DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 16. 05. 2007.   #81
Gruja
Dejan Grujic
Professional
 
Datum učlanjenja: 29.09.2005
Poruke: 380
Hvala: 9
64 "Hvala" u 40 poruka
Gruja is on a distinguished road
Default

Sad sam bio u rajfajzenu, potpisao sam im neku vrstu stalnog naloga tako da necu morati stalno da idem u banku. Doduse taj nalog vazi samo za jednog posiljaoca, tj. automatski ce se obradjivati samo ono sto stigne od njega.
Inace spisak raznih osnova po kojima su stigle pare je dosta sulud. Npr. nema nista tipa "autorska prava" niti ista gde bi se pominjao proizvod, tako da sam izabrao "honorar za izvrsene usluge", sto jel'te ne opisuje bas najbolje da sam te pare zaradio prodajuci vec gotov software.
Gruja je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 05. 2007.   #82
robi-bobi
expert
Grand Master
 
Avatar robi-bobi
 
Datum učlanjenja: 05.10.2005
Lokacija: Sofia, Bulgaria
Poruke: 805
Hvala: 222
958 "Hvala" u 68 poruka
robi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za robi-bobi
Default

Citat:
Originalno napisao raindog Pogledajte poruku
sta god da stavis treba ako cemo po zakonu da platis porez na to i sam prijavis u roku od 15 dana poreskoj upravi
jel se to samo prijavljuje i porez placa tek nakon sto se postigne neka tamo suma, il se porez placa automatski, bez obrira na primanja u toku godine?
robi-bobi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 05. 2007.   #83
raindog
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 23.04.2007
Poruke: 151
Hvala: 0
3 "Hvala" u 3 poruka
raindog is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao robi-bobi Pogledajte poruku
jel se to samo prijavljuje i porez placa tek nakon sto se postigne neka tamo suma, il se porez placa automatski, bez obrira na primanja u toku godine?
taj pores se placa bez obzira.... evo sta je imao knjigovodja da kaze na tu temu:

U slucaju uplate firme to se tretira kao zarada pa obracun ide na sledeci nacin :
ako je neto iznos 10.000,00 din
bruto se dobija kad se taj iznos pomnozi sa 1.5060241 i dobije se Bruto.

Od tog bruta se oduzima 20% normiranih troskova i na ostatak se racuna 20% poreza na dohodak.

Sve se to unosi u obrazac PPOD-4 i predaje Poreskoj upravi na barkodiranje.
raindog je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 05. 2007.   #84
[nq]
web dude
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 912
Hvala: 46
24 "Hvala" u 21 poruka
[nq] is on a distinguished road
Default

Ode mast u propast, sta sad da radimo? Ocete li vi prijavljivati to... Ja nemam puno godisnje mozda par k. Ja primam novac od moneybookers-a u 99% slucajeva, koji je on djavo, jer se to tretira kao uplate banke ili firme...

Mene su davno... (pre recimo 1,5 god.) pitali usmeno u RF od koga ja dobijam taj novac, ja rekao da radim honorarno i tu se prica zavrsila... uskoro bi trebao opet da dignem novac pa cu da vidim dal cu morati nesto da potpisem...

bedak.
[nq] je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 05. 2007.   #85
Dzordz
Diskutabilni diskutant
Wrote a book
 
Avatar Dzordz
 
Datum učlanjenja: 09.04.2006
Lokacija: Brno
Poruke: 1.113
Hvala: 36
103 "Hvala" u 74 poruka
Dzordz is on a distinguished roadDzordz is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao raindog Pogledajte poruku
taj pores se placa bez obzira.... evo sta je imao knjigovodja da kaze na tu temu:

U slucaju uplate firme to se tretira kao zarada pa obracun ide na sledeci nacin :
ako je neto iznos 10.000,00 din
bruto se dobija kad se taj iznos pomnozi sa 1.5060241 i dobije se Bruto.

Od tog bruta se oduzima 20% normiranih troskova i na ostatak se racuna 20% poreza na dohodak.

