DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Opušteno
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Opušteno Trenutak za pauzu - Ćaskanje. Sponzor: blogodak

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 04. 01. 2007.   #151
bojan_bozovic
expert
Master
 
Avatar bojan_bozovic
 
Datum učlanjenja: 20.12.2005
Poruke: 730
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
bojan_bozovic is on a distinguished road
Default

Zaboga ako je goth.net ja ga uzimam! Pobogu, ne mozes tako, eto,moja su interesovanja isklucivo vezana za tu nisu i ne zanima me nista drugo. A imam mnogo vise od tih 200 evra. londonnews.com mi ne treba (a jos manje beogradskevesti.com), ne bih ni zeleo praviti lokalne vesti za Bg ili London ili placati ljude da pisu tekstove, jer me to ne zanima. Zarada kod mene nije u prvom planu. A dalje, i to je moguce, tvoja ideja nije tako dobra kao sto mislis, ne zato sto si zlonameran, i domen ne vredi tih dvesta evra. Dakle, ne mozes ocekivati da ti neko da pare na nevidjeno dok ne vidi robu koju prodajes.
bojan_bozovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 01. 2007.   #152
filmil
хардвераш
Qualified
 
Datum učlanjenja: 04.01.2007
Lokacija: Маунтин Вју, САД
Poruke: 117
Hvala: 4
25 "Hvala" u 10 poruka
filmil is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao bojan_bozovic
Zaboga ako je goth.net ja ga uzimam! Pobogu, ne mozes tako, eto,moja su interesovanja isklucivo vezana za tu nisu i ne zanima me nista drugo. A imam mnogo vise od tih 200 evra. londonnews.com mi ne treba (a jos manje beogradskevesti.com), ne bih ni zeleo praviti lokalne vesti za Bg ili London ili placati ljude da pisu tekstove, jer me to ne zanima. Zarada kod mene nije u prvom planu. A dalje, i to je moguce, tvoja ideja nije tako dobra kao sto mislis, ne zato sto si zlonameran, i domen ne vredi tih dvesta evra. Dakle, ne mozes ocekivati da ti neko da pare na nevidjeno dok ne vidi robu koju prodajes.
Мислим да разумем шта кажеш, па да пробам да образложим.

Границу од 200€ поставио сам не зато што мислим да ствар вреди не више од 200€, већ да не би било могућности да се крене на неке сулуде суме, пошто то није циљ.

С друге стране износ је такав да очекујем да се не јави макар ко, већ управо они који могу себи да приуште да дају 200€ за идеју.

Моја процена вредности имена о ком је реч је упоредива са распоном висина понуда које сам дао. То наравно не гарантује да је идеја добра.

Све што за сад могу да кажем у своју одбрану, а да не откријем име домена, јесте да имам много више маште него што је потребно да се смисле „београдскевести“ или „londonnews“.

С обзиром да ништа не зарађујем без обзира на исход, мислим да можете да рачунате на олакшавајућу околност да је ово што сам вам горе написао истина, па вам једино остаје да процените да ли ја заиста умем да проценим вредност имена или не. (У супротном бисте морали и да рачунате на могућност да покушавам да вас обманем.)

ф
filmil je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 01. 2007.   #153
D.i M.e
novi član
 
Datum učlanjenja: 28.11.2006
Poruke: 4
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
D.i M.e is on a distinguished road
Default

Offtopic: јеси ли ти Филип са Нашег писма?
D.i M.e je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 01. 2007.   #154
robi-bobi
expert
Grand Master
 
Avatar robi-bobi
 
Datum učlanjenja: 05.10.2005
Lokacija: Sofia, Bulgaria
Poruke: 805
Hvala: 222
958 "Hvala" u 68 poruka
robi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za robi-bobi
Default

ok, prihvatam obrazlozenje i povlacim se iz diskusije
sve sto bih hteo reci vec je receno na prethodnim stranama


srecno i prodavacu i kupcima
robi-bobi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 01. 2007.   #155
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Zanimljiva tema. Prvo je krenulo sa imenom domena koji ne postoji, pa imenom domena koje postoje ali nisu objavljeni a sada su na red dosli domeni koji postoje i koji su objavljeni .

Predlazem da ovaj topik postane topik za sve one koji zele da prodaju neki svoj domen. Ja sam odlucio da prodam gotovo sve domene koje imam kako bih novac i vreme investirao na nekoliko stvari.

50% od prodaje svakog domena dajem u dobrotvorne svrhe za neke od apela na pomoc na Humanost.org sajtu. Tj. kupac meni moze da uplati samo 50% od cene koju vidi a drugu polovinu uplati gde hoce sa apela za pomoc na sajtu i meni posalje dokaz o uplati.

