DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > Marketing i SEO
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Marketing i SEO Marketing tehnike i Search Engine Optimization

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 08. 08. 2010.   #1
trazimcuruzabrak
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 15.06.2007
Poruke: 209
Hvala: 0
50 "Hvala" u 9 poruka
trazimcuruzabrak is on a distinguished road
Default Backlink trikovi

Analiziram backlink strategiju web stranice jednog sajta koja se za jednu vrlo vrlo jaku kljucnu rec nalazi na prvom mestu na google. Saznam da on ima 231 589 backlink-ova!!!!! To mi je bilo gotovo neverovatno. Pretpostavljam da taj sajt poseduje samo jedan tip a ne citava vojska radnika tipa google, facebook itd, pa mi je bilo sumnjivo kako to jedan covek moze da napravi toliko backlink-ova. Jer da bi to ostvario RUCNO po meni treba mu jedno 6 godina ali samo da jede, spava i da ubada linkove. Znaci bilo mi je totalno sumnjivo da je to ostvario rucno pa sam posumnjao da je to odradio pomocu nekog programa ili ti pomocu nekih trikova. I tako ja izlistam sve njegove te backlink-ove i evo rezultata:



Dakle pod 1 vidite o kom sajtu se radi, pod 2 vidite koliko je pronadjeno backlink-ova i pod 3 vidite na kojim spoljnim web stranicama se nalaze njegovi backlink-ovi. Listam ti ja tako listam i primecujem da samo na jednom sajtu postoji 99% tih backlink-ova a to je sajt http://feedjit.com/news .

E sad odem ti ja na tom sajtu feedjit.com da vidim sta se tamo desava i nikako da provalim o cemu je rec. Valjda je to sajt koji povezuje neke blogove sa www.blogger.com !!! E sad taj tip je nekako ubacio svoj sajt na taj blogger a ne kontam kako. Evo dokaza:



E sad ovde mi nije jasno kako je to on odradio jer vidite pod 1 na gornjoj slici logo tog blogger-a a pod 2 na istoj slici vidite punu adresu stranice sajta tog tipa a ne stranicu bloga sa tog blogger sajta. Kako je to on odradio, i da li to ima veze sa ovom mojom pricom, to jest da li je bitno za trik sa backlink-ovima??????

E sad tu nije kraj, tip se na tom sajtu feedjit.com povezao sa preko 200 000 blogova koji bloguju na blogger.com a feedjkit.com je napravio stranice svih tih veza i na taj nacin ostvario brojku tom sajtu od preko 200 000 backlink-ova. Evo dokaz za to povezivanje:



Na ovoj slici gore pod 1 valjda feedjit.com izlistava neke veze bloga prijecaniblogs sa nekim sajtovima medju kojih je i doticni sajt koji je moja meta analize. I taj sajt meta moje analize se tako valjda povezao sa jos preko 200 000 blogova na tom blogger.com-u

Medjutim sve je to ok medjutim moje pitanje je kako se to povezao, da li se uopste on sam povezao rucno(posto je malo neverovatno da se rucno poveze sa preko 200 000 blogova) sa tim blogovima ili to sam sajt feedjit.com to automatski programski odradi i vestacki stvori toliko backlink-ova???????

I glavno pitanje je kako da i ja tako nesto odradim ako sve to ne iziskuje nikakav napor vec petnaestak minuta rada a za uzvrat dobijete preko 200 000 backlink-ova???????? Ja znam da ti linkovi pojedinacno nisu nesto mnogo jaki za SEO medjutim brutalna njihova kolicina cini da zbir daje ipak mnogo veliki SEO uticaj.
__________________
Igrice

Poslednja izmena od trazimcuruzabrak : 08. 08. 2010. u 10:24.
trazimcuruzabrak je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 08. 2010.   #2
agvozden
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 16.02.2006
Poruke: 129
Hvala: 25
15 "Hvala" u 14 poruka
agvozden is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za agvozden
Default

200 000 x 0 = 0 !!!
__________________
moj blog | moj veb sajt | moj gradic | moj region
agvozden je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 08. 2010.   #3
trazimcuruzabrak
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 15.06.2007
Poruke: 209
Hvala: 0
50 "Hvala" u 9 poruka
trazimcuruzabrak is on a distinguished road
Default

Naravno nije on izgradio linkove samo preko sajta feedjit.com ali je koristio takvu strategiju da se ubacivao na sajtove koji automatski generisu puno stranica sa povratnim linkovima. Medjutim nije bas nula jer eto sajt je na prvoj poziciji za vrlo jaku kljucnu rec i gde je konkurencija strahovito velika
__________________
Igrice
trazimcuruzabrak je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 08. 2010.   #4
Ekvador
old school
Professional
 
Datum učlanjenja: 12.02.2009
Poruke: 322
Hvala: 22
57 "Hvala" u 41 poruka
Ekvador is on a distinguished road
Default

