DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Showroom i poslovne ponude > Web site, dizajn i multimedia
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Web site, dizajn i multimedia Galerija web sajtova, recenzije i kritike. Svaka nova tema zahteva odobravanje pre prikazivanja

Zatvorena tema
 
Alati teme Način prikaza
Staro 17. 07. 2007.   #1
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default Rainfall Daffinson (Mungos, Modeus & Company)

Drage kolege sa DPT-a,

Izuzuzetno mi je zadovoljstvo da najavim da je sajt za moju firmu Rainfall Daffinson skoro spreman za lansiranje. Goran nas je preduhitrio i već ga najavio na http://www.personalmag.co.yu/?p=484 , tako da evo ga i na DPT komjuniti predpremijeri

www.rainfall-daffinson.com (krace: www.raindaff.com)*

* tnx to Bizi na sugestiji za skracenicu

Dozvolite mi prvo da predstavim bend:

Citat:
Dalibor Vasiljevic (modeus)
Aleksandar Ilic (flylord)
Dejan Katasic (noviKorisnik)
Dragan Jankovic
Ognjen Knaus (orgazmo)
Rade Joksimovic (zark0vac)
Zoran Zlokapa (refresh'd)
Milos Radulovic (iguana)
Marko Bijelic (mungos)
Ko smo i sta radimo:

Citat:
Rainfall Daffinson is a strategic design consultancy founded in 2006 by Marko Bijelic (www.biznisblog.com) and Dalibor Vasiljevic (www.rainfall.ro). Company has created scores of web sites for clients worldwide. From Silicon Valley (Vast.com), London (ImportantAds.com, Flowers24Hours.co.uk) and Dubai (Mondia.com) to the Serbian branch of world’s No. 1 Coca-Cola brand. Rainfall Daffinson has developed a RDA Methodology as well. Our work is located in a couple of Southeast European offices.
Ovakav sajt već godinama hoću da napravim i mislim da mi je to najzad pošlo za rukom. Zato je i dizajn brutalno minimalan (iliti "dizajna uopste nema"), jer sam ga samo ja radio. Od nekih zanimljivih detalja "iza kulisa" ovom prilikom bih naveo:

Color picker (http://rainfall-daffinson.com/colormix) -- Ako ste pratili temu na DPT. Nisam ranije ovo viđao u JS (u Flashu naravno godinama postoji), a Akubra nam je vrlo elegatno rjesio ovaj fazon.

Process (http://rainfall-daffinson.com/process/) -- Nakon čitavog dana izgubljenog na stock photo sajtovima i razbijanja glave (i glava ljudi koji su se sadesili u tom momentu po mesindžerima) odlukom da li staviti sliku sa crnkinjom sekretaricom ili slike Jelene Mrkić, odluka je pala da uzmem sliku od nK sa prošlogodišnjeg okupljanja u Marta's pubu. Pored menu, tu su još dva profesionala modela, Steva Majstorović i Dragan Babić

TIA model (http://rainfall-daffinson.com/sitemap/) -- nisam odolio, model arhitekture korporativnih sajtova u "živoj" izvedbi.

U hodu danas i sutra postavljamo client testimonials koji jos uvijek pristizu mailom, news sekcija isto treba da proradi u toku dana, ozivljavamo poneki zaostali mrtvi ili pogresni link, ako primjetite koji, svakako javite.
mungos je offline  
Staro 17. 07. 2007.   #2
Miloje Sekulic
smetalo blebetalo
Master
 
Avatar Miloje Sekulic
 
Datum učlanjenja: 04.09.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 723
Hvala: 48
60 "Hvala" u 39 poruka
Miloje Sekulic će postati "faca" uskoro
Default ooopa

Citat:
Originalno napisao mungos Pogledajte poruku
Dozvolite mi prvo da predstavim bend:
Neka je sa srecom!
Svidja mi se i sajt i ta varijanta virtuelne fime - zajedno ste jaci!

Off Topic: jel' ovo radjeno za kintu ili je u pitanju bila kompenzacija?


Saradjivacemo i dalje ako Bog da a ljudi ne pokvare

Miloje
Miloje Sekulic je offline  
Staro 17. 07. 2007.   #3
milano
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 31.01.2006
Poruke: 50
Hvala: 0
3 "Hvala" u 2 poruka
milano is on a distinguished road
Default

Svaka cast i samo napred.

