DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 08. 06. 2007.   #31
Miloš Lalić
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 22.12.2006
Lokacija: Barcelona
Poruke: 29
Hvala: 4
0 "Hvala" u 0 poruka
Miloš Lalić is on a distinguished road
Wink

Znaju li se neke zvanične (ili nezvanične) sume za ove sajtove? Bar okvirno, broj cifara? Ili slični primeri iz okruženja?
__________________
putovanja.info
Miloš Lalić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 05. 2008.   #32
Paimonia
ecce homo
Na probnom radu
 
Avatar Paimonia
 
Datum učlanjenja: 23.05.2008
Lokacija: Бањица
Poruke: 26
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
Paimonia is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao BraMom Pogledajte poruku
Infostudovi poslovi već okreću neke pare.
Kad me Bane angažovao da uradim skript za te poslovne oglase, pre 3-4 godine, iskreno, nisam očekivao da će moći od toga da naprave neku ozbiljniju zaradu. Ali sad...
Зарада коју имају и није заснована на томе јер Инфостуд никада није имао ни приближно пристојан технички део. Тако ствари стоје и данас, а да не говоримо о том времену.

И шта то сад значи? То значи да ја не бих јавно написао то што си ти овде поменуо, под условом да сам некада радио ишта слично, а нисам, наравно. Крио бих то, чини ми се.

Него, они су успели захваљујући способностима у другим областима... То је суштина - и ове моје поруке, и Инфостудовог успеха.
__________________
Svi Poslovi na jednom mestu... Srbija!
Paimonia je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 05. 2008.   #33
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Er, ti si ovu proslogodisnju matoru temu iskopao samo da bi ostavio svoja 2 linka u potpisu, a ocigledno si direktna konkurencija info-studu, jel da?
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 05. 2008.   #34
noviKorisnik
Dejan Katašić
Wrote a book
 
Avatar noviKorisnik
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.017
Hvala: 129
86 "Hvala" u 43 poruka
noviKorisnik će postati "faca" uskoro
Default

(... rukah mu garavijeh... vrijedelo je! :-P
noviKorisnik je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 05. 2008.   #35
Paimonia
ecce homo
Na probnom radu
 
Avatar Paimonia
 
Datum učlanjenja: 23.05.2008
Lokacija: Бањица
Poruke: 26
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
Paimonia is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao ivanhoe
Er, ti si ovu proslogodisnju matoru temu iskopao samo da bi ostavio svoja 2 linka u potpisu, a ocigledno si direktna konkurencija info-studu, jel da?
Кратко: не и не. Прво, тешко је описати зашто неко нешто ради у оно доба. Друго, нисам непосредни такмац Инфостуда. Сви Послови су претраживач који приказује и Инфостудове наслове огласа, води и код њих. Нећеш наћи непосредне такмаце који имаје везе једни ка другима.

Може се рећи да ме та прича занима најпре јер сам радио у Инфостуду па ми се чини да имам нешто паметно да саопштим. Много пута сам чуо неке погрешне закључке, а ја волим да паметујем па, ето... Кад нађем времена, то и радим.


Додатак:
____________

Нисам видео из ког је доба ова нит, али то ваљда није ни битно... Тек сам се прикључио DevProTalk-у па видех да знам неколико људи овде и беше ми занимљиво да брбљам мало. Је ли то лоше?
__________________
Svi Poslovi na jednom mestu... Srbija!

Poslednja izmena od Paimonia : 23. 05. 2008. u 19:49.
Paimonia je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 05. 2008.   #36
Dzordz
Diskutabilni diskutant
Wrote a book
 
Avatar Dzordz
 
Datum učlanjenja: 09.04.2006
Lokacija: Brno
Poruke: 1.113
Hvala: 36
103 "Hvala" u 74 poruka
Dzordz is on a distinguished roadDzordz is on a distinguished road
Default

Paimonia, dobrodosao. Nije diskusija uopste losa nego je vec X puta vidjeno kako neko samo uleti da popljuje nekog i onda nestane, zato su ljudi vec oguglali i postali vrlo skepticni prema takvim iznenadnim pojavama.

Aj u zdravlje
Dzordz je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 05. 2008.   #37
Paimonia
ecce homo
Na probnom radu
 
Avatar Paimonia
 
Datum učlanjenja: 23.05.2008
Lokacija: Бањица
Poruke: 26
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
Paimonia is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Dzordz
Paimonia, dobrodosao. Nije diskusija uopste losa nego je vec X puta vidjeno kako neko samo uleti da popljuje nekog i onda nestane, zato su ljudi vec oguglali i postali vrlo skepticni prema takvim iznenadnim pojavama.

Aj u zdravlje
Хвала за добродошлицу, Џорџе. Јеси ли то онај из серије о Џорџу?

Ја сам убеђен да сам ја већ био члан DevProTalk-а, али нисам успео да се сетим корисничког имена. Дошао сам с добрим намерама - по себе: мислио сам да постоји важећа цена kWh овде; заиста нисам намеравао да се задржавам, али сам препознао неколико надимака па ми је било занимљиво да читам. И онда, природно, хтео и ја нешто да жврцнем.

Што се тиче пљувања, можда ја само тако пишем и не видим оно што неко други можда види. Важне су намере, зар не? Нисам никога хтео да пљујем. Одговор сам овде дао јер приметих да неки људи мисле да BraMom носи велике заслуге за успех Инфостуда, а ја знам да то није тако из два разлога. Кога сам ту наизглед пљувао, ја ни не знам. Можда ће бити јасније ако кажем да сам ја тамо радио на Зујању и да не трчим да то помињем около.

Откуд моје мишљење да BraMom није заслужан за успех Инфостуда? Прво, зато што оно што ми зовемо back end и front end тамо не ваља, нити је икада ваљало, друго зато што имају врхунско руководство. Дакле, хтео сам да нагласим шта је кључ успеха Инфостуда. То не треба никоме да дође као увреда, него треба да скрене пажњу на исправан ток мишљења.
__________________
Svi Poslovi na jednom mestu... Srbija!
Paimonia je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 05. 2008.   #38
BraMom
Branimir Momcilovic
Qualified
 
Datum učlanjenja: 15.02.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 167
Hvala: 47
25 "Hvala" u 8 poruka
BraMom is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Paimonia Pogledajte poruku
Откуд моје мишљење да BraMom није заслужан за успех Инфостуда? Прво, зато што оно што ми зовемо back end и front end тамо не ваља, нити је икада ваљало, друго зато што имају врхунско руководство. Дакле, хтео сам да нагласим шта је кључ успеха Инфостуда. То не треба никоме да дође као увреда, него треба да скрене пажњу на исправан ток мишљења.
Dobrodošao Paimonia. Nisam nigde tvrdio da sam zaslužan za uspeh infostuda. Razlog zašto sam pomenuo infostud je moje neslaganje sa Banetom Gajićem, u razgovoru (2002. ili 2003. ne sećam se tačno) da se od tih oglasa mogu napraviti pare. Na sreću, nisam bio u pravu.

Ako si radio u infostudu, poznato ti je da sam počeo da radim sa ekipom volonterski, činjenica je da sam bio početnik u web programiranju, a infostud nije imao novca i mislim da je saradnja bila na obostranu korist. Skriptovi sigurno nisu za izložbu, ali ne vidim da imam čega da se stidim...

Ako imaš nešto lično da mi "objasniš" postoje privatne poruke, a verovatno imaš i moj kontakt, da ne smaramo ljude.
__________________
Važnije je biti ljubazan, nego biti u pravu.
BraMom je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 05. 2008.   #39
Paimonia
ecce homo
Na probnom radu
 
Avatar Paimonia
 
Datum učlanjenja: 23.05.2008
Lokacija: Бањица
Poruke: 26
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
Paimonia is on a distinguished road
Exclamation Овде се баш захуктало...

Citat:
Originalno napisao BraMom
Dobrodošao Paimonia.
Хвала.

Citat:
Originalno napisao BraMom
Nisam nigde tvrdio da sam zaslužan za uspeh infostuda.
Ниси ти, него Милоје, и то написавши следеће...
Citat:
Originalno napisao Miloje Sekulic
I nisi trazio deo u akcijama?
Citat:
Originalno napisao BraMom
Razlog zašto sam pomenuo infostud je moje neslaganje sa Banetom Gajićem, u razgovoru (2002. ili 2003. ne sećam se tačno) da se od tih oglasa mogu napraviti pare. Na sreću, nisam bio u pravu.
Необично је да си тако мислио, узевши у обзир колико зарађују слична места у САД-у, на пример. Ипак, претпостављам да ниси радио истраживање тржишта ван Србије и у Србији, него да си одокативно оценио стање ствари.

Citat:
Originalno napisao BraMom
Ako si radio u infostudu, poznato ti je da sam počeo da radim sa ekipom volonterski, činjenica je da sam bio početnik u web programiranju, a infostud nije imao novca i mislim da je saradnja bila na obostranu korist. Skriptovi sigurno nisu za izložbu, ali ne vidim da imam čega da se stidim...
Далеко од изложбених, да не буде забуне. Стекао сам утисак да си их поменуо без свести о томе какви су били. Обајснићу подробније на шта мислим... Замисли да ја овде покажем неко своје дело и изнесем став да је невероватно добро. Вероватно бих се стидео ако би неко показао да то што радим ништа не ваља. Што се мене тиче, битно је знати шта си и како урадио. Производ не мора увек да буде добар и допадљив нама штреберима. Некад је важније да изађе у право време.

Citat:
Originalno napisao BraMom
Ako imaš nešto lično da mi "objasniš" postoje privatne poruke, a verovatno imaš i moj kontakt, da ne smaramo ljude.
Нема потребе. Можемо овде да затворимо расправу, осим ако је још нешто што сам написао остало нејасно или погрешно протумачено. Чини ми се да није... Знам да моје изјаве и написи често делују претврдо и личније усмерени него што заиста јесу. Нисам навикао на општеприхваћени начин изражавања и није да се трудим...


Додатак: Важније је бити у праву.
__________________
Svi Poslovi na jednom mestu... Srbija!

Poslednja izmena od Paimonia : 23. 05. 2008. u 22:06. Razlog: додатак
Paimonia je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 05. 2008.   #40
BraMom
Branimir Momcilovic
Qualified
 
Datum učlanjenja: 15.02.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 167
Hvala: 47
25 "Hvala" u 8 poruka
BraMom is on a distinguished road
Default

Pokušam malo da smirim loptu, a ti i dalje po svom...
Ovakvo prozivanje bivših saradnika, više govori o tebi nego o meni. Popljuvao si me ovde bez povoda, bez argumenata, više puta tvrdiš da sam rekao nešto što nisam, uz to još i anonimno. Ne znam šta da kažem, da li je to tvoj "način izražavanja" ili nešto drugo...
__________________
Važnije je biti ljubazan, nego biti u pravu.
BraMom je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 16:58.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.