DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 21. 07. 2008.   #1
Gargoyle
old school
Professional
 
Datum učlanjenja: 19.04.2007
Poruke: 372
Hvala: 139
70 "Hvala" u 43 poruka
Gargoyle će postati "faca" uskoro
Default Provizija za dovedenog klijenta (po poslu)

Želeo bih da dam procenat ljudima koji mi dovedu klijenta, po ostvarenom i naplaćenom poslu. Interesuje me šta mislite koliko je fer u praksi ovog našeg posla isplatiti procentualno od vrednosti posla osobi koja mi donese svaki novi posao ? To dakle nije menadžer, već jednostavno osoba koja nema nekog direktnog interesa da mi nabavlja poslove, ali ipak to radi, pa bih želeo da isplatim procenat radi fer odnosa.
Gargoyle je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 07. 2008.   #2
nixa
Nikola Denić
Sir Write-a-Lot
 
Avatar nixa
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.694
Hvala: 160
458 "Hvala" u 164 poruka
nixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za nixa
Default

zavisi kakav lead nije ti isti lead ako ti donese posao od 1000 eura i 100 k eura

ali ide recimo od par posto , do 20 posto za manje projekte
__________________
Do not ask yourself what the world needs. Ask yourself what makes you come alive, and then go do that. Because what the world needs is people who have come alive
nixa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 22. 07. 2008.   #3
Berislav Lopac
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 18.11.2006
Poruke: 140
Hvala: 0
16 "Hvala" u 10 poruka
Berislav Lopac is on a distinguished road
Default

Veliki faktor je i koliko inače imaš posla. Ako si u frci i treba ti svaki posao, daj mu slobodno desetak posto; ali imaš posla preko glave ne daj više od 2%.
__________________
softwave.info
cromotion.net
Berislav Lopac je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 07. 2008.   #4
bokacbl
profesionalac
Professional
 
Avatar bokacbl
 
Datum učlanjenja: 09.01.2006
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 262
Hvala: 24
7 "Hvala" u 5 poruka
bokacbl is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za bokacbl
Default

Citat:
Originalno napisao Berislav Lopac Pogledajte poruku
Veliki faktor je i koliko inače imaš posla. Ako si u frci i treba ti svaki posao, daj mu slobodno desetak posto; ali imaš posla preko glave ne daj više od 2%.
Prvo ja praktikujem da dajem 10% proviziju, ako se radi o manjim projektima napravim neki dogovor (kupim neki poklon ili slicno).

Mislim da ovo sto je Berislav rekao nema veze sa realnoscu. Prvo ako znas da odredis cijenu svog rada onda mozes da odredis kolika je provizija. Takodje ako imas nekog ko ti stalno dobavlja poslove, malo ga obucis da zna okvirne cijene i odmah dogovoris proviziju.

2% - po Berislavu ako ima puno posla i ja mu dobavim posao od 700 eur, znaci da je moja zaradjena provizija - 14 Eur.. smijesno.

U nekim slucajevima pogotovo kod vecih poslova provizije znaju ici i do 50%, jer recimo kad radis outsourcing za zapadnu evropu, tamo neko dogovori posao da se uradi sajt npr. hotela za 3-4k eur, a cijena ovde je recimo 700 - 1000 eur, da li bi odbio posao da ti neko da 1000 eur..
bokacbl je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 07. 2008.   #5
zira
Vladan Zirojević
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 09.06.2006
Lokacija: Beograd/Trebinje
Poruke: 903
Hvala: 106
183 "Hvala" u 82 poruka
zira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auru
Pošaljite ICQ poruku za zira Pošaljite poruku preko Skype™ za zira
Default

Dok sam radio projekte po narudzbini, davao sam 10% kao standardnu proviziju, u nekim slucajevima i 20%.
__________________
Donesi.com SrediMe
zira je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 07. 2008.   #6
Eniac
troll mode
Wrote a book
 
Avatar Eniac
 
Datum učlanjenja: 06.09.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.034
Hvala: 56
69 "Hvala" u 46 poruka
Eniac će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za Eniac Pošaljite poruku preko MSN za Eniac Pošaljite poruku preko Skype™ za Eniac
Default

za oglasavanje u Srbiji se daje provizija i do 50%, mada agencije standardno uzimaju oko 25%. Mislim na dovodjenje oglasivaca na sajt
__________________

eniax.net - malo pišem
@eniac - puno tvitujem
Eniac je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 07. 2008.   #7
Berislav Lopac
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 18.11.2006
Poruke: 140
Hvala: 0
16 "Hvala" u 10 poruka
Berislav Lopac is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao bokacbl Pogledajte poruku
2% - po Berislavu ako ima puno posla i ja mu dobavim posao od 700 eur, znaci da je moja zaradjena provizija - 14 Eur.. smijesno.
Upravo tako, to i jest poanta.

