DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Web development i web aplikacije > Web Hosting, web serveri i operativni sistemi
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Web Hosting, web serveri i operativni sistemi Komercijalni hosting, web serveri, bezbednost, operativni sistemi na serverima

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 21. 09. 2008.   #81
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

vidite, radi se o jednostavnoj psihologiji, koja je mozda i potpuno iracionalna, jer verujem Degojsu i Dejanu da sve moze da se podesi i da onda radi.... ali ljudski mozak tako funkcionise, moze mene neko da ubedjuje do prekosutra, mene Vista nervira, i ako MS krene da me pritiska da odustanem od XP, odoh ja lepo do Apple radnje, ili cu da predjem na neki linux, posto realno sve je to isto sra**, razlike su kozmeticke prirode. I mislim da ce jos mnogo ljudi da uradi slicno, mada naravno MS to ne zanima mnogo oni pre svega jure velike firme sa puno masina da urade upgrejd, jer to znaci znacajan priliv svezeg novca. Dok koriste XP, MS ne zaradjuje nista, tako da ne mogu da ih krivim za to, ali kao sto vec rekoh na nekoj temi o "zlom Microsoftu" zarada je njihov problem, a ne moj kao musterije, tako da oni imau pravo da zaradjuju, ali i ja imam pravo da im ne dam svoj novac..
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 09. 2008.   #82
DejanVesic
old school
Professional
 
Avatar DejanVesic
 
Datum učlanjenja: 15.06.2005
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 448
Hvala: 21
70 "Hvala" u 46 poruka
DejanVesic će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao ivanhoe Pogledajte poruku
mene Vista nervira, i ako MS krene da me pritiska da odustanem od XP
Kako neko može da te pritiska da odustaneš od XP?

Ako ti mašina pod XP-om dobro radi, zašto bi menjao taj operativni sistem?

Kada odlučiš da promeniš operativni sistem i/ili mašinu, izvagaš šta ti treba, koliko para ti treba i tako postupiš. To može da bude Vista, Linux ili OSX - šta god zaključiš da je najbolje za tebe.
__________________
http://www.vesic.org | Blog: http://www.vesic.org/blog/ | Fina kolekcija programa: http://www.vesic.org/programi/
DejanVesic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 09. 2008.   #83
BrainDamage
Comfortably Numb
Professional
 
Avatar BrainDamage
 
Datum učlanjenja: 15.03.2007
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 237
Hvala: 13
4 "Hvala" u 3 poruka
BrainDamage is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za BrainDamage Pošaljite poruku preko MSN za BrainDamage Pošaljite poruku preko Skype™ za BrainDamage
Default

Citat:
Originalno napisao BraMom Pogledajte poruku
Siguran sam da ima ljudi koji se bave sportom ili vode kakav biznis bez imperativa da budu najbolji na svetu. Ljudi uživaju u različitim stvarima...
To onda nisu ni sportisti ni biznismeni, nego rekreativci.

Citat:
Originalno napisao zidoo Pogledajte poruku
Jel ima iko ovde viziju malog samoodrzivog biznisa koji radis citav zivot...
Perpetuum mobile je divna stvar, samo sto ne moze da postoji
Citat:
Originalno napisao zidoo Pogledajte poruku
skontas neku kintu za stare dane i uzivas, ili svi samo ganjate milione, milijarde i operaciju zelduca?
Kad skupis milione i milijarde, moci ces da kupis novi zeludac i pun zamrzivac ostalih rezervnih dijelova za sebe, ako kapiras sta zelim da kazem.

Citat:
Originalno napisao DejanVesic Pogledajte poruku
Ako stavljaš XP zato što "Vista ne valja" - razmisli opet; korisnici koji tvrde da "Vista ne valja" su je ili samo instalirali pa im se nije dopala, ili prenose nešto što su negde čuli.
Koristio neka 4 mjeseca, aktivno, svaki dan, za sve poslove koje sam radio i ranije. Vratio se na XP.

Jedina stvar koja mi je ostala u lijepom sjecanju jeste mogucnost pretrage u Start meniju. Nazalost, nedovoljno za selidbu u okolinu u kojoj mi je gomila drugih stvari iritirajuca. Nista drugo mi nije ostavilo utisak da sam koristio nesto "bolje", "sigurnije" [dodati pridjev u komparativu po zelji], al' kazu ljudi da jeste.

