DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > Marketing i SEO
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Marketing i SEO Marketing tehnike i Search Engine Optimization

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 27. 12. 2005.   #11
kai
profesionalac
Professional
 
Avatar kai
 
Datum učlanjenja: 21.06.2005
Poruke: 292
Hvala: 12
29 "Hvala" u 11 poruka
kai is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao bojan_bozovic
@aleck

Nemoj onda da idas na takve sajtove. Sasvim je sigurno da na sajtu koji vrvi od reklama (3xAdSense, 10xbanner) ionako nista neces naci, jer to rade amatercine. To bi bilo kao da ja imam film-blok od 5 minuta u pauzi reklamiranja od 45 minuta na nekoj TV. To samo teske amatercine rade,
kai je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 12. 2005.   #12
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

@bluesman: kad smo vec kod analogija sa klasicnim medijima, meni se recimo jako svidja kako Politika resava reklame, kao odvojen dodatak... i ja taj dodatak vrlo rado i vrlo cesto prelistam kad imam vremena...ali kad nemam vremena reklame mi ne smetaju da nabrzaka vidim sta ima zanimljivo...

e vidis to je ono sto po meni fali reklamama na netu, mogucnost izbora... Google je tu jos najbolji, i njihove reklame recimo nisam blokirao, jer bude zaista nesto interesantno s vremena na vreme...Ali zato recimo na yahoo mail-u flash filmove od 50 i kusur KB koji lete i svetle i smetaju mi dok citam blokiram obavezno...

naprosto se desava evolucija trzista, ljudi koriste internet puno i oguglali su na neke pristupe reklame, ne zele to da trpe, i bas kao sto su autori reklama za detrdzente ili automobile morali da se prilagode istancanijem trzistu, tako ce i internet oglasivaci morati da modifikuju svoj pristup ili da budu blokirani...jer ocekivati od potrosaca da se prilagode oglasivacima je glupost, to ne moze da se desi... to je liberalna ekonomija, ko se prilagodi uslovima zasluzuje da opstane, ostali otpadaju i tacka... u krajnjoj liniji besplatan internet ce propasti kao koncept i morace da se placa clanarina za dobre sajtove, u cemu nema niceg loseg uostalom...kao cable i public tv svugde u svetu....HBO nema reklame sem najave programa, ali se zato placa...i takodje ima sjajan program iz istog razloga, sto uopste nije los deal...

Poslednja izmena od ivanhoe : 27. 12. 2005. u 02:48.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 12. 2005.   #13
bojan_bozovic
expert
Master
 
Avatar bojan_bozovic
 
Datum učlanjenja: 20.12.2005
Poruke: 730
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
bojan_bozovic is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao kai
Nego, sta 99% domaceg weba je takvo. I 'email marketing' tj. spam se primenjuje. Ono sto nije je verovatno sajt neke banke.

@ivanhoe

Sajt je autorsko delo. Ne mozes ga promeniti kako zelis, a to vazi i za AdBlock. Nemam dialup 24/7 nsam na internetu i puno surfujem, dopbro znam o cemu pricas, ali ja takve sajtove samo zaobilazim. Radi se o tome da neki sajtovi omogucavaju da se plati ad-free pristup, ali koliko ja znam velika manjina to radi. Zbog nekog Adblocka trebaju da trpe i oni kojima umesno reklamiranje ne smeta? Da li bi placao Hotmail/Gmail/Y! mail ili sta vec koristis?
bojan_bozovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 12. 2005.   #14
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao bojan_bozovic
Sajt je autorsko delo. Ne mozes ga promeniti kako zelis
S ovim se ne slažem. Čim sajt napusti tvoj server i dospe na moj računar moj browser sa njim može da radi šta god hoće! Tvoja kontrola prestaje onog trenutka kad server usluži zahtev i browser počne da sređuje kod za prikazivanje. Ovaj sistem ne mora nužno da bude korišćen za uklanjanje reklama (iako je sad najpopularniji baš za to). Seti se primera kada su korisnici prepravljali kod i ispravljali propuste njihovih autora (IE only sajt kome nedostaju neke funkcije u drugim browserima, ne sećam se sad tačno o kom sajtu je bilo reč mada me ne bi čudlo da je MSDN).

Kao što rekoh, smatram da korisnik IMA pravo da utiče na svoje online iskustvo. Oni kojima se ne sviđa to i sam način na koji web funkcioniše mogu slobodno da se prebace u onu industriju koja će ih odbraniti od korisnika koji bi da prekrajuju ono što su uradili

Citat:
Originalno napisao ivanhoe
naprosto se desava evolucija trzista
Upravo tako. Ne možeš koristiti trikove iz 1995. u 2005. i očekivati da sve funkcionišu na isti način.