Ne znam za druge njegove backlinkove,ali da bi bio "jaci" od njega za ove linkove treba ti samo jedan jak backlink.
Ekvador je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 08. 2010.   #5
Peca
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 02.10.2006
Lokacija: Niš
Poruke: 1.618
Hvala: 263
275 "Hvala" u 104 poruka
Peca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoro
Default

pa blogger.com dozvoljava da blog bude kod njih a da zakupis svoj .com domen.
eto ti odgovor.
samo je kupio .com domen, ali i dalje se hostuje na blogger-u.
__________________
Vesti | MyCity | Igrice | Zaštita od virusa
Peca je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 08. 2010.   #6
Peca
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 02.10.2006
Lokacija: Niš
Poruke: 1.618
Hvala: 263
275 "Hvala" u 104 poruka
Peca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Ekvador Pogledajte poruku
Ne znam za druge njegove backlinkove,ali da bi bio "jaci" od njega za ove linkove treba ti samo jedan jak backlink.
bilo nekad.
sad ti za to treba mnogo vise od jednog backlinka...
__________________
Vesti | MyCity | Igrice | Zaštita od virusa
Peca je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 08. 2010.   #7
Ekvador
old school
Professional
 
Datum učlanjenja: 12.02.2009
Poruke: 322
Hvala: 22
57 "Hvala" u 41 poruka
Ekvador is on a distinguished road
Default

Ne, i sada vazi, kada bi postavljac teme dobio link u textu, od sajta sa slicnom tematikom koji ima recimo PR 4-5, bio bi ispred ovoga, garantujem.
Kada bi bilo tako kako pricas, za jednu noc sa Xrumerom bi prestigao ovoga. Poenta je da ti backlinkovi nesto znace , ako nema konkurencije, odnosno ako je konkurencija jos slabija. Ako on ima 250.000 kilavih backlinkova, bice bolji od svih koji imaju manje isto kilavih backlinkova.

Poslednja izmena od Ekvador : 08. 08. 2010. u 17:20.
Ekvador je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 08. 2010.   #8
Peca
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 02.10.2006
Lokacija: Niš
Poruke: 1.618
Hvala: 263
275 "Hvala" u 104 poruka
Peca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoro
Default

postujem tvoje misljenje.
ja samo imam feeling [iz mnostva prethodnih iskustva] da jedan [dva, tri...] takva backlinka nisu dovoljna.
mislim da google gleda starost domena, i radi ono sto ja nazivam "spijunazom" - posmatra koliku posetu sajt ima bez da se gleda poseta sa googla - dakle direct visitors i referring visitors.
na osnovu ta dva koeficijenta on [dobrim delom] uskladjuje i svoj SERP za dati sajt.
naravno jos 500 faktora manje-vise utice na SERP, ali namerno naglasavam ta dva jer mi se cini da google sve vise ide u pravcu rangiranja na osnovu parametara koji su u neku ruku prirodni - ne mozes fejkovati posete - ili imas posetioce ili ih nemas - dakle nemas mnogo mogucnosti da prevaris google.

zato imam feeling da bi jedan [ili cak vise] kvalitetnih backlinkova - dalo mizeran rezultat.
google se prosto manje oslanja na backlinkove - odnosno treba ti sada MNOGO vise kvalitetnih backlinkova [i to pametno biranih, vremenski rasporedjeno] da bi postigao prvo mesto za neku znacajniju kljucnu rec.

prosto ne mozes sa par backlinka da prestignes nekog ko je u svoj sajt ulozio 5 godine truda.
__________________
Vesti | MyCity | Igrice | Zaštita od virusa
Peca je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 08. 2010.   #9
trazimcuruzabrak
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 15.06.2007
Poruke: 209
Hvala: 0
50 "Hvala" u 9 poruka
trazimcuruzabrak is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Ekvador Pogledajte poruku
.........ako nema konkurencije, odnosno ako je konkurencija jos slabija............
Vidi ja nemam uvid u sve spoljne linkove tog doticnog sajta kojeg analiziram ali shvatio sam da on uglavnom gradi svoju strategiju tako sto se ubacuje na sajtove koji kad na jednom mestu ubacis svoj link oni programski prave veliki broj stranica na kojima se nalazi njegov link. Naravno da ja nisam pogledao sve njegove 200 000 i kusur backlink-ova tako da verovatno ima i druge linkove spoljnje kvalitetne linkove ali verovatno su u velikoj manjini jer je njegov PR samo 3. Pretpostavljam da taj sajt poseduje i moderira jedan covek te zato je neverovatno da on rucno pravi toliku kolicinu backlink-ova.

Sa druge strane taj sajt nije macji kasalj jer je on prvi na kljucnu rec koja svakodnevno dovodi preko 5000 unikatnih posetilaca ako si prvi, a prva stranica za tu kljucnu rec se na google otvori preko 10 000 puta. Dakle to je jedna od najacih srpsko-hrvatsko-bosanskih kljucnih reci.
__________________
Igrice
trazimcuruzabrak je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 08. 2010.   #10
Ekvador
old school
Professional
 
Datum učlanjenja: 12.02.2009
Poruke: 322
Hvala: 22
57 "Hvala" u 41 poruka
Ekvador is on a distinguished road
Default

Peco, sve sto si naveo je tacno, ali tema nije, sta je sve bitno za rangiranje, vec pricamo o 250.000 lakih backlinkova. Hocu da kazem, da ne treba da ga brine taj broj backlinkova ( i takav kvalitet), ako zeli da jednog dana bude ispred njega.
Ekvador je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
BackLink Selidbe011.com Sva početnička pitanja 38 07. 03. 2010. 00:57
Google backlink update cvele Marketing i SEO 1 11. 09. 2005. 20:27


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 04:18.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.