DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 10. 09. 2010.   #11
vidak
Banned
Expert
 
Datum učlanjenja: 29.09.2007
Poruke: 458
Hvala: 131
71 "Hvala" u 44 poruka
vidak is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao McKracken Pogledajte poruku
Blues je potpuno u pravu, kako kod da radis gomila ce da vice "Ua, lopovi!"
Jeste tako, samo ovi iz Ojrope i Amberike ne kradu od svojih nego od tuđih a po nešto daju i svojima da bi manje vikali. To je osnova svake uspešne ekonomije.
vidak je offline   Odgovorite uz citat
Staro 10. 09. 2010.   #12
oksite
Damir Trninic
Expert
 
Datum učlanjenja: 22.04.2006
Poruke: 463
Hvala: 42
63 "Hvala" u 44 poruka
oksite će postati "faca" uskoro
Default

Mislim da ste svi malo pobrkali loncice, ali, ako, neka je veselo. Sve ce to narod pozlatiti, samo da nam duh ostane pozitivan u ovim danima izazova, od Istanbula do Njujorka. Sad idem da lajkujem Pilipovicev komentar, neka Gargoyle ostane sam crna ovca.

Nego, kako ide sa onim sajtom za promociju Srbije, to isto bese neformalno, neka smo samo zivi i zdravi, ne trebaju pare, ne treba nista, samo neka je zdravlja i veselja. Kataklizma komunizma.
__________________
dooConsult
oksite je offline   Odgovorite uz citat
Staro 10. 09. 2010.   #13
LiquidBrain
Milan Cvejic
Wrote a book
 
Avatar LiquidBrain
 
Datum učlanjenja: 05.09.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.241
Hvala: 32
73 "Hvala" u 56 poruka
LiquidBrain će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Yahoo za LiquidBrain
Default

Heh, rad sa drzavom = borba sa vetrenjacama...

Opet kazem, offshore...
__________________
http://weevify.com
LiquidBrain je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" LiquidBrain za poruku:
Staro 10. 09. 2010.   #14
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

oksite, super ti je ovaj post ... ne znam samo šta hoćeš da postigneš time.

Što se tiče tog sajta koji spominješ, ja sam odavno rekao da je "previše babica" i da od toga nema ništa, zato sam se odmah povukao odatle, ali kakve to veze ima sa ovom pričom?

I ovu temu ste pokrenuli samo da bi istesli hate koji je tamo obrisan da ne bi pravio noise. Ok, istresite svoje frustracije, izbombardujte defetizmom, neka vam ova tema služi kao eWC, ja nemam ništa protiv.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" bluesman za poruku:
Staro 11. 09. 2010.   #15
Gargoyle
old school
Professional
 
Datum učlanjenja: 19.04.2007
Poruke: 372
Hvala: 139
70 "Hvala" u 43 poruka
Gargoyle će postati "faca" uskoro
Default

Žao mi je ali ja jednostavno (više) nisam tako optimističan. Naravno ko ima resurse i volju, samo napred, neka pomaže državi. Mene država nizašta nikada ne pita, ako nešto i pita, kad dobije odgovor, ništa se nikada ne reši. Ali me SAD za ovo pita, i SAD će se nešto rešiti. Do sada nije, ali SADA hoće. Hajde da pričamo, da ne bi nešto radili. Meni je sve ovo teška demagogija i umesto novih i novih radnih grupa, okruglih stolova, projekata, kampanja za promociju Srbije, i sl. ajde neka me ta država jednog dana obraduje sa informacijom da je nešto actually rešeno. Dok sam živ, ako je moguće.

Što se tiče odliva kapitala, to jeste tačno. Stisli su se i ne daju da se odlije 10 eur. Do juče nisi mogao da šalješ western. Sad možeš, opet to nije biznis usluga, zato sad i može. Za sve živo što plaćam mi treba faktura. Paypal u okruženju (npr.) u Bosni može, kod nas ne može.

Evo primera radi učestvovao sam u Sveobuhvatnoj Reformi Propisa, podneo popunjene one formulare, konkretno u vezi deviznog poslovanja. Danas, godinu dana posle, kontrolnik nije ukinut, obaveštavanje deviznog inspektorata nije ukinuto. E pa molim, i drugi put. Tu smo da pomognemo, a vi ćete već videti kada i da li ćete uopšte da radite svoj posao. Tako da toliko od mene što se tiče pomaganja državi. Ja lično jednostavno ne verujem više, i ne želim više da slušam priče, prođe mi život. Sedite i uradite nešto.
Gargoyle je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" Gargoyle za poruku:
Staro 11. 09. 2010.   #16
zira
Vladan Zirojević
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 09.06.2006
Lokacija: Beograd/Trebinje
Poruke: 903
Hvala: 106
183 "Hvala" u 82 poruka
zira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auru
Pošaljite ICQ poruku za zira Pošaljite poruku preko Skype™ za zira
Default

Decembar 2007, nekih 3 godine unazad:

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija....&nav_id=271918

Sve sto je tad receno i dalje vazi.

