DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 13. 09. 2012.   #1
Ekvador
old school
Professional
 
Datum učlanjenja: 12.02.2009
Poruke: 322
Hvala: 22
57 "Hvala" u 41 poruka
Ekvador is on a distinguished road
Default Pasivni prihod- napravljen biznis, kako ga prodati?

U poslednje dve godine, mimo svog posla, razvijao sam biznis, odnosno software, koji ce mi donositi pasivni prihod. On je zavrsen pre 3 meseca.
Pustio sam ga u rad, ali mislio sam da ce donositi vise, sada donosi oko 400 $, brzo dodje do te sume, ali imam problema da povecam istu, odnosno zarada se sigurno moze povecavati, ali mnogo vise rada treba nego sto sam mislio.Ja imam firmu, 20 zaposlenih, ideja je bila da napravim nesto sto ce donositi prihod a da ne moram da se cimam.
Uglavnom, taj posao nije nista revolucionarno, niti nesto novo, to dosta ljudi rade, ali rade rucno, izmislio sam, i jos kupio par programa koji ceo posao automatizuju.
Pitanje je , zelim da prodam 10-15 licenci. Ali problem nastaje, jer ne mogu staviti oglas, sta je to, i sta sve prodajem. Naravno, niko lud nece kupiti biznis, na lepe oci, i na moje "sigurno radi" .
Pala mi je na pamet mozda i glupa ideja, tipa, da oglasim sta je sve potrebno, da garantujem neku sumu, i da ljudi sa advokatima i timom dodju, i ako nesto iz ugovora nije tako, da se novac povuce, ako jeste, novac ostaje, jer su saznali sve.
Ok, sam software sigurno dosta vredi, cak i da se sazna cela ideja, ali ipak ceo proces je isto tako bitan, i zbog toga ne bih davao javno detalje.
Uglavnom kako bi Vi postupili u mom slucaju, znaci kreirali ste program koji donosi 400$ ( sigurno moze i vise uz vise pocetnog rada), prakticno nista ne radite ( imate nedeljno 30 minuta da proverite logove, desi se greska) , posao je siguran , legalan, zelite da prodate 10-15 licenci ( taj posao radi na svetu hiljade ljudi,nije problem da bude jos 10-15 vise) , ali ne mozete potencijalnim klijentima da otkrijete detalje?

Poslednja izmena od Ekvador : 13. 09. 2012. u 00:54.
Ekvador je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 09. 2012.   #2
mangia
Pukovnik u penziji
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 11.10.2006
Lokacija: Banjaluka, BiH
Poruke: 941
Hvala: 209
585 "Hvala" u 137 poruka
mangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko MSN za mangia Pošaljite poruku preko Skype™ za mangia
Default

To je baš teško uraditi... Prema mom iskustvu, imaćeš 2 vrste potencijalnih kupaca... Jedne koje ne zanima kako si i šta uradio jer žele samo proizvod koji radi i donosi prihod i drugu vrstu koja će ti kupiti samo da bi saznala kako si to uradio i sutra to prodali pod svoje...

Barem sam ja nailazio samo na ove dve vrste
__________________
mangiaphoto | BLOGERAJBLOG | ServerAdminBlog
mangia je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 09. 2012.   #3
Ekvador
old school
Professional
 
Datum učlanjenja: 12.02.2009
Poruke: 322
Hvala: 22
57 "Hvala" u 41 poruka
Ekvador is on a distinguished road
Default

Dobro, ovi drugi ce imati ideju, ali software nece ( kod), morace da kupe licencu+ posle da prave sam program.
I naravno morace ga prodavati tajno .
Ekvador je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 09. 2012.   #4
kickloop
Mister
Master
 
Avatar kickloop
 
Datum učlanjenja: 25.11.2007
Poruke: 626
Hvala: 114
641 "Hvala" u 96 poruka
kickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskorokickloop će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za kickloop
Default

