DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Showroom i poslovne ponude > Web site, dizajn i multimedia
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Web site, dizajn i multimedia Galerija web sajtova, recenzije i kritike. Svaka nova tema zahteva odobravanje pre prikazivanja

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 02. 08. 2010.   #21
mangia
Pukovnik u penziji
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 11.10.2006
Lokacija: Banjaluka, BiH
Poruke: 941
Hvala: 209
585 "Hvala" u 137 poruka
mangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko MSN za mangia Pošaljite poruku preko Skype™ za mangia
Default

Citat:
Originalno napisao ivanhoe Pogledajte poruku
ja sam jedno vreme bio u poziciji da radim drzavne sajtove (moj CM.........
Mi smo pokrili internetom nekoliko sela oko BL i u njima obično ima po jedna škola koja treba internet. Paketi tipa 10evra na mjesečnom nivou ali eto još nisu platili ni januarske račune od prošle godine... "Znate to ide na trezor a tamo nema para..."
__________________
mangiaphoto | BLOGERAJBLOG | ServerAdminBlog
mangia je offline   Odgovorite uz citat
Staro 02. 08. 2010.   #22
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

^^ ma ex-yu ti je cela ista prica... zato lepo radis sa amerima i ne boli te glava, nema moljakanja, nema ucena, uradis kako valja, oni ljudi plate i cao...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" ivanhoe za poruku:
Staro 15. 08. 2010.   #23
Dragan Varagić
Moderator
Master
 
Datum učlanjenja: 07.08.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 631
Hvala: 25
76 "Hvala" u 50 poruka
Dragan Varagić će postati "faca" uskoro
Default

U celoj temi nisam video pomen ni jedne škole za Web dizajn. Kod mene na blogu Stefan Stanojević ostavio je veoma indikativan komentar o visokoj školi za Web dizajn u Novom Sadu:


"Ja sam student web-design-a u “Visokoj Tehnickoj Skoli Strukovnih Studija” u Novom Sadu, i stanje je krajnje alarmantno. Studenti su izgubljeni, neinformisani, po ceo dan su na netu, al’ na facebook-u, svima je sve dobro, kolotecina. Program je kritican, niko nista i dalje ne zna, iako je kraj studija. Sto je najgore profesori su neinformisani nisu kompetentni. Npr. profesor(zamenik direktora) koji je zavrsio racunarstvo pre puuuno godina predaje uvod u web-design!!! Za 3 godine studija ne postoji pojam blog, SEO, CMS, UI ! I dalje pricamo o ekranima sa 256 boja i pored nacrtne geometrije (???) ucimo i sabiranje binarnih pa do hexadecimalnih brojeva. Studenti sve to pokusavaju da pohvataju i posle toga su usmereni u jednu provaliju gde idu SVI koji su prihvatili klasican nacin studiranja u informatickom dobu. Bez znanja, sa diplomom, uplaseni od rada, sa nerealnim kritikama i kriticnim nivoom prakticnog znanja stagniraju u zivom pesku njihove tradicionalne istine!"
Dragan Varagić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 15. 08. 2010.   #24
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Setiće se mnogi da smo pričali o tome, a neki će se možda setiti da sam odavno rekao da je kod nas najveći problem to što oni koji treba da uče druge - nemaju pojma (da ne obrazlažem duže i koristim politički korektne termine). Oni koji i znaju ponešto i spremni su da svoje znanje prenesu na druge - imaju isključivo teoretsko znanje i jako malo ili ni malo praktičnog.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" bluesman za poruku:
Staro 15. 08. 2010.   #25
nn.nn
nobody
Expert
 
Avatar nn.nn
 
Datum učlanjenja: 19.04.2007
Poruke: 537
Hvala: 14
705 "Hvala" u 106 poruka
nn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoro
Default

Nije baš škola, ali ako je neko odlučan u nameri da nauči, možda će mu ovo pomoći:
http://www.opera.com/company/education/curriculum/
http://www.tbray.org/ongoing/When/20...Web-Curriculum
nn.nn je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" nn.nn za poruku:
Staro 15. 08. 2010.   #26
kickloop
Mister
Master
 