Uopste ne poznajem zakonodavstvo i procedure, ali mi nije jasno da ako predstavljaju "EU kao put bez alternative" zasto ne primjene zakone iz EU i njihove procedure odmah?
__________________
Donesi.com SrediMe
zira je offline   Odgovorite uz citat
Staro 11. 09. 2010.   #17
srdjan
xyz
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Poruke: 893
Hvala: 87
346 "Hvala" u 163 poruka
srdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu auru
Default

Pitanje za @smarkovića, ako čita ovu temu:

Zašto ceo taj tim Ministarstva ne ode u posetu zemlji koja ima neke stvari već odavno rešene, evo recimo predsednik je baš sad u Estoniji. I ponesu najveći USB-key što su zadužili i prekopiraju sve informacije, saznanja i softvere što im se nudi besplatno. Ili prosto kupe njihovo rešenje za e-upravu i šta sve ne.

Zašto Vlada mora da smišlja neka IT rešenja prilagodjena našim uslovima, uz angažovanje domaće pameti... a što se često završi nekom korupcijom, ili nikad, ili rešenjima ispod svih standarda (npr: "pao sistem za slikanje za dokumenta, dodji sutra")

Poslednja izmena od srdjan : 11. 09. 2010. u 00:21.
srdjan je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" srdjan za poruku:
Staro 11. 09. 2010.   #18
oksite
Damir Trninic
Expert
 
Datum učlanjenja: 22.04.2006
Poruke: 463
Hvala: 42
63 "Hvala" u 44 poruka
oksite će postati "faca" uskoro
Default

^ Nemam pojma za druge, mada sam skoro 100% siguran da je jedina iskazana frustracija pokazana od strane Ministarstva, kada su odlucili da krenu u siroku javnu raspravu u ovako ranoj fazi njihovog projekta.

A za defetizam, to nisi mislio na mene, sluzbenika Vlade i sluzbenika Gradske uprave? I sta je problem ako mislim da najstrucniji ovde treba da pomognu, budu formalno priznati i finansijski nagradjeni za svoj rad. To, ponavljam, ne mogu biti ja ni u jednom scenariju a da ne budem u sukobu interesa. Kakve onda frustracije i defetizam, zar ce kriticnost da zovemo defetizmom? U zemlji koja 2010. pravi 40% svog BDP-a od pre 21 godine?
__________________
dooConsult
oksite je offline   Odgovorite uz citat
Staro 11. 09. 2010.   #19
oksite
Damir Trninic
Expert
 
Datum učlanjenja: 22.04.2006
Poruke: 463
Hvala: 42
63 "Hvala" u 44 poruka
oksite će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao srdjan Pogledajte poruku
I ponesu najveći USB-key što su zadužili i prekopiraju sve informacije, saznanja i softvere što im se nudi besplatno.
Ako ti kazem da se u drzavnoj upravi i na nizim nivoima vlasti, USB ne zaduzuje, vec zavodi kao potrosni materijal, da su eksterni disk od 500 gica i rolna toalet papira, jednom izdata, za drzavu od istog nivoa interesa, zero, da li ces me onda podrzati u mom predlogu da 5-7 nasih kolega, mozda i ti medju njima, podele 500 hiljada dinara i naprave jedan stvarno dobar dokument?

Zao mi je sto ovako javnim diskusijama pokazujemo koliko smo, kao profesionalna, ili sto bi Varagic rekao, interesna grupa, van svih tokova. Uozbiljite se. Ili cu ja da se un-uozbiljim i pojescu vam 3 kile rostilja sledece subote.
__________________
dooConsult
oksite je offline   Odgovorite uz citat
Staro 11. 09. 2010.   #20
vidak
Banned
Expert
 
Datum učlanjenja: 29.09.2007
Poruke: 458
Hvala: 131
71 "Hvala" u 44 poruka
vidak is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao srdjan Pogledajte poruku
Zašto Vlada mora da smišlja neka IT rešenja prilagodjena našim uslovima, uz angažovanje domaće pameti... a što se često završi nekom korupcijom, ili nikad, ili rešenjima ispod svih standarda (npr: "pao sistem za slikanje za dokumenta, dodji sutra")
Sve je to druže moj "Fabrika znanja"!
vidak je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Mapiranje prepreka za razvoj e-trgovine smarkovic e-Business 31 10. 11. 2013. 06:49
Mapiranje dugmića na YT kanalu pcigre Marketing i SEO 0 09. 07. 2008. 14:33
Ip geo mapiranje po gradovima?!? LiquidBrain Web Hosting, web serveri i operativni sistemi 13 04. 04. 2008. 16:51
[komentari] cavz.com Dzordz Web site, dizajn i multimedia 11 19. 06. 2007. 21:40


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 10:45.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.