DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Web development i web aplikacije > (X)HTML, JavaScript, DHTML, XML, CSS
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

(X)HTML, JavaScript, DHTML, XML, CSS Client scripting tehnologije, Dynamic HTML, Cascading Stylesheets, XML i standardi

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 18. 12. 2013.   #1
mslavko
profesionalac
Professional
 
Avatar mslavko
 
Datum učlanjenja: 25.10.2012
Poruke: 278
Hvala: 16
32 "Hvala" u 9 poruka
mslavko is on a distinguished road
Default AngularJS vs Jquery

Radim cesto sa jquerijem i tamo je sve jasno imas HTML, uzmes objekat koji ti treba
Kôd:
$('div') ..
i napises funkcju koja treba da se izvrsi...

E sad kako dizajnirati aplikaciju sa angularJS frameworkom koja je najbitnija razlika? Sta ne raditi sa angularjs ako ste navikli na jquery?

Procitao sam na netu da nikako ne treba mesati angular i jquery u istoj aplikaciji jer jednostavno ne idu zajedno nikako i da sve moze da se odradi sa angular framworkom
mslavko je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 12. 2013.   #2
ppavlovic
expert
Expert
 
Avatar ppavlovic
 
Datum učlanjenja: 27.11.2005
Poruke: 543
Hvala: 47
57 "Hvala" u 31 poruka
ppavlovic će postati "faca" uskoro
Default

Pogledaj https://www.youtube.com/playlist?lis...9ImLHdSH5T7yw7

AngularJS je javascript MVC frejmvork.
__________________
MojNoviAuto.com - Tvoj prvi sajt za kupovinu novog automobila
ppavlovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 12. 2013.   #3
Br@nkoR
banned
Professional
 
Avatar Br@nkoR
 
Datum učlanjenja: 04.06.2005
Poruke: 371
Hvala: 0
738 "Hvala" u 83 poruka
Br@nkoR će postati "faca" uskoroBr@nkoR će postati "faca" uskoroBr@nkoR će postati "faca" uskoroBr@nkoR će postati "faca" uskoroBr@nkoR će postati "faca" uskoroBr@nkoR će postati "faca" uskoroBr@nkoR će postati "faca" uskoro
Default

http://stackoverflow.com/questions/1...round/15012542
__________________
Don't look at me; I'm lost too.
“If you can't dazzle them with brilliance, baffle them with bul*s**t.”
Br@nkoR je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" Br@nkoR za poruku:
Staro 19. 12. 2013.   #4
mslavko
profesionalac
Professional
 
Avatar mslavko
 
Datum učlanjenja: 25.10.2012
Poruke: 278
Hvala: 16
32 "Hvala" u 9 poruka
mslavko is on a distinguished road
Default

Ej pronasao sam dobar sadrzaj na srpskom: https://github.com/mgechev/angularjs...ADME-sr-lat.md
mslavko je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 12. 2013.   #5
mslavko
profesionalac
Professional
 
Avatar mslavko
 
Datum učlanjenja: 25.10.2012
Poruke: 278
Hvala: 16
32 "Hvala" u 9 poruka
mslavko is on a distinguished road
Default

Jako jako dobar test: http://www.codecademy.com/courses/ja...d-en-2hJ3J/0/4

Vredi ovo nauciti, jer je veoma lako cini mi se snalazenje, pogotovo za rad sa podacima

... mozda je jquery bolji kada su potrebne neke napredne funkcije draggable, resizable to je malo teze uradti u angularjs koliko vidim, ali za rad sa podacima je neprikosnoven,

Instant search je bukvalno 2 reda koda
mslavko je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" mslavko za poruku:
Staro 21. 12. 2013.   #6
mslavko
profesionalac
Professional
 
Avatar mslavko
 
Datum učlanjenja: 25.10.2012
Poruke: 278
Hvala: 16
32 "Hvala" u 9 poruka
mslavko is on a distinguished road
Default

Moze li neko u po nekoliko reci da mi objasni sledece termine frameworka i za sta konkretno sluze, jer sam do sada pisao cist javascript ili jquery ali nisam radio sa ni jednim framweorkom (backbone,knockout,angularJS...)

Termini:

Moduli
Kontroleri
Direktive
Filteri
Servisi
Šabloni
Rutiranje
mslavko je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 12. 2013.   #7
biske
Иван Бишевац
Qualified
 
Avatar biske
 
Datum učlanjenja: 28.08.2008
Lokacija: Зубин Поток
Poruke: 176
Hvala: 109
208 "Hvala" u 18 poruka
biske is on a distinguished roadbiske is on a distinguished roadbiske is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za biske
Default

Има пуно разлика и чини ми се да се упоређују бабе и жабе. Другачија је намена ова два фрејмворка.
Ако си пуно радио са jQuery онда ће ти најтеже бити да схватиш да ћеш у Angularu ретко радити са DOM, ако нешто треба ручно да урадиш тад се лупиш по руци и сетиш се да треба да напишеш директиву. Нема директног рада са DOM.

Што се тиче ових термина који те интересују имаш Angular документацију на њиховом сајту, лепо је објашњено.
biske je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 12. 2013.   #8
mslavko
profesionalac
Professional
 
Avatar mslavko
 
Datum učlanjenja: 25.10.2012
Poruke: 278
Hvala: 16
32 "Hvala" u 9 poruka
mslavko is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao biske Pogledajte poruku
Има пуно разлика и чини ми се да се упоређују бабе и жабе. Другачија је намена ова два фрејмворка.
Ако си пуно радио са jQuery онда ће ти најтеже бити да схватиш да ћеш у Angularu ретко радити са DOM, ако нешто треба ручно да урадиш тад се лупиш по руци и сетиш се да треба да напишеш директиву. Нема директног рада са DOM.

Што се тиче ових термина који те интересују имаш Angular документацију на њиховом сајту, лепо је објашњено.

Za koju primenu je bolji jquery a za koju angularJS?
Direktiva = funkcija ???
Kontroler = ?
View = ?
mslavko je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 12. 2013.   #9
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

procitaj o MVC arhitekturi, ima puno textova na netu, pa ce ti biti jasnije sta je sta...

a razlika je sto jQuery nije framework nego biblioteka, znaci obican set funkcija koje su nezavisne i ti mozes da ih kombinujes i koristis kako zelis. Angular je frejmvork, sto znaci da postoji odredjena metodologija koje moras da se drzis da bi uopste nesto radilo. Moras da kreiras tacno odredjeni kod i da ga stavis na tacno odredjeno mesto i oda onda pozivas funkcije tacno odredjenim redom da bi se sistem inicijalizovao kako treba (a zauzvrat ti je posle mnogo brze da kreiras stranice i akcije i odrzavas ceo sistem)

Meni je licno AngularJS bio malo previse rigidan, neke stvari je jako tesko uraditi onako kako je meni logicno... zato sam se vratio na backbone.js koji nije tako automatizovan kao angular, ali zato daje mnogo vise slobode... tako da pogledaj i Backbone mozda ce ti biti lakse da njega shvatis
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.

Poslednja izmena od ivanhoe : 27. 12. 2013. u 06:36.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 12. 2013.   #10
mslavko
profesionalac
Professional
 
Avatar mslavko
 
Datum učlanjenja: 25.10.2012
Poruke: 278
Hvala: 16
32 "Hvala" u 9 poruka
mslavko is on a distinguished road
Default

Vidim da angular zahteve dublje poznavanje programiranja ali na netu je mnogo veci broj tekstova koji ga hvale i isticu ispred drugih frameworkova...

Koliko sam shvatio za sve je potrebno napisati direktivu (u prevodu plugin) i ondak to dodati preko NG sistema u HTML... tu jquery ima cini mi se veliku prednost jer ako hoces da je neki elemenat npr. draggable samo dodas tu funciju .draggable a u angularu moras da pises sve i ponovo izmislis toplu vodu, takdoje tu je jedna funkcija kdo angulara koja mi se jako svidja data-binding

Za jednostavne projekte a koliko sam ja proucio angular je dosta dobro resenje jer ima napredne funcije
Citat:
filters, data-binding, $http
Ja ne znam ni backbone ni angular, angular mi je privlacniji, ali me plasi da ce angular procu kao prethodni googleov framwork GWT koji se gasi

Citat:
Backbone: Basic backbone is very easy to learn, but while developing, you will find it was not enough. Because only using backbone you can’t structure your code much. It needs more libraries and templates to make a proper project.

Ember: Ember has more structured documents and it’s also not that tough to learn. Its implementation (with handlebars) is much similar to the other process and object oriented programming.

Angular: Angular is a little tricky, because it’s somewhat an extension of HTML. But once you get this html processing, it will become the simplest framework to learn.

Angular is comparatively simple to learn, and more simple to develop. A friend of mine made a widget on backbone, which was of more than 3800 lines. It has come down to 725 lines when rewritten in Angular. And the code was more structured and clean. Simplicity is one of the best plus points of Angular.

Poslednja izmena od mslavko : 27. 12. 2013. u 16:33.
mslavko je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 09:28.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.