DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 04. 08. 2010.   #11
webgazda
Zepter Digital Media
Professional
 
Avatar webgazda
 
Datum učlanjenja: 13.01.2009
Poruke: 229
Hvala: 10
6 "Hvala" u 5 poruka
webgazda is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Aleksandar.Ilic Pogledajte poruku
i neka pitanja imaju ponudjene odgovore koji ne odgovaraju situaciji kod mene, na primer
mogu da Vas zamolim da nam na mail support@webgazda.com posaljete problematicno pitanje/pitanja i eventualne moguce odgovore

inace ovo je prva anketa koja je bila u planu da se realizuje... bice jos...

Hvala Vam!
__________________
Zepter Digital Media -- WebGazda -- ITBOX.RS - IT Magazin -- me@Twitter -- ZepterADS.rs
webgazda je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 08. 2010.   #12
webgazda
Zepter Digital Media
Professional
 
Avatar webgazda
 
Datum učlanjenja: 13.01.2009
Poruke: 229
Hvala: 10
6 "Hvala" u 5 poruka
webgazda is on a distinguished road
Default

evo i rezultata istrazivanje... u anketi je ucestvovalo ukupno 121 firma

1. Kako pratite poslovne procese u svojoj firmi?

- Ne pratimo posebno, jedino sta knjigovodja uradi - 50.45%
- Imamo knjigovodstveni softver na osnovu cega pratimo proces - 26.13%
- Imamo ERP resenje - 23.42%

2. Da li ste culi za izraz ERP i znate za sta se koristi?

- Da - 56.57%
- Ne - 22.22%
- Cuo sam, ali ne znam tacno za sta se koristi - 21.21%

3. Kako odrzavate kontakt sa klijentima?

- Preko nekog od MS Office alata - 63.22%
- Program za knjigovodstvo sadrzi i taj modul - 2.30%
- Imamo specijalizovani CRM program - 34.48%

4. Da li imate web sajt?

- Imamo - 84.88%
- Nemamo - 1.16%
- Imamo, ali planiramo da ga unapredimo - 12.79%
- Nemamo, ali planiramo da ga napravimo - 1.16%

5. Koliko placate mesecno web hosting?

- Do 1000 dinara - 39.47%
- Od 1000 do 5000 dinara - 26.32%
- Od 5000 do 10 000 dinara - 15.79%
- Preko 10 000 dinara - 18.42%

6. Da li Vase preduzece ima intranet?

- Ima - 75.68%
- Nema - 21.62%
- Nema, ali planiramo da ga uvedemo - 2.70%

7. Da li imate zaposlene koji vode racuna o Internet aspektima Vaseg poslovanja?

- Imamo - 83.33%
- Nemamo - 15.28%
- Nemamo, imamo saradnju sa firmom koja to radi za nas - 1.39%

8. Koliko biste mesecno izdvajali za online i poslovne servise koji bi unapredili Vase poslovanja?

- Ne bi nista vise ulagali nego sto ulazemo sada - 40.00%
- Do 100 Eura - 28.57%
- Od 100-300 Eura - 2.86%
- Od 300-500 Eura - 7.14%
- Od 500-1000 Eura - 5.71%
- Preko 1000 Eura - 15.71%

9. Kako Vasi zaposleni medjusobno komuniciraju u vezi projekata?

- Samo mail - 17.39%
- Mail i chat - 34.78%
- Mail, chat i kolaboracioni/Project management alati - 47.83%

10. Da li imate potrebu za novim web servisima?

- Da - 59.42%
- Ne - 40.58%

11. Da li biste zeleli da saradjujete sa kompanijom sa kojom biste mogli da sotvarite sve vase tehnicke zahteve?

- Da - 57.97%
- Ne - 42.03%

12. Da li koristite licencirani ili slobodan/besplatan softver?

- Licenciran softver - 22.06%
- Slobodan/besplatan softver - 14.71%
- Kombinovano - 63.24%