Avatar kickloop
 
Datum učlanjenja: 25.11.2007
Poruke: 626
Hvala: 114
641 "Hvala" u 96 poruka
kickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za kickloop
Default

Koliko znam ovo je skoro otvoreno: http://www.krojacevaskola.com/
__________________
When you assume, you make an ass out of u and me
kickloop je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 08. 2010.   #27
qui
novi član
Na probnom radu
 
Avatar qui
 
Datum učlanjenja: 14.07.2010
Poruke: 23
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
qui is on a distinguished road
Default

Baš htedoh da napišem što i kickloop, da imam 1300€ koliko košta, rado bih otišao, deluje super, Mac računari, jednom rečju extra, 200 časova, ali cena je cena!
__________________
qui je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 08. 2010.   #28
Vladimir Nikolic
član
Certified
 
Avatar Vladimir Nikolic
 
Datum učlanjenja: 18.02.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 61
Hvala: 2
4 "Hvala" u 4 poruka
Vladimir Nikolic is on a distinguished road
Default

Preporučujem Krojačevu školu.

Jedan Limundo dizajner je prošao kroz tu školu i primećuje se velika razlika.
Lepo uče stavke koje su ti od koristi za svakodnevni rad,
i povremeno gledaju i malo šire pa ti tako i daju uvid u druge elemente koje čine kompletnu stranicu.
Taman toliko da bolje shvatiš zadatke ostalih.
__________________
Limundo (Srpski za aukcije) / Kupindo (Tvoja robna kuća)
Limundo Cash (Jedna briga manje)
Vladimir Nikolic je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" Vladimir Nikolic za poruku:
Staro 22. 09. 2010.   #29
Miksa
novi član
 
Datum učlanjenja: 22.09.2010
Poruke: 2
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
Miksa is on a distinguished road
Default

Ja sam bio u Krojacevoj skoli u prvoj klasi, i mogu vam reci da je extra ispalo.
Znaci radi na Mac-u, dobijaju se skripte, sad uskoro treba da puste i neku berzu za nas koji smo zavrsili skolu. Postepeno se uci i dosta paznje posvecuju ucenicima. Sta god vam treba mozete odmah da ih prekinete i da pitate. Dobro je i sto po zavrsetku skole imate njihovu podrsku u narednih godinu dana.

Ne znam josh sta vas interesuje slobodno pitajte.
Miksa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 22. 09. 2010.   #30
dacha
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 23.06.2005
Poruke: 196
Hvala: 35
35 "Hvala" u 30 poruka
dacha is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
Setiće se mnogi da smo pričali o tome, a neki će se možda setiti da sam odavno rekao da je kod nas najveći problem to što oni koji treba da uče druge - nemaju pojma (da ne obrazlažem duže i koristim politički korektne termine). Oni koji i znaju ponešto i spremni su da svoje znanje prenesu na druge - imaju isključivo teoretsko znanje i jako malo ili ni malo praktičnog.
Svakako da je to problem, ali... Reci da li bi ti sada, kad pored teorijskog znanja imaš i puno iskustva, prihvatio da učiš decu za 400€ mesečno? A da bi postao univerzitetski profesor (gde je plata malo bolja) morao bi samo da učiš pola života, tu za ozbiljnu praksu mesta nema. U nekim statičnim oblastima poneki teoretičar uspe da stekne neko iskustvo, ali sve u vezi informatike je previše dinamično.
Jednostavno, onaj ko ima znanja i zna da radi, on će mnogo više zaraditi radom i ne pomišlja na predavanje. Ovi drugi postaju predavači, konsultanti, analitičari ili kritičari.
dacha je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
SMF dizajn invest Web design, Layout, User Interface 3 18. 04. 2009. 19:37
dizajn "portala" + dizajn sajta GaVrA Web design, Layout, User Interface 4 01. 02. 2009. 16:06
jos jedna skola oliver78 Web site, dizajn i multimedia 15 22. 02. 2006. 12:51


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 23:23.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.