DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 05. 07. 2010.   #1
webgazda
Zepter Digital Media
Professional
 
Avatar webgazda
 
Datum učlanjenja: 13.01.2009
Poruke: 229
Hvala: 10
6 "Hvala" u 5 poruka
webgazda is on a distinguished road
Default

Sumnjam da je i pre neko zaradio bogatstvo sa 042 internetom. Nisam licno probao, ali verujem da je slicna zarada kao kod oglasavackih mreza. Naravno ako nisi "provajder" pa dajes drugima da prodaju za tebe sto radi brdo firmi.

SMS usluga? Malo kvalitetnija web aplikacija sa nekim premium sadrzajem?!

Ponavljam, ni jedan sajt sa 500 poseta dnevno ne verujem da ce imati neku posebnu zaradu.
__________________
Zepter Digital Media -- WebGazda -- ITBOX.RS - IT Magazin -- me@Twitter -- ZepterADS.rs
webgazda je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 07. 2010.   #2
kickloop
Mister
Master
 
Avatar kickloop
 
Datum učlanjenja: 25.11.2007
Poruke: 626
Hvala: 114
641 "Hvala" u 96 poruka
kickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za kickloop
Default

Znam nekoliko ljudi koji su isplaćivani po 100-200.000 dinara za 042 pre nekoliko godina. Tada je moglo nešto da se napravi. Isto tako znam da su se raspadali od posla tako da i nije neka zarada za uloženi trud.

Dakle za neki pristojan džeparac treba između 5-10.000 posetilaca dnevno? Koliko ja razumem, za toliku posetu treba ozbiljan trud uložiti. Ima li onda smisla sve to?
__________________
When you assume, you make an ass out of u and me
kickloop je offline   Odgovorite uz citat
Staro 07. 07. 2010.   #3
trazimcuruzabrak
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 15.06.2007
Poruke: 209
Hvala: 0
50 "Hvala" u 9 poruka
trazimcuruzabrak is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao kickloop Pogledajte poruku
Znam nekoliko ljudi koji su isplaćivani po 100-200.000 dinara za 042 pre nekoliko godina. Tada je moglo nešto da se napravi. Isto tako znam da su se raspadali od posla tako da i nije neka zarada za uloženi trud.

Dakle za neki pristojan džeparac treba između 5-10.000 posetilaca dnevno? Koliko ja razumem, za toliku posetu treba ozbiljan trud uložiti. Ima li onda smisla sve to?
10 000 poseta donosi oko 10 evra dnevno a to je dalkeo od dzeparca za nase Srpske uslove. Neki za toliku dnevnicu rmbace ceo dan na gradjevini fizikaliju na suncu i po kisi. 30 000 din plata je itekako prihvatljiva u srbiji i pozeljna za 80% gradjana stim da bi ljudi pristali da rmbace musku za te pare a preko interneta se svrckas okolo a pare samo cingele cingele svaki mesec.

Danas zaradjuju preko internet sajtova samo oni koji poseduju sajtove stari po 7 i vise godina jer imaju po defoltu sada tu posetu a novi sajtovi samo od onih vlasnika koji su SEO eksperti koji za vrlo jake kljucne reci nabudze se na prvoj poziciji google pretrazivaca. Naravno i oni koji imaju gomilu pocetnog kapitala pa su spremni da daju velike sume novca za reklame na jakim domacim sajtovima i na google adwords.

Znaci onaj ko je bez kinte u dzepu ostaje mu da bude SEO strucnjak i to pravi a ne nabedjeni i da pocne da zaradjuje preko sajta.