13. Da li smatrate da je Vase preduzece dovoljno koristi savremene tehnologije u poslovanju?

- Da, sasvim dovoljno - 57.35%
- Ne - 7.35%
- Da, ali moze i bolje - 35.29%

14. Da li se oglasavate na Internetu?

- Da - 63.64%
- Ne - 24.24%
- Samo na Facebooku/Googleu/context.WebGazda.com - 7.58%
- Ne, ali planiramo - 4.55%

Voleo bih da cujem Vase komentare na rezultate...
__________________
Zepter Digital Media -- WebGazda -- ITBOX.RS - IT Magazin -- me@Twitter -- ZepterADS.rs

Poslednja izmena od webgazda : 05. 08. 2010. u 12:20.
webgazda je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 08. 2010.   #13
Milos Vukotic
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar Milos Vukotic
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Lokacija: Neđe ođe...
Poruke: 1.197
Hvala: 339
688 "Hvala" u 178 poruka
Milos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamen
Default

Pitanje broj 9, "Mail, chat i kolaboracioni/Project management alati - 47.83%" - nešto mi prevelik ovaj procenat.
__________________
Чак Норис може да си ги врзе врвките на чевлите со стапалата.
Milos Vukotic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 08. 2010.   #14
webgazda
Zepter Digital Media
Professional
 
Avatar webgazda
 
Datum učlanjenja: 13.01.2009
Poruke: 229
Hvala: 10
6 "Hvala" u 5 poruka
webgazda is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Milos Vukotic Pogledajte poruku
Pitanje broj 9, "Mail, chat i kolaboracioni/Project management alati - 47.83%" - nešto mi prevelik ovaj procenat.
sto se tice e-businessa i nije (zadovoljava)... za ostale firme jeste...
__________________
Zepter Digital Media -- WebGazda -- ITBOX.RS - IT Magazin -- me@Twitter -- ZepterADS.rs
webgazda je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 08. 2010.   #15
vidak
Banned
Expert
 
Datum učlanjenja: 29.09.2007
Poruke: 458
Hvala: 131
71 "Hvala" u 44 poruka
vidak is on a distinguished road
Default

Za uspeh u poslu, sem entuzijazma, potrebna su i standardizovana znanja iz oblasti koje su preduzeću neophodne za tržišni uspeh.
Ukoliko tržište nije razvijeno, nije neophodno znati bilo šta sem da se naplati roba ili usluga.
Ukoliko je tržište razvijeno, kao npr IT tržište, neophodna su znanja iz HR, Finansija, Računovodstva, IT-a, Statistike, Marketinga, Prodaje, Psihologije...
Nedostaci ankete
1. Ciljne grupe nisu izabrane niti im se pristupilo na adekvatan način. Činjenica da je 121 firma uradila anketu ne opravdava nedostatak pristupa ciljnom segmentu.
2. PItanja su neprecizna i preširoka.
3. Na pitanja sa odgovorom Da ili Ne, većina odgovara sa Da jer je to u ljudsko prirodi. Odgovore na ova pitanja ne treba uzimati u razmatranje.
3. Kod određenih pitanja moguće je zaključiti "poželjan" odgovor, što je svojstveno ljudskoj prirodi te se ti odgovori ne mogu uzeti u razmatranje.

Najveći nedostatak ove ankete jeste mogućnost da se odgovori koriste u daljem planiranju tržišnog nastupa čime se uvećava šansa neadekvatnog plasiranja kapitala.


Preporuka: Ukoliko imate raspoloživih sredstava, platite agenciji za istraživanje tržišta da vam uradi analizu.
vidak je offline   Odgovorite uz citat
6 članova zahvaljuje vidak za poruku:
Staro 05. 08. 2010.   #16
kickloop
Mister
Master
 
Avatar kickloop
 
Datum učlanjenja: 25.11.2007
Poruke: 626
Hvala: 114
641 "Hvala" u 96 poruka
kickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za kickloop
Default

Šta znači "121 firma". Pokušao sam da skrenem pažnju da anketa nikako neće biti merodavna (http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=8986). Od tih "121 firmi" bar 80% su ljudi sa DTP-a u šta sam skoro siguran.