DOMAINS FOR SALE

hungo.com 1200
imagingphones.com 1200
paidimages.com 1000
comweek.com 700
socioholic.com 900
socioholics.com 900
group-blog.com 850
privatefoto.com 750
bestpracticesguide.com 700
lysts.com 700
mobileplaying.com 650
knowbies.com 600
emailtrends.com 600
feedmeup.com 600
bizteh.com 500
prconference.com 500
wikikiki.com 500
forooms.com 450
mobilethings.com 400
privateflicks.com 400
astromagazin.com 400
interactivemarketingconference.com 400
emailmarketingarticles.com 350
dstud.com 300
freeimagesource.com 300
freeimgsrc.com 300
coursez.com 300
email-marketing-blog.com 200

TOTAL (USD) 15450
BULK PRICE (USD) 5150

REGIONAL (EMEA) DOMAINS FOR SALE


serbiaonline.com 1400
fotke.com 1200
sexsajt.com 900
bankarstvo.com 900
blogovi.com 900
sexysajt.com 750
studije.com 650
karike.com 600
razgovori.com 600
seksologija.com 600
serbiantourism.com 500
sexoglasi.com 450
webgazda.com 450
aktuelnosti.com 350
svetionik.com 350
aforizmi.com 300
serbiainfo.com 300
poznati.com 200
slavni.com 200
flashigre.com 200
poslovniportal.com 200

TOTAL (USD) 12000
BULK PRICE (USD) 4000
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 01. 2007.   #156
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Off Topic: Momci, jel plaćate vi porez za ove stvarčice? Mislim, desetak hiljada dollarsa...
jablan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 01. 2007.   #157
cvele
Banned
Knowledge base
 
Avatar cvele
 
Datum učlanjenja: 01.07.2005
Poruke: 1.598
Hvala: 206
140 "Hvala" u 89 poruka
cvele ima spektakularnu aurucvele ima spektakularnu auru
Default

Citat:
Originalno napisao jablan
Off Topic: Momci, jel plaćate vi porez za ove stvarčice? Mislim, desetak hiljada dollarsa...
uze mi rec iz usta
cvele je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 01. 2007.   #158
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Citat:
zark0vac:
Kad ocekujemo neki tekst kao zavrsnicu ovog eksperimenta?
Eksperiment je izgleda upravo dobio svoj nastavak, tako da ce tekst jos malcice da saceka, dok i ja budem malo raspolozeniji za pisanje naucnog rada

Super je sto se Filmil pojavio. Malo na prvu loptu izgleda komplikovano, ali mi se veoma svidja njegov predlog dodatne zastite potrosaca sa konceptom zapecacene virtuelne koverte u kojoj se nalazi neka intelektualna svojina (tajna formula, povjerljiva informacija, atraktivan domen, itd....).

Sto se tice citavog eksperimenta, stvar je da macka u dzaku i elemenat misterije igra na jednu veoma bitnu ljudsku karakteristiku, radoznalost. Broj citanja i broj strana sa komentarima jasno dokazuje da je ova tema izazvala interesovanje i privukla masu ljudi. U Marketingu i PR-u je cesto sasvim dovoljno privuci ljude i vec putem nekog totalno drugog modela naplatiti veliko interesovanje, bez obzira o cemu se radi...
mungos je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 01. 2007.   #159
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Znači, prodaja mačke u džaku je dobra marketinška tehnika? Good to know
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat
Staro 29. 01. 2007.   #160
Davor Vlajkovic
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 16.05.2006
Poruke: 139
Hvala: 72
1.111 "Hvala" u 26 poruka
Davor Vlajkovic is on a distinguished roadDavor Vlajkovic is on a distinguished roadDavor Vlajkovic is on a distinguished roadDavor Vlajkovic is on a distinguished roadDavor Vlajkovic is on a distinguished roadDavor Vlajkovic is on a distinguished roadDavor Vlajkovic is on a distinguished roadDavor Vlajkovic is on a distinguished roadDavor Vlajkovic is on a distinguished road
Exclamation Samo za ozbiljne igrače

Vruce.com na aukciji:

http://www.limundo.com/aukcija-Domen-VRUCE-COM-1853
Davor Vlajkovic je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Koliko vam blog pomaze u web dev/design biznisu? pRED e-Business 16 05. 03. 2009. 09:40
Sajt Ministarstva Informatike IMA SAJT! Pedja e-Business 33 28. 08. 2007. 11:37
strategija u biznisu v.marko e-Business 11 24. 05. 2006. 22:06
Opera cudan bag -> quirksmode sajt prebacuje strict mode sajt u quirks u drugom tabu bojan_bozovic (X)HTML, JavaScript, DHTML, XML, CSS 0 12. 02. 2006. 12:42


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 19:04.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.