DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > Marketing i SEO
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Marketing i SEO Marketing tehnike i Search Engine Optimization

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 11. 11. 2006.   #1
artichoka
hedonista
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 11
Hvala: 15
0 "Hvala" u 0 poruka
artichoka is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za artichoka Pošaljite poruku preko MSN za artichoka Pošaljite poruku preko Skype™ za artichoka
Default Agregator studentskih blogova

U sklopu predmeta Internet marketing koji se drži na www.vets.edu.yu (www.eposlovanje.org), www.ves.edu.yu i www.iimeuro.ns.ac.yu, kreiran je blog agregator koji prikuplja postove studenata, koji su napravili blogove na temu njihovog interesovanja. Blogovi (koji su kreirani preko domaćih servisa www.mojblog.co.yu, www.blogoye.org i www.blog.co.yu) su u direktnoj vezi sa semestralnim radom (Internet marketing plan), gde je tematika bloga praktično u vezi sa temom rada.

Agregator se nalazi na adresi http://blogovi2006.pretraga.net/ (za sada je u radnoj - beta verziji), a njegova uža verzija, tj. agregator blogova samo sa VETŠ Beograd, nalazi se na adresi http://www.epo-im.co.nr.

Agregatori su napravljeni u cilju da se kreirani blogovi dodatno zbirno promovišu, a samo kreiranje blogova je urađeno zbog prikazivanja mogućnosti online promocije.

Eto, pregledajte malo postove (već ih ima preko 100), pa pohvalite malo one studente koji imaju "dobar start"...
artichoka je offline   Odgovorite uz citat
Staro 11. 11. 2006.   #2
ebank
novi član
 
Datum učlanjenja: 11.11.2006
Poruke: 6
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
ebank is on a distinguished road
Default Komentar

Citat:
Originalno napisao artichoka
U sklopu predmeta Internet marketing koji se drži na www.vets.edu.yu (www.eposlovanje.org), www.ves.edu.yu i www.iimeuro.ns.ac.yu, kreiran je blog agregator koji prikuplja postove studenata, koji su napravili blogove na temu njihovog interesovanja. Blogovi (koji su kreirani preko domaćih servisa www.mojblog.co.yu, www.blogoye.org i www.blog.co.yu) su u direktnoj vezi sa semestralnim radom (Internet marketing plan), gde je tematika bloga praktično u vezi sa temom rada.

Agregator se nalazi na adresi http://blogovi2006.pretraga.net/ (za sada je u radnoj - beta verziji), a njegova uža verzija, tj. agregator blogova samo sa VETŠ Beograd, nalazi se na adresi http://www.epo-im.co.nr.

Agregatori su napravljeni u cilju da se kreirani blogovi dodatno zbirno promovišu, a samo kreiranje blogova je urađeno zbog prikazivanja mogućnosti online promocije.

Eto, pregledajte malo postove (već ih ima preko 100), pa pohvalite malo one studente koji imaju "dobar start"...
Eto i mene da malo komentarisem ovaj projekat prof. Varagica.
Bice savrseno ako studenti shvate koje sve mogucnosti imaju ako skapiraju kako cela ova prica funkcionise.
Mozda ce bas oni animirati more ljudi u ovoj zemlji koje Blog i ne zanima.
Marketinske mogucnosti ove price su cini se neogranicene i mogu imati veliku primenu u e-biznisu.

Treba sacekati neko vreme i videti koje je rezultate donela ova akcija u kojoj sam i ja sa ekipom Artichoka i prof. Varagic.

I da molim Vas ne kradite ideje ovim mladim ljudima.
ebank je offline   Odgovorite uz citat
Staro 11. 11. 2006.   #3
nixa
Nikola Denić
Sir Write-a-Lot
 
Avatar nixa
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.694
Hvala: 160
458 "Hvala" u 164 poruka
nixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za nixa
Default

^ koja ideja agregator kao agregator postoji vec duze vreme ...najpopularniji je planetoid ... inace lepo je to sto su oni podigli to za svoje potrebe ..ali ne vidim nista senzacionalisticko u celoj prici ... ( ni sa konceptualne,ni sa programerske,a ni sa dizajnerske strane )
__________________
Do not ask yourself what the world needs. Ask yourself what makes you come alive, and then go do that. Because what the world needs is people who have come alive
nixa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 11. 11. 2006.   #4
Petar Marić
Python Ambassador
Master
 