Meni se kao dizajneru mnogo dopadaju sajtovi koji dizajna uopste nemaju a dobro izgledaju.

Hint: Mozda da uvedes trecu boju za linkove u sadrzaju.
__________________
www.milanogw.net
Mladji referent
milano je offline  
Staro 17. 07. 2007.   #4
LiquidBrain
Milan Cvejic
Wrote a book
 
Avatar LiquidBrain
 
Datum učlanjenja: 05.09.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.241
Hvala: 32
73 "Hvala" u 56 poruka
LiquidBrain će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Yahoo za LiquidBrain
Default

Citat:
Sorry (јебига), the page you are trying to view is not here
Meni ovo ne izgleda ni malo profesionalno... A i custom error page vam ne valja... nije lepo iskodirana (ne rade linkovi).

A isto tako i link ka sajtu niceladies ne radi (

Inace dizajn je bash interesantan, nisam sada dizajner da bih mogao da kazem tacno da li ima nekih gresaka, ali mi se svidja...

Uzgred, cesitam i srecno
__________________
http://weevify.com
LiquidBrain je offline  
Staro 17. 07. 2007.   #5
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Želim vam puno uspeha!

BTW, zašto Daffinson?
jablan je offline  
Staro 17. 07. 2007.   #6
Nikola Vavic
Scarface
Qualified
 
Avatar Nikola Vavic
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Lokacija: Karaburma
Poruke: 185
Hvala: 29
4 "Hvala" u 2 poruka
Nikola Vavic is on a distinguished road
Default

Srećno
Nikola Vavic je offline  
Staro 17. 07. 2007.   #7
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Evo i ovako javno - cestitke i puno uspeha!
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe
Dejan Bizinger je offline  
Staro 17. 07. 2007.   #8
Ivan
Psychedelictrance freak
Wrote a book
 
Avatar Ivan
 
Datum učlanjenja: 04.06.2006
Lokacija: Srbija, Beograd
Poruke: 1.008
Hvala: 325
933 "Hvala" u 34 poruka
Ivan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za Ivan
Default

Dizajn je extra Zelim vam puno uspeha !
Ivan je offline  
Staro 17. 07. 2007.   #9
gastonr
Poslovni softver BLOG
Certified
 
Avatar gastonr
 
Datum učlanjenja: 20.06.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 67
Hvala: 10
5 "Hvala" u 3 poruka
gastonr is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za gastonr Pošaljite poruku preko Skype™ za gastonr
Default

Citat:
Originalno napisao mungos Pogledajte poruku
Drage kolege sa DPT-a,

Izuzuzetno mi je zadovoljstvo da najavim da je sajt za moju firmu Rainfall Daffinson skoro spreman za lansiranje. Goran nas je preduhitrio i već ga najavio na http://www.personalmag.co.yu/?p=484 , tako da evo ga i na DPT komjuniti predpremijeri
Čestitke i od mene, zaista mi se svidja sajt. Rokenrol poslovanje! Samo napred.

poz,
GR
__________________
poslovni softver (dot) net BLOG
gastonr je offline  
Staro 18. 07. 2007.   #10
BrainDamage
Comfortably Numb
Professional
 
Avatar BrainDamage
 
Datum učlanjenja: 15.03.2007
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 237
Hvala: 13
4 "Hvala" u 3 poruka
BrainDamage is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za BrainDamage Pošaljite poruku preko MSN za BrainDamage Pošaljite poruku preko Skype™ za BrainDamage
Default

Nek' je sa srecom

едит: лупио глупост
__________________
[size=1]Don't go around saying the world owes you a living. The world owes you nothing. It was here first. - Mark Twain

Poslednja izmena od BrainDamage : 18. 07. 2007. u 00:29.
BrainDamage je offline  
Zatvorena tema


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Nek si se ti nama Mungos, vratio torbica Opušteno 87 25. 04. 2010. 01:37
Rainfall Daffinson zapošljava vrhunske Web interfejs dizajnere mungos Poslovne ponude i zapošljavanje 20 22. 08. 2007. 11:35
Rainfall redesign modeus Web site, dizajn i multimedia 13 17. 04. 2007. 12:59
Offshore company... Ilija Studen e-Business 15 06. 02. 2007. 11:09
Anti WEB 2 Company blogowski Linkovi 3 28. 08. 2006. 01:26


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 12:08.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.