A što ne zaposliš nekog za tih 400 da radi taj dodatni posao pa da napraviš 800. Izvini, toliko si tajnovit da možda nisam dobro ni razumeo pitanje
__________________
When you assume, you make an ass out of u and me
kickloop je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 09. 2012.   #5
Ekvador
old school
Professional
 
Datum učlanjenja: 12.02.2009
Poruke: 322
Hvala: 22
57 "Hvala" u 41 poruka
Ekvador is on a distinguished road
Default

nema tu posla, osim provere logova jednom nedeljno.
Ono sto nisam napisao, na pocetku ima posla oko mesec-dva, da se podesi program za svakog pojedinacno.Kada se podesi, nema vise posla, osim ako se ne zeli vise zaraditi. Ja sam mislio, kada je sve bilo u pripremi, da ce mi trebati mesec dana za - 2000e mesecno i da ne moram vise da se cimam.
Razmisljao sam da dupliram sve,kada sam video koji mi je limit, i da podesim 10-20 puta.
Ne mogu nikoga zaposliti da radi taj pocetni mesec dva, da podesi sve, jer bi ga morao uputiti u ceo posao.
Znaci postoji ideja da se tripliram- ucetvorostrucim.
Za svaki taj posao, treba poseban kompjuter koji ce raditi 24h, mesec dva mog jakog posla.... Mozda to i uradim, ali u toku ove i sledece godine tesko, ali to nema veze sa prodajom licenci.
Ekvador je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 09. 2012.   #6
misk0
majstor
Wrote a book
 
Avatar misk0
 
Datum učlanjenja: 30.01.2006
Lokacija: Lugano - Switzerland
Poruke: 1.251
Hvala: 219
106 "Hvala" u 67 poruka
misk0 će postati "faca" uskoromisk0 će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za misk0 Pošaljite poruku preko Skype™ za misk0
Default

Mozda je kasno, ali ja fakat ne kontam sta ti pricas. Znaci postoji hiljade ljudi na netu koji to rade a ti ne smijes reci sta radis?
Nije ovo neka provokacija, cisto pokusavam skontati sta ti zelis da bih ti mogao dati neku ideju.

Ti mozes prodati 10-15 licenci necega a ti sam ne mozes napraviti 10-15 kopija koje ce raditi 10x 400USD ?
__________________
@Twitter
misk0 je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 09. 2012.   #7
Ekvador
old school
Professional
 
Datum učlanjenja: 12.02.2009
Poruke: 322
Hvala: 22
57 "Hvala" u 41 poruka
Ekvador is on a distinguished road
Default

Izvini, mozda nisam bio jasan.

"Znaci postoji hiljade ljudi na netu koji to rade a ti ne smijes reci sta radis? "

Napisao sam da to radi hiljadu ljudi rucno, ali ja sam automatizovao



"Ti mozes prodati 10-15 licenci necega a ti sam ne mozes napraviti 10-15 kopija koje ce raditi 10x 400USD"

Napisao sam da za svaku licencu, odnosno , ako se zeli uduplati program, potrebno je uloziti mesec- dva jakog rada . Neko ko vodi vecu firmu i ko ima mnogo vise prihoda, nema uslova za to. Naravno, ovo sam uradio, da bi imao "nesto sa strane" . u svakom slucaju, ako ne uspem u jednom programu da povecam, da pocnem da dupliram ali sigurno ne sada.
Ne bih da budem sirov i nadobud, ali necu pre podne da imam sastanak sa direktorom Koka Kole, za posao od 4 miliona, a posle podne da unosim data entry po ceo dan , ako razumes sta pricam, znaci imam svoj posao i biznis koji vec trpi .

Znaci : ulozi se mesec- dva jakog rada, posle se radi 30 minuta nedeljno . Ne mogu da zaposlim nikoga za svaku licencu, jer bi onda prakticno poklonio sistem. Sve moram sam da radim i podesavam ta dva meseca . Osim kompjutera za svaku licencu postoje jos mnoga cimanja, koja se podesavaju jednom, ali zaista ima posla dok sve ne krene da se automatizuje.