BTW: Ne koristim ni jednu ekstenziju za blokiranje reklama (iako razmišljam da sad instaliram FlashBlock), na reklame klikćem relativno retko i to po pravilu na tekstualne reklame. Često na reklamu kliknem ne zato što mi je ona zanimljiva već zato što sam na tom sajtu pročitao nešto korisno / zanimljivo. Malo čudan način da se kaže hvala, ali dobro...
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 12. 2005.   #15
bojan_bozovic
expert
Master
 
Avatar bojan_bozovic
 
Datum učlanjenja: 20.12.2005
Poruke: 730
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
bojan_bozovic is on a distinguished road
Default

Citat:
Kao što rekoh, smatram da korisnik IMA pravo da utiče na svoje online iskustvo. Oni kojima se ne sviđa to i sam način na koji web funkcioniše mogu slobodno da se prebace u onu industriju koja će ih odbraniti od korisnika koji bi da prekrajuju ono što su uradili
Vidis, vec jesam u toj industriji:

http://www.google.com/search?q=wallp...&start=20&sa=N

Obrati paznju na ono sto je dodato pri kraju strane (scroll down)

http://www.chillingeffects.org/notice.cgi?sID=164

Ili, zakon je iznad svega. Nije bitno sta mi ovde mislimo, vec kako ce to zakonski da se regulise. Ako Greasemonkey ili Adblock postanu mainstream, to ce se i desiti, a mozilla.org/mozdev.org bi zaista trebali da paze da ne hostuju sve i svasta. Ili, da ti pojasnim, ako Google ili Commision Junction tuzi budale koje su napisale Adblock, necu ja menjati industriju (a i mogao bi po DMCA, cini mi se).
Pomenuo si Greasemonkey i menjenje sajtova koji su pisani samo za IE? Onaj koji to cini, a ne pali IE da zavrsi posao je budala koja ne ceni svoje vreme!

Poslednja izmena od bojan_bozovic : 27. 12. 2005. u 09:20.
bojan_bozovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 12. 2005.   #16
marinowski
Igor Marinović
Expert
 
Avatar marinowski
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Palić
Poruke: 549
Hvala: 31
39 "Hvala" u 17 poruka
marinowski is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za marinowski
Default

I ja mislim da korisnik moze da radi sa contentom kada se spusti sta hoce. Jeste da mislim da nije fer da ukine reklame, ali ako mu toliko smeta, neka to uradi. Ovo narocito vredi ako je spora veza u pitanju, danas su reklame sve vece i vece. Secam se da sam davno, kada sam imao krs vezu, jedno kratko vreme koristio proxy koji sve jpg-ove menja na nizu kvalitetu, da protok bude manji. Na kraju krajeva, sve zavisi od browsera koji koristi, e sada, ako taj browser 'slucajno' ima instaliran plugin koji menja content ...

Adblocker je jos sitnica, pogledajte sta radi greasemonkey ...

Interesantan primer je sa flickr-om: greasemonkey skripta koja menja flickr da ne prikazuje galeriju u flashu nego u html-u je bila toliko popularna da je flickr poklekao i promenio svoj servis!
marinowski je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 12. 2005.   #17
andrej
profesionalac
Qualified
 
Avatar andrej
 
Datum učlanjenja: 05.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 131
Hvala: 2
7 "Hvala" u 4 poruka
andrej is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za andrej
Default

@bojan_bozovic

Cek, po toj logici onda TV gledaoci ne bi smeli da prebacuju kanal dok ide blok reklama usred filma, jer moraju da odgledaju ono sto im se servira?!
andrej je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 12. 2005.   #18
bojan_bozovic
expert
Master
 
Avatar bojan_bozovic
 
Datum učlanjenja: 20.12.2005
Poruke: 730
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
bojan_bozovic is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao andrej
@bojan_bozovic

Cek, po toj logici onda TV gledaoci ne bi smeli da prebacuju kanal dok ide blok reklama usred filma, jer moraju da odgledaju ono sto im se servira?!
Nece biti. Mozes da napustis sajt, sto je ekvivalentno prebacivanju kanala. A ti hoces placeni kanal, tj. bez ili sa vrlo malo reklama dzabe! To je! Zasto Andrej ne koristis samo Wikipediu vec sajtove na kojima postoje reklame, ako ti iste smetaju? Zato sto hoces da koristis sajt koji je neko mozda platio, koji odrzava, za koji placa bandwidth, i za koji mozda postoji placena ad-free opcija dzabe! Da isti Adblock menja user-agent ja bih mogao da korisnika sa Adblock preusmerim na stranicu za registraciju placenog ad-free sajta, kako moze i svako bez Adblock. Medjutim, zbog GNjU zelotcina koji prave adblock to nije moguce! Link sledi:http://weblogs.mozillazine.org/asa/a...spect_for.html

I citat :::
Citat:
Joel, you may not like it but your model of spewing ads all over a customers (or prospective customers) is dying. Find a new model or parish.