A, nisam od onih koji pljuju po Microsoftu jer su monopolisti, ovakvi i onakvi, niti sam bilo ciji "jevandjelista".

Naravno, sve ovo je subjektivan pogled, htio sam samo da kazem i da sa aspekta nekog ko nije "samo instalirao" ili "prenosim nesto sto sam cuo" ima ne tako pozitivnih stavova toj famoznoj Visti.
Citat:
Originalno napisao degojs Pogledajte poruku
Da se razumemo, pretpostavka je da imaš mašinu sa jedno 2GB memorije i nekim dual core procesorom na jedno 1.8 GHz ili više. Nikakvih problema nema na takvom sistemu.
Pa, da. C2D i 2GB DDR2, bitno je da operativnom sistemu treba pun *** resursa, inace ako imas "samo" 1GB onda ne mozes koristiti nista drugo osim OS-a (ovo ne vazi samo za Windows). Nema te sile koja ce da me ubijedi da je skok u sistemskim zahtjevima za Vistu opravdan brojem novih mogucnosti, vecom sigurnoscu i ostalim "bla bla" zezancijama (u odnosu na XP).

Umjesto da operativni sistemi ne budu toliko nametljivi, da budu "teren" na kome ces raditi nesto drugo - sve vezano za njih je postalo toliko "in" da je, u sustini, postalo bitnije koji OS imas od onog za sta konkretno koristis racunar.
__________________
[size=1]Don't go around saying the world owes you a living. The world owes you nothing. It was here first. - Mark Twain
BrainDamage je offline   Odgovorite uz citat
2 članova zahvaljuje BrainDamage za poruku:
Staro 21. 09. 2008.   #84
zidoo
profesionalac
Qualified
 
Avatar zidoo
 
Datum učlanjenja: 17.03.2006
Poruke: 109
Hvala: 9
15 "Hvala" u 10 poruka
zidoo is on a distinguished road
Default

@DejanVesic,
sa tim da govoris ljudima u diskusiji da su glupi suzdrzo bi se od komentarisanje tvoje inteligencije i dusevnog stanja.

Stvari stoje vrlo jednostavno, posto ti ocito ne znas ni srpski ni engleski. U Officu se ne programira, znas to je alat za pisanje tekstova, pravljenje tablica itd. programira se u programskim alatima, a jedan od njih je i Visual Studio.
E sad ja sam postovo razlike u edicijama Visual Studio, i kome god treba feat koji nema u Expresu mora da plati, npr. 18000$. Stim da ce ti trebati aki si ozbiljna firma (ja poznajem dve MS firme u BL, MS partneri i obe imaju licence za VS Team) onda ces morati da das 18K dolara. Ako ti treba dodatni SQL server jos 2K dolara.
E sad divno je to sto je MS napravio Studio SQL i Express VS da mogu studenti da se edukuju na budu MS klonovi i sto podrzava skolstvo (ja studiram Fax koji je partner MS, i koji frosira VS i SQL server) ali za ozbiljan poso u MS okruzenju ti treba ozbiljan software koji kosta ozbiljno puno para. Evo nek se javi neko ko ima firmu i koristi Express software za razvoj i nema ni jednu jedinu licencu VS pro ili Team.

Jebiga ja sam tebe stvarno smatro za ozbiljno u diskusiji, ali stim da smatars svoje ne istomisljenike glupima ocito je samo jos jedan jebeni iskomplekirani debil.
zidoo je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 09. 2008.   #85
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

@Dejan: ma nemoj ni da mu odgovaraš više. To je čisto majmunisanje, vidiš da ne zna o čemu priča. Ne valja mu VS Exp samo zato što postoje skuplje verzije. Nema čovek ništa konkretno da kaže, šta njemu nedostaje u istom. I moj kompjuter ništa ne valja zato što postoji skuplji. Ma da, važi.