Avatar Petar Marić
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 602
Hvala: 28
27 "Hvala" u 17 poruka
Petar Marić će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za Petar Marić
Default

Jeste li razmišljali da probate feedjack?
__________________
Python Ambassador of Serbia
Petar Marić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 11. 11. 2006.   #5
Goran Aničić
Moderator
Expert
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 538
Hvala: 10
40 "Hvala" u 20 poruka
Goran Aničić će postati "faca" uskoro
Default

Za pohvalu je svaka aktivnost animiranja akademske zajednice da aktivnije učestvuje kako u korišćenju, tako i u kreiranju Internet sadržaja. A agregacija, kvalifikacija i kategorizacija tih sadržaja samo mogu da pomognu u dodatnoj "kristalizaciji" i poboljšanju kvaliteta.
__________________
..................................
Kompjuterski e-zine
Personal magazin
..................................
Blogovi
Svakodnevnica Auto blog
Goran Aničić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 11. 11. 2006.   #6
Miloje Sekulic
smetalo blebetalo
Master
 
Avatar Miloje Sekulic
 
Datum učlanjenja: 04.09.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 723
Hvala: 48
60 "Hvala" u 39 poruka
Miloje Sekulic će postati "faca" uskoro
Default svaka cast

Citat:
Originalno napisao artichoka
U sklopu predmeta Internet marketing koji se drži na www.vets.edu.yu (www.eposlovanje.org), www.ves.edu.yu i www.iimeuro.ns.ac.yu, kreiran je blog agregator koji prikuplja postove studenata, koji su napravili blogove na temu njihovog interesovanja.
Srbija se napokon prikljucuje zajednici zemalja u kojima se u skolama rade prakticne stvari i iz njih izlaze upotrebljivi studenti.

Kad sam ja zavrsavao studije vazila je parola: "Racunajte da ce vam trebati 3-5 godina prakticnog rada u firmi, posle diplomiranja, da se osposobit za svoj posao"

Miloje
Miloje Sekulic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 12. 11. 2006.   #7
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Citat:
Originalno napisao Miloje Sekulic
Kad sam ja zavrsavao studije vazila je parola: "Racunajte da ce vam trebati 3-5 godina prakticnog rada u firmi, posle diplomiranja, da se osposobit za svoj posao"
nazalost, jos je tako... mozda ne 3-5 godina, ali 6 meseci sigurno..

malo je crno-humorno, ali najveci napredak u kvalitetu nastave na mom faxu (ETF) je dosao tek kad je pre par godina prethodna postavka dugogodisnjih profesora pocela da se penzionise/umire... mladji ljudi sad dobijaju priliku da predaju, a mladji ljudi uvek imaju mnogo vise elana za prakticne radove, projekte i slicno.. ali i dalje je to do profesora i njihov dobre volje da se cimaju sa studentima...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 12. 11. 2006.   #8
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Citat:
Originalno napisao ivanhoe
najveci napredak u kvalitetu nastave na mom faxu (ETF) je dosao tek kad je pre par godina prethodna postavka dugogodisnjih profesora pocela da se penzionise/umire...
Dolazim u opasnost da otvorim pandorinu kutiju, ali nisam siguran da je problem (bio) samo u smeni generacija. Pomenuti profesori su se dobro osigurali da iza sebe kao asistente i buduće naslednike ostave studente koji će nastaviti u istom duhu - svojevrstan vid negativne selekcije.

Glavni napredak u kvalitetu nastave na tehničkim (i ekonomskim i srodnim) fakultetima desiće se kad tržišna ekonomija lagano zaživi i tržišni zakoni ponude i potražnje kvalitetnog kadra počnu da se primenjuju i na diplomce. Zatim treba sačekati još par generacija studenata da izmigriraju sa neuspešnih na uspešne visokoškolske ustanove i smerove i - to bi otprilike bilo to. Dobićemo efikasno školstvo kroz 10-15 godina. Naravno pod uslovom da vlast zadrže koliko-toliko progresivne snage.
jablan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 12. 11. 2006.   #9
zark0vac
Rade Joksimović
Professional
 
Datum učlanjenja: 27.10.2006
Poruke: 220
Hvala: 0
1 "Hvala" u 1 poruci
zark0vac is on a distinguished road
Default

A do tada resenje bi bile kvalifikovane privatne visokoskolske ustanove ili fakulteti.
Citat:
Para vrti gde burgija nece ;-))
Smatram da je novac pravi pokretac svega, vlasnik privatnog fakulteta nece da
placa profesoru koji nece svojim kvalitetnim predavanjem privuci studente zeljne
kvalitetnih studija i sticanja znanja da upisu bas njegov fakultet.