I am 100% committed to giving users control over what their computer does. If you can't accept that the user _is_ going to be in control, you won't last long on the web.

Find a new way. If you don't then your competition will.

- A
Posted by: Asa Dotzler on July 6, 2005 01:59 PM
Asa je upravo zelotcina koja je napisala Adblock. Vidis, 99% korisnika je zadovoljno ovim modelom dok 1% (sve otprilike) koristi paid ad-free servis na sajtovima. Misli da ce se 99% odsto korisnika prilagodjavati njemu? Lepo, moze od svojih para da zakupi 1000 servera i napravi Google i Yahoo! Kreten!

BTW da imam sopstvenu firmu kao Commision Junction Asa Dotzler bi vec bio na sudu zbog krsenja copyrighta i DMCA. Nisam ja kriv sto budala ne vidi gde ce zavrsiti.

Poslednja izmena od bojan_bozovic : 27. 12. 2005. u 12:13.
bojan_bozovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 12. 2005.   #19
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Preteruješ.

AdBlock je izuzetno lako detektovati (najjednostavnije je da proveriš da li su elementi reklama i dalje prisutni par sekundi nakon učitavanja stranice ili su nukeovani).

Šta misliš koliki bi procenat od tih 99% korisnika koje naovidiš koristio sisteme za blokiranje reklama da znaju za njih i imaju mogućnosti da ih jednostavno koriste (prostim instaliranjem ekstenzije)? Po mojoj odokativnoj proceni bar pola.

Pre samo par godina su retki koristili popup blokere, a danas su isti oprema svih modernih browsera i više su pravilo nego izuzetak. Web je mnogo lepše mesto bez popup reklama, zar ne? To što je danas stanje takvo ne treba da znači da će isto potrajati doveka. Stvari se manjaju, a korisnici postaju sve pametniji Mislim da bi vlasnici sajtova trebali to da poštuju i da se prilagođavaju tome.

BTW: odakle ti ideja da je 99% korisnika zadovoljno ovim modelom? Većina je nesvesna da nešto može da menja, a to je daleko od toga da su zadovoljni. Izvrćeš činjenice i brojeve.

PS: Ovim postom ne govorim da podržavam da svi korisnici počnu da koriste blokere, samo kažem da se stvari menjaju. Blokiranje svih reklama nije rešenje kao što nije rešenje ni borba da stvari ostanu onakve kakve su doveka.

Poslednja izmena od Ilija Studen : 27. 12. 2005. u 12:54.
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 12. 2005.   #20
bojan_bozovic
expert
Master
 
Avatar bojan_bozovic
 
Datum učlanjenja: 20.12.2005
Poruke: 730
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
bojan_bozovic is on a distinguished road
Default

Cekaj malo, samo zato sto nesto moze da se uradi, ne znaci da je to legalno. Mozes na ulici nekog da odalamis i pokupis mu sve pare. Mozes na webu da downloadujes warez. Btw ne poznajes adblock koji moze da promeni visibility u hidden elementima sa izvesnom ekstenzijom, ili sa izvesnog domena. Toliko je jednostavno.

Citat:
Šta misliš koliki bi procenat od tih 99% korisnika koje naovidiš koristio sisteme za blokiranje reklama da znaju za njih i imaju mogućnosti da ih jednostavno koriste (prostim instaliranjem ekstenzije)? Po mojoj odokativnoj proceni bar pola.
Koliko bi ljudi ubijalo na ulici da nema policije? Po mojoj odokativnoj proceni bar pola.

Poslednja izmena od bojan_bozovic : 27. 12. 2005. u 13:20.
bojan_bozovic je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
CTR na domaćim sajtovima? aleksej e-Business 2 17. 07. 2010. 02:11
Aplikacija za blokiranje comp-a Dzordz Opušteno 13 05. 03. 2010. 15:51
Blokiranje višestrukog glasanja putem IP adrese istok PHP 19 24. 08. 2009. 14:21
Blokiranje crawlera pcigre Web Hosting, web serveri i operativni sistemi 3 30. 11. 2007. 11:37
Blokiranje pristupa senegalcima i ostalim spamerima bluesman Regular expression i htaccess 6 01. 10. 2007. 13:01


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 07:53.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.