samo plasim da se ne razocaram u ovaj Sony kada ga isprobam. Ima li neko neki predlog na cemu da ga testiram? Da otvaram slike prirode, ili da igram igrice...
sirNemanjapro je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
sharovanje tastature, misa i monitora ivanhoe Opušteno 4 21. 07. 2010. 06:29
Kupovina softvera nixa e-Business 23 21. 06. 2010. 15:29
Macbook 4.1 - kupovina sH@DoW Hardware 10 18. 05. 2010. 06:42
Preporuka/pitanje u vezi monitora BrainDamage Hardware 10 27. 05. 2007. 21:37


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 20:47.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.