Realno gledano, i zasto bi? Ako je nivo predavanja i posvecenosti studentima
kao na drzavnim fakultetima, zasto bi student placao skolarinu na privatnom?

Od privatnih fakulteta/visih skola koliko sam se raspitivao za struku web programera
konkretno, najvise mi se svideo plan rada i organizacija na BARNu, cini mi se da
su im predavaci kompetentni, imaju dobro opremljene labaratorije za
rad, grupe su po 15ak studenata, akcenat se stavlja na praksu, sve sto se uradi
se upisuje u vas CV po zavrsetku studija, i izmedju ostalog se dobija oko 5 diploma
cini mi se, od nekih osnovnijih sertifikata, M$ sertifikata, do njihove i Kembridzove
diplome (koja isto pritom mislim da je neka za osnovno programersko znanje).
Evo zadnjih mesec dana koliko sam se raspitivao o privatnim fakultetima on
je jedini koji mi se cinio istaknutim.

Jedan drugar ga je upisao i za sada ima samo reci hvale, odakle moje pozitivno
misljenje o istom, sto se tice ostalih fakulteta misljenja variraju, ali definitivno
je da imaju pregrst nepotrebnih predmeta i slabo zalaganje profesora za studente,
naravno, cast izuzecima.

Ovo sto ste pokrenuli je primer zalaganja sto postujem, ehh.. Kada bi se svi
profesori sa fakulteta i 'rukovodstvo' istih pobrinulo malo vise na tu temu iskljucujuci
predmete koji nisu usko definisani za struku, i stavljajuci veci akcenat na praksu
mislim da bi povecali nivo strucnosti i automatski iskljucujuci tu staru "treba da
radis min 6 meseci negde volonterski da bi naucio posao" kada zavrsis faks.
Realno, koliko fakulteta u nasoj zemlji koji imaju smer za web programiranje ozbiljno
obradjuju php, javu, .net, c#, js, css, xhtml, dhtml, sql, oracle...? Koliko fakulteta vi znate
da su poceli da rade u sklopu predavanja JavaScripta i ajax?

btw. Nivo skolstva je stvarno na veoma niskom nivou kod nas, nazalost.
Evo teme na mycity-u gde se vodi slicna prica o ozbiljnosti
fakulteta kod nas.

Sorry ako sam previse zasao u offtopic ali stvarno nisam mogao da izdrzim da
ne napisem, ko odredjuje uopste predmete koji ce biti na odredjenim smerovima
na fakultetu? Ko odredjuje plan rada?

Na vecini fakulteta se ne moze steci dovoljno znanja ako ne ucite
nesto 'sa strane' i radite svoje projekte ili kao freelancer ili za neku firmu
ukoliko posedujete dovoljno znanja (ali u tom slucaju fakultet vam sluzi samo
za dopunu znanja koje vec posedujete i za 'saru' ;-)).

Po meni je to strasno, uzasno sa strane onog ko to organizuje.

Pritom, ponavljam, cast izuzecima.
zark0vac je offline   Odgovorite uz citat
Staro 12. 11. 2006.   #10
Dragan Varagić
Moderator
Master
 
Datum učlanjenja: 07.08.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 631
Hvala: 25
76 "Hvala" u 50 poruka
Dragan Varagić će postati "faca" uskoro
Default Tema je agregator studentskih blogova...

Jeste da ste otišli u off topic, ali ...

Predlažem da se tema o kvalitetu studiranja prebaci na novi thread:
http://www.devprotalk.com/showthread.php?p=21875

Poslednja izmena od Dragan Varagić : 12. 11. 2006. u 10:28.
Dragan Varagić je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
RSS agregator forum bluesman Obaveštenja, predlozi i pitanja 60 08. 07. 2008. 23:12
Posećenost domaćih blogova Dragan Varagić Marketing i SEO 44 16. 02. 2008. 09:23
global-report.com Agregator vesti i blogova na srpskom jeziku Dragan Varagić Linkovi 0 27. 08. 2007. 11:31
Top lista blogova prema TLA Blog Juice faktoru Dragan Varagić Marketing i SEO 18 30. 03. 2007. 00:32
Domaći pretraživač blogova... Dragan Varagić Marketing i SEO 6 09. 09. 2006. 01:10


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 08:21.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.