Pitanje je bilo, na koji nacin biste vi prodali neki biznis, ili da li ste culi za tako nesto ( Mangia je rekao da ima iskustva) , ali da ne mozete da otkrijete sam proces, da li je uopste tako nesto moguce ?

Poslednja izmena od Ekvador : 13. 09. 2012. u 01:30.
Ekvador je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 09. 2012.   #8
McKracken
Siva eminencija
Grand Master
 
Avatar McKracken
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Lokacija: Belgrade
Poruke: 930
Hvala: 192
259 "Hvala" u 129 poruka
McKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za McKracken
Default

Izvini ako sam glup, ali meni i dalje nije jasno sta je tu biznis, sta je tu softver, sta li licenca (za sta) i o cemu se uopste radi.
Svaki potencijalni kupac ce da zahteva da zna sta kupuje, nikakve garancije da ce da radi i slicno ti ne znace nista. Sansa da ga prodas na takav nacin su nula.

Sto nas dovodi do sledecih opcija:

1. Da nadjes nekoga koga ces obuciti sta treba da radi i da mu das 50% od profita pa da se on zeza sa tim (neko partnerstvo da ulozi novac). Potrebno je da obojica imate poverenja jedan u drugog. Tesko je ali nije neizvodivo.

2. Da opises dovoljno proces negome da skapira da moze za realistican novac da skrati vreme dok ne dodje do profita. Ako je to web based posao, probaj flippa.com i trazi da se potpise neki NDA (nije u principu nikakva zastita, ali lepo zvuci). Sansa za realizaciju: skoro nepostojeca

3. Potrosi jos malo vremena da nacinis proces manje zahtevnim i outsourcuj nekog indusa ili pakistanca da radi fizikaliju a da ne zna ni sta radi ni o cemu je posao.

4. Pokloni to nekome i trazi da ti posalje kutiju keksa ako napravi biznis od toga
__________________
HuxleyDev
McKracken je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" McKracken za poruku:
Staro 13. 09. 2012.   #9
Ekvador
old school
Professional
 
Datum učlanjenja: 12.02.2009
Poruke: 322
Hvala: 22
57 "Hvala" u 41 poruka
Ekvador is on a distinguished road
Default

"Svaki potencijalni kupac ce da zahteva da zna sta kupuje, nikakve garancije da ce da radi i slicno ti ne znace nista. Sansa da ga prodas na takav nacin su nula."

Pa i otvorio sam temu da pitam na koji nacin, opis je sporedan, bitno je sto ne moze da se zna sve, i znam da je to veliki problem.

Pod 1 i 3 : Nije problem da razmisljam u smeru, da sistem pojednostavim i sam smislim kako da uduplam posao, vec kako bi mogao i na koji nacin da prodam licence.

p.s. Pod 2, gledao sam slicne posrednicke servise, ali , kao sto kazes, deluje nestvarno da se tako nesto proda, ovo bi islo samo sa nekim garancijama i advokatima.

Razmisljam, mozda bi i mogao da kazem, o cemu je posao, na primer,izmislio sam sistem da sam pise unikatne realne clanke, ali ne mogu napisati kako ga program prodaje i ostalo, ceo sistem automatizacije, - kreiranje proizvoda, prodaja i naplata- to ne mogu izneti. Tako da verujem, da ako se zna o cemu se radi, ako kupac ne vidi sve na delu, i dalje sam na pocetnoj poziciji.

Poslednja izmena od Ekvador : 13. 09. 2012. u 03:15.
Ekvador je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 09. 2012.   #10
svlada
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 02.03.2007
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 53
Hvala: 8
10 "Hvala" u 4 poruka
svlada is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za svlada Pošaljite poruku preko Skype™ za svlada
Default

Znači nešto slično ovome http://www.narrativescience.com/ i tekstu na tu temu http://www.nytimes.com/2011/09/11/bu...-traction.html
__________________
http://www.svlada.com
svlada je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 15:50.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.