U Srbiji na srecu ima jedno 10 do 15 pravih SEO strucnjaka (posto sam izbrojao toliko njih sa kojima se macujem na google) tako da za njih nema zime. Mislim da sam i ja medju njima (sala mala)

Po meni je osvajanje jakih kljucnih reci najisplativije i najlakse na internetu do zarade. Jer jednom osvojeno prvo mesto donosi posetu najmanje jedno 2 meseca a da nista ne radis. Za to vreme juris drugu kljucnu red i sve tako. Znaci iz dana u dan sve ti vise raste poseta a granica je mozda nivo od 200 000 unikatnih poseta dnevno. Sve drugo je rmbacenje samo tako. Na primer ako imas neku web prodavnicu treba da radis na nekoliko frontova, da organizujes i odrzavas aktuelnim sajt, da vrsis promociju sajta, da nabavljas robu, da isporucujes robu, pa ako se poveca poso da zaposlis jos kojeg radnika itd itd. Znaci raste prihod ali rastu i troskovi. Ovako preko SEO sve sam radis, poseta svakodnevno raste a i zarada a troskovi gotovo nula (ako ne racunamo placanje hostinga).
__________________
Igrice

Poslednja izmena od trazimcuruzabrak : 07. 07. 2010. u 15:52.
trazimcuruzabrak je offline   Odgovorite uz citat
Staro 07. 07. 2010.   #4
japan
novi klan
Professional
 
Avatar japan
 
Datum učlanjenja: 03.02.2007
Poruke: 326
Hvala: 43
427 "Hvala" u 50 poruka
japan će postati "faca" uskorojapan će postati "faca" uskorojapan će postati "faca" uskorojapan će postati "faca" uskorojapan će postati "faca" uskoro
Default

^ gde si ti bio celog mog zivota...?
__________________
We professional we dealin' with business
japan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 07. 2010.   #5
buksula
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 03.05.2007
Poruke: 568
Hvala: 40
51 "Hvala" u 30 poruka
buksula is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao trazimcuruzabrak Pogledajte poruku
Po meni je osvajanje jakih kljucnih reci najisplativije i najlakse na internetu do zarade. Jer jednom osvojeno prvo mesto donosi posetu najmanje jedno 2 meseca a da nista ne radis. Za to vreme juris drugu kljucnu red i sve tako.
Najveca zarada je u long tail kljucnim recima koje se mnogo bolje konvertuju nego "jake" kljucne reci. Za adsense je to ipak ok ali za nesto drugo - tesko.
buksula je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 07. 2010.   #6
Miljana
it wasn't me
Certified
 
Avatar Miljana
 
Datum učlanjenja: 07.07.2010
Lokacija: Pirot
Poruke: 60
Hvala: 78
12 "Hvala" u 8 poruka
Miljana is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Miljana
Default

Citat:
Originalno napisao trazimcuruzabrak Pogledajte poruku
Sve drugo je rmbacenje samo tako. Na primer ako imas neku web prodavnicu treba da radis na nekoliko frontova, da organizujes i odrzavas aktuelnim sajt, da vrsis promociju sajta, da nabavljas robu, da isporucujes robu, pa ako se poveca poso da zaposlis jos kojeg radnika itd itd. Znaci raste prihod ali rastu i troskovi. Ovako preko SEO sve sam radis, poseta svakodnevno raste a i zarada a troskovi gotovo nula (ako ne racunamo placanje hostinga).
Ima donekle istine u ovome, ali ipak nije toliko komplikovano i neizvodljivo, naročito u slučaju kad se online biznis naslanja na postojeći offline biznis, u čemu ako sam dobro razumela i SSpin vidi realne mogućnosti za zaradu.

Održavanje i promocija web sajta: ovo ti ne gine ni u kom slučaju ako želiš da od njega zaradiš, bez obzira da li je e-komerc tipa ili ne.

Nabavljanje/lagerovanje robe: može a i ne mora, veliki broj dobavljača (pri tom ne mislim samo na gumare) lageruje robu kod sebe.

Isporuka: vrši se kurirskom službom sa kojom sklopiš ugovor i tu nema neke prevelike filozofije.

Broj zaposlenih: veći nego u opciji zarade isključivo preko SEO, ali ipak mnogo manji nego recimo u klasičnoj maloprodaji (trenutno pored mene za IPG rade dva zaposlena sa po 50% radnog vremena, što može da se računa kao jedan, a realno se za tim pokazala potreba tek 6 meseci nakon otvaranja prodavnice).

Prihodi vs. rashodi: tačno je da sa prihodima rastu i rashodi, ipak ova dva ne rastu u odnosu 1:1. Suština je upravo u tome kako da od onog što si uložio izvučeš maksimalni rezultat, pre nego što započneš novi krug ulaganja.