Sve se to unosi u obrazac PPOD-4 i predaje Poreskoj upravi na barkodiranje.
Tako kad se racuna onda se dobije da porez treba da platimo 2409din na primljenu sumu od 10.000din. Da nije malo mnogo

24% pa ovo je strasno
Dzordz je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 05. 2007.   #86
raindog
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 23.04.2007
Poruke: 151
Hvala: 0
3 "Hvala" u 3 poruka
raindog is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Dzordz Pogledajte poruku
Tako kad se racuna onda se dobije da porez treba da platimo 2409din na primljenu sumu od 10.000din. Da nije malo mnogo

24% pa ovo je strasno
to nije nista po nekim tumacenjima jos treba na to platiti pa izadje 40% :|
raindog je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 05. 2007.   #87
Dzordz
Diskutabilni diskutant
Wrote a book
 
Avatar Dzordz
 
Datum učlanjenja: 09.04.2006
Lokacija: Brno
Poruke: 1.113
Hvala: 36
103 "Hvala" u 74 poruka
Dzordz is on a distinguished roadDzordz is on a distinguished road
Default

Ljudi ako je to tako, kakva je situacija onda (ako zanemarimo da ne smemo bas da imamo racune po drugim drzavama) sa npr. racunom u madjarskoj banci na koji leze kes. Da li se i tamo placa neki porez ili mi mozemo odande da podignemo i unesemo ovde, ili da trosimo preko kartice.
Dzordz je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 05. 2007.   #88
raindog
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 23.04.2007
Poruke: 151
Hvala: 0
3 "Hvala" u 3 poruka
raindog is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Dzordz Pogledajte poruku
Ljudi ako je to tako, kakva je situacija onda (ako zanemarimo da ne smemo bas da imamo racune po drugim drzavama) sa npr. racunom u madjarskoj banci na koji leze kes. Da li se i tamo placa neki porez ili mi mozemo odande da podignemo i unesemo ovde, ili da trosimo preko kartice.
pa i u madjarskoj ne znam kako tretiraju to sto si ti iz Srbije i stizu ti pare od neke strane firme. malo mi sumljivo da kuliraju jer onda bi moglo tako da se peru pare u svim stranim zemljama od strane ljudi koji nisu iz te zemlje.... jer obicno strana firma kad ti posalje pare ona ne plati porez u svojoj zemlji sa obrazlozenjem da je porez placen tamo gde novac ide e sad kontas kako u ovoj situaciji onda niko ne placa porez i novac se dize bez gubitka sto tesko da je moguce
raindog je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 05. 2007.   #89
Dzordz
Diskutabilni diskutant
Wrote a book
 
Avatar Dzordz
 
Datum učlanjenja: 09.04.2006
Lokacija: Brno
Poruke: 1.113
Hvala: 36
103 "Hvala" u 74 poruka
Dzordz is on a distinguished roadDzordz is on a distinguished road
Default

Ma mislim da barem nisu Austro-Ugari toliko bezobrazni kao ovi nasi Zerbi

Ja veceras imam misiju da nadjem informacije o madzarskim bankama! Juris!

Edit: Ma imam ja nekog garija u banci, samo da ga nadjem pa cemo da saznam za saltanje para po racunima.
Dzordz je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 05. 2007.   #90
raindog
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 23.04.2007
Poruke: 151
Hvala: 0
3 "Hvala" u 3 poruka
raindog is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Dzordz Pogledajte poruku
Ma mislim da barem nisu Austro-Ugari toliko bezobrazni kao ovi nasi Zerbi

Ja veceras imam misiju da nadjem informacije o madzarskim bankama! Juris!

Edit: Ma imam ja nekog garija u banci, samo da ga nadjem pa cemo da saznam za saltanje para po racunima.
ako nadjes neku i dobru i treba help preko prevodjenja javi se
raindog je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
E-start: Udruženje za razvoj e-poslovanja i Internet preduzetništva Dragan Varagić e-Business 79 05. 09. 2013. 22:09
Kontrola pristupa fileu blackshtef Sva početnička pitanja 20 21. 08. 2010. 23:06
Predlog za .RS registra? (kontrola nad DNS) DejanVesic Domain Name Service (DNS) 16 06. 02. 2009. 19:52
Specijalističke studije iz E-poslovanja, FTN, Novi Sad Dragan Varagić e-Business 120 30. 09. 2008. 00:36
Autocomplete SelectBox kontrola ppavlovic (X)HTML, JavaScript, DHTML, XML, CSS 2 27. 11. 2007. 12:15


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 03:42.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.