Citat:
Originalno napisao misko
Njih Vista sa stotinu pitanja - traumira, osobama podloznim paranojama podize nivo (sta sam sad zajebo, kako cu ovo, jesam siguran da smijem ovo, ko zna sta ce biti ako stisnem Yes i sl.).
Ako dođe čovek u situaciju da se pojavi UAC, a da ne znaš zašto se pojavio, nisi siguran šta će biti, pa onda je UAC ispunio svoju namenu 100% i jednostavno trebaš da klikneš NO. Pa BAŠ to jeste cilj istog.

Inače, ja jesam pokazao one opcije za fino podešavanje UAC-a, ali to ne znači da ih MORAŠ menjati. Iskreno, ja se ne sećam da li sam nešto menjao. Dalje, UAC se ne javlja baš tako svaki čas kako ti prikazuješ. Ako je za utehu, sa SP1 se javlja manje nego pre, a Win 7 će navodno još da sreže tu pojavu - mislim da MS tu osluškuje reakcije pošto je stvar relativno nova.

Citat:
Originalno napisao ivanhoe
mene Vista nervira, i ako MS krene da me pritiska da odustanem od XP, odoh ja lepo do Apple radnje, ili cu da predjem na neki linux, posto realno sve je to isto sra**, razlike su kozmeticke prirode.
(Nije tebi problem samo Vista, nego bilo šta iz MS. Pa ti stalno ovde pričaš takve priče za MS proizvode, npr. pričao si kako za IIS nema nešto kao URL rewrite i slično. I to je ljudski, da se razumemo. Ni ja ne bi koristio/kupio Mac jer bi se osećao kao najveći snob i pajser. Osim ako baš ne bi morao.)

A kome je Windows tolika muka, pa brate pređite na Linux ili Mac. Povedite i ostale, umesto šta nas smarate kuknjavom već 10 godina, bar da je opravdana toliko.. Pa Linux vam je bar besplatan.

A i OSX može da se tera na PC koliko sam čitao pre. Pa eto burazeru..

I lepo onda možete da nabavite i onog miša sa 1 dugmetom, a ne da se svaki dan maltretirate tipa: jao, šta sad da radim, totalno sam zbunjen, koje dugme da pritisnem, levo ili desno..
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 21. 09. 2008. u 18:59.
degojs je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 09. 2008.   #86
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao BrainDamage Pogledajte poruku
Pa, da. C2D i 2GB DDR2, bitno je da operativnom sistemu treba pun *** resursa, inace ako imas "samo" 1GB onda ne mozes koristiti nista drugo osim OS-a (ovo ne vazi samo za Windows).
Dakle, nije specifično samo za Windows.

A pošto meni Windows ipak treba, ja neću da pravim problem jer 1 GB memorije košta ovde manje od $20.

I ne, ne mora da bude Core 2 Duo. Ja imam AMD X2 4200+ (2x 2.2 GHz) i to radi super, a boga mi, pritišćem ga sigurno MNOGO više nego bilo kakav običan korisnik. U stvari, otkud znam šta rade ljudi

Ne kažem da se obavezno otvoriš za $17.99 za 1 GB, niko te ne tera da prelaziš na Vistu.
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 21. 09. 2008. u 18:45.
degojs je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 09. 2008.   #87
zidoo
profesionalac
Qualified
 
Avatar zidoo
 
Datum učlanjenja: 17.03.2006
Poruke: 109
Hvala: 9
15 "Hvala" u 10 poruka
zidoo is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao degojs Pogledajte poruku
@Dejan: ma nemoj ni da mu odgovaraš više. To je čisto majmunisanje, vidiš da ne zna o čemu priča. Ne valja mu VS Exp samo zato što postoje skuplje verzije. Nema čovek ništa konkretno da kaže, šta njemu nedostaje u istom. I moj kompjuter ništa ne valja zato što postoji skuplji. Ma da, važi.
hehe dobro mozda jesam malo pretjero samo ne volim kad mi neko u sredi diskusije kaze da sam glup bez nekog vidnog dokaza. Fora je u tome sto ozbiljne firme koriste Pro ili Team verziju zato sto im je potrebna a ne zato sto imaju visak para, i oni to plate.
Aj nek mi neko objasni samo kako onda nije skupo kupiti software od 18K dolara.(skupo je relativan pojam al ajd).