Citat:
Originalno napisao bokacbl Pogledajte poruku
U nekim slucajevima pogotovo kod vecih poslova provizije znaju ici i do 50%, jer recimo kad radis outsourcing za zapadnu evropu, tamo neko dogovori posao da se uradi sajt npr. hotela za 3-4k eur, a cijena ovde je recimo 700 - 1000 eur, da li bi odbio posao da ti neko da 1000 eur..
E vidiš, dragi moj, to se više ne zove provizija. Provizija se daje ako te netko poveže s klijentom, a ti s njim ugovoriš posao. Ako netko obavi pola posla (dogovor posla, pregovori o cijeni, funkcionalnostima itd) onda je logično da i bude plaćen.
__________________
softwave.info
cromotion.net
Berislav Lopac je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 08. 2008.   #8
kubit
KUBIT
Na probnom radu
 
Avatar kubit
 
Datum učlanjenja: 20.03.2007
Poruke: 42
Hvala: 0
2 "Hvala" u 2 poruka
kubit is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za kubit
Default

Citat:
Originalno napisao Berislav Lopac Pogledajte poruku
Veliki faktor je i koliko inače imaš posla. Ako si u frci i treba ti svaki posao, daj mu slobodno desetak posto; ali imaš posla preko glave ne daj više od 2%.
2%!!! Kada vam neko donese posao provizije idu od 20-30% (u ovom poslu kojim se mi bavimo). Ako je u pitanju izgradnja stambeno-poslovnog kompleksa na Novom Beogradu od 50.000 kvadratnih metara onda je 2% korektna provizija. 2% provizije je uvredljivo malo, ta osoba ti više ti nikad neće doneti posao (a nećeš uvek imati posla preko glave)
kubit je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 08. 2008.   #9
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Citat:
Originalno napisao Berislav Lopac Pogledajte poruku
Upravo tako, to i jest poanta.

E vidiš, dragi moj, to se više ne zove provizija. Provizija se daje ako te netko poveže s klijentom, a ti s njim ugovoriš posao.
Opet neces mu dati 20 evra. Po meni je neprimereno, bar ovde na Balkanu, da nekom nudis ispod 50 evra, ljude to ne zanima. Ako posao nije dovoljno velik da mozes to da izdvojis, onda ga izvedi na rucak ili mu pokloni nekakav prigodan poklon. Tako ces ostaviti mnogo bolji utisak, nego sa 'Evo ti mali 20-tka, da kupis cigare'. Bolje ispasti laf na svoju stetu, pa dobiti posle jos poslova, nego cicijasiti, jer onda te sledeci put nece zvati..
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 08. 2008.   #10
bokacbl
profesionalac
Professional
 
Avatar bokacbl
 
Datum učlanjenja: 09.01.2006
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 262
Hvala: 24
7 "Hvala" u 5 poruka
bokacbl is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za bokacbl
Default

Citat:
Originalno napisao ivanhoe Pogledajte poruku
Opet neces mu dati 20 evra. Po meni je neprimereno, bar ovde na Balkanu, da nekom nudis ispod 50 evra, ljude to ne zanima. Ako posao nije dovoljno velik da mozes to da izdvojis, onda ga izvedi na rucak ili mu pokloni nekakav prigodan poklon. Tako ces ostaviti mnogo bolji utisak, nego sa 'Evo ti mali 20-tka, da kupis cigare'. Bolje ispasti laf na svoju stetu, pa dobiti posle jos poslova, nego cicijasiti, jer onda te sledeci put nece zvati..
Upravo to..

Ne radi se samo o Balkanu u cijelom svijetu je normalno da se nekom adekvatno zahvalis na usluzi (ili ti dogovorenom poslu)..
bokacbl je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Provizija bankomata za payoneerky chandler e-Business 6 11. 08. 2010. 14:00
Najveće provale na poslu (koje ste doživjeli) mangia Opušteno 9 03. 06. 2009. 13:27
Sta jedete na poslu? zidoo Opušteno 31 21. 05. 2009. 12:43
Provizija banke za vođenje računa bluesman Istine i zablude 38 09. 05. 2009. 09:54
Zahtev klijenta & samostalna pauza organa za razmišljanje ! glaspodrinja.com Marketing i SEO 5 17. 04. 2007. 19:00


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 21:11.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.