Kao što rekoh, skoro svi mi ovde koristimo internet, plaćamo desetine k. din hosting mesečno, koristimo mail/chat/kolaboracione/Project management alate, ulažemo i ulagali bi i više u unapređenje e-poslovanja, koristimo gomilu licenciranog i free software-a... - dok ogroman broj firmi zapravo jedva da ima internet, sajt i veze nema šta u stvari znači e-poslovanje.

Mislim da ova anketa nije merodavna i da zapravo, ne znači ništa. Poredeći rezultate ankete sa firmama koje "poznajem" tj. sarađujem siguran sam da su rezultati daleko od realnosti.
__________________
When you assume, you make an ass out of u and me

Poslednja izmena od kickloop : 05. 08. 2010. u 23:56.
kickloop je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" kickloop za poruku:
Staro 05. 08. 2010.   #17
vidak
Banned
Expert
 
Datum učlanjenja: 29.09.2007
Poruke: 458
Hvala: 131
71 "Hvala" u 44 poruka
vidak is on a distinguished road
Default

@kickloop Tačno tako!
vidak je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 08. 2010.   #18
stecko
stara koska :)
Professional
 
Avatar stecko
 
Datum učlanjenja: 24.10.2008
Lokacija: Ćuprija
Poruke: 230
Hvala: 32
44 "Hvala" u 21 poruka
stecko is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za stecko Pošaljite poruku preko Skype™ za stecko
Default

uuuuuuuuuuu

Sad pogledah rezultate ankete, i vrlo bih sa rezervom svaki ponaosob uzeo !

Ukoliko firme "kojima je anketa ponudjena" 90% nisu iz IT sektora (a ne bi trebalo da budu), tek onda su mi rezultati vrlo neverovatni.

Pa u u utrasnjosti Srbije za 90% SVIh privrednik subjekata u ovoj anketi ima 50% stranih reci i izraza - TVRDIM !
__________________
SteCom.rs | HostingServis.com
stecko je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" stecko za poruku:
Staro 06. 08. 2010.   #19
Sandra Jakovljevic
član
Certified
 
Avatar Sandra Jakovljevic
 
Datum učlanjenja: 24.04.2007
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 74
Hvala: 30
10 "Hvala" u 5 poruka
Sandra Jakovljevic is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Sandra Jakovljevic
Default

Slazem se sa ljudima, da 121 firma nista ne znaci. Ko su ispitanici? Naime, iznenadjena sam pozitivno. Volela bih da je to slika sme sektora u srbiji ali to nije tako, to znam. Zato, anketa mora biti preciznija i po pitanju ciljne grupe, i po nacinu postavljanja pitanja.
Sandra Jakovljevic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 07. 08. 2010.   #20
webgazda
Zepter Digital Media
Professional
 
Avatar webgazda
 
Datum učlanjenja: 13.01.2009
Poruke: 229
Hvala: 10
6 "Hvala" u 5 poruka
webgazda is on a distinguished road
Default

anketa je namerno napravljena tako...

bilo je 4 vazna pitanja za nas, ostatak nije bilo bitno... a pitanja koje nas zanimaju odnose se i na "firme sa dpt" a i na ostale ljude... tako da je anketa s nase strane bila uspesna
__________________
Zepter Digital Media -- WebGazda -- ITBOX.RS - IT Magazin -- me@Twitter -- ZepterADS.rs
webgazda je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
CTR u opadanju u Evropi - istrazivanje pcigre Marketing i SEO 4 22. 05. 2007. 14:06
Istrazivanje Ericsson-a (ima neko?) [nq] Opušteno 2 17. 05. 2007. 00:14


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 10:38.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.