Diskusija i onak ode u krivom smjeru, preko hakinga do uticaja na razvoj IT industrije preko cjena...
zidoo je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 09. 2008.   #88
DejanVesic
old school
Professional
 
Avatar DejanVesic
 
Datum učlanjenja: 15.06.2005
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 448
Hvala: 21
70 "Hvala" u 46 poruka
DejanVesic će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao zidoo Pogledajte poruku
Stvari stoje vrlo jednostavno, posto ti ocito ne znas ni srpski ni engleski. U Officu se ne programira, znas to je alat za pisanje tekstova, pravljenje tablica itd. programira se u programskim alatima, a jedan od njih je i Visual Studio...
Nećeš se ti hleba najesti od programiranja.

Bezobrazan si, nevaspitan i ne poštuješ vreme koje ljudi troše u očigledno uzaludnim diskusijama sa tobom. Kao tehnički direktor programerske firme od 120 ljudi, koja je prešla put od Action Pack-a do Gold Partner MS-a, sigurno znam mnogo više od tebe. I ne, nije potrebno da imaš VS Pro / TS da bi napravio komercijalni program, i Express će to sasvim dobro uraditi (uz Innosetup za deployment).

Kada budeš imao onoliko sati komercijanog programiranja koliko ja imam meseci, javi se onda za diskusiju.
__________________
http://www.vesic.org | Blog: http://www.vesic.org/blog/ | Fina kolekcija programa: http://www.vesic.org/programi/
DejanVesic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 09. 2008.   #89
zidoo
profesionalac
Qualified
 
Avatar zidoo
 
Datum učlanjenja: 17.03.2006
Poruke: 109
Hvala: 9
15 "Hvala" u 10 poruka
zidoo is on a distinguished road
Default

Ok, jel vi koristite Express?

Usput moj hljeb od programiranje ima dobar ukus, a trenutno hvala bogu, ima ga dovoljno.

Usput ti si prvo kreno sa vredjanjem tako da nisam siguran kako si ti to vaspitan? Cim ti imas vremena za diskusije ne gori ni jedan projekat na poslu tako da necemo o vremenu.

Enivej, da bi napravio komercijalan projekat dovoljan ti je dobar editor, besplatan web server, besplatan programski jezik, besplatna baza podataka itd itd. (znamo svi na sta ciljam). Firma u kojoj ja radi nema 120 radnika, ali ima dovoljno da svi dobiju platu i da zive od slobodnog besplatnog softwera.

Poslednja izmena od zidoo : 21. 09. 2008. u 19:42.
zidoo je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 09. 2008.   #90
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Citat:
Originalno napisao degojs Pogledajte poruku
(Nije tebi problem samo Vista, nego bilo šta iz MS. Pa ti stalno ovde pričaš takve priče za MS proizvode, npr. pričao si kako za IIS nema nešto kao URL rewrite i slično. I to je ljudski, da se razumemo. Ni ja ne bi koristio/kupio Mac jer bi se osećao kao najveći snob i pajser. Osim ako baš ne bi morao.)
tjah, pa i ja mogu tako da kazem da ti stalno advokatises za MS

Ali to je generalizacija koja nije bas na mestu, nije sve bas toliko crno i belo, jer recimo ja koristim XP vec dosta dugo i nikad u zivotu nisam rekao da je to los sistem, cak sta vise, za desktop je super. Ne secam price o mod_rewrite, koliko vidim ja nisam tu nista postovao, a ni ti..). Ali sasvim moguce da sam pljuvao windows based web-servere, to i dalje mislim, ali recimo SQL Server nisam nikad pljuvao. Hocu da kazem nije moj problem u MS, ako me sam proizvod ne nervira ja nemam nista protiv, zaista. A i ne nervira me samo MS, nervira me i Apple, nerviraju me i Mandrake linux i RHEL, samo iz razlicitih razloga...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Hakovan sajt RTS-a mileusna Web Hosting, web serveri i operativni sistemi 27 04. 07. 2010. 06:21
Microsoft MAPS rex e-Business 20 05. 02. 2010. 17:05
b92 hakovan! jasmanac Opušteno 17 27. 09. 2009. 01:52


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 01:20.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.