IPG je otpočetka funkcionisao na taj način: nije bilo neke gomile novca za početno ulaganje (samo najosnovniji startap troškovi od kojih sam ja ustvari bila najveća stavka ), uz osnovni princip da štrikamo svom snagom i da se protežemo onoliko koliko nam jorgan ispadne dugačak.

Rezultat: nikada nam noge nisu preterano virile, a od marta ove godine se pokrivamo i preko glave
Miljana je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" Miljana za poruku:
Staro 08. 07. 2010.   #7
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Ukoliko nije problem, voleo bih da napises ko su tih "10 do 15 pravih SEO strucnjaka" u Srbiji. Siguran sam da nisam jedini koga to zanima. Naravno - vrlo pozeljno je da stavis jednu recenicu sa referencama za svakog.

Citat:
Originalno napisao trazimcuruzabrak Pogledajte poruku

U Srbiji na srecu ima jedno 10 do 15 pravih SEO strucnjaka (posto sam izbrojao toliko njih sa kojima se macujem na google) tako da za njih nema zime. Mislim da sam i ja medju njima (sala mala)
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 07. 2010.   #8
lurker
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 21.01.2009
Poruke: 154
Hvala: 3
34 "Hvala" u 22 poruka
lurker is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Dejan Bizinger Pogledajte poruku
Ukoliko nije problem, voleo bih da napises ko su tih "10 do 15 pravih SEO strucnjaka" u Srbiji. Siguran sam da nisam jedini koga to zanima. Naravno - vrlo pozeljno je da stavis jednu recenicu sa referencama za svakog.
Evo znam ja jednog, zato sto se, ko sto neko rece, "macujem" s njim na serpu.

Tip je iz Zajecara, "trci" za skoro sve najtrazenije kw u Srbiji, i to sa po nekoliko sajtova na prvoj strani serpa. Radi za svoj dzep, izvor prihoda adsense...

Za 8 najtrazeniju rec u Srbiji on je trenutno na #2 i #9 na prvoj strani serpa (a ja na #1, #8 i #10). Tako da nas dvoje imamo 50% rezultata za tu kw, ako on nema jos koji sajt.

Veoma bi bilo glupo da objavim vise podataka od ovog.

Verovatno je i clan ovde (ako jeste moze na pp). Pozdrav.

Poslednja izmena od lurker : 08. 07. 2010. u 16:07. Razlog: tipo
lurker je offline   Odgovorite uz citat
Staro 14. 07. 2010.   #9
Dragan Varagić
Moderator
Master
 
Datum učlanjenja: 07.08.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 631
Hvala: 25
76 "Hvala" u 50 poruka
Dragan Varagić će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao lurker Pogledajte poruku
Za 8 najtrazeniju rec u Srbiji on je trenutno na #2 i #9 na prvoj strani serpa (a ja na #1, #8 i #10). Tako da nas dvoje imamo 50% rezultata za tu kw, ako on nema jos koji sajt.
A koje su to najtraženije reči u Srbiji?
Dragan Varagić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 05. 07. 2010.   #10
webgazda
Zepter Digital Media
Professional
 
Avatar webgazda
 
Datum učlanjenja: 13.01.2009
Poruke: 229
Hvala: 10
6 "Hvala" u 5 poruka
webgazda is on a distinguished road
Default

Da li uopste moze da se "napravi" nesto bez truda? Sumnjam...
__________________
Zepter Digital Media -- WebGazda -- ITBOX.RS - IT Magazin -- me@Twitter -- ZepterADS.rs
webgazda je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Skromna zarada srpskih sajtova Dejan Bizinger Linkovi 107 18. 12. 2011. 10:53
domaći phishing Nemanja Avramović Opušteno 4 16. 05. 2008. 14:21
Zarada i troskovi jasmanac e-Business 4 16. 02. 2008. 02:07
Statistika AdSense zarada ppavlovic e-Business 16 06. 06. 2007. 12:00
Najveca zarada od Google AdSensa na ovim prostorima ? Nedim Dedic e-Business 59 16. 02. 2007. 14:17


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 06:48.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.