DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Opušteno
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Opušteno Trenutak za pauzu - Ćaskanje. Sponzor: blogodak

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 12. 09. 2009.   #11
Betelgeuse
Дејан
Na probnom radu
 
Avatar Betelgeuse
 
Datum učlanjenja: 02.10.2008
Lokacija: Beograd
Poruke: 10
Hvala: 2
2 "Hvala" u 1 poruci
Betelgeuse is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Nemanja Avramović Pogledajte poruku
Samo me zanima šta podrazumeva "prisustvo porođaju"? Korišćenje sterilnog odela/maske/kapice/čega god i mesto za stajanje? Pa skoro 200 evra :/
Otprilike nista od navedenog ako si mojih dimenzija (190cm, 120kg, obim glave 55, broj cipela 46) jer nemaju nista te velicine . Uostalom, desi se da upadnes u porodjajnu guzvu pa ni nemaju neke pripremne radnje niti imaju pojma da otac prisustvuje porodjaju dok ih ne uhvatis za vrat, sto svakako zbog necega pre ili kasnije moras da uradis...

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
To verovatno podrazumeva da moraju da te obilaze jer smetaš i da imaju posebnog lekara za tebe ako rokneš u nesvest
Ne moraju da te obilaze jer si obicno kod uzglavlja tako da ne smetas nikome. Jedna od najcescih lazi koju sam cuo je da na porodjaju otac bleji zeni medju noge. Cak i kad seces vrpcu (ako uopste zelis to da uradis) nema potrebe da previse pridjes tamo "dole".
Njima ne odgovara da ih neko kontrolise i da vidi kako se oni u stvari odnose prema tim zenama, te koliko postuju procedure koje moraju. Najlakse je po oprobanom modelu - vodi zeni privatno trudnocu, natera je u klanicu tipa Narodni front gde pola Srbije ima neku "vezu" i gde se non-stop licitira ko ce vise para da donese doktoru a onda je navuce na neke ekstra usluge ispod zita od cega ostane samo pakleni porodjaj i divljacki odnos u "baby-friendly" smestaju...
Ti dobrano zalegnes da zaradis svoj evro i imas pravo da ga trazis. Takodje, ti sam odradis svoj posao i necije dahtanje za vratom moze da ti smeta jer svaki put imas nove probleme i iznova moras da budes kreativan. Mislim da imas pravo da to i naplatis, ali da oni nemaju pravo da surovo naplacuju ono sto najcesce NE RADE. Procedura porodjaja je jos samo u mudzibur drzavama naucna fantastika i lekar ovde najcesce ni nema potrebu da intervenise. To postane ocigledno kad se jos jedan par ociju umesa u pricu.
Otuda i bajke o padanju u nesvest, te toboznja briga o ocu, majci, infekcijama (valjda nisu culi za praksu u nekim zemljama da se zene cak kuci poradjaju a ne u bolnici), GUBITKU SEKSUALNE ZELJE hahaha. Ej, ovo im je najbolje....

Citat:
Originalno napisao Gruja Pogledajte poruku
Kad sam koristio tu uslugu pre malo manje od 3 godine, to je podrazumevalo boravak u apartmanu za vreme porođaja i to je ono što se u stvari plaća. I vredi svaki dinar. Em' imaš privatnost, em bolji tretman, em' ne slušaš druge porodilje kako se deru.
Pa, kako gde... Na Zvezdari lako mozes da budes u prilici i da gledas jos neki porodjaj (osim ako nisu dogradili neke boksove u zadnje tri godine). Malo sam preterao, ali uostalom nisu oni krivi sto nemaju uslove vec budjava drzava.

Citat:
Originalno napisao conica Pogledajte poruku
koliko sam cula, u nekim bolnicama je epidural besplatan i pokriva ga socijalno
Ja kao relativno iskusan cale - posmatrac ( 2 prisustva ), pisem vec stoti put na ovu temu pa mi se smucilo i uvek uputim zainteresovane na http://www.majkahrabrost.com/ i http://www.roditelj.com/forums/da se upoznaju sa bajkama o tome da u Srbiji ima socijalnog. Pamet u glavu kome dajete pare i dobro se informisite ako vam treba. Nekad zene plate debelo epidural i "ruke" a onda doktor - superheroj pogresno proceni (nemam drugo objasnjenje), trudovi dodju kasno pa epidural ode niz vodu i zeni dodje skoro isto kao da se porodila bez istog.

Ja sam odlicno prosao, supruga se porodila na Zvezdari. Nikom nisam ni nudio pare niti su mi trazili. Porodila se bez epidurala. Prvi put je trajalo dugo jer smo bili neiskusni, drugi put - dlanom o dlan. Osim sto nisu mogli da me propisno obuku i sto nije bilo klime (ponavljam: nisu oni krivi sto rade u pasijim uslovima), nemam ni jednu primedbu. babice su je oba puta poradjale, doktori se pojavili proceduralno da budu fini i obave svoj deo posla. Tada se placalo 2000 din i bilo je jeftinije nego drugde ali sam u odabir ukljucio i neke druge faktore, pre svega iskustva drugih i odnos pri razgovoru sa nama. Baby-friendly je bio zaista to sto mu u imenu stoji. Osoblje fantasticno, oporavak brz. Ja cu to pamtiti kao nesto najlepse u zivoti. moja supruga ceni to sto sam bio uz nju i nema zamerki na nivo mog interesovanja za seks nakon toga. Ali, iskustva mnogih ljudi su uzasna generalno gledano.
Ako neko hoce da prisustvuje porodjaju to je njegova stvar. Ovolika kampanja lekara (pre svega metodom - "udri po dzepu") protiv toga je indikativna, bas kao i ocigledna nezainteresovanost drzave da resi najocigledniji problem a pritom mislim na korupciju u citavom zdravstvu.
Betelgeuse je offline   Odgovorite uz citat
2 članova zahvaljuje Betelgeuse za poruku:
Staro 14. 09. 2009.   #12
majanna92
novi član
 
Datum učlanjenja: 25.08.2009
Poruke: 1
Hvala: 0
1 "Hvala" u 1 poruci
majanna92 is on a distinguished road
Default

U malo modernijim zemljama je prisustvo porodjaju besplatno, mislim da mi u medicini malo zaostajemo i ne samo u medicini nego u dosta stvari.
__________________
Igre za djevojcice
majanna92 je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" majanna92 za poruku:
Staro 14. 09. 2009.   #13
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

I ne samo besplatan, nego i normalan, očekivan i poželjan.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 14. 09. 2009.   #14
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Ja sam platio 7000 dinara u Visegradskoj, u Narodnom frontu je bilo i skuplje. Valjda se ne placa u Dragisa Misovicu ali tada svakako jos nisu radili posto su zavrsavali renoviranje.

To se placa jer im se moze a to je najcesce u drugim zemljama besplatno, Nema to veze zbog odela, maske ili kape.

Ali nema veze, to ce mi zauvek biti najbolje ulozenih 7000 dinara.

Apropo placanja kreveta, u IMD se ne placa ako je beba starosti do godinu dana a nakon toga 600 dinara po danu valjda. Ne znam da li je pravilno sto sam napisao "beba do godinu dana" posto po vidjenju salterusa u IMD beba se smatra bebom samo do starosti do 2 meseca?! Tada moze ostvariti prednost u redu.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe

Poslednja izmena od Dejan Bizinger : 14. 09. 2009. u 23:14.
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat
Staro 15. 09. 2009.   #15
Dragi Tata
dinosaurus
Master
 
Avatar Dragi Tata
 
Datum učlanjenja: 29.12.2005
Lokacija: Nova Engleska
Poruke: 636
Hvala: 79
263 "Hvala" u 66 poruka
Dragi Tata će postati "faca" uskoroDragi Tata će postati "faca" uskoroDragi Tata će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Betelgeuse Pogledajte poruku
Ja sam odlicno prosao, supruga se porodila na Zvezdari. Nikom nisam ni nudio pare niti su mi trazili. Porodila se bez epidurala.
Па како си издржао пријатељу? Моја жена је пред први порођај нешто помињала "природан" порођај (без седатива) али сам јој поставио ултиматум да ако она неће да узме, ја хоћу јер ми не пада на памет да је гледам како се мучи без потребе; уосталом, кад су стварно кренули трудови, брзо се предомислила.

Шта беше тема? А, да. Ако неког занима како то изгледа у Америци, већина осигурања потпуно покрива "полу-приватну" собу, коју деле две породиље са по највише два "коуча" (најчешће муж и мајка породиље). За потпуно приватну собу се доплаћује - не знам тачно колико, а зависи и од болнице. У пракси се често деси да и кад се изабере полу-приватна соба, у њој у ствари буде само једна породиља, јер се труде да попуне све собе па тек ако више нема места додају "цимерке".
Dragi Tata je offline   Odgovorite uz citat
Staro 15. 09. 2009.   #16
ljtruba
old school
Expert
 
Datum učlanjenja: 14.10.2006
Poruke: 460
Hvala: 39
17 "Hvala" u 14 poruka
ljtruba is on a distinguished road
Default

Ah, za vise informacija o americkom zdravstvenom sistemu, odgledati film Sicko Majkla Mura
ljtruba je offline   Odgovorite uz citat
Staro 15. 09. 2009.   #17
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Uh, prirodan porođaj. Ja sam imao to iskustvo sa prvim detetom i preporučujem vam da vam to ne pada na pamet. Dete je rođeno izubijano i sa prelomima, a žena je iskasapljena toliko da je u drugoj trudnoći provela 1/3 vremena u bolnici na održavanju trudnoće.

Zato smo drugi put uzeli apartman, što se kaže "plati pa klati". Imala je dvosoban apartman sa kupatilom, bebu joj donose na poziv, kad god poželi, sve je bilo super. Jeste da košta dosta ali vredi svaki uloženi dinar (evro). Što se porođaja tiče čak mi je rekla da je u toku porođaja bila na ivici da zaspe jer nije osećala baš nikakve bolove.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 15. 09. 2009.   #18
Petar Marić
Python Ambassador
Master
 
Avatar Petar Marić
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 602
Hvala: 28
27 "Hvala" u 17 poruka
Petar Marić će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za Petar Marić
Default

Vi to pokušavate da odgovorite nas mlađe od rađanja dece?
__________________
Python Ambassador of Serbia
Petar Marić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 15. 09. 2009.   #19
nixa
Nikola Denić
Sir Write-a-Lot
 
Avatar nixa
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.694
Hvala: 160
458 "Hvala" u 164 poruka
nixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za nixa
Default

^ valjda od pravljenje iste
__________________
Do not ask yourself what the world needs. Ask yourself what makes you come alive, and then go do that. Because what the world needs is people who have come alive
nixa je offline   Odgovorite uz citat
2 članova zahvaljuje nixa za poruku:
Staro 15. 09. 2009.   #20
Dragi Tata
dinosaurus
Master
 
Avatar Dragi Tata
 
Datum učlanjenja: 29.12.2005
Lokacija: Nova Engleska
Poruke: 636
Hvala: 79
263 "Hvala" u 66 poruka
Dragi Tata će postati "faca" uskoroDragi Tata će postati "faca" uskoroDragi Tata će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao ljtruba Pogledajte poruku
Ah, za vise informacija o americkom zdravstvenom sistemu, odgledati film Sicko Majkla Mura
Е, тај је познат по давању комплетних и корисних информација
Dragi Tata je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" Dragi Tata za poruku:
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Prisustvo brenda - online marketing glaspodrinja.com Marketing i SEO 0 03. 08. 2010. 14:10
'alo ... pošto najbolji TV? noviKorisnik Opušteno 2 01. 02. 2006. 10:00


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 21:42.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.