DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 04. 06. 2007.   #21
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 05.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman
A i ima ih 20+ miliona + bolja infrastruktura + više ljudi korisi net = samim tim i veće tržište. Prostom logikom ako računaš da se u Srbiji na sajt registruje svaki treći, to je oko 100.000 ljudi ( na primer), na razvijenom tržištu je svaki treći 1.000.000 ljudi. Mala je razlika
Ej, jedno pitanje: a je l' to znači da sajt "u Srbiji".. uglavnom posećuju iz Srbije i to je uglavnom to --- tj. da imaš jako malo poseta iz Hrvatske, Bosne, itd, (iako je jezik sasvim razumljiv?) I obrnuto, da sajt "u Hrvatskoj" posećuju uglavnom oni, a ostali iz ex-Yu jako malo?

Kako je bilo sa npr. Romance Cafe?
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 04. 06. 2007. u 21:26.
degojs je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 06. 2007.   #22
McKracken
Siva eminencija
Grand Master
 
Avatar McKracken
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Lokacija: Belgrade
Poruke: 930
Hvala: 192
259 "Hvala" u 129 poruka
McKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za McKracken
Default

Ne zaboravite da je rumunija unutar "Jednog Trzista" od nove godine. To znaci da ce se pored ostalog upumpati ogromna kolicina novca od strane EU da se internet servisi dovedu na prosek EU. Pod tim se podrazumeva, pored ostalog da i svaka selendra ima istu infrastrukturu kao i prestonica.

Kome nije jasno koliko to vredi nek se javi pa da crtamo
McKracken je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 06. 2007.   #23
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

@degojs: razumeo sam tvoju poruku, ali tu postoji mnogo vise faktora

1. celo ex-SFRJ trziste zajedno nije jako cak ni kao rumunsko a da ne poredim a drugim

2. dolaze najvise bosanci jer su oni nekako "izmedju", malo 'vamo, malo tamo, a dolaze i hrvati medjutim na jednom sajtu na kojem postoji forum to lako preraste u okrsaj "Gotovina vs Mladic"

Pogledaj malo forume (evo sinoc sam gledao sajt "Mirko Cro Cop", zgrozio sam se kakve komentare ostavljaju tamo srbi, ali isto rade i hrvati kod mene)... recimo desavalo mi se da dobijem mail "govna cetnicka" - iz cista mira, napise zena, profesor na fakultetu u Zagrebu (?!?!?) (kasnije sam usao u trag jer me je bas interesovalo) i posalje na support preko kontakt formulara.

Jezik je sasvim razumljiv ali atmosfera je neprihvatljiva.

Ima tu jos puno problema, da ti ne pricam o gastarbajterima (da me ne pitas sada "imamo veliku dijasporu, zar ne dolaze odande"). Problem kod nas je najveci u mentalitetu, emancipaciji, edukaciji....

Svrati neki makedonac, pa cak i "slovenac" (pod navodnicima zato sto IP jeste iz slovenije, ali je prezime na "ić")
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 06. 2007.   #24
MrSteel
Moderator
Professional
 
Avatar MrSteel
 
Datum učlanjenja: 26.04.2007
Poruke: 350
Hvala: 0
4 "Hvala" u 4 poruka
MrSteel is on a distinguished road
Default

ja sam recimo prekjuce upalio tv / tv novi sad
i lik prica o internetu kao o djavoliji najgoroj, ako znate onog shabana sto prica da smo mi potomci zmajeva, masna kosa i naocare

e sad, nista cudno jel ali u 7-8 uvece na nacionalnoj televiziji neko prica kako je internet najvece zlo jer cemo jednog dana svi imati samo elektronski novac i onda ce neko da nas iskljuci odatle i necemo moci leba da kupimo

ili recimo prica kako internet suzbija sve slobode, svi cemo zahvaljujuci internetu da mislimo isto, a onda ni manje ni vise kaze kako svako moze da okaci na internet sta hoce

da je bila kontakt emisija zvao bih i zestoko raspravio o takvim baljezgarijama
MrSteel je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 06. 2007.   #25
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 05.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
@degojs: razumeo sam tvoju poruku, ali tu postoji mnogo vise faktora
...
Heh.. mislio sam da je ipak malo drugačije na sajtovima tipa Romance Cafe tj. da imaš mnogo poseta (tj. registrovanih korisnika) iz cele ex-yu. A ovo što pričaš za vređanje i sl. - pa da, na takvom sajtu može biti 100x gore nego na nekom tehničkom. Tja.
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 04. 06. 2007. u 22:15.
degojs je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 06. 2007.   #26
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

inace, ovo jesu likovi koji su uzeli do sad najvise para, ali sumnjam da su prvi dot.com milioneri iz Rumunije, tamo je IT trziste vrlo aktivno vec godinama..

ja sam u Bukurestu upoznao momka koji je prodao sajt za $700K, znaci nije milioner, ali skoro

Inace dok sam ja ziveo u Bukurestu (2001) jedan od mobilnih operatera je nudio potpuno besplatan pristup internetu svim svojim postpaid korisnicima. Takodje postojao je u to vreme i ADSL i broadband, a bila je i neka varijanta za mobilni internet preko telefona, koja nije bila nesto strasno skupa. Ovde kod nas jos toga nema u pola zemlje, tako da nije ni cudo da se tamo internet mnoooooogo vise razvio nego kod nas...

A i realno je Rumunija mnogo veca zemlja, sa mnogo vise stranog kapitala. Kod nas su ostale neke smesne predrasude o njima iz vremena komunizma, ali to ima vrlo malo dodirnih tacaka sa realnim stanjem tamo (bar u vecim gradovima, selo je i dalje vrlo bedno..)
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 06. 2007.   #27
Dragan Varagić
Moderator
Master
 
Datum učlanjenja: 07.08.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 631
Hvala: 25
76 "Hvala" u 50 poruka
Dragan Varagić će postati "faca" uskoro
Default

Kao što znate, bilo je i ovde kupovina - Poljubac, LoveDelux, www.Chillout.co.yu. Interesantan slučaj kupovine sam čuo na predstavljanju projekta www.sigurica.com (na Spec. studijama), gde su dva vlasnika otkupila konkurentski sajt (ne znam koji,ali saznaću), da bi ga zatvorili (!) i preuzeli delove koji su ih interesovali

Što se tiče Rumuna, pričao sam prošle godine sa direktorom i suvlasnikom firme Vodanet.ro (čiji je vlasnik neki USA investicioni fond, koji je i vlasnik Netbridge.ro), koji se čovek obogatio na berzi prilikom privatizacije u Rumuniji, pa je sve pare koje je tom prilikom zaradio, uložio u Internet, i između ostalog je kupio pre jedno 4 godine tadašnji drugi najposećeniji tamošnji sajt.

Tačno je da je tamo do sada bilo većeg broja kupovina sajtova, a mislim da će se situacija sa kupovinom sajtova u Srbiji intenzivirati u narednom periodu. Direktor iz Netbridge.ro mi je objasnio da će oni ući u priču o kupovini sajtova u Srbiji (kada, ne zna se), a sistem im je da ako se ne radi o firmi koja stoji iza sajta, gde se vidi tačno prihod/rashod (što obično nije kod nas slučaj), njih interesuje ciljna grupa sajta i tačna posećenost sajta na osnovu koje i daju ponudu za cenu. Kupuju većinski udeo (nikada 100%, da bi suvlasnici nastavili da rade na sajtu), i interesuju ih sajtovi koji imaju preko 30.000 jedinstvenih posetilaca mesečno.

Prethodno će verovatno važiti i za većinu drugih koji će ući u priču o kupovini sajtova.

Što se tiče Infostud.com sajta, bio sam kod njih pre jedno 3 nedelje i detaljno smo pričali o svemu (pored toga i oni su držali case na Spec. studijama). Imaju 20 zaposlenih u oko 400 kvadrata poslovnog prostora, i preko 2.500 klijenata (!). Dominantan im je advertising model (što se vidi), a imaju i zaradu od veoma popularnog dela Poslovi. Po mom mišljenju, oni su ubedljivo najozbiljnija dot com firma u Srbiji, i to najviše zbog način vođenja firme i sistema korporativne kulture koju već uspešno interno plasiraju. Inače nikada nisu imali nikakvu vezu sa nekom NGO pričom, iako to mnogi misle.
Dragan Varagić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 06. 2007.   #28
Davor Vlajkovic
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 16.05.2006
Poruke: 139
Hvala: 72
1.111 "Hvala" u 26 poruka
Davor Vlajkovic is on a distinguished roadDavor Vlajkovic is on a distinguished roadDavor Vlajkovic is on a distinguished roadDavor Vlajkovic is on a distinguished roadDavor Vlajkovic is on a distinguished roadDavor Vlajkovic is on a distinguished roadDavor Vlajkovic is on a distinguished roadDavor Vlajkovic is on a distinguished roadDavor Vlajkovic is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Dragan Varagić Pogledajte poruku
Što se tiče Infostud.com sajta, bio sam kod njih pre jedno 3 nedelje i detaljno smo pričali o svemu (pored toga i oni su držali case na Spec. studijama). Imaju 20 zaposlenih u oko 400 kvadrata poslovnog prostora, i preko 2.500 klijenata (!). Dominantan im je advertising model (što se vidi), a imaju i zaradu od veoma popularnog dela Poslovi. Po mom mišljenju, oni su ubedljivo najozbiljnija dot com firma u Srbiji, i to najviše zbog način vođenja firme i sistema korporativne kulture koju već uspešno interno plasiraju. Inače nikada nisu imali nikakvu vezu sa nekom NGO pričom, iako to mnogi misle.
Infostud jeste (Bio? Još uvek je.) registrovan kao NGO. Ko ne veruje neka proveri na sajtu NBS, pretražite registar računa po ključnoj reči infostud. DOO su registrovali tek krajem 2006. sa ciljem da legalizuju poslovanje jer, složićete se, prodaja reklamnog prostora ne bi trebalo da spada u domen NGO aktivnosti...
Davor Vlajkovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 06. 2007.   #29
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 20.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Citat:
Originalno napisao Dragan Varagić Pogledajte poruku
Kao što znate, bilo je i ovde kupovina - Poljubac, LoveDelux, www.Chillout.co.yu. Interesantan slučaj kupovine sam čuo na predstavljanju projekta www.sigurica.com (na Spec. studijama), gde su dva vlasnika otkupila konkurentski sajt (ne znam koji,ali saznaću), da bi ga zatvorili (!) i preuzeli delove koji su ih interesovali
Razlika je što su ovi u Rumuniji postali dot kom MILIONERI, a ovi naši..?
mileusna je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 06. 2007.   #30
ppavlovic
expert
Expert
 
Avatar ppavlovic
 
Datum učlanjenja: 27.11.2005
Poruke: 543
Hvala: 47
57 "Hvala" u 31 poruka
ppavlovic će postati "faca" uskoro
Default

Hm... Ko je kupio chillout.co.yu ? Nisam cuo za transakciju. Za koliko $$ je kupljen?
__________________
MojNoviAuto.com - Tvoj prvi sajt za kupovinu novog automobila
ppavlovic je